Skocz do zawartości
Świder

All Extreme About Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz OVP.. to 10ta nóżka.. to jest Vsen... pokręcisz... i OVP nie działa :D

1319643[/snapback]

Działa, tylko wyznaczasz mu nową barierę zadziałania ;)

[musiałem się przyczepić :lol: ]

 

Elita AMD32 się ukrusza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

A ktos z Was probowal moze przylutowac dodatkowe kondensatory do sekcji Vdimm lub Vcore ?? Daje to cos ?

Mysle szczegolnie o VDimm , przy voltarzu ok. 3.5 V z klasycznego VDimm moda to cos da ?? Moze jakies stabilniejsze napiecia czy cos ?

A na Vcore przy woltarzach rzedu 2.2-2.3V to cos by dalo ??

 

Tylko jak przylutowac te kondziorki (w ktorym miejscu) i jakiej wartosci uzyc ??

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy capmod... sam się do tego zabieram... Voltaż konda musi być taki sam... może być większy... niz te które będziesz dublował...

Pojemność taka sama albo mniejsza... jak to było mówione... mniejsze mają lepsze esr... czyli ogólnie lepiej mniejsze kondy...

A lutowanie... to na plechach mobo lutujesz... w te miejsca co standardowe... tylko się nie pomyl.. bo to elektrolity ;)

 

A co do vdimm.. rób 5V vdimm moda i vtt moda... chwila roboty... i masz super stabilne vdimm ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby kondy faktyczne pomogły, powinno ich być przyn 5x100uF na każda 256MB ramu.

a Vcore, im więcej tych malotkich tym lepiej, pomoga zredukować nagłe wzrosty poboru moc przez cpu i pośredno czyni Vcore stabilniejszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moge się pochwalić, że właśnie po capmodzie jestem ;)

 

25 kondów dodałem.. chyba ;) i do tego te wszsytkie brakujące smd pod socketem...

 

8 vcore... 3vdd reszta vdimm.. co dało... stabilniejsze napięcia... a w oc... narazie nic jeszcze :>

 

Kondy przelutowane ze starej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest, bo gdyby więcej miejsca było na gorze mobo to żaden problem, ale upychać kondy z reanimacji na plecch to... też da sie zrobić ale....

 

btw, thermopox przewodzi (dobrze!) prąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest, bo gdyby więcej miejsca było na gorze mobo to żaden problem, ale upychać kondy z reanimacji na plecch to... też da sie zrobić ale....

 

btw, thermopox przewodzi (dobrze!) prąd ?

1342162[/snapback]

ponoć nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Świder: Co do foty Hipa6301 przy dwóch fazach... oczywiście super lipna jakość... (tak jak reszta co wtedy)... http://members.lycos.co.uk/swidrzany/2fazy.JPG

Tam akurat kabel jest poprowadzony do "placka cyny" na mobo, który połączony jest ścieżką z tą 11 nóżka...

Natomias zamiast kabel do 20tej nóżki jest połączony do kondensatorka, który także jest połączony ścieżką z 20ką...

Na dwóch fazach działam od ponad 2 tygodni...

 

Chciałyś naprawić tą 3 faze ??

wybierz z tąd link, mosfeta który odpowiada lub przewyższa (oczywiście wybierzesz, przewyższający :lol: ) parametrami starego mosfeta (chodzi tu o maxymalny prąd, w starych jeden 50A a drugi 55A), oczywiście pewnie się spaliły obydwa, możesz wybrać 2 takie same (górny i dolny taki sam), najlepiej abyś we wszystkich fazach wymienił mosfety na te same

 

tam na tej stronie, tj. www.tme.pl można kupić ale nie radze, najlepiej kupić gdzieś w sklepie w pobliżu, tam możesz sprawdzić parametry (model) i orientacyjną cene, poświęć troche uwagi na szukanie bo jak ostatnio szukałem 60A-70A n-mosfeta to czasami trafiałem na nie poniżej 5zł a czasem na takie

przewyższające mój portfel

 

 

zwróć uwagę na obudowe tego mosfet'u

 

 

 

 

 

 

EDIT. gorzej jak spalił się ten układ sterujący napięciem i pracą mosfet'ów, może być ciężko natrafić na ten model, ew. jakiś zamiennik

 

 

