Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszły dzisiaj dwa zawaderki 120 mm led :)

Chciałem czarne ale nie mają :-|

 

Na szybko pierwsze wrażenia(organoleptyczne :D ):

NIestety pożyczyłem regulator obrotów kuzynowi , który wsadził go gdzieś do [gluteus maximus] :mur: Więc testy są tylko na przejściówkach dołączonych do zawadera.

Podłączyłem oba na 12V i fander jest głosniejszy ale wydajniejszy choć nie jest to porażająca różnica...Zresztą zgadza się to ze specyfikacją producenta:

Fander 1700 rpm/67 cfm/34 dB

Zawader 1500 rpm/57,65 cfm/27,5 dB

 

Przy 5 V oba są niesłyszalne jednak wydaje mi się ,że to zawader mocniej wieje.

 

Wieczorem jak znajdę chwilę czasu podepnę oba pod płytę i poszukam obrotów przy których mają max. wydajności a są jeszcze ciche.Dla mnie "ciche" to tak ,aby nie było ich słychać jak siedze przy kompie z otwartą obudową.

 

Pierwsze wrażenie ze spotkania z zawaderem jak najlepsze:podkładki, gumowe kołki,przejściówka molex->5V/12V,ładny oplot na kabelkach.No i po wstępnym porównaniu z najlepszym ,w opinii wielu osób, wiatrakiem wypada całkiem nieźle

 

Decyzja należy do Was :)

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ciekawe ciekawe. Moze jednak moj zalman sie doczeka zawarda bo widze ze na fandera juz nie ma co liczyc ;)

 

PS. czy wersja LED ma inny ksztalt lopatek od zwyklej czy mi sie tylko zdaje?

http://allegro.pl/item107408620_zaward_zgf..._gwarancja.html

http://allegro.pl/item108066898_zaward_zgf...taw_gwaran.html

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ciekawe ciekawe. Moze jednak moj zalman sie doczeka zawarda bo widze ze na fandera juz nie ma co liczyc ;)

 

PS. czy wersja LED ma inny ksztalt lopatek od zwyklej czy mi sie tylko zdaje?

http://allegro.pl/item107408620_zaward_zgf..._gwarancja.html

http://allegro.pl/item108066898_zaward_zgf...taw_gwaran.html

Łopatki w moich są takie same jak w tym białym,może fotka przekłamuje albo jest wzięta np. z 80mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zawanderki też niezłe wentylatory a cena napewno dużo lepsza jak nowego fandera, tylko że jak chcę wentyl 120x120x38, ale z braku laku chyba sie skuszę na niego puszczę na 5v i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wyscie sie z choinki zerwali ;> o zawaderach juz bylo nie pamietam w jakim temacie i zaczelo sie wlasnie od tej 140mm z linka na angeli ;)

 

idea dnia ;)

 

wreszcie cos wypchnie z rynku tego przereklamowanego fandera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszły dzisiaj dwa zawaderki 120 mm led :)

Chciałem czarne ale nie mają :-|

 

Na szybko pierwsze wrażenia(organoleptyczne :D ):

NIestety pożyczyłem regulator obrotów kuzynowi , który wsadził go gdzieś do [gluteus maximus] :mur: Więc testy są tylko na przejściówkach dołączonych do zawadera.

Podłączyłem oba na 12V i fander jest głosniejszy ale wydajniejszy choć nie jest to porażająca różnica...Zresztą zgadza się to ze specyfikacją producenta:

Fander 1700 rpm/67 cfm/34 dB

Zawader 1500 rpm/57,65 cfm/27,5 dB

 

Przy 5 V oba są niesłyszalne jednak wydaje mi się ,że to zawader mocniej wieje.

 

Wieczorem jak znajdę chwilę czasu podepnę oba pod płytę i poszukam obrotów przy których mają max. wydajności a są jeszcze ciche.Dla mnie "ciche" to tak ,aby nie było ich słychać jak siedze przy kompie z otwartą obudową.

 

Pierwsze wrażenie ze spotkania z zawaderem jak najlepsze:podkładki, gumowe kołki,przejściówka molex->5V/12V,ładny oplot na kabelkach.No i po wstępnym porównaniu z najlepszym ,w opinii wielu osób, wiatrakiem wypada całkiem nieźle

 

Decyzja należy do Was :)

 

Czy po puszczeniu wentyla na 5V ledy mocno przygasaja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po puszczeniu wentyla na 5V ledy mocno przygasaja ??

