Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz byc pewien,że po zjechaniu rezystancji R510 (w Leadteku)obniżasz napięcie-sprawdzałem to miernikiem.Co dziwne -u mnie sytuacja była taka że nawet po daniu 1,45V GPU nie chciał iść wyżej niz 520Mhz,a na biosie Sparkla poszedł na 550MHz <_< i to mnie troche zdziwiło.Jak na razie nie wiem w czym lezy problem.Ale z takich samych powodów jak Ty wolę org.bios.W topicu dla GF6200 ktos ostatio podawał linka do Vmoda -były tam podane punkty pomiaru(6200 i 6600 Leadteka mają praktycznie identyczne PCB więc punkty pomiaru bedą takie same).W razie czego pisz-jakby było coś niejasne-moze znajdę jakiejs zdjecia-bo teraz nie mam jak i czym ich zrobić....

Dzieki za wskazowki co do punktow pomiaru faktycznie znalazlem w temacie o 6200

http://www.vrforums.com/showthread.php?t=23332 - tam znajdziecie co trzeba :)

 

Jak zmierzylem to mialem ponad 1,85V na GPU !! myslalem ze cos nie tak i ze to moze dla RAM ale faktyczie tak bylo!! Wczesniej rezystancje zjechalem do 557 wiec to mnie ostro zdziwilo... teraz juz poprawilem i mam 1,56V na rdzeniu i 2,78V na RAM. Mysle ze to OK napiecia. Uzywam standardowego biosu Winfasta z timingami 2,8ns ktore podales wczesniej i wlaczonym monitoringiem temp.

 

Widzialem ze w temacie o 6200 podawales tez timingi dla pamieci 2,5

a niektorzy mieli nawet tak wysokie jak 18-22-13-7-7-4-5 !!

 

Jesli takie pomoga w OC pamieci powyzej 800MHz to moze warto :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Genius_kce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mam do was sprawe. Jestem swieżo upieczonym wlascicielem Leadteka GF6600 i chcialbym jak najlepiej wykorzystac drzemiacy w niej potencjał :D

 

Jaki najlepiej dac do niej bios? Duzo sie tu mowi o 1,4V, ale niestety nie wiem skad go sobie zalatwic. A sa jeszcze jakies dobre sposoby na pelne wykorzystanie mojej karty?

 

Aha i kiedy krece w sterownikach to niestety nie chce przechodzic testu na 450/700 i aktualnie jest 400/650 - czy to troche nie za malo? Mam nadzieje ze mnie ten bios uratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mam do was sprawe. Jestem swieżo upieczonym wlascicielem Leadteka GF6600 i chcialbym jak najlepiej wykorzystac drzemiacy w niej potencjał :D

 

Jaki najlepiej dac do niej bios? Duzo sie tu mowi o 1,4V, ale niestety nie wiem skad go sobie zalatwic. A sa jeszcze jakies dobre sposoby na pelne wykorzystanie mojej karty?

 

Aha i kiedy krece w sterownikach to niestety nie chce przechodzic testu na 450/700 i aktualnie jest 400/650 - czy to troche nie za malo? Mam nadzieje ze mnie ten bios uratuje.

moze ten link Ci pomoze:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-all

 

jest tam kilka biosow do sciagneicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zablokowano mi temat, tak jak mnie proszono doczepiam sie do juz istniejącego, kupiłem Galaxy 6600gt, po zainstalowaniu sterowników dołączonych do płyty niby wszystko w porządku jeżeli chodzi o gry czy 3dmarki, ale problem pojawił się z wyświetlaniem filmów. Przy próbie uruchomienia z v-playera czy innych odtwarzaczy następuje zwiecha.. odrazu dodam, ż broblem nie występuje przy sterownikach starszych, (do 71.89 wszystko chodzi ale jest niestety gorszy obraz), próbowałem już przeinstalowywać system, zmieniałem BIOS, instalowałem też różne kodeki), moje pytanie:

