Skocz do zawartości
johny16

6800 I Underground 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest źle...

 

Wczoraj testowałem grę na 6600Gt - 555 gpu 1125 pamiątki - śmiga 35-40 klatek na 1024x768 max detale + antyaliasing max

 

Ale potrafi spaść na 20...

 

zobaczę jak z patchem będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w NFSU2 miałem jakieś dziwne szarpnięcia pomimo FPS > 30 to zmusiło mnie do poszukiwań "winnego" ... odkryłem, że ustwienie Prerender limit z 3 na 0 (zakładka VSync w Riva Tuner) eliminuje ten problem. Ciekawe jednak, że 3DMark01 po tej zmianie traci niemal 5000 !! (23500 >> 18700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w NFSU2 miałem jakieś dziwne szarpnięcia pomimo FPS > 30 to zmusiło mnie do poszukiwań "winnego" ... odkryłem, że ustwienie Prerender limit z 3 na 0 (zakładka VSync w Riva Tuner) eliminuje ten problem. Ciekawe jednak, że 3DMark01 po tej zmianie traci niemal 5000 !! (23500 >> 18700).

1324896[/snapback]

Male pytanko:

gdzie jest tak zakladka dokladniej bo znalesc niemoge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D Ostatnio wykryłem dziwny fakt :D:D jak pisałem powyżej to NFS U2 chodzi mi bardzo dobrze, jednak NFS U1 niedawno odpalałem to fps skaczą w granicy 50-1200 :/ ta ostatnia wartośc to w jakichś tunelach itd. i to mnie strasznie wkurza, bo samochód dostaje wtedy tzw. kopa i nieda sie nim sterować :/ zaraz ląduje na jakimś słupie i przeciwnicy mnie wyprzedzają. Podobnie też jest w menu, wszystko bardzo szybko mryga, i jedno dotknięcie strzałki zmienia podświetloną opcje w menu o kilka pozycji :(. Praktycznie to na tej grafie nie da się w tą grę grać. Probowałem poleprzyć jeszcze jakość obrazu, to znowu po za tunelem jest za mało fps. Ah coś mi się wydaje że Nvidia mocno nakaszaniła w tych 6800 :(.

1323176[/snapback]

U mnie na r9600pro tez tka jedynka sie zachowuje musze wymuszac wylaczenia vsynca coby nie oszalec choc i tak nie jest idealnie - ta gra tak ma w takim razie...

 

BTW odsiezylem temat bo wlasnie nurtowalo mnie to nfsu1 (dwujka slabo chodzi na mojej karcie wiec sie nie wypowiem - 20 -30fps), a przy okazji chec zmiany na 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie myślcie troche!! Ja w 1280x1024 AA i AF na maxa łącznie ze wszystkimi detalami a full mam wszystko zaje.....e płynnie. Dlaczego ?!

 

"About Need for Speed Underground 2 Retail 1.2 Patch - US

Update for the US retail edition of Need For Speed Underground 2. Fixes some bugs and improves performance when using a GeForce 6800."

 

Peace and Love

 

 

 

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak czytam te wasze komentarze i nasuwa mi sie pytanie. Po co do jasnej choery sie przejmowac tymi glupimi fps-ami, jest tyle fajowych gier. Wiadomo, ze engine gier NFS jest skopany jak jasna cholera. Np. u mojego kumpla na configu: Sempron 2500+, ASUS A7N8X Deluxe, 512 DDR Kingmaxa, GF Fx 5200 Pixelviev na jezdni widnieja kwadratowe tekstury, smiesznie to wyglada, wszystko jest w porzadku a taka kwadratowa jezdnia, kwadrat na kwadracie, istny lol dla tej gry. Ps. Dodam tylko, ze kombinowalismy u niego ze sterami, powtorna instalacja etc. i dalej te kwadraty. Olejcie zesz ta marna gre, taka jest moja rada, jakbyscie sie tak wszystkim przejmowali, to pograzylibyscie sie w gleboka epreche, po co sie dolowac. Carpe Diem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak czytam te wasze komentarze i nasuwa mi sie pytanie. Po co do jasnej choery sie przejmowac tymi glupimi fps-ami, jest tyle fajowych gier. Wiadomo, ze engine gier NFS jest skopany jak jasna cholera. Np. u mojego kumpla na configu: Sempron 2500+, ASUS A7N8X Deluxe, 512 DDR Kingmaxa, GF Fx 5200 Pixelviev na jezdni widnieja kwadratowe tekstury, smiesznie to wyglada, wszystko jest w porzadku a taka kwadratowa jezdnia, kwadrat na kwadracie, istny lol dla tej gry. Ps. Dodam tylko, ze kombinowalismy u niego ze sterami, powtorna instalacja etc. i dalej te kwadraty. Olejcie zesz ta marna gre, taka jest moja rada, jakbyscie sie tak wszystkim przejmowali, to pograzylibyscie sie w gleboka epreche, po co sie dolowac. Carpe Diem...

