Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu wyszła nowa seria iPodów a tu cisza? Wychodzi ogólne fanboystwo sandiska i irivera ;)

 

Dołączona grafika

 

Ja już zamówiłem, nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu wyszła nowa seria iPodów a tu cisza? Wychodzi ogólne fanboystwo sandiska i irivera ;)

Ja już zamówiłem, nie mogę się doczekać.

Faktycznie nie zauważyłem :D

Zwiastuje to spadek cen starszych ipodów co mnie cieszy :)

 

Poza tym coś sie Soker tak tego "fanboyostwa" uczepił ?

Są gusta i guściki no i... ograniczenia finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam rady przy zakupie pendrive+mp3;

Moje kryteria zakupu to:

- wbudowane zlacze USB2.0 (nie kabelek!) poniewaz w 50% bede uzywalem sprzetu jako dysk przenosny

- zasilanie z baterii (nie chce byc przywiazany do jakichkolwiek dedykowanych akumulatorow lub ladowarek)

- pojemnosc co najmniej 2GB

- jakosc wykonania, dzwieku

- opcjonalnie radio dyktafon

Cena jest sprawa drugo- albo i trzeciorzedna ale musi miec uzasadnienie;

 

Sposrod calej masy tego sprzetu pasujace do moich wymagan sa:

- Creative MuVo 2GB

- Philips modele 2325 lub 2125

- Pentagram Vanquish R

... ale w Creativach troche mnie irytuje rozlaczanie obu czlonow: pendriva i playera (sprawia to wrazenie slabo przemyslanej konstrukcji i poteguje mozliwosc uszkodzenia);

Pentagram niby dobra firma ale w zakresie podzespolow komputerowych typu modemy, tablety ale czy sprawdza sie w dziedzinie audio??

No i Philips za ktorym srednio przepadam (ich sprzet RTV juz nie raz mnie rozczarowal) i ktory juz mi mocno odradzano; Moze w przypadku mp3 jednak nie udalo im sie cos spiep....

 

Oczywiscie marek jest duzo wiecej: Bellwood, Emtec, Apollo, Grundig itd... ale wiekszosci z nich nie znam a opinie na ich temat sa bardzooo rozne (zalezne od sklepu i sprzedawcy);

 

Jak na zlosc trudno tez jest sprawdzic, przetestowac fizycznie taki sprzet; W cholernych hipermarketach jest duzo roznych ale na ogol sprzet jest nie zasilony i mozna co najwyzej popatrzec, wiekszosc z nich jest na "jedno kopyto" no i te "promocyjne" ceny ;) A z kolei sklepy detaliczne raczej nie sa skore do roztwierania nowych urzadzen bo na tym zwyczajnie traca;

 

A wiec potrzebuje rady na temat tych marek ktore wstepnie wybralem (mile widziane opinie oparte na doswiadczeniach) albo wskazanie moze innej marki, ktora budzi zaufanie; Na ich podstawie prawdopodobnie kupie sprzet w jakims sklepie internetowym;

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wbudowane zlacze USB2.0 (nie kabelek!) poniewaz w 50% bede uzywalem sprzetu jako dysk przenosny

Ten warunek pozbawia cię wyboru wszystkich porządnych playerków. To co podałeś to raczej szmelc. Gdyby nie to nieszczęsne USB, to bez problemów brał byś jakiegoś Irivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak jakiś player posiada wbudowane złącze USB to nie ma wymiennego zasilania, niestety.

 

---EDIT---

 

Nie licząc masy NoName'ów, które nie grają ciekawie.

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie marek jest duzo wiecej: Bellwood, Emtec, Apollo, Grundig itd... ale wiekszosci z nich nie znam a opinie na ich temat sa bardzooo rozne (zalezne od sklepu i sprzedawcy);

Takie z nich firmy, że zlecają Chińczykom zrobienie nadruku ;)

 

 

Ten warunek pozbawia cię wyboru wszystkich porządnych playerków. To co podałeś to raczej szmelc. Gdyby nie to nieszczęsne USB, to bez problemów brał byś jakiegoś Irivera.