gdzie pojawia się konflikt... mój sprzęt: asus A7n8x-x, sempron2200+@2600, 1024RAM, grafika jak w temacie,Chieftec 410.. proszę o pomoc, pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zablokowano mi temat, tak jak mnie proszono doczepiam sie do juz istniejącego, kupiłem Galaxy 6600gt, po zainstalowaniu sterowników dołączonych do płyty niby wszystko w porządku jeżeli chodzi o gry czy 3dmarki, ale problem pojawił się z wyświetlaniem filmów. Przy próbie uruchomienia z v-playera czy innych odtwarzaczy następuje zwiecha.. odrazu dodam, ż broblem nie występuje przy sterownikach starszych, (do 71.89 wszystko chodzi ale jest niestety gorszy obraz), próbowałem już przeinstalowywać system, zmieniałem BIOS, instalowałem też różne kodeki), moje pytanie:

gdzie pojawia się konflikt... mój sprzęt: asus A7n8x-x, sempron2200+@2600, 1024RAM, grafika jak w temacie,Chieftec 410.. proszę o pomoc, pozdrawiam..

moze sprbuj wgrac najnowsze stery ze strony nvdidi? bo w sumei nie wiem co moze byc przyczyna tak dziwnego zaochowania, poszykaj moze jeszcze jakis ustawien w sterach co do przysspieszenia sprzetowego, albo moze cos z nakladka wideo masz zle ustawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w końcu udało się podkręcić pamięci na karcie GALAXY 6600 ver. ZALMAN ??

 

Standardowo mogę pamięci podkręcić na aż .... 568 MHz (jak jest wiecej to są arty).

 

Ja próbowałem chyba wszystkiego, tak wiec:

1. bios winfast, sparkle - zero efektu

2. zmiana timing`ów na opisywane tu na forum ( luźniesze i jeszcze luźniejsze ) - zero efektu

3. vmod - podniosłem napięcie z 2,61 V na 2,7 (pamięci wyraźnie sie grzały, ale nie parzyły) i był efekt niecałe 580 MHz (normalny rekordy)

 

Czy ktoś osiągnoł na tej karcie wiecej większe częstotliwości pamięci??

Ja na swojej karcie (z pamięciami Samsunga 3.6ns) wyciągłem ponad 700MHz,a dokładnie 721 i to bez żadnych kombinacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a sluchajcie

 

Macie moze jakis lepszy bios 1.4V z termometrem od tego na tej stronie - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-all ?

hmm a co jest z nim nie tak? ja dzisiaj wgralem bios 1,4V od malkstonsa, karta poszla na 535/685 i osiagnela 7108 w 3dmarku 03 ALE.. wlaczam nfsmw 1024 wszystko na high i delikatny AA wlaczony i tnie niemilosiernie... :/ zniazenie ustawien do fabrycznych nic nie daje, a wczesniej na oryginalnym biosie wszystko git smigalo, w fear to samo, temp gpu ok 52 w stresie, pamieci jakos gorace nei byly (pomiar organoleptyczny ;) moze wymienie paste na mostku agp... zobaczymy czy mi sie bedzie chcialo bomozliwe ze ten maly dziad nawala.

wgralem oryginalny bios i smiga mi teraz wsjo sporotem piknie :)

jak bede mial chwile czasu pobawie sie taimingami na biosie z e-gieldy na 1,4v i wgram go - zobacztmy co z tego wyniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Leadtek A6600TD z konca stycznia 2005, na pamiatkach Hynix 3.6

Flashowalem karte, wszystkimi mozliywmi biosami z 1.4v, ale na zadnym z nich nie dziala DVI (black screen).

 

Czy istnieje bios z napieciem 1.4v, na ktorym dziala DVI na Leadtek'u ?

 

Przeczytalem caly topic, ale o niedzialajacym DVI byly tylko dwie malo znaczace wzmianki.

Narazie jade na analogu, ale jednak to nie to samo co DVI (zaklocenia daja sie czasem we znaki).

Generalnie na bios'ie od Sparkl'a core idzie na 550 bez problemow, pamieci 705 bez artefaktow.

Pobawie sie jeszcze timing'ami. Dobrze byloby wyciagnac 750/790.

 

 

3DMark03 => 7256

GFX: A6600TD 500/705 (stabilne)

CPU: Celeron 2,4@3,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie sobie mysle, ze chyba popelnilem blad kupujac ta karte... A to dlaczego? :

 

Moj egzemplarz karty kreci sie srednio - rdzen jeszcze jako tako (560mhz), ale ramy to instna tragedia - arty juz sa na 680mhz :(

 

Do tego cholernie zmienny wynik w 3DMarku03,

 

-raz jest 5058

-raz jest 5014

-raz jest 5001 8O

 

Dlaczego taka rozbierznosc?!

