Skocz do zawartości
mariusz_misiek

Intel Czy Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam okazję przesiąść się z Athlona 2500 Bartona na P4 2,8 HT i mam mieszane uczucia, co zrobić.

W tym momencie testuje P4 2,8 na MSI 865PE, wcześniej miałem ASUSA A7V8X i Athlona 2500 Batrona. W tym momencie mam jeszcze obudwa zestawy i nie wiem który sobie zostawić

Proszę o radę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd sie dobrze kręci ale P4 jest szybszy i stabilniejszy. Ja bym sobie zostawił P4.

1222305[/snapback]

I znowu heretyk mówiący o większej stabilności P4 - ludzie nie macie AMD to nie mówcie, że P4 lepszy! Co do wydajności też bym polemizował - wykręcony bartek potrafi nieźle przegonić niejednego P4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd sie dobrze kręci ale P4 jest szybszy i stabilniejszy. Ja bym sobie zostawił P4.

1222305[/snapback]

Co rozumiesz pod pojeciem szybszy i stabilniejszy?? Z ta wydajnoscia to roznie bywa w gierkach to nie ma co porownywac bo barton po o/c leje tego P4 jak chce... A co do stabilnosci to tez jakies legendy kazdy proc na kazdej platformie bedzie stabilny jezeli umiejetnie bedziesz sie nim bawil :wink:

A co do zamiany to chyba wzialbym P4 ze wzgledu na HT :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności też bym polemizował - wykręcony bartek potrafi nieźle przegonić niejednego P4...

1222317[/snapback]

Ok piszesz, że "wykręcony barktek potrafi nieźle przegonić niejednego P4", a co powiesz na wykręcone P4 przecież to nie problem?. Props niepodkręconemu Athlonowi XP 2500+ trochę brakuje do P4 2.8. Gdyby był do wyboru Athlon 64 2800+ to wtedy można by się było zastanawiać szczególnie jeżeli ktoś jest nałogowcem gier. Co do tego HT może aż tak dużo wydajności nie daje, ale jest jedna duża jego zaleta - komfort pracy w przy kilku programach uruchomionych naraz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby te 2500+ to odpowiednik na 2.5ghz intela ;]

co z tego ze pentiawka ma HT? w grach tego uzyjesz? ;]]

chyba ze robisz na raz 10 rzeczy na kompie, typu kompresja divix, granie i nagrywanie płyt :>>>

 

zobacz na ile kręci sie ten bartek , a jak pentiawka:>

chociaż ja bym sprzedał obie platformy i kupił 64bity :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wczesniej mowil Athlony sa o niebo lepsze we wszystkim w o/c,wydajnosc,stabilnosc jesli uzytkownik jego potrawi go wykorzystac!!!Chociaz na Pentium tez mozna robic duzo naraz i tez sa stabilne to ja bym bral Bartona

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone.

Testowałem obie konfiguracje 3demarkiem 2003 i na Athlonie 2500, asusie kt400, fx 5200 (winda bez SP 2) miałem wynik pomad 2000, a na P4 2,8 MSI NEO2 865PE, Titanium 4200 (winda z SP2) wychodzi 1670.

To właśnie budzi moje zdziwienie Albo Athlon jest taki wydajny w testach albo SP2 tak osłabia testy wydajnościowe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Props niepodkręconemu Athlonowi XP 2500+ trochę brakuje do P4 2.8.

1222530[/snapback]

Ty sobie chyba zartujesz moj ubogi proc jest na poziomie 2200+ i wedlug sandry2004 kladzie tego P4 a wedlug sandry 2005 niewiele mu brakuje - roznica paru punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone.

Testowałem obie konfiguracje 3demarkiem 2003 i na Athlonie 2500, asusie kt400, fx 5200 (winda bez SP 2) miałem wynik pomad 2000, a na P4 2,8 MSI NEO2 865PE, Titanium 4200 (winda z SP2) wychodzi 1670.

To właśnie budzi moje zdziwienie Albo Athlon jest taki wydajny w testach albo SP2 tak osłabia testy wydajnościowe

Pozdrawiam

1222659[/snapback]

Nie masz pojęcia jak 3dMark03 nabija punkty - stąd Twoje zdziwienie. Bierz P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie chyba zartujesz moj ubogi proc jest na poziomie 2200+ i wedlug sandry2004 kladzie tego P4 a wedlug sandry 2005 niewiele mu brakuje - roznica paru punktow.

1222737[/snapback]

Taaa. Używaj Sandry do testowania szybkości procesorów, to się zorientujesz, że praktycznie nie ma w niej różnicy jeśli chodzi o cache (na przykład P4 (bez HT) i Celeron będą porównywalne mimo że ten drugi ma 4x mniej cache'u), taki test to sobie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, przepraszam, co wy pier****cie ?? to sie nigdy nie zmieni, kto ma amd będzie pisał o super mega hiper amd, a kto ma intela ten napisze ultra turbo oc intel. poprostu jeden jest w jednym lepszy, drugi w drugim i koniec.

 

@mariusz misiek - masz o tyle komfortową sytuację, że możesz sobie sprawdzić, który jak się podkręca i porównać który ma lepsze osiągi w tym co najczęściej robisz na komputerze. Wykorzystaj to, będziesz miał najbardziej wiarygodną odpowiedź, a nie w stylu "AMD ROXORZ".

