Skocz do zawartości
Świder

All Extreme About Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

->Logan

Nie, moim zadaniem było "dozbrojenie" winbonda I/O z NF7 w 3ci termistor, ponieważ W83627HF jest w stanie wyświetlać 3 temperatury. -udało się :)

Jednak twój pomysł jest interesujący ;) postaram się zbadać to bliżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

 

OWIES czy wiedzialbys co trzebaby bylo wymienic

 

chodzi o to ze podlaczajac wentylator zjaral mi sie jeden FAN Connector ten pierwszy od proca, wskazuje on teraz tylko obroty wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie ma linka do speedfana:/ a czy taki termistor to moze byc jakies proste gowno np takie jak do arcticow montuja? bo bym mogl odtegowac a z wiatrakiem cos sie wymysli zwlaszcza ze kosztuje 7zl. pozatym czy mozna jakos to zrobic nie lutujac? powiedzmy przylozyc drucik do nozki winbonda i zalac tym glutem co tam widac? i czy ten glut schodzi? bo kurde przydal by mi sie pomiar temp jakis porzadny a szkoda mi 40zl na temperometra :/

 

aha i najwazniejsze pytanie, jakie tempy podaje ten czujnik? tak samo z [gluteus maximus] jak pozostale czy jakos porzadniej:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link jest! tylko się bawiłem z ftp jeszcze ;)

Termistor ma mieć 10k NTC i tyle, jaki on będzie wyglądał to zależy od ciebie.

Lut jest pewniejszy, na glucie mozna ale może się urwać jak będziesz dłubać...

Glut schodzi łatwo jak trzeba...

Przecież wszystkie tempy z mobo są mierzone przez tego winbonda :-| więc... jak masz z CPU i system temp zrąbane to ta dodatkowa teżpowinna być do [gluteus maximus]. Pracueje nad poprawieniem tego detalu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy "artykul" - jednak dla mnei to jeszcze troszke czarna magia bo w OC nigdy sie nie bawilem (np fazy - ale sie dowiem...). Do napisania sklonila mnie inna sytuacja. Otoz od wczoraj mam Abita NF7 (nowka). Ma biale porty PCI i brazowy (chyba) AGP. Nie brakuje zadnych ukladow i wspomagajacych oprocz podstawowych do wersji +SATA +IEE1394. Kondensatory sa wszystkie Rubycona oprocz jednego 100uF, a wentyla nie slychac bo dyski chyba sa glosniejsze. Wiec chyba jeszcze mozna trafic na dobra NF7 (mam nadzieje i odpukowuje).

 

Pisze tez w sprawie speedfana a raczej ukladow ktore znalazl. Oprocz dwoch ukladow (WB na Abicie i WB na grafice) znalazl on jakies uklady pod tytulem: ACPI (zawsze 39st/C na ISA pod adresem $0), LM75 (zawsze 43 i 45 st/C - pierwszy na nForce2 SMBus @$4E, drugi na I2CNVidia SMBus @$49).

 

Bardzo mnie interesuje czy to sa jakies hmmm wirtualne uklady (odwolanie do BIOS) i naleza do MB (zawsze maja stala wartosc temp) czy jest ich inne zrodlo? Grafa (z Winbondem 783S) jest na $2D a Winbond 627HF na $290.

 

no.. tyle tytulem tematu (Tx3) :)

 

 

UPDATE (17-lutego-2005):

No tak... sloty pamieci sa niebieskie, maszyna chodzi juz przeszlo 50 godzin na 100% obciazenia i bez wylaczania. Przy FSB 195 MHz stabilizatory sa letnie (mysle ze okolo 40 st/C). Mozliwe zebym dostal plyte z tej starszej rewizji, czy wypuscili kawalek lepszego materialu? O Rubyconach juz pisalem... wszystkie oprocz jednego....

Edytowane przez kraku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraku... PCI i AGP wszystkie maja takie same :P:P... chodzi o kolor slotow pamieci RAM :).

 

Zreszta wiesz wiatraczek narazie chodzi dobrze ale zobaczysz za jakis czas... :).

 

 

A Tak wogoel to ja spalilem Pierwszego NF7:)...

 

Niestety RECE SIE JESZCZE TRZESA... i jak chcialem sprawdzic napiecie po vdd modzie... to dotknalem... przez przypadek... 2 koncowki na jednym mosfecie(tam gdzie sie mnierzy vdd) :P... I KUPA :).

 

Jade na KT7A

 

Mam nadzieje ze wymienia :).

 

teraz to odrazu zabieram sie za modowanie a nie po 2 miesiacach :P..:]

 

WIEC JA TU JESZCZE WROCE... Tylko szkoda ze Plytka poszla bo bez zddnychy modow szla FSB242 :)...

 

CZEKAMY NA NOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesuje czy to sa jakies hmmm wirtualne uklady (odwolanie do BIOS) i naleza do MB (zawsze maja stala wartosc temp) czy jest ich inne zrodlo? Grafa (z Winbondem 783S) jest na $2D a Winbond 627HF na $290.