 

I jeszcze jedno - w tescie z Egieldy maja na 540/720 (czyli w sumie nie taka duza roznica) w Doomie 3 na 1024x786/HIGH 68FPS, a ja natomiast 59FPS :(. Co jest k*rwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde moja idzie na 500/650 i w 3d2003 mam 6900 a na doomie 3 1024x768 na high ledwo 40 klatek.

Ma ktoś pomysł czemu tak ??

 

Dodatkowo mam pytanie do starych wyjadaczy. Przy otwieraniu biosu nibitorem lub nvidia bios editorem timingi zawsze sa ustawione na pierwsza czyli "0" pozycje, po ustawieniu na inne timingi i zapisaniu, otwieram na nowo i ciagle timingi pierwsze. Czyli przy zalaczniu czujnika zpisalem bios ze zmianami nie ruszajac timingow, wiec moglem miec inne a zapisalem z tym z pozycji zerowej. Jezeli sie myle prosze mnie poprawic i jakie sa najlepsze timingi dla hynix 3.6 ??

Edytowane przez Najgorszy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem wlasnie przed chwila inny bios na 1,4V bodajze od mosciu22 ale taimingi set1 dalem na:

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

 

nowe timingi daly mi tylko 10 MHz wiecej czyli 695, wiecj nie przechodzilo testow sterownikow, mozliwe ze poja wiecej z ominieciem testow, ale to musialbym robic z poziomu rivy z wylacoznym testem :] rdzen goni sobei teraz 545, wczesniej sypal sie juz oko 440, max temp. w trackei 3d marka to 67 stopni, na standardowym collerku, przesmarowanym tylko arctic ceramique, ale przy okazji wc bloczek na grafe tezjuz gotowy, plus jakies radiatorki z blachy Cu 2mm tez sie zrobi na memki i bedzie dobrze, czekam na nagrzewnice, jak bloczek bedzie wydajny to moze wgram mu biosik 1,5v :]

ogolnie jestem zadowolony z dotychczasowych wynikow oc tej grafy, biorac pod uwage ze jedynie bios zostal zmieniony, mam nadzieje ze wc i radiatorki na memki poprawia jeszcze sytucaji ewentualnie zrobie vdimm moda, bo jednak liczyle ze memki pojda ponad 700...

 

i jeszcze crt musze przepiac na przejsciowke dvi bo monitor sie resetuje przy zaawansowanych itp.

 

no i pobawilem sie riva, usunalem test, i powiekszylem skale do 570mhz, karta poszla na :

najpierw 545/710 zero artow, wynik: 5300 3d'03 :/

pozniej na 560/695 - to samo, zero artow ale wynik o wiele za niski...

 

czyli jednak bez lepszego chlodzenia nie mam co puszczac grafy wyzej, docisne moze jeszce radiatorek, moze to cos poprawi...

 

 

UWAGA!

jesli ktos ma opis vdimm moda do winfasta 6600td to bardzo prosze o link

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam biosu, na którym korzystając z przejściówki DVI->DSUB nie mam problemów.

Dziala Ci wyjscie z karty DVI ?

Jak mozesz to podeslij mi ten bios na greg@wp-sa.pl

 

btw: biosow to mam juz z 16 wersji... jak dziala DVI, to 1.4v nie dziala i vice versa. przyjdzie vmoda sieknac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pobawilem sie riva, usunalem test, i powiekszylem skale do 570mhz, karta poszla na :

najpierw 545/710 zero artow, wynik: 5300 3d'03 :/

pozniej na 560/695 - to samo, zero artow ale wynik o wiele za niski...

 

 

UWAGA!

jesli ktos ma opis vdimm moda do winfasta 6600td to bardzo prosze o link

Co do Vdimm moda-zajrzyj na strone 124(bodajże)bo tam to opisywałem.

Co do usunięcia testu w Rivie Tuner-grozi to uszkodzeniem pamięci(w skrajnym wypadku),lub zwiechami(w lżejszej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W temacie o 6600GT nie sa zbytnio pomocni wiec zapytam tutaj , bo widze ze u was wiecej sie dzieje.

