Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam , śledze cały ten wątek i jestem w całkowitej kropce. Mam możliwość zamienić mojego 9800 PRO na 6600GT

[...]

Czy jest  sens tej zamiany??? Najważniejsze, musze dopłacić  100 zeta. Prosze o pomoc bo czas mi się kończy!

1225819[/snapback]

heh jesli jeszcze nad tym dumasz to stanowczo odradzam. tym bardziej z ta doplata - 100!! leb w leb moznaby sie zastanawiac. mam podobny sprzet jak twoj tylko slabszy - a7n8xx, sempron 2400+ @2Ghz, 512MB i leadteka 6600gt. no coz - wiem, ze reszta mojego konfigu jest co najmniej srednia ale ... spodziewalem sie czegos wiecej. teraz pykam tylko w ET - tutaj wlasciwie ustawiam co chce i jak chce i chodzi swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jesli jeszcze nad tym dumasz to stanowczo odradzam. tym bardziej z ta doplata - 100!! leb w leb moznaby sie zastanawiac. mam podobny sprzet jak twoj tylko slabszy - a7n8xx, sempron 2400+ @2Ghz, 512MB i leadteka 6600gt. no coz - wiem, ze reszta mojego konfigu jest co najmniej srednia ale ... spodziewalem sie czegos wiecej. teraz pykam tylko w ET - tutaj wlasciwie ustawiam co chce i jak chce i chodzi swietnie.

1228741[/snapback]

hmm a do czego ci nie wystarcza 6600gt? zreszta moze jak nie kreciłes karty.. bo ta karta ma potencjał kazda chodzi na 550/1150 na fabrycznym chlodzeniu bez zadnych artów... a wtedy karta to wypas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jesli jeszcze nad tym dumasz to stanowczo odradzam. tym bardziej z ta doplata - 100!! leb w leb moznaby sie zastanawiac. mam podobny sprzet jak twoj tylko slabszy - a7n8xx, sempron 2400+ @2Ghz, 512MB i leadteka 6600gt. no coz - wiem, ze reszta mojego konfigu jest co najmniej srednia ale ... spodziewalem sie czegos wiecej. teraz pykam tylko w ET - tutaj wlasciwie ustawiam co chce i jak chce i chodzi swietnie.

1228741[/snapback]

kurcze ton Twojej wypowiedzi swiadczy jakbys był co najmniej nie zadowolony co mnie zmartwiło bo mam zamiart wziac 6600 gt a nie R9800 pro a sprzet mam podobny tylko 256 mb ramu... ale teraz to juz sam nie wiem :sad:

 

@grzeg kupowałes karte w pcprojekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem mi np. wszystkie gry dolaczone do leadteka chodza bez problemu, karta tez i wlasciwie wszystko co wlaczylem smiga mi bez zaciec - no oprocz wampira ale na 6800gt slyszalem ze tez tnie bo taki juz jest ten wampir i tyle. Acha no i nfsu2 to nie wiem bo nie mam.

Half-Life 2 przeszedlem w 1024x768 ( w wyzszej tez chodzil ale ja wole wiecej fps niz wyzsza rozdzialke ktora wg mnie przy 17 monitorze jest niepotrzebna) z AAx4 AFx8 i byly trzy momenty w grze gdzie spadlo mi do 21-23 fps - w kanalach jak sie ociekalo przed spadajacym samochodem, jak helikopter rzucal bomby i w pewnym momencie na bitwie na placu z tymi robotami duzymi. Poza tym bylo jeszcze pare spadkow do 28-29 fps ale spadek do takiej wartosci moze byc nie zauwazony jesli sie nie ma wyswietlonych klatek w rogu ekranu :wink:

Zaraz jeszcze zobacze jak chodzi w lock on modern air combat

 

EDIT:

 

jesli jacys ati-maniacy zastanawiaja sie czy wziac moze lepiej x700 to na egieldzie pojawila sie ostatnio bardzo dobre porownanie x700 do 6600gt ... chyba najlepsze jakie widzialem - na pewno duzo lepsze niz to z pclabu

To powinno rozwiac troche watpliwosci co do wydajnosci tych kart bo testy sa zrobione na gierkach w bardzo wymagajacych(graficznie) lokacjach jak np w hl.