Nieprawda. A Sansa Express i Samsung YP-U3? Iriver to ostatnia opcja przy takich wymaganiach. Poczytaj o tych dwóch playerkach, mają to co chcesz oprócz wymiennych baterii. Ale Samsung ładuje się z USB, Sansa na 90% też (nie chce mi się szukać :)), więc nigdy nie zdarzy Ci się, że będziesz chciał zgrac jakieś dane a powstrzyma Cię od tego pusta bateria. A i Sansa ma slot na karty, więc duża pamięć wychodzi bardzo tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam radiomagnet - THOMSON TM 9610. Sprzęt posiada opcję odtwarzania mp3.

 

Czy używanie określonych marek płyt ma znaczenie dla prawidłowej ekploatacji czytnika? (Upraszczając, czy lepiej, "dla zdrowia czytnika", nagrywać i potem odtwarzać na płytkach np. Verbatima czy też np. jakieś no-name także będzie o.k.?). Proszę o wskazówki (najlepiej z uzasdnieniem;-)).

 

Z góry thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zanim zajedziesz czytnik tandetnymi płytkami (jesli taka opcja w ogóle jest) to zaoszczędzisz w międzyczasie na drugi taki odtwarzacz. Jesli tylko płytki nie są na tyle kiepskie, że np. są źle wyważone i napęd wpada w drgania - powinno byc OK. Po prostu nie kupuj całkiem najgorszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś z was ma problemy z odtwarzaczami Meizu proszę odwiedzić polski oddział Meizu Me

 

proszę nie traktować tego jako spam tylko jako pomoc. dziś zostało utworzone podforum na Meizu Me dla Polaków, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotycząca np. słynnego na allegro Meizu M6 (jak zmienić firmware, jak wgrać język polski, jak zmienić skin w odtwarzaczu i wiele innych).

 

Meizu Me po polsku: http://www.meizume.com/forumdisplay.php?f=56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś z was ma problemy z odtwarzaczami Meizu proszę odwiedzić polski oddział Meizu Me

 

proszę nie traktować tego jako spam tylko jako pomoc. dziś zostało utworzone podforum na Meizu Me dla Polaków, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotycząca np. słynnego na allegro Meizu M6 (jak zmienić firmware, jak wgrać język polski, jak zmienić skin w odtwarzaczu i wiele innych).

 

Meizu Me po polsku: http://www.meizume.com/forumdisplay.php?f=56

na pewno się przyda, lada dzień premiera nowej, ulepszonej/odchudzonej rewizji M6

zamawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno się przyda, lada dzień premiera nowej, ulepszonej/odchudzonej rewizji M6

zamawiam ;)

"Lada dzień" w sensie dosłownym czy raczej "gdzieś w przyszłości"? :wink: Pytam bo napaliłem się na M6 i przygotowane na ten cel pieniądze mnie świerzbią. Swoją drogą to po dzisiejszej zabawie z tym odtwarzaczem w Saturnie (2GB za 400zł, niech spadają) to uważam, że odchudzania jest niepotrzebne - teraz jest taki milusi :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 września :P

a mnie nie tyle o odchudzanie chodzi ale o support dla APE'a i rzekomy brak ograniczenia co do rozdziałki wideo no i xvidy, h264 itp. W dodatku zapowiadają lepszy dźwięk oO

co z tego wyjdzie, ocenimy po premierze

 

PS

a cena nie jest jeszcze zła, bo player ponoć gra lepiej od rewelacyjnego Cowon'a D2, a zobacz ile to ustrojstwo kosztuje ;)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

a cena nie jest jeszcze zła, bo player ponoć gra lepiej od rewelacyjnego Cowon'a D2, a zobacz ile to ustrojstwo kosztuje ;)