 

Mianowicie chodzi mi o to ze po przekroczeniu pewnej granicy taktowania pamieci mimo iz nie ma artow to po odpaleniu jakiejs gry albo 3dmarka widac jak obraz klatkuje.

 

Wiecie co moze byc tego przyczyna i jak sie tego pozbyc ? Sterowniki czy moze cos innego ? Bo troche sterownikow juz instalowalem ale cos nie moge trafic. Wiec moze w czyms innym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem karte. Z radeona 9550 na gigabyte gf6600 128/128. przez 3 godziny komp zawiesil sie 3razy i raz zrestartowal. karta jest na plycie Asrocka k7vt4a+. Procek to sempron 2400+. Co moze byc przyczyna??

 

standardowe pytanie - jaki masz zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W temacie o 6600GT nie sa zbytnio pomocni wiec zapytam tutaj , bo widze ze u was wiecej sie dzieje.

 

Mianowicie chodzi mi o to ze po przekroczeniu pewnej granicy taktowania pamieci mimo iz nie ma artow to po odpaleniu jakiejs gry albo 3dmarka widac jak obraz klatkuje.

 

Wiecie co moze byc tego przyczyna i jak sie tego pozbyc ? Sterowniki czy moze cos innego ? Bo troche sterownikow juz instalowalem ale cos nie moge trafic. Wiec moze w czyms innym tkwi problem.

Zapytam najpierw czy PAMIĘCI masz właściwie chłodzone?Tzn. mam na myśli radiatory.Take objawy tez zauważyłem-ale znikły po założeniu radiatorów.Czasem warto odinstalować sterowniki,w trybie awaryjnym usunąć je "drive cleaner"-em i zainstalować ponownie-czasem pomaga.

 

MGB-350S

No qurka -zasilacz to słynnny Megaszajs.Dumna nalepka 350W,to górna granica ,przy którym zasilacz ulega SAMOSPALENIU,czasem MGB-xxx poddają się już przy ok.200W obciążeniu-bo 350W nigdy nie osiągną.Wymień TO jak najszybciej na coś przyzwoitego -do 150zl coś kupisz(nawet za ok.60zł mozna kupić Fortrona-300/350W wystarczy w zupełności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na szybko czy da sie odblokować riva tunera tak żeby dało sie kręcić <750mhz ?? bo właśnie tyle osiągnołem bez artów na mem :D wcześniej miałem ~700 zamontowałem radiatorki i taki przyrost :) jeszcze musze wiatrak 80mm zamntowac jakoś na to od dołu i bedzie wypas a biosu dalej nie umiem zmienić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qurka -zasilacz to słynnny Megaszajs.Dumna nalepka 350W,to górna granica ,przy którym zasilacz ulega SAMOSPALENIU,czasem MGB-xxx poddają się już przy ok.200W obciążeniu-bo 350W nigdy nie osiągną.Wymień TO jak najszybciej na coś przyzwoitego -do 150zl coś kupisz(nawet za ok.60zł mozna kupić Fortrona-300/350W wystarczy w zupełności).

 

Dzieki za pomoc. Jesli to jest przyczyna, to postaram sie to zmienic jak najszybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem wlasnie przed chwila inny bios na 1,4V bodajze od mosciu22 ale taimingi set1 dalem na:

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

 

nowe timingi daly mi tylko 10 MHz wiecej czyli 695, wiecj nie przechodzilo testow sterownikow, mozliwe ze poja wiecej z ominieciem testow, ale to musialbym robic z poziomu rivy z wylacoznym testem :] rdzen goni sobei teraz 545, wczesniej sypal sie juz oko 440, max temp. w trackei 3d marka to 67 stopni, na standardowym collerku, przesmarowanym tylko arctic ceramique, ale przy okazji wc bloczek na grafe tezjuz gotowy, plus jakies radiatorki z blachy Cu 2mm tez sie zrobi na memki i bedzie dobrze, czekam na nagrzewnice, jak bloczek bedzie wydajny to moze wgram mu biosik 1,5v :]

ogolnie jestem zadowolony z dotychczasowych wynikow oc tej grafy, biorac pod uwage ze jedynie bios zostal zmieniony, mam nadzieje ze wc i radiatorki na memki poprawia jeszcze sytucaji ewentualnie zrobie vdimm moda, bo jednak liczyle ze memki pojda ponad 700...