TUTAJ

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie rzeczywiście znakomite ale zastanawia mnie to że tutaj Radeon x700 pro w kilku gierach wyprzedza GF6600GT a na zachodnich serwisach niemal zawsze dostawał po tyłku.... :blink: No-ale to chyba fakt że ma aż 256 MB napewno pomaga w rozdziałkach takich jak 1280x1024...Tym bardziej z AA....

A i cena niewiem skąd jest wzieta(700zł)bo jak patrzeć na ceny sklepowe Radków x700pro z 256 MB to cena oscyluje w granicach grubo ponad 800zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie rzeczywiście znakomite ale zastanawia mnie to że tutaj Radeon x700 pro w kilku gierach wyprzedza GF6600GT a na zachodnich serwisach niemal zawsze dostawał po tyłku.... :blink: No-ale to chyba fakt że ma aż 256 MB napewno pomaga w rozdziałkach takich jak 1280x1024...Tym bardziej z AA....

A i cena niewiem skąd jest wzieta(700zł)bo jak patrzeć na ceny sklepowe Radków x700pro z 256 MB to cena oscyluje w granicach grubo ponad 800zł....

1229236[/snapback]

Witam :)

Co do wyprzedzania GF 6600 GT na zachodnich serwisach - chyba nie muszę tego komentować :)

Update

Daj jakies linki i pokaż gdzie :) - zobaczymy

 

Swoją drogą ja miałem kartę 128 MB

 

A cenka tego Gigabyte wynosi dokładnie 690 złotych - link do sklepu jest podany w recenzji (http://www.reset.strefa.pl) - stronkę mają dość kiepską ale asortyment ogromny, tyle, że nie wszystyko jest wyszczególnione na stronce.

 

Cekam na dalsze komentarze :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee..no fakt 128MB...

Co do ``wyprzedzania`` to czy sugerujesz że 99% zachodnich serwisów daje nieobiektywne testy????Na korzyść NV???

cóż-wydaje mi się że nie co nie oznacza że twierdzę iż Twój test jest zły-wręcz przeciwnie...

Zresztą - jesli rzeczywiście Radeon x700pro byłby nieco szybszy lub nawet tak samo wydajny jak GF6600GT to wydaje mi się że wtedy ten GF6600GT nie byłby takim hitem jakim był i jest obecnie

Co do ceny to rzeczywiście 690zeta ..Ale GF6600GT jest jeszcze tańszy!!!

 

Apdejt:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...x6600_px6600gt/

http://www.techreport.com/reviews/2004q3/r...xt/index.x?pg=1 - tutaj jest porównanie x x700xt który ma dużo wyższe zegary i mimo wszystko w wiekszości gier jest nieco wolniejszy...

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2297&p=2

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...adeon-x850.html -tutaj też do x700xt-ale skoro w większości gier GF6600GT jest szybszy od wyżej taktowanego x700xt no to dziwne żeby przegrywał ze słabszym x700pro....

http://www.guru3d.com/article/Videocards/174/1/ -tutaj porównanie do 256 MB karty HIS`a

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT JEST hitem, ale nie dlatego, że "wycina" konkurencję a dlatego, że po wpadce z fx-ami pojawił się wreszcie godny następca Ti4xxx z pełną obsługą dx9 ©. Zrobili dobre, nowe GPU.