EDIT2. wymiana mosfet'ów na lepsze (jak pewnie kilkomu się już nasuneło) może dać lepsze i stabilniejsze napięcie

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono, kolejny znający się na żeczy jak widze ;)

Jedyny problem polega na kupieniu właśnie w okolicy jakiegokolwiek feta nawet słabszego w tej obudowie czyli TO263, dzięki za info :D Po świętach przypuszczam że wybiore sie na łowy... ;)

 

A Świder... i 2fazy... może sam się wypowie :> ale u niego chyba jest walnięty duży chip, bo jak pchaliśmy nowe fety to zaraz były jarane po uruchomieniu mobo... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba duży.... tak pozbyliśmy się niesety pare mosfetów górnych... :/

 

A co do nowych mosów... górne i dolne takie same... nie wiem czy to by działało... może się myle... ale...

Górny mosfet na plecach ma wejście... prawa noga to wyjście, a lewa to bramka... a dolny... vcore "wchodzi" przez prawą nóżke... a "wychodzi" przez plecy... i potem dalej cewki kondy... próbowaliśmy chyba z Owsem dawać górny mos zamiast dolnego... i mobo nie wstało...

 

Może zle mysle... poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale nie do końca...

Bo: górny ma dren podpiety pod 12V, a źródło to Vcore przed cewką...

natomiast dolny ma źródło wpięte do masy, a dren do Vcore również przed cewką, więc ne jest tak że górny produkuje Vcore który przechodzi przez dolny i dopiero na cewki ;)

One razem męczą sie na wspolny potencjał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... po w miare dokładnej analizie... i konsultacjach... zle myślałem...

Trzeba było troche mobo polookać... i... fakt... góne i dolne... teoretycznie mogą być te same.... jednak jak teraz zastanawiamy się z Owsem... dlaczego górny od NF7 nie działał jako dolny :/

Może przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Ty nie operujesz takimi terminami i nie wiesz co one oznaczają ;]

 

konsultować, radzić się, itp.... ;)

 

PS. W nowym (taki sklep u nas ;) ) szukać...pytałem się o PHB, ale takich to oni nie mają... zamienników także u nich nie znajdziesz...

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Ty nie operujesz takimi terminami i nie wiesz co one oznaczają ;]

 

konsultować, radzić się, itp.... ;)

 

PS. W nowym (taki sklep u nas ;) ) szukać...pytałem się o PHB, ale takich to oni nie mają... zamienników także u nich nie znajdziesz...

1352548[/snapback]

Heh Moze w czyms tez moge pomoc :)...

 

Tylko musielibyscie mi powiedziec co mam powiedziec dokladnie :P... to jak papuga powiem to w sklepie :).

 

Moze Mamy cos takiego u nas w Zabrzu, badz gliwicach badz Katowicach... hmm.. mozna Poszukac :0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Ty nie operujesz takimi terminami i nie wiesz co one oznaczają ;]

 

konsultować, radzić się, itp.... ;)

 

PS. W nowym (taki sklep u nas ;) ) szukać...pytałem się o PHB, ale takich to oni nie mają... zamienników także u nich nie znajdziesz...

1352548[/snapback]

co do "nowego" to wystarczy zamowic i poczekac ze 3 dni i przyjdzie...juz nie raz tak cos zamawialem...to jest chyba jeden z wiekszych sklepow na podbeskidziu i calkiem niezle zaopatrzony...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Ty nie operujesz takimi terminami i nie wiesz co one oznaczają

1352548[/snapback]

Nie pajacuj, wiesz o co chodziło :angry:

...tą wymiane zdań trodno nazwać konsultacją...

 

z nowym jest taki problem że nie zawsze mają ochote iść na reke i zamówić, bede się tam krecił ale kołlo wtorku dopiero, zobaczymy

 

Sektror19

Fajnie, jak nie dam/y rady u siebie dam/y znać ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że na którym dworcu :blink:

Jak pkp lub pks to git, bo nawet miałbym po drodze, daj więcej detali ;)

 

edit:

No i znów prawdopodobnie odbedzie się mały przełom lub mała explozja na NF7 ;)