Edytowane przez jonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Na tym forum tego typu pyt. nie maja sensu wiekszosc uzytkownikow tutaj ma AMD i ATI.I to jest moim zdaniem najlepsze rozwiazanie.Przeciez Intele nie sa stworzone do zwyklych uzytkownikow ale dla bardziej wymagajqacych ludzi ktorzy w pracuja w programach w ktorych licza sie bardzo MHZ.

AMD jest tani i wydajny i za to go wszyscy chwala.:D

Nie powiem tez ze AMD bardzo ustepuje Intelewi w profesionalnych aplikacja typu np. Kompresja filmow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozne dyskusje na temat rywalizacji Intel vs AMD widzialem ale takich rad jak w tym watku to jeszcze nie bylo. Porownujecie AXP 2500+ do P4 2.8 HT?! Przeciez to zupelnie nie ta sama klasa. P4 porownuje sie to A64 i niektorzy wybieraja Intela a AXP to w dzisiejszych czasach mniej niz low-end. Low-endem jest w tej chwili sempron na s.754. Zreszta niech ktos pokaze chociaz jeden test w ktorym ten Barton wyprzedza P4 2.8Ghz...

Bierz chlopie tego P4 i nawet sie nie zastanawiaj bo to jakbys wybieral pomiedzy fiatem a mercedesem.

 

P,S No chyba ze kolega zalozyl ten watek zeby sobie z Waszej glupoty jaja robic. Wtedy rozumiem sens tego pytania :D

Edytowane przez Michael1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, przepraszam, co wy pier****cie ?? to sie nigdy nie zmieni, kto ma amd będzie pisał o super mega hiper amd, a kto ma intela ten napisze ultra turbo oc intel. poprostu jeden jest w jednym lepszy, drugi w drugim i koniec.

 

@mariusz misiek - masz o tyle komfortową sytuację, że możesz sobie sprawdzić, który jak się podkręca i porównać który ma lepsze osiągi w tym co najczęściej robisz na komputerze. Wykorzystaj to, będziesz miał najbardziej wiarygodną odpowiedź, a nie w stylu "AMD ROXORZ".

1222878[/snapback]

 

A ja tam pier... AMD pracowałem ostanio na P4 i jest spoko niema zwisu systemu gry sie nie wieszają jest spoko

własnie kupuje Dell Precision Workstation 2xXeon 2.4 Ghz i narazie zadnego AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo topic bez sensu , jakby jeszcze porownywac do czegos slabszego bez HT , ale w tym przypadku intel miazdzy bartka pod kazdym wzgledem i nawet jesli by go podkrecic w cholere to i tak P4 ma ta zalete ze ma HT , a kto juz siedzial na kompie z Ht wie o co chodzi ;) (komercja zajechalo)

 

Sam bym sie przesiadl ale za friko :lol:

 

Jesli masz zamiar sprzedac swojego konfiga i robic na tym P4 to imo bez sensu , w tym wypadku to tylko A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentiumy sa wytrzymalsze nie liczac Athlonów 64 i tu duży +. Ja bym jednak sie skusił na Intela.

1222469[/snapback]

:lol: :mur: To podstawa! Przecież P4 wytrzyma więcej ciosów młotkiem :D

 

Nie powiem tez ze AMD bardzo ustepuje Intelewi w profesionalnych aplikacja typu np. Kompresja filmow

1224604[/snapback]

No to cudnie, a jakie to są nieprofejsnonalne aplikacje? Czyżby dejavu? Temat z forum o2.pl, w którym udowadniano, że komputery dzielą się na profesjonajne i amatorskie powraca :wink:

 

P4 porownuje sie to A64 i niektorzy wybieraja Intela a AXP to w dzisiejszych czasach mniej niz low-end. Low-endem jest w tej chwili sempron na s.754.

1224617[/snapback]

Kurde, już to gdzieś dzisiaj czytałem... I oczywiście się nie zgadzam. Low-end to teraz w Polsce najsłabsze celerony (bez d) i durony 1400-1800... Niestety, takie mamy realia. A poza tym mam dziwne wrażenie, że AXP3200+ jest raczej szybszy od tego semprona, więc nie uogólniaj, ok?

 

Dla równowagi napiszę, że ja bym się zamienił na Pentium (najlepiej bez dopłaty), a później go sprzedał i kupił A64 :-P Najlepiej na s939, ale na 754 widziałem ostatnio A643000+ Newcastle za 430zł (OEM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!TYLKO I WYŁĄCZNIE AMD!!!

 

Chyba że chcesz go sprzedać w najbliższym czasie to bierz p4 i kup sobie A64 3000+ i tyle

 

Miałem i p4 z ht (3,0) i bartona 2500 i szczerze mówia wydajniejszy był p4 (zegar robi swoje) ale i tak bym wziął athlonika (jak by to był mobile to bym brał bez zastanowienia) a bartona można spokojnie wykrecic (przy odpowiednim chłodzeniu i płycie) nawet do 3000+ 3200+ a to juz jest coś i w tym amd bije na łeb intela a ht to tylko chwyt marketingowy zeby kupiccholernie drogiego procka do cholernie drogiej płyty :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam pier... AMD pracowałem ostanio na P4 i jest spoko niema zwisu systemu gry sie nie wieszają jest spoko

własnie kupuje Dell Precision Workstation 2xXeon 2.4 Ghz i narazie zadnego AMD

1224904[/snapback]

No a czy na AMD, który pracuje w takich samych warunkach (np. tak samo skonfigurowany system) są zwisy systemu i gier? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...