Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Na wstepie mowie ze nie mam pojecia o produktach GF!!

Zawsze bralem cos z ATI!

Zastanawiam sie na modelem 6600!

Nie wiem na jakiego producenta sie zdecydowac i na co jeszcze zwrocic uwage!!

Z tego co sie na szybko doczytalem to zeby szukac z pamieciami 4ns!!

Druga sprawa to czy szukac z pamieciami 128mb czy 256!!??

 

Na dzien dzisiejszy interesuja mnie te dwie karty http://allegro.pl/show_item.php?item=68406362

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=69902106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już masz brac to tego gigabyte albo leadteka, nie kupuj wersji z 4ns tylko z 3,6ns, kup 128mb bo pamięci dużo lepiej się kręcą,

 

256mb w przypdku pamięci 128bitowych się niesprawdza - przyrost wydajności jest minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jednak moze mi odpowiedziec ???? czy te agp 2x w sterownikach to jest rzecz normalna i powszechna?? bo reszta pozycji wskazuje na agp 8x... :?

 

a te 5300... hmmm no ja bym albo:

1) zrobil formata co w zasadzie powinno sie robic przy wymianie karty z nvidia na ati (ale to moja opinia i nikt nie musi sie z nia zgadzac)

2) albo uzyl driver cleanera, najpierw odinstaluj stery z dodaj/usun programy a pozniej dc3 :)

 

a ja w ogole to mam zonka, mam zegary 550/660 i 3dmark po pewnym czasie sypie artami, a np. HL2 z aa2 i aaf8 dziala jak trza, to samo nfsu2 i fifa2005, i komu to wiezryc?? :?

 

aha - pamiatki tylko 3,6ns, chociaz na proline mozna zlapac gainwarda z 3,3ns B) LINK

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już masz brac to tego gigabyte albo leadteka, nie kupuj wersji z 4ns tylko z 3,6ns, kup 128mb bo pamięci dużo lepiej się kręcą,

 

256mb w przypdku pamięci 128bitowych się niesprawdza - przyrost wydajności jest minimalny.

1724308[/snapback]

 

Pomijajac tego Gigabyta z wczesnioejszego posta nad ktorym sie zastanawiam!

To szukajac kart z pamieciami 3.6 ns udalo mi sie znalezc to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=69114428

 

A juz poza tematem ktos cos slyszal o takim "rodzynku" ??:D http://allegro.pl/show_item.php?item=69428608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten galaxy odpada, no chyba że nie zamierzasz podkręcać - wtedy masz już dobre i ciche chłodzenie. Ale jak chcesz kręcić to tak karta odpada to podobno beznadziejnie się podkręca.

 

Pality zawsze były tanie, wbrew pozorom są to całkiem przyzwoite karty (wiem bo kumpel ma fx5700)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz poza tematem ktos cos slyszal o takim "rodzynku"  ??:D  1724738[/snapback]

"W internecie można znaleźć metody podkręcania tej karty do wydajności 6600GT czyli 7500 pkt w 3Dmark 2003" a ma ktos moze freon przy sobie :wink: ??

 

"Serwis bardzo chwali tą kartę. Stwierdziliśmy zdumiewający fakt, że karta doskonale i bez problemów pracuje na płytach wyposażonych w AGP 8x/4x Działają wszystkie gry, filmy DVD i DIVX wyświetlają się w sposób płynny ze sprzętową korekcją obrazu, można wyświetlić obraz na telewizorze." - no z krzesla nie spadlem... :lol2:

 

ech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny sposób na zmiane biosu niż przy pomocy dyskietki??

(nie mam stacji dyskietek) DOSa moge uruchomić dysku startowego cd. Mam gigabyte 6600 turboforce.

1724924[/snapback]

 

tak samo jak z dyskietka, odpalasz kompa z ustawionym bootowaniem na cd, wkladasz dajmy na to win98, startujesz i pozniej przechodzisz na dysk gdzie mas program do flaszowania i bios, oczywiscie musi on byc na partycji FAT32, inaczej do obslugi NTFS pod dosem bedziesz musial programiki odpalac i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy jest jakaś zależnośc między AGPx4 i słabymi wynikami w OC (z 400 GPU udało mi sie tylko wycisnąć 455 :( ) a z tego co widze to wyniki są dużo lepsze często <500mhz wcześniej miałem radka więc w oc GF'ów jestm raczej zielony :) Mam stery 81.85 od NV a kręce riva tunerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz bios z napięciem 1.3v wszyscy co maja powyżej 450 mhz mają zmieniony bios lub karte odrazu z napięciem rdzenia 1.4v

1726303[/snapback]

Niekonieczine, ja ide na oryginalnym biosie do 490 stabilnie, tyle ze mam Gigabyte a on ma coś ponad 1,3 ale nie 1.4. A pamiątki ma Hynix 4ns i ida na 720 bez artów dalej niechciało mi sie sprawdzać.

 

Poczytajcie wcześniejsze wątki, tam juz praw wszystko było, a wy zaczynacie od nowa dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie pamięci 3,6 hynix i nie przechodzą testu juz na 690. U Was tez nie przechodzą, czy jakos to omijacie i puszczacie bez testu ?

Jak chce podkrecic riva tunerem to rdzen tylko do 450, można to obejśc?

1726505[/snapback]

Power User -> Overclocking \ Global -> DisableClock Test : 1 i można kręcić do oporu. Sterownikom bym nie ufał, do testowania artefaktów polecam Test 3 w 3DMarku05.

Możesz też poszukać optymalnych timingów pamięci nowym Nibitorem.

 

Edit: zakres częstotliwości jest w tym samym miejscu (max clock limit)

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedno, ale tak szczerze - czy ten 6600 po porzadnym OC bedzie szybszy/wolniejszy od R9800pro@XT+? Bo mam wlasnie kupic jedna z tych kart, bo sa w podobnej cenie, ale np. radek ma 256bit, a na korzysc GF jest nowsza konstrukcja i nowszy Shader Model. Wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam zonka :D

 

Nie moge sie zdecydowac :]

 

Zastanawiam sie na 6600 Gigabyte 128/128 i juz bylem sklonny po niego pojechac, ale wpadl mi do glowy jeszcze jeden pomysl!

 

Czy nie dolozyc 100zl i nie kupic 6800LE takiego jak tu http://allegro.pl/show_item.php?item=68512681 i krecic go dalej (nie nastawiam sie na (no chyba ze by sie udalo B) )odblokowanie pokotow ale o krecenie rdzenia i pamieci, ktore tu standardowo sa na 300/700 pamiec 128 na szynie 256 bit!

Powiem szczerze ze przekonuje mnie ta szyna 256 bit ( nie wiem jedynie w tej chwili o jakim czasie dostepu sa pamieci)

 

Wiem ze moge poczytac jakies benchmarki, ale jednak wole uslyszec opinie od uzytkownikow!!

 

Tak wiec 6600 Gigabyte Turbo Force 400/500 128/128 czy Leadtek 6800 Le 300/700 128/256

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...