Ati - tu po prostu nie ma nad czym się zachwycać. x800 i x700 praktycznie nic nowego (poza wydajnością) nie wnoszą. A ile razy można oklaskiwać to samo ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti-zgadza się że NV od czasów GF4Ti znów ma lepszy GPU od ATI(choć karty ATi też są świetne)

Ale sukces jest tym większy że po wpadce z FX-ami wielu klientów straciło zaufanie do NV a seria 6 okazała się na tyle dobra że nie dość że NV odzyskała pozycję i zaufanie to jeszcze osoby które dotąd używały kart ATI jako nastepną kartę kupiły własnie NV4x a nie r4xx....A fenomen tej karty jest tez taki że posiada ona architekturę 4x2(chyba... :wink: )i ``tylko``3VS co w porównaniu do Radka x700pro może się wydawać z góry skazana na porażke ...a jest odwrotnie...

A nie twierdze że GF6600GT wycina konkurencje ale przy identycznej niemal cenie jest nieco lepszym wyborem od x700pro.

 

PS.Co do testów-dla mnie zastanawiające jest to że x700pro traci tak na wydajnosci gdy włączamy AA.Jest to dziwne gdyż jak dotad karty ATI bardzo dobrze radziły sobie z AA/AF(x800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała dysputa się szybko zamknie, za około 3 miesiące, gdy nadejdzie rodzina R5xx FUDO i karty od ATI z pełnym wsparciem SM 3.0, a nie teorytycznym jakie mają GF 6. Wtedy nvidia ostatecznie pójdzie do piachu. Przypomniec należy że od kilku lat miano najszybszych posiadaja karty ATI(obecnie X850XT) i nic to nie zmieni, jakiekolwiek wysiłki nvidii są kolejną porcją buraków dla klienta.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

własnie skonczyłem czytac recenzje Focusa. Przyznam rzetelna robota, duzo gier, choc niektóre wyniki mnie zmartwiły bo skłaniam sie bardziej do 6600 GT (agp) :wink:

powiem tak nie spodobało mi sie Twoje wytykanie w recenzji NVidi ze współpracuje z Crytecem i Idsoftware a nie wspomniałes o tylm ze HL2 jest optymalizowany pod karty ATI (mysle ze dlatego bo przy D3 i Far Cry GF miał przewage no to odrazuze optymalizacja, a przy HL2 wyniki podobne to lepiej przmilczec bo sie okazało ze mimo optymalizacji jest wyrównany poziom... ale to tylko takie moje spekulacje dotyczace komentarzy :wink: )

a powiedz jescze Facus czy u Ciebie tez mozna było zauwzyc te niskie minimalne wyniki FPS'ów (szczególnie w NFS:U2) jak to jest w przypadku wiekszosci? (bo ja kupujac karte graf. za 800 zeta nie chce miec cięcia jak to mam na obecnym Gf4 MX :-P ) choc u Ciebie był dobry procek z magistrala 250...

 

Dzieki za ta tecenzje choc wlałbym pojedynek GF6600GT vs. X700PRO na agp tylko szkoda ze tej drugiej nie ma jeszcze... a moze Ty Focus masz jakies przecieki kiedy bedzie? (choc i tak pewnie kupie GF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tak szybko nVidii do piachu nie położył.

Ati robi grafikę do Xboxa a nVidia do ps3. Jak już zrobią dobre GPU/VPU to przeniosą je na grunt PC.

W tej chwili jest mniej więcej równowaga.

Ja jednak chyba ostatecznie zdecyduje się raczej na R9800pro. Nie ze względu na wydajność, bo jest porównywalna. Ale ze względu na przyzwyczajenia, obraz w filmach który z radka mi bardziej odpowiada i chyba lepiej dopracowane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała dysputa się szybko zamknie, za około 3 miesiące, gdy nadejdzie rodzina R5xx FUDO i karty od ATI z pełnym wsparciem SM 3.0, a nie teorytycznym jakie mają GF 6. Wtedy nvidia ostatecznie pójdzie do piachu. Przypomniec należy że od kilku lat miano najszybszych posiadaja karty ATI(obecnie X850XT) i nic to nie zmieni, jakiekolwiek wysiłki nvidii są kolejną porcją buraków dla klienta.

1229461[/snapback]

no to sie okaze ale nie zapominaj ze NVidia tez ma wypuscic nowe układay NV5x wtedy dopiero bedzie mozna dyskutowac i porównywac karty na tym samym poziomie a nie na podstawie jakochs domysłów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tak szybko nVidii do piachu nie położył.