 

i jeszcze crt musze przepiac na przejsciowke dvi bo monitor sie resetuje przy zaawansowanych itp.

 

no i pobawilem sie riva, usunalem test, i powiekszylem skale do 570mhz, karta poszla na :

najpierw 545/710 zero artow, wynik: 5300 3d'03 :/

pozniej na 560/695 - to samo, zero artow ale wynik o wiele za niski...

 

czyli jednak bez lepszego chlodzenia nie mam co puszczac grafy wyzej, docisne moze jeszce radiatorek, moze to cos poprawi...

UWAGA!

jesli ktos ma opis vdimm moda do winfasta 6600td to bardzo prosze o link

 

Moglbys zapodac tego biosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na szybko czy da sie odblokować riva tunera tak żeby dało sie kręcić <750mhz ?? bo właśnie tyle osiągnołem bez artów na mem :D wcześniej miałem ~700 zamontowałem radiatorki i taki przyrost :) jeszcze musze wiatrak 80mm zamntowac jakoś na to od dołu i bedzie wypas a biosu dalej nie umiem zmienić :(

665Mhz pokazal mi test w sterownikach. Leci spokojnie 700Mhz bez radiatorów, rdzeń na razie tylko 420, bo ide spać :lol:

Poprawka wyników

Proc 2,53Ghz

01 - 9761

03 - 4942

05 - 1926

Aq3 - 30,367

Karta niekręcona - jak oceniacie wyniki? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

665Mhz pokazal mi test w sterownikach. Leci spokojnie 700Mhz bez radiatorów, rdzeń na razie tylko 420, bo ide spać :lol:

Poprawka wyników

Proc 2,53Ghz

01 - 9761

03 - 4942

05 - 1926

Aq3 - 30,367

Karta niekręcona - jak oceniacie wyniki? :huh:

Dosc niskie, szczegolnie w 05.

03 troche za niski, 01 raczej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poznaniak77

Witam mam problem....

 

Posiadam 6600 na AGP Gigabyte z seri Turbo force taktowana 400\500 i nie moge dać więcej jak 685 na pamięć i 480 na GPU ponieważ w Rivie Tuner wyskakuje komunikat który umieszczam w screenie na dole.

 

Czyżby jakaś blokada czy za niskie napięcie na GPU?jak idzie sprawdzić czy chodzi na 1,3 czy 1,4v?

 

Prosze o pomoc jestem tu nowy więc prosze też nie bić :-P

post-125754-1132836076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Vdimm moda-zajrzyj na strone 124(bodajże)bo tam to opisywałem.

 

 

dzieki, znalazlem - na samym dole :)

ale czekajac na odpowiedz sam znalazlem fajny opis, z tym ze do winfasta 6200 ale to chyba to samo, jesli nei to mnie popraw, tu jest adres: 1772777[/snapback]

Co do usunięcia testu w Rivie Tuner-grozi to uszkodzeniem pamięci(w skrajnym wypadku),lub zwiechami(w lżejszej wersji).

bo modyfikacjach rivy, i zmianach w biosie: na agp mialem 1,6V i ponad 70 MHz wrocilem do defaultowych ustawien 1,5V i 66MHz, puscilem grafike na 550/700 -> wynik w 3d'03 7291 ale w tescie nature minimalne arty, wynikajace raczej z przegrzania pamiatek, niedlugo zaloze wc na gpu, na memki troche miedzi, zrobi sie vdimm moda (jeszcze nei wiem czy olowkowego czy lutowanego) i powalcze dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorem pobawię sie w dalsze testowanie, bo dziś <drinkuje> :D

Przeglądnałem cały topis, no dobra, prawie cały ;) i nie zauważyłem podobnego pytania: czy ostatnia pozycja w Speedfanie to jest pomiar temperatury GPU? Jeśli tak, to czy w idle 31C, a po 3h grania w Battlefield 2 51C to jest w normie? Chłodzenie standardowe.

 

Pozdrawiam

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...