To porównanie to do tego nowego meizu czy do starej wersji, bo właściwie miałem sobie zamówić na dniach d2 i mnie zaciekawiłeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 września :P

a mnie nie tyle o odchudzanie chodzi ale o support dla APE'a i rzekomy brak ograniczenia co do rozdziałki wideo no i xvidy, h264 itp. W dodatku zapowiadają lepszy dźwięk oO

co z tego wyjdzie, ocenimy po premierze

 

PS

a cena nie jest jeszcze zła, bo player ponoć gra lepiej od rewelacyjnego Cowon'a D2, a zobacz ile to ustrojstwo kosztuje ;)

Skoro tak to cierpliwie czekam. Liczę, że cena nie ulegnie podwyżce... teraz planowałem wydać 600zł za wersję z 8GB.

 

Dziś po raz pierwszy na własne oczy zobaczyłem nowego Ipoda Nano... toż to grubości tektury jest :wink: . Ale cena skutecznie odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na aukcji 8 sztuk po 369pln'ów. Sprzedały się w dwa dni.

Sam player gra świetnie, szczególnie dobry duet tworzy z PX100. Vibez buduje scenę w głąb i px'y zaczynają grać bardziej bezpośrednio i poprawia się jakość basu względem T10. Z Porta Pro gra jakoś tak nijako, te słuchawki zdecydowanie lepiej się zgrywają z T10. Polecam każdemu combo Vibez + PX100 - naprawdę świetna para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jakiegoś mp3 z dobrym dyktafonem, ponieważ będzie używany do nagrywania , jako pendrive do przenoszenia danych typu filmy , teksty itp, poza tym będę go też używał do słuchania radia i mp3 pod uwagę biorę Creative a dokładniej modele : Creative MP3 ZEN MICRO 6GB i Creative ZEN V Plus 4GB czy obydwa sprzęty nadają się do wyżej wymienionych zadań ??? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok postanowiłem napisać moją małą recenzję tego odtwarzacz, ponieważ jakoś na polskich serwisach żadnych wrażeń związanych z tym samsungiem nie znalazłem, a i przekonałem się, że nadal co jest dla ludzi nieznane to jest marginalizowane.

 

Dołączona grafika

 

 

Dobrze więc obiektem użytkowanie jest oczywiście Samsung YP-5k w moim wypadku wersja 1GB.

 

Design & Wykonanie

 

O tym, że nie jest to zwykłe pudełeczko w jakie pakuje się elektronikę mp'trójek widać na pierwszy rzut oka. Cały odtwarzacz utrzymany jest w czarnej tonacji. Obudowa jest czarna podobnie jak i ekran dotykowy, którego przyciski podczas pracy podświetlane są na niebiesko, grill głośników mieni się srebrem. Wg producenta obudowę wykonano z magnesium- cokolwiek to jest sprawuje się fantastycznie bo czuć, że obudowa jest bardzo trwała; nie trąci tanim plastikiem w zasadzie można powiedzieć, że jest metalowa ale też nie do końca.

Wykonanie jest nad wyraz staranne, wszystko jest stabilnie zamontowane, głośniki wyjeżdżające z jednej części obudowy umieszczone są na małym wysięgniku, a poruszają się na rolkach- rozwiązaniu doskonale znanym z telefonów komórkowych. Frontowa część odtwarzacza czyli panel wraz z ekranem działają jak lustro, wygląda to bardzo 'elegancko'. Niestety z racji lśniącej powierzchni doskonale widać nasze odciski palców ;). Krawędzie są zaokrąglone, ogólnie rzecz biorąc wrażenia estetyczne są jak najbardziej pozytywne, samsunga można pod tym względem nawet zachwalać.

 

Panel dotykowy

 

Jedna z innowacji koreańskiego producenta. Brak jakichkolwiek mechanicznych przycisków zastąpiono ekranem dotykowym. Mechanizm ten w akcji sprawdza się bardzo dobrze. Sensory prawidłowo wychwytują dotknięcie panelu, działają niezwykle "miękko" tj. wystarczy muśnięcie opuszkiem palca by przycisk zadziałał. Szczególne znaczenie funkcja ta ma podczas wertowania list albumów, zmiany ustawień czyli dużej liczby operacji. Zero zmęczenia, pracuję się wręcz lekko, a nawet może to sprawiać przyjemność.