Ati robi grafikę do Xboxa a nVidia do ps3. Jak już zrobią dobre GPU/VPU to przeniosą je na grunt PC.

W tej chwili jest mniej więcej równowaga.

Ja jednak chyba ostatecznie zdecyduje się raczej na R9800pro. Nie ze względu na wydajność, bo jest porównywalna. Ale ze względu na przyzwyczajenia, obraz w filmach który z radka mi bardziej odpowiada i chyba lepiej dopracowane sterowniki.

1229480[/snapback]

to mowisz Conti ze wolisz Radka... czyli teraz juz tych przyciec w nfs nie masz? jest bardziej płynnie? we wszystkich grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wolę radka ze zględu na przyzwyczajenia, oraz obraz w filmach. 6600GT nie jest na tyle wydajniejsza aby mnie przekonać. Nie jestem nawet do końca przekonany czy różnice w wydajności w jaki kolwiek sposób wpływają na granie. Raz radek jest ciut szybszy, raz gforce.

Ale fakt jest taki, że nfsu2 się nie tnie (pomijam moment startu w wyścigu url, ale to ponoć się wszędzie i zawsze przycina).

 

Sapphire ma wadę - cooler do wymiany, tu zdecydowana przewaga leadteka ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiKiT--Zobaczymy..

Na r520 to NV przygotowuje NV48...

dvie1 ma racje-ATi wypuści w drugiej połowie roku r520 z SM3.0 a nie nie zapominaj że pod koniec 2005 NV ma wypuścić NV50 który być może będzie miał już wsparcie WGF2.0 i znów ATi w tyle zostawią....

ATi będzie miało w połowie 2005 roku to co NV ma już od roku....A nawet jeśli NV50 miałby ``tylko``wsparcie SM3.0 to pewnie będzie i tak wydajniejszy od r520 bo wtedy NV będzie już mogła się skupić na samej wydajnosci (tak jak ATi w r420)dodając tylko kila nowych funkcji.....

 

Nie zapominaj że r420 też miało zmieść konkurencje podobnie jak wczesniej NV30-więc nie należy wierzyć wszem i wobec głoszonym przechwałkom.A Ati ostatnio tak własnie robi w przeciwieństwie do NV.....

 

Piszesz że x850xt pe jest najwydajniejsze..Jest -ale co z tego jak takie karty kupuje tylko niewielka częśc użytkowników?????Zdecydowanie więcej dochodu przynoszą takie karty jak GF6600GT GF6800 czy GF6800GT....A Ati narazie nic ciekawego w tym przedziale nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Piszesz że x850xt pe jest najwydajniejsze..Jest -ale co z tego jak takie karty kupuje tylko niewielka częśc użytkowników?????Zdecydowanie więcej dochodu przynoszą takie karty jak GF6600GT GF6800 czy GF6800GT....A Ati narazie nic ciekawego w tym przedziale nie ma....

1229516[/snapback]

A X800XT? Tę karte zaliczyłbym do tego samego przedziału cenowego co 6800GT. Ale zgadzam się, ponizej X800XT ATI nie ma nic ciekawego w ofercie. Fajny jest X800XL, ale jeszcze go nie ma w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee..no fakt 128MB...

Co do ``wyprzedzania`` to czy sugerujesz że 99% zachodnich serwisów daje nieobiektywne testy????Na korzyść NV???

cóż-wydaje mi się że nie co nie oznacza że twierdzę iż Twój test jest zły-wręcz przeciwnie...

Zresztą - jesli rzeczywiście Radeon x700pro byłby nieco szybszy lub nawet tak samo wydajny jak GF6600GT to wydaje mi się że wtedy ten GF6600GT nie byłby takim hitem jakim był i jest obecnie

Co do ceny to rzeczywiście 690zeta ..Ale GF6600GT jest jeszcze tańszy!!!