Mam obydwa na chłodnicy koło siebie i jak jeden idzie na 12V , a drugi na 5V to widać różnicę.Światło pozostaje jednak wyraźne i kiedy oba są na 5V to specjalnie nie zauważam że swiecą słabiej

Prawdę mówiąc mogę być nieobiektywny bo to moje pierwsze wiatraki z led i nie mam skali porównawczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

Chciałbym zkupić cichutka 120 do mojego nowego Thermalrighta XP-120 :) Chcialbym takiego ktory bedzie najbardziej wydajny przy 1000rpm zachowujac umiarkowana cisze.Normalnie bedzie wentylator puszczony na 800rpm a w stresie maxymalnie na 1200rpm.

 

W stresie,wentylator puszczony na 1000rpm powinien wystarczyc do odpowiedniego chłodzenia. I teraz,co wybrac:

 

PAPST 4412 F/2GL moge go miec za 40zł.Bardzo dobre wentylatory.Tylko nie wiem czy na 800rpm beda ciche.

 

Fander FX120-W

 

Mam starego Fander 120mm i przy 800rpm jest super ale juz przy 1000rpm jest głośny.

 

Noiseblocker BlackSilent XL2

Nigdy go nie miałem ale podoba mi sie najbardziej z tych wszystkich.Myśle ze na 800rpm bedzie cichutki a na 1000rpm wydajny i w miare cichy.

 

ZAWARD ZGF120W

 

No nad tym tez sie zastanawiam,ale jakos jeszcze nie wyrobił sobie wystarczająco dobrej opinii.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zkupić cichutka 120 do mojego nowego Thermalrighta XP-120...

 

W stresie,wentylator puszczony na 1000rpm powinien wystarczyc do odpowiedniego chłodzenia. I teraz,co wybrac:

Scythe (z serii S-FLEX) lub Papst 4412 F/2GL – ze wskazaniem na pierwszą z wymienionych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten scythe to to co dają do ninji to mialem na tescie i szit-wcale nie jest bezgłośne , wydajnosć mocno przeciętna a do tego na slizgu-to za pól roku zacznie terkotac...

 

dokladnie, mialem go w rekach i juz tak pieknie nie wyglada jaka sztandarowy wyrob tej firmy - Ninja :mad:

 

Ja osobiscie chyba odpuszcze sobie Fandery oraz Scythe i skieruje sie w strone Zawader'a - dosc dobre opienie zbiera na zachodnich forach !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, mialem go w rekach i juz tak pieknie nie wyglada jaka sztandarowy wyrob tej firmy - Ninja :mad:

 

Ja osobiscie chyba odpuszcze sobie Fandery oraz Scythe i skieruje sie w strone Zawader'a - dosc dobre opienie zbiera na zachodnich forach !!!

 

Scythe odpada.Nie jestem przekonany do tych wentylatorów.Nie wiem co brac :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten scythe to to co dają do ninji to mialem na tescie i szit-wcale nie jest bezgłośne , wydajnosć mocno przeciętna a do tego na slizgu-to za pól roku zacznie terkotac...

– a Wielmożny Pan, to zdolność czytania ze zrozumieniem nabył? Zapewne nie, wiec nie omieszkam Pana oświecić!

Pointa – wyraźnie napisałem, iż mój wywód dotyczy wentylatorów japońskiego producenta z serii S-FLEX (patrz przykładowe 2187293[/snapback]

jak ten scythe to to co dają do ninji to mialem na tescie i szit...

i odpowiedź

dokladnie, mialem go w rekach i juz tak pieknie nie wyglada jaka sztandarowy wyrob tej firmy - Ninja :mad:

 

- kolejny oświecony. Uwagi j/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znalazłem w końcu czas i dokładnie sobie poczytałem o ZAWARD'ie i czar trochę prysnął :

- żywotność to tylko 26 000 godzin

 

gdzie Fander deklaruje:

- Żywotność: ~80000 godzin

 

a SCYTHE S-FLEX

- Żywotność: 150.000 godzin

 

Wiec biorąc pod uwagę ten chyba najczęściej pomijany fakt na rzecz cichej pracy oraz wykonania

 

SCYTHE S-FLEX jest chyba najlepszym i najbardziej długowiecznym wyborem ... ?

 

Teraz tylko który model będzie najrozsądniejszy ??

 

SCYTHE S-FLEX 1200

 

czy

 

SCYTHE S-FLEX 800

 

a może

 

Scythe FAN LED TC :wink:

 

W sumie bedę potrzebował 4 sztuki

- Przód i tył

- Ninja

- Zasilacz

 

Nie ukrywam ze priorytetem u mnie jest cisza i w miarę sensowna przepustowość wentyla.