Zdarza się, że podczas nawigacji wykonamy operację, której nie chcieliśmy- najpewniej dotknęliśmy nieumyślnie obszar należący do innego sensora. Zdarza się to bardzo rzadko nie mniej jednak zdarza się.

Myślę, że Samsung powinien jeszcze troszkę nad tym rozwiązaniem popracować tak czy inaczej wygoda obsługi jest bardzo wysoka. A co do samych przycisków to mamy ich 7 (w sumie 8 ale 2 naprzemian zmieniają się przy pracy z i bez głośnika) i są standardowe czyli do przełączania utworów, głośności, opcji podczas odtwarzania i cofania menu. Co ważnie nie ma przepychu całość jest bardzo uniwersalna przez co nie musimy się martwić, że mamy do opanowania masę przycisków, a każdy z nich służy do czegoś innego. Przeciętnemu użytkownikowi zbadanie do czego i na jakiej zasadzie działają przyciski K5'tki zajmie z 2 minuty, bez instrukcji.

 

Ekran.

 

Samsung oferuje nam ekran OLED 1.71 cala, najpewniej z 65k kolorów. Wystarcza on choć oczywiście jakby był większy to i nikt by się nie obraził ;). Jakość wyświetlacza oceniam na 4/5 - do wszelakich operacji na słuchanej muzyce jest kapitalny, a jego pewne braki objawiają się dopiero w chwili przeglądania zdjęć ale nie do tego go będziemy używać, prawda? Podczas pracy w menu i planszy z odtwarzanym utworem obraz jest ostry, wyraźny czyli taki jaki każdy porządny odtwarzacz mieć powinien.

 

Oprogramowanie

 

W punkcie tym nie będę się mocno rozpisywał bo wbrew pozorom całe menu i funkcję są bardzo proste w użyciu i każdy kto choć chwilę popracuje z odtwarzaczem powie, że jest bardzo wygodne. Wszelakie informacje przedstawione są w czytelny sposób, obsługa funkcji jest bardzo intuicyjna. Z takich nieco ciekawszych funkcji można wymienić statystyki czyli ile Mb jest zajęte na karcie flash, ile zostało wolnego, ile posiadamy wgranych plików audio/foto, znajdziemy również informację o tym jaką wersję firmware używamy.

 

Dźwięk (słuchawki)

 

Z pewnością najważniejsza rzecz jaka dotyczy mp3-ki czyli jakość odtwarzanego dźwięku. I w tym elemencie tkwi szczególna funkcja opisywanego samsunga. Jak nie trudno się domyślić chodzi o wbudowany głośnik ale zanim o nim to kilka słów o "zwykłym" słuchaniu przez słuchwaki bo w końcu to przez nie będziemy w przeważającej większości słuchać. Szczerze mówiąc to ciężko jest mi powiedzieć coś niezwykłego o jakości dźwięku, za którą odpowiada ściśle sam odtwarzacz- z pewnością jest to poziom markowych odtwarzaczy i tyle w tej kwestii. Więcej można powiedzieć o dołączonych do odtwarzacza słuchawek, które z pewnością podnoszą wrażenia audio. Samsung w tym wypadku można powiedzieć, że zaskakuje bo słuchawki jakie pakuje do pudełka są bardzo wysokiej jakości (oczywiście jak na sprzęt dodawany do odtwarzacz), nie jest to zwykła konstrukcja- słuchawki mają zupełnie inną budowę, kończą się gumowymi kanalikami, które wkładamy bezpośrednio do przewodu słuchowego i w tym tkwi tajemnica świetnego dźwięku. Bardzo głęboki bas, izolowanie od dźwięków z zewnątrz naprawdę klasa wyżej od normalnego sprzętu dodawanego do tego typu urządzeń. Gdy pierwszy raz zetknąłem się z tym sprzetem po prostu szczęka mi opadła ;) porównując go do creative'a TX'a, który mimo wieku był świetnym produktem.