 

Apdejt:

1229278[/snapback]

Pokolei

 

ComputerBase

W pierwszej kolejności jak możesz porównywać mój test w Far Cry jak oni testują w wersji 1.2

Unreala nie testowałem jak i RTCW (tego to chyba z oczywistych powodów)

Doom raczej nie podważa tego co ja pokazałem

Tomb Raider nie ma raczej opinii dobrze napsianej gry a przedewszystkim ciekawej wiec nie testuje

Widzę, że tam Half Life 2 testują na podstawie Video Stress test - gratulacje - lenistwo ponad wszystko

 

Artykuł w żaden sposób nie podważa mojego

 

 

jedziemy dalej

Tech report

Doom 3 raczej nie podważa tego co ja napisałem

Po raz kolejny mamy do czynienia z Video Stress Test odnośnie Half Life 2 - czy naprawdę nikomu się nie chec testować w grze ?

We Far Cry'u Radeon wypadaj im lepiej niż mnie - kwestia dema - już gdzieś o tym psiałem

Rome Total War - nie testowałem

Nedd For Speed - bez AA wypada identycznie jak u mnie - z AA słyszałem, ze GF ma z tym problemy, więc jak to jest ?

To samo co w poprzednim serwisie - nie napisali nic innego niż ja

 

jedziemy dalej

 

Annatech

Half Life 2 - widze ze ktoś załatwił, żeby w testy poszło demo korzystne dla NV

Doom 3 to tłumaczyć nie muszę

Far Cry - to samo co doom

Unreala nie testowałem

Wolfenstein - wczesniej piswałem, że nie widze sensu go testowac - za niskei wymagania

No i to ma być recenzja ?

 

widze ze xbit labs jak zwykle wział spobeirecke mocno do serca i mamy do czyneinia z 30 stronami tekstu

call of duty - nie testowałem - zresztą jak widać właściwie - nie ma zupełnie sensu testować - nawet w 1600 x 1200 wymagania są mizerne - a tam gdzie FPS jest relatywnie niski X700 XT jest szybszy - więc pro nie będzie z pewnością zauważalnie wolniejszy niz 6600 GT

Doom 3 - stara gadka

Unreal - widze ze zachodnie seriwy trochę się rozmijają ale oki - nie testowałem

O halo się nie będę wypowiadał - gra wyglada inaczj na ATI i inaczej na NV

Far Cry - Radek z pewnością nie wypada gorzej niż u mnie, powiedziałbym, że nawet lepiej

painkiler - nie testowałem, zresztą ATI całkiem dorbze sobei radzi tam

Half Life 2 wypada tak samo jak u mnie - tylko jakim cudem dostali takie wysokie wyniki to ja nie wiem

Splinter Cell - podobnie jak u mnie - testowali penwie winnym miejscu, dlatego też nieco inne stosunki są

Prince of Persia - sorry panowie ale ta gra jest juz stara, zresztą tam ATI wypada lepiej niż gf a u mnie jest na odwrót

Max Payne - nie testowałęm - ale jak widać RAdeon całkiem dorbze sobie radzi

IL-2 Sturmovik: Aces in the Sky - o tym to nawet nie słyszałem

Lock On - niektózy twierdza ze to nie jest gra :) - ale nie testowałem

Colin 2004 - stara gra - po drugie ATI jest lepsze

Command & Conquer Generals: Zero Hour - nie słysząłem o tym - ale ATI wypada lepiej, no i nie testowałem

Perimeter - co to jest ? :) - nie testowałem ATI wypada lepiej

Pozostaje pogratulować panom z Xbit Labs bo zrobili obszerniejszy test od mojego, ale w żaden sposób on nie podważa tgo co ja napisałem

 

dalej

 

Guru3D

Przewijanie stron u nich to masakra, a do tego stronka chodzi masakra

Splinter Cell - nie piszą, gdzie to jest dokładnie testowane, nawet nie napisali w któej grze to jest - sorry, ale .........