Config w sygnaturce.

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest gwary na te scythe'y? Pisac zywotnosc nie sztuka, a Fander daje nam 3 latka (o ile sie nie myle). Ale sluszna uwaga z twojej strony zeby zwracac uwage na zywotnosc.

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCYTHE S-FLEX 800

 

pracuje emitujac 8.1dba... is this legal ? przy czym daje niby 33cfm :o

 

SCYTHE S-FLEX 1200

 

20dba przy 49cfm

 

no ale jak jest naprawde ?

 

aha jak by ktos sie nie polapal to w nazwie np. 800 to sa obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnosc napewno jest wieksza niz te 8.1 czy 20dba ale te wiatraczki sa naprawde ciche. Co do przeplywu powietrza to s-flex krecacy sie z predkoscia ok 800obr dmucha zauwazalnie mocniej (bedac przy okazji cichszym) niz np antec tricool na low majacy wg specyfikacji 1200obr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beriam: jak zależy Ci na ciszy, to i tak będziesz musiał spowolnić wentyl. Nie słyszałem tego S-Flexa, ale miałem już kilka wentylatorów i żaden nie był bezgłośny przy 800 obrotów. Skręcasz do około 700 i da radę w nocy (Addę w zasilaczu słyszę przy 750 obrotach).

 

Co do żywotności, to 26.000 godzin ~ 1083 dni pracy non stop. Po tych trzech latach i tak pokaże się coś nowszego i pewnie je wymienisz, zresztą spowalniając wentylator wydłużasz nieznacznie jego życie. Ja bym stawiał raczej na kulturę pracy, żywotność łożysk jest ważna w serwerach.

 

@Black_war: ciekawy test stodwudziestek (w tym S-Flexów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moglby napisac co autorzy testu podanego przez Bartolomiusa sadza o Papstach i Scythe S-Flex?

Oba są chwalone za dobre łożyska i sensowny dobór obrotów. Sam mam dwa F/2GLL @ 5-6V i dla mnie bomba - zero drgań, na pełnych obrotach też kulturka, ale oczywiście powietrze stosownie hałasuje. Jak masz chwilkę czasu, to tu są niezłe translatory online:

 

http://world.altavista.com/ i http://translation2.paralink.com/ (nie przejmować się, że "papst" tłumaczą jako "pope" = papież :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam sobie cały ten topic i śmiem twierdzić ze nowy Fander będzie najlepszym rozwiązaniem

Musze kupić dwie 120 i chce być pewna ze będą ciche (małe dziecko -Torrent nocą) - sami rozumiecie :D

 

Jutro wieczorem składam zamówienie, chyba ze ktoś mi z szanownych userów wyperswaduje inna opcje !

 

pz. Marika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaward :)

 

Dzis nabylem go i GlacialTecha SilentBlade'a. Zaward puszczony na 7V jest glosniejszy od Glaciala na 12V. Nie mam jak sprawdzic obrotow ale Glacial wedlug specyfikacji ma kolo 1000 wiec na moje oko Zaward ma gdzies kolo 1300 - jest cichszy niz stoc na TT Big Typhoonie.

 

Zaward ma tez dobre wyposazenie, jednak nie pusczalem go na 5V bo bym proca usmazyl przy Vcore 1.9 :P

 

Ogolnie wydaje mi sie ze pomiedzy Zawardem a Fanderem nie powinno byc zbytniej roznicy jednak cena przemawia za Zawardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaward :)

 

Dzis nabylem go i GlacialTecha SilentBlade'a. Zaward puszczony na 7V jest glosniejszy od Glaciala na 12V. Nie mam jak sprawdzic obrotow ale Glacial wedlug specyfikacji ma kolo 1000 wiec na moje oko Zaward ma gdzies kolo 1300 - jest cichszy niz stoc na TT Big Typhoonie.

 

Zaward ma tez dobre wyposazenie, jednak nie pusczalem go na 5V bo bym proca usmazyl przy Vcore 1.9 :P

 

Ogolnie wydaje mi sie ze pomiedzy Zawardem a Fanderem nie powinno byc zbytniej roznicy jednak cena przemawia za Zawardem.

W sumie przemyślałam temat i zamówiłam sobie dwie czarne 120 Fandera

Czas pokaże czy to był dobry wybór :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przemyślałam temat i zamówiłam sobie dwie czarne 120 Fandera

Czas pokaże czy to był dobry wybór :wink:

 

a ja dalej jestem w kropce...wybiore chyba noiseblockera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...