Wspomnieć można także o poziomie głośności jaką oferuje nam Samsung. Baaaardzo głośna mp3ka tak można bez wątpienia powiedzieć o K5. oczywiście zależy to od preferencji użytkownika lecz w moim wypadku 65% w skali głośności w zupełności wystarcza do słuchania muzyki w drodze do szkoły czyli w tramwaju itp, a muzykę lubię słuchać głośno. To co się dzieje w okolicy maksimum skali można określić jednym słowem - gruba impreza :D

 

Dźwięk (głośniki)

 

Heh dobrneliśmy do momentu, na który wielu czekało czyli głośniki, "k5 only". Samsung oferuje nam dwa głośniki stereo 0.7 W, które jak już wcześniej pisałem wyjeżdżają spod panelu dotykowego. Dźwięk jaki z nich sięw ydobywa określić można na 4/5 i prawdę mówiąc lepszy być on po prostu nie mógł. Przede wszystkim jest on czysty, bez zniekształceń, wyraźny. Naturalnie przyczepić się można do poziomu basu, który jak się można domyślić nie spowoduje, że nagle zaczną podskakiwać butelki po piwie ale znów kto oczekiwał od membrany wielkości monety 2zł prawdziwego, głębokiego basu? Wystarczy powiedzieć, że słuchanie przez głośniczki jest czystą przyjemnością. Spotykałem się z głosami osób, które z k5 raczej doczynienia nie miały, że głośniki grają cicho i siadają gdzieś na 3/4 poziomu głośności. Otóż przy maksymalnym ustawieniu głośności muzyka przebija się przez kilkuosobową rozmowę osób nie do końca trzeźwych ;) i przez śmiech jaki temu towarzyszy. Również warto wspomnieć, że jakość dźwięku przy 100% głośności jest praktycznie taka sama jak przy 50%, nie ma żadnych zniekształceń, szumów itp.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zamiar wydać jakieś ~300zł na dobry odtwarzacz mp3. Macie może jakieś propozycje?

 

Moje wymagania:

- wysoka jakość dźwięku (jednak mój starusień ki iRiver IFP-780 przyzwyczaił mnie do niej)

- w miare długi czas działania na baterii (może być na także na baterie AA, ew. na wbudowany akumulatorek)

- dobre radio FM (żeby dobrze łapało fale)

- ładny wygląd

- mile widziana obsługa ogg

- jakieś 1gb pamięci styknie (po przesiadce ze starego to i tak będzie olbrzymia różnica :P)

- dobry dyktafon

- nowy z polską gwarancją (żaden refubrished z USA itp.)

- dobre słuchawki w zestawie (ew. jakieś do dokupienia, ale żeby się zmieściło wszystko w budżecie)

 

Osobiście zastanawiałem się nad iRiverem T20, co o nim myślicie? Można go nabyć za nieco ponad 300zł.

Spodobał mi się także iRiver X20 2gb, ale niestety kosztuje już ponad 400zł, jednak jak ktoś zna go to prosiłbym o opinie na jego temat (bo może jednak bym wysupłał trochę więcej gotówki).

 

To chyba koniec, z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam mp3 o mozliwie jak najwyzszej jakosci dzwieku. Nie potrzebuje bajerow w stylu mp4, dyktafonow, radia, itp. Chce, by odtwarzal mp3, mial equalizer i w miare wygodne sluchawki. Co byscie polecili z pamiecia przynajmniej 2gb(najlepiej wiecej, mile widziane wymienne memorki) do 300-350zl? Pozdrawiam.

 

Na oku mam Irivera T60, ale czy spelnia on te wymagania? Jak z jakoscia dzwieku? Jak dlugo trzyma w nim bateria? Slyszalem tez pare negatywnych opinii nt joya, sa prawdziwe, czy wyssane z palca?

 

Jeszcze podpatrzylem Irivera S10 - warte to swojej ceny?

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...