Half Life 2 - eeeeeeeeeeeeeeeeeeee co oni zrobili RAdeonowi, żę tak kiepsko wypadł - ten test się mi mega nie podoba, nawet nie napisali w jakim demku test się odbył

Panowie w Far Cryu pokazwali wyższośc Radeona :D - kto tu kogo podważa

Unreal - ta sama kwestia - nie testowałęm - dorbze widzę w każdej rozdzielczości karty generują taki sam poziom FPS ? :D

Dooma komentować nie trzeba

 

Naprawdę Domell nie obraź się na mnie bo cieszę się że ktoś w ogóle chce w jakikolwiek sposób dyskutować, ale Twoje argumenty są po prostu kiepskie, połowa z wymienionych wyżej serwisów ma pewne problemy z testowaniem. A to, że są one zachodnie znaczy tylko tyle, że sa w innym języku niż nasze. Dlaczego wszyscy uważają zachód jako jakieś "guru"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

własnie skonczyłem czytac recenzje Focusa. Przyznam rzetelna robota, duzo gier, choc niektóre wyniki mnie zmartwiły bo skłaniam sie bardziej do 6600 GT (agp)  :wink:

powiem tak nie spodobało mi sie Twoje wytykanie w recenzji NVidi ze współpracuje z Crytecem i Idsoftware a nie wspomniałes o tylm ze HL2 jest optymalizowany pod karty ATI (mysle ze dlatego bo przy D3 i Far Cry GF miał przewage no to odrazuze optymalizacja, a przy HL2 wyniki podobne to lepiej przmilczec bo sie okazało ze mimo optymalizacji jest wyrównany poziom... ale to tylko takie moje spekulacje dotyczace komentarzy :wink:  )

a powiedz jescze Facus czy u Ciebie tez mozna było zauwzyc te niskie minimalne wyniki FPS'ów (szczególnie w NFS:U2) jak to jest w przypadku wiekszosci? (bo ja kupujac karte graf. za 800 zeta nie chce miec cięcia jak to mam na obecnym Gf4 MX  :-P  ) choc u Ciebie był dobry procek z magistrala 250...

 

Dzieki za ta tecenzje choc wlałbym pojedynek GF6600GT vs. X700PRO na agp tylko szkoda ze tej drugiej nie ma jeszcze... a moze Ty Focus masz jakies przecieki kiedy bedzie? (choc i tak pewnie kupie GF)

1229479[/snapback]

Fakt, że HL2 jest robiony pod ATI uznałem za tak oczywisty, że po prostu o tym nie napisałem. Po prostu często spotykam sie z opiniami takimi:

HL2 - wiadmomo ATI

Doom3 jest robiony w Open GL i dlatego lepiej chodzi na NV - ale jak wiemy tylko podstawa gry jest w nim zrobiona gra by tak nie wyglądała gyby nie DX

Far Cry - nipkt nie ma sepcjalnego zdania

 

Po prostu za często robię skróty myślowe i dlatego wychodzą takie jajka czasami - ale dzięki za uwagę.

 

Co do FPS w NFS U2 proszę macie loga z 6600 GT:

 

43

39

39

39

38

36

36

37

37

38

37

37

38

37

40

39

41

40

39

40

40

39

40

40

39

40

78

89

42

30

31

30

30

32

30

31

30

27

26

26

27

26

26

27

29

31

30

30

29

28

29

30

29

28

29

28

28

27

27

26

24

25

24

24

26

25

26

26

27

27

29

30

30

30

 