Po kolejnej "wymianie zdań" ;) doszliśmy do wniosku że trzeba zakupić koniecznie te mosy i dobić do naszych kochanych mobosów kilka dodatkowych faz, albo 2x3 albo w extremalnym przypadku 2x4 :twisted:

także stay tuned, foty obowiązkowo bedą, o ile dostaniemy fety w przystępnych cenkach :mrgreen:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie będzie... jak będą mosy... wtedy... na początek powiedzmy standardowe vcore na mobo... + dodatkowe vcore na płytce... :D

Trzeba rozważyć sprawe z dużym hipem... ;)

Sądze, że zrobimy capmoda... bo czemu nie :D

A potem jak wypali... to można by 4tą faze razy 2 walnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dwożec gdzie stają autobusy:] ulica to chyba 3go maja jak wysiadzisz z autobusu to główna ulica jak na nią wyjdziesz to widac białe logo z napisem nikomp a jak co to ci każdy powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie na mnie liczyć, ale jak chcecie dorobić faze to musieliście by mieć tą cewkę, a do capmoda to proponował bym wsadzić jakieś 'LOW E.S.R', co do tego mosfet'a to tani wyszedł by IRL3103 (64A), tylko on ma obudowe TO220, ale myśle że to nie problem, ew. przymocowało by się je do zwyczajnego radiatora, ale lepiej by przymocować do radiatora jakieś z całą obudową ceramiczną, wtedy zniknął by prolem z ich odizolowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm, czyli pks czy te lokalne miejskie :>?

Jeżeli miedzy przesiadką we wtorek starczy mi czasu to bede lokał ;)

 

edit:

Cewki są ;) Z tymi kondami to nie wiem jak bedzie, najpewniej walniemy takie same innych mobosów, też rubycony ale na dłuższą mete wypadało by poszukać low esr... "IRL3103 (64A), tylko on ma obudowe TO220" w zasadzie myślałem nad czymś w TO 247/AC/AD lub podobnym, żeby powieżchnia oddawania cipła była duża, bo można by wtedy dokoptować dwa radiatory (lub robić odrazu wc), zakupić 8szt tych lub mocniejszych fetów (na początek ;) ) i na jaknajkrótszych kablach podłączyć je do mobo. Dzięki temu mamy z głowy: Montaż smd, Odprowadzanie ciepła, 4tą faze (jej chłodzenie i oddalenie).

Oczywiście można by dodać jeszcze kilka boosterów oraz kondów :]

 

edit2:

Nie trzeba ich izolować, bo wszystkie na plecach (drenie) mają: górne 12V a dolne Vcore, chyba że te w innych obudowach mają inaczej :?

Ewentualnie trzeba by odizolować cały radiator od masy i drugiego radiatora.

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam capmoda... ale all kondy ze starej mobo... te same... jak dokupić to te low esr własnie... ale tym rubyconom ze starej mobo nic nie można zarzucić...

 

2V bios... 2.06 jak skała mierzone na placku cyny na brakującego mosa... po mosach, cewce i kondach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by dać górne na jeden radiatorek a dolne na drugi, nie wiem czy nie zakłuciło by to pracy tego regulatora (małego HIP'a ;) ) albo w izolowanej obudowie, ale nie wiem

 

 

http://www2.arnes.si/~mbabic/4phase/schematics.JPG

 

pewnie go znacie

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by dać górne na jeden radiatorek a dolne na drugi,

1353141[/snapback]

Czytasz w moich myślach ;)

Ale, teraz mnie naszło, dolne powinniśmy izolować, bo inaczej nie potrzeba nam już 4 cewek tylko 1dną (która może nie wytrzymać takiego obciążenia) :| w pkt. pomiarowy każdego z małych hipów zostanie przesuniety lub zmostkowany... więc, trzeba izolować dolne na bank, bo górne i tak mają połączenie bezpośrednie z 12V więc nie ma potrzeby...

Może do dolnych weźmiemy inny typ, albo w obudowie z izolacją, bo podkładki mikowe o można sobie wsadzić... ewentualnie trzeba by dać indywidualny radiator dla każdego dolnego...

szit, ale da się zrobić, jak wypali to rozważymy poźniej możliwość dorobienia rónoległego układu vcore, bo narazie licząc najbardziej optymistyczny wariant mamy 8fet. x 5zł :/ a to tylko 60A, do spełnienia moich mażeń potrzeba 80ki (80A) :D chociaż i tak nie wiem czy to dużo zmieni...

 

schemka, of coz, pochodzi z tąd:4ta faza by TribsMan [Xtremesystems]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...