1513944[/snapback]

ehhh...na kwadraty jest prosta rada..jak juz ustawisz wszytskie opcje tak jak chcesz (AF na max) to podczas wyscigu wychodzisz "na chama" do windowsa (albo kalwiszem windows na klawie, albo CTRL+ESC itp.)...wciskasz CTRL+ALT+DEL i uruchamia ci sie menadzer zadan..tam "na chama" zamykasz gre..uruchamiasz ja ponownie i juz kwadracikow nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajeb**** płynnie to u was oznacza ile fpsów?

Nieco powyżej 30?:P

1513834[/snapback]

:blink:

 

Widać, że x800xtpe widziałeś tylko na zdjęciach w recenzjach, nie w "akcji"... :lol: W 1280x1024@ eye- candies avg. fps to okolice 45fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dołącze. Czytalem ten topic. Ostatnio używam sterów 77.72(najnowszych) i chyba są skopane, bo na nich zacina się NFSU2. Na poprzednich tego nie miałem.

 

A zacina się na amen tylko twardy reset pomaga :|

 

Poza tym wszystko inne działa.

 

Wroce chyba do poprzednich 71.89.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a moze to wina pamięci i szyny

jak mialem 333 512mb to skakalo

a teraz mam 400 i 1G i ok

POMYSLCIE nie wszystko zalezy od grafiki.

1515150[/snapback]

 

Nie,nie,nie. Żadna szyna i pamięć. Mam sprzęt jak w podpisie. Szyna 400, RAM - 1GB.

 

Wgrałem starsze stery 71.89 i NFSU2 śmiga bez problemu.

 

Po prostu NVIDIA skopała stery i tyle. Poczekam aż dopracują te nowe stery...

Widać nie tylko kolory w nich skopali ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przy 77.72 NFS się zawiesza. Ciekawe kiedy Nvidia coś z tym zrobi. Pozatym faktycznie mam 30 do 45 fps. Ale tak naprawde wydaje się że płynnie jest i w ogóle nie ma żadnych przycięć, stały framerate. Da się grać z powodzeniem, ludzie nie bądźcie tacy wrażliwi. Brothers in Arms to dopiero ma skopany engine. Właściwie engine jest ok bo to w końcu Unreal 2 ale optymalizacja jest w pewnych momentach koszmarna.

 

Peace and Love

 

 

--------------------

 

AMD64 3000+ Venice

DFI LanParty UT NF4 SLI-D

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Creative Audigy 2

Creative MegaWorks 5.1 THX 550

WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

NEC ND-3540

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przycięć to juz sie paru ludzi wypowiadało.A ja mimo wszystkich podpowiedzi nie doszedłem do tego jak sie ich pozbyć.Zmienialem stery niejednokrotnie i dalej nic.W NFSU2, Driverze i paru innych mam sporadyczne ale ciągle denerwujace "przycinki".Sorki za offtop ale czasami ponawiam to pytanie ( może ktoś w końcu mi pomoże...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przycięć to juz sie paru ludzi wypowiadało.A ja mimo wszystkich podpowiedzi nie doszedłem do tego jak sie ich pozbyć.Zmienialem stery niejednokrotnie i dalej nic.W NFSU2, Driverze i paru innych mam sporadyczne ale ciągle denerwujace "przycinki".Sorki za offtop ale czasami ponawiam to pytanie ( może ktoś w końcu mi pomoże...).

1520267[/snapback]

tez to zauwazylem..co jakies 2h grania mam zaciecie obrazu na jakies 3 sekundy..zdarza sie sporadycznie..czasami wogole..ale denerwuje..

probowalem WSZYSTKIEGO...opcje w BIOSie, w riva tuner, zrownalem zegary2d i 3d, wymusilem performerance 3d, low power 3d tez zrownalem i nic..