średnia 33,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tu nie zgadza, to co nvidia wypuscila to dokladnie to samo co zawiera seria R4xx z małym wyjątkiem typu SM 3.0 które nigdzie prawie nie jest jeszcze wykorzystywane i tak naprawde jest niedopracowane i ciągle w fazie testów. ATI jak już puści serie R5xx wstawi tam pewną i wydajną obsługę SM 3.0 i kolejny wyższy poziom wydajności renderingu (kolejne potoki podobno miedzy 24 a 32) nowy GDDR 4 ram o znacznie wyższych wartościach taktowania i przepustowości, lepszy GPU w nowej technologii 90 nm i przez co wydajniejszy. Nie zdziwiłbym się za jakiś czas, gdyby pojedyńcza karta FUDO spokojnie przeskoczyła jakąkolwiek konfiguracje Nvidia w SLI. NV48 czy NV50 to ciągle pieśń przyszłości i raczej napewno nie wyjdzie to w 2005r co wynika z ostatnich newsow.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tak r520 nie podniecał póki nie ujrzy światła dziennego. Mam przeczucie że wersja do PC'a będzie miała jakieś opóźnienia, bo po co wprowadzać na rynek coś nowego skoro stare jest jeszcze dobre i można jeszcze na tym zarobić(r420)? Poza tym dlaczego pół roku temu obie firmy wprowadziły na rynek karty 16-potokowe o bardzo zbliżonych możliwościach? Jakaś tajne porozumienie? Ale kto wie, może będzie to drugi r300 który zostawi w tyle NV na 1.5 roku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uzytkownicy ATi sie tak roztrzesaja na tym forum... Byliscie molestowaniu w latach dziecinnych i leczycie kompleksy?

nVidia wypuscila wreszcie dobre karty i basta! A pisanie ze jakis tam radeon ktory wyjdzie za pol roku bedzie the best. Nic dziwnego, moze byc lepszy, bo... WYJDZIE ZA JAKIS CZAS. Wiec o czym mowa?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej masci newsy i plotki tyo z reguly mozna sobie wsadzic... A juz szczegolnie tzw. "przecieki" od producentow, ktore b. czesto sa precyzyjnie spreparowana papka reklamowa ;)

 

Nie zdziwiłbym się za jakiś czas, gdyby pojedyńcza karta FUDO spokojnie przeskoczyła jakąkolwiek konfiguracje Nvidia w SLI.

A kosztowac bedzie tyle, co maly samochod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiKiT--Zobaczymy..

Wszelkiej masci newsy i plotki tyo z reguly mozna sobie wsadzic... A juz szczegolnie tzw. "przecieki" od producentow, ktore b. czesto sa precyzyjnie spreparowana papka reklamowa

 

 

QUOTE(KiKiT @ Jan 22 2005, 14:08)

Nie zdziwiłbym się za jakiś czas, gdyby pojedyńcza karta FUDO spokojnie przeskoczyła jakąkolwiek konfiguracje Nvidia w SLI.

 

 

 

A kosztowac bedzie tyle, co maly samochod...

Oto sie nie martwie bo nawet przy cenie 1000$ ta karta bedzie tego warta, a juz dzis mozesz wydac nawet 2 razy wieksza sume na beznadziejne nvidia SLI. :wink: Zakładam oczywiscie te elementy, które obwieszczaja serwisy i samo ATi.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee

Dzisiejsze "potworki" już kosztują tyle co przyzwoicie jeżdżące samochody ;) .

A to, że publikowane na róznych stronkach testy wydajności wychodzą troszkę inaczej świadczy tylko o tym, że karty te są praktycznie identyczne wydajnościowo (+/- 2% nie gra roli). A różnice wynikają z pozostałych komponentów kompa, zakresu i lokalizacji z gry itp.

Na tej samej grze (np Riddick) można udowodnić raz wyższość 6600GT a raz wyższość 9800pro. Po prostu troszkę różnie zachowują się w poszczególnych lokalizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Oto sie nie martwie bo nawet przy cenie 1000$ ta karta bedzie tego warta, a juz dzis mozesz wydac nawet 2 razy wieksza sume na beznadziejne nvidia SLI. :wink:

1229703[/snapback]

Twierdzisz że SLI to qpa ? Twoja argumentacja jest krótko mówiąc żałosna... co mnie obchodzi karta która wyjdzie za pół roku/rok o której nic nie wiadomo :P dla mnie liczy się to co do tej pory wyszło. A czy będzie pogromcą gf 6800u w SLI to się przekonamy.

koffam ati boyów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...