 

Mozliwe zebym dostal plyte z tej starszej rewizji, czy wypuscili kawalek lepszego materialu? O Rubyconach juz pisalem... wszystkie oprocz jednego....

1281096[/snapback]

1. Też jestem ciekaw, napewno info o nich z powietrza się nie wzieło, możliwe że mcp-t lub sam NB jest w stanie obsłożyć dodatkowe dwa czujniki temp. Tylko czemu raz wyświetla te stałe wartości a raz nie...

 

2. Rev masz raczej 2.0, ewentualnie w magazynie troche poleżała i w końcu trafila w twoje lapki :D just enjoy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisłem na xs 8pinowy układ który funkcjonuje na NF7 jako Vtt górny, dolny, Vdimm dolny to w żeczywistości podwujny Emos N tzn Mosfet z kanałem indukowanym typu N

Dołączona grafika

Można sprobować zastąpić go 2ma zwykłymi fetami w tradycyjnych obudowach, pod warunkiem że spełniają one parametry oryginału lub są "mocniejsze"

FDS6930A pdf tu

Tak tylko pisze, jakby kto chciał siębawić w bardziej powerfull sekcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faker tak lookam ale pewności nie mam, skoro przy modzie z 5V rail odcinamy zródło jednego mosa od 3,3 i dajemy na nie 5V to czego nie robimy tego z drugim mosem ?

 

( Takie moje dywagacje, moze nawet i słuszne ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy :D

Tylko za pośrednictwem diody ;) Bez niej nie da rady bo coś się niechce zgrać w sekcji więc....

Zlookaj, że jest ona bezpośtrednio podłączona do plecków (źródła) górnego Vdimm feta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Wiem ze to moze nie najodpowiednieszy topic ale, czy znacie jakis sposob by zapodac na mosfet od vcore cos ponad 2.33 V ??? Wiem o vmodzie na Vcore, ale wiem tez o OVP ktore sie podobno wcina juz od 2.35 V :cry: .

 

Znacie jakas metode na np. 2.50 V, czy nawet 2.40 V :twisted2: ???

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znamy.... :>

 

Jak się nie myle... to wystarczy podnieść nóżke pgooda... i próbować 2.5V :D

 

Dołączona grafika

 

Fajnie, że masz FC... ale nie wiem czy cpu sam w sobie będzie to tolerować... taki wysoki vcore... nawet na -50 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dopiero fety, przy takich mocach sa już nieziemskie spadki napięć na każdym bzdecie, mnie cewki już odlatywać chcą na 2.3V przy real 170W...

Btw, pgood to chyba nie jest dobry pomysł, bo bez tego mobo może nie wystartować, nie tędy droga :/ Nie mam teraz czasu żeby opisać co i jak :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te druty to cewki... grzać się troche mogą... ;)

 

Jako, że mam już dallasy to pomierzymy.... i ... vcore 1.65V 200x11 idle... wiatrak wieje na sekcje vcore... cewka ma... 32C... mos jest troche bardziej rozgrzany... ale wentyl wieje na wszystko więc spoko... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ze mnie se polew robili jak napisałem że daje 2.3V a tu sam logan leci maxem :)

No były ciepłe, troszke zabardzo jak dla mnie, ale należe do taj gropy ludzi którym wiecznie jest za ciepło ;)

Możliwe że to ciepło było też spowodowane nagrzaniem pcb od fetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no leciec to ja lecie tylko do testow, zreszta na raize wc w czesciach wiec nawet 1.8 nie moge:] ale to 2.3 to wiele nie daje od 2.1 moze 15mhz zyskalem, ale moze to wina tego ze na cpu mialem 60 stopni w stresie... musze zlozyc to walone wc przed koncem zimy i sie pobawic w garazu moze tam cos to napiecie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chlopaki, mam zrobic tego moda na vcore z potencjometrem i co potem .....???

 

ktory pin to ten PGOOD :-| ?? To pewna metoda ??

 

Proc to nie moja 1700'tka , a Barton ktory jest bardzo chetny na napiecie- w niedziele testowalismy go na 2.33 V i zasowal jak dziki :blink: ... Chce wiecej, a o odpowiednie chlodzenie zadbam .

 

Mozecie tu mi pokrotce opisac co i jak z tym 2.4-2.45 v ??

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc... mod wygląda idento jak w DFI... pgooda ruszać nie trzeba...

 

Lutujesz pota do 7 nóżki HIP'a 6301 to jest FB... czyli regulacja Vcore... a jak chcesz OVP.. to 10ta nóżka.. to jest Vsen... pokręcisz... i OVP nie działa :D

 

Sprawdzone... sam lutowałem... i sprawdzałem... jak z vcore ;) a pozatym goście na XS... ale pamiętaj o mosach... przy 2.5V to już raczej poza ich możliwościami ;) Przydała by się woda na mosy... :D Moze sobie zrobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...