 

JEDNO czego nie moge nijak wylaczyc to SBA..wylaczylem w BIOSie, dalem w riva tuner na FORCE OFF i ciagle mam w nim napisane ON (nie moge tej opcji zmienic - jest szara)..dodalem wpis do rejestru wymuszajacy wylaczenie SBA..[gluteus maximus]..nic nie dziala..albo SBA sie wylaczylo tylko rivatuner mi zle pokazuje?? korzystam z 15.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam, to mam jakiś powalony komputer...

Gram sobie spokojnie z wszystkim powłączanym, max, no i w grafice 1280x1024, a gra ani drgnie. Wczoraj katowałem w nią 4.5 godziny chcąc przejśc jak najszybciej, i nawet przy największym dymie liczba klatek nie spadała mi poniżej 50... Chodziło bardzo szybko.

Kartę graficzną mam nową, przedwczorajszą, Leadtek'a WinFast'a 6800GT TDH, natomiast konfiguracja mojego kompa to AMD Athlon 2500+, oraz 2x256/333 PC2700 DDRAM Kingston'a...

Edytowane przez Maciomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam, to mam jakiś powalony komputer...

Gram sobie spokojnie z wszystkim powłączanym, max, no i w grafice 1280x1024, a gra ani drgnie. Wczoraj katowałem w nią 4.5 godziny chcąc przejśc jak najszybciej, i nawet przy największym dymie liczba klatek nie spadała mi poniżej 50... Chodziło bardzo szybko.

Kartę graficzną mam nową, przedwczorajszą, Leadtek'a WinFast'a 6800GT TDH, natomiast konfiguracja mojego kompa to AMD Athlon 2500+, oraz 2x256/333 PC2700 DDRAM Kingston'a...

1522015[/snapback]

zainstaluj frapsa i daj tu loga...NIE WIERZE gdyz w tej grze akurat duze znaczenie ma procek..Twoj jest chyba niekręcony wogóle z tego co widze więc jeszcze większy lol..mi spadało do 29FPSow na Bartonie 3200+...po przesiadce na A64 jest ZNACZNA poprawa..ok 39 najmniej odnotowałem

 

jeszcze jedno..gdybyś mial karte ATI to bym jeszcze w to uwierzył..z tego co wiem NFS lepiej śmiga na ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby mieć albo xfire albo fudo ;) żeby na a2500+ grać ze wszystkim na full w 1280x1024 z fps>50.

1522274[/snapback]

ahaaaaa..widzisz nie zauwazylem!! on mowil ze gral w 1280x1024 (ja myslelame ze w 1024x768 co juz bardziej prawdopodobne, coc i tak niemozliwe)

 

w takim razie big lol..koles ladnie sciemnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co naśmiewać z gościa, poprostu pewnie nie zmierzył ilości fps frapsem i ocenił na oko ile jest. Ocenianie na oko jest dość mało precyzyjne zwłaszcza jak sie kupuje nową karte, a stara wyświetlała w nowych grach max 15FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam lole... pomyliłem i faktycznie w grze mam ustawioną grafike 1024x768, mój błąd. Zaraz każdy sie na mnie rzuca i już że jakims niewiem kim jestem.

Wtedy fakt, mierzyłem na oko, lecz włączyłem frapsa i z full detalami chodziło mi przy największym dymie z prędkością 29 FPS'ów, więc chyba najgorzej nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam lole... pomyliłem i faktycznie w grze mam ustawioną grafike 1024x768, mój błąd. Zaraz każdy sie na mnie rzuca i już że jakims niewiem kim jestem.

Wtedy fakt, mierzyłem na oko, lecz włączyłem frapsa i z full detalami chodziło mi przy największym dymie z prędkością 29 FPS'ów, więc chyba najgorzej nie jest...

1522577[/snapback]

ty no stary ale nie miej pretensji ze my sie "oburzamy"!!

 

jesli wypisujesz takie brednie..sam widzisz..NAJPIERW sie upewnij a dopiero potem siej zamęt na forum..chyba jest SPORA ROŻNICA miedzy 29 a 50FPSow nie?? i do tego jeszcze nizsza rozdziałka..gdyby uwzględnić jeszcze tą rozdziałkę to pomyliłeś sie o 100% :blink: :blink: :blink: to mało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...