Skocz do zawartości
KaziQ

P4 Or A64

Rekomendowane odpowiedzi

swoja droga o intelach troche  :-P  ilosc wydzielanego ciepla przez ich nowe uklady jest tak duza ze... intel zamierza promowac, sugerowac stosowanie WC do swoich procków ... :lol:

1236684[/snapback]

najbardziej rozwalilo mnie "prescott ready" zauwazyliscie ze w kazdej nowej budzie jest juz wyciecie na wentyl na wysokosci roca?? Intel opatentowal i wykupil sobie prawa iz zeby prescott stabilnie pracowal do obudowy musi byc dostarczone powietrze <30*C :D strasznie mnie to rozmieszylo i od razu przypomnialy sie czasy jak jechali na Thunderbirdy ktore grzaly sie do 60* i wiecej... tylko ze one potrafily pracowac stabilnie... ;]]] Pod tym wzgledem LOL da intela ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fajana dyskusja

jak na intelach pisalem ze i915 jest bee to oczywiscie byl na mnie najazd ,a tutaj sami intelowcy (ci sami) linki do artykulow podaja

PAJACE i tyle - rozdwojenia jaźni nie podejzewam

 

nie rozumiem tez glupiego najazdu na tego ECSa

ktos chcial podrobic humor VIPa i Lagiera ,ale mu nie wyszlo :blink:

o ile wymyslanie bzdurnych zlacz jest ostatnio domena ECSa i Asrocka o tyle nie mozna sie nabijac bezpodstawnie ze ta plyta sie spali bo nie wytrzyma obciazenia - zasilanie ma solidne ,kolor ma ladny ,sieciowke ma dobra - i tak nigdy bym jej nie kupil

to nie zmienia faktu ze jej przetwornica moze wytrzymac wiecej niz w asusie czy abicie - moze ale nie musie bo nikt tego nie przetestowal jeszcze

np. k7vza mialy solidne zasilania mimo 2 faz -nie ma regol

 

VIP

ile ty tych plyt ATX24 naliczyles w a64 ?? bo ja jakos tylko hit forumowy dfi nf4 znalazlem

poza tym nie zapominaj ze to intel wprowadzil ten standard

co do padania plyt na przejsciowkach atx20->atx24 to :lol: -niby jak to mozliwe, jak rozdzielisz kabel na dwa to jak on ma plyte spalic

 

dodatkowe punkty za reklame MM :D

 

wracajac do tematu:

proponuje Athlona64

jezeli to najslabszy model to plyta MSI na nf3 250

jezeli to mocniejszy model to mozna brac abita na k8t800pro

niezaleznie od podstawek

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wymyslanie bzdurnych zlacz jest ostatnio domena ECSa i Asrocka o tyle nie mozna sie nabijac bezpodstawnie ze ta plyta sie spali bo nie wytrzyma obciazenia

 

1238012[/snapback]

ale nikt nie napisał ze płyta sie ma spalic nawet takiej sugestii tam nie było, mi chodzilo o to ze przy takiej ilosci wydzielanego ciepla moze sie zluszczyc farba na okolo socketa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu - wlasnie o twoja wypowiedz mi chodzilo - to nie farba tylko laminat :D i odpryski sie nie srobia (no chyba ze palnikiem to potraktujesz to sie troche luszczy - sprawdzane )

 

fidel

jechowy jestes czy co ?? cale zdania cytuj czlowieku to takich bzdetow juz nie da sie wcisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ze nie ma najlepszego??

znasz sie na tym??

wiec podyskutujmy

wraz z wprowadzeniem sA ujazal swiatlo dzienne Abit KT7 ktorego posiadaczem bylem

byla to pierwsza plyta z 3-fazowym zasilanie

ABIT sie tym bardzo chwalil ,trzy pary tranzystorow ,miedzy ktorymi wystepowalo przesuniecie fazowe

gwarantowalo to zasilanie dla procesora zracego nawet 70W

rzeczywiscie msi k7t mialo gorace mosfety sztuk 4 - zasilanie 2-fazowe inne plyty tez mialy 2-fazy np. soltek 75kv -tez cieplo przy obciazeniu

abicik zimne mosfety

ale nie tylko o cieplo chodzi - firmy mialy problem bo slot A je zaskoczyl i okazalo sie w trakcje ze niktore plyty nie sa w stanie zasilic athlonow powyzej 700MHz

na socket A nie chciano powtorzyc bledu

msi ,soltek,asus,epox jakos sobie radzily na styk ,ale ECS wypuscil plyte za male pieniadze i musial to tanio rozwiazac

a tanio znaczy prosto - tez dwie fazy ,ale na 8 mosfetach

system stary jak swiat komputerowy - 4 tranzystory i 4 diody zamykajace puszczone rownolegle po 2 uklady i ulozone w 2 fazy do tego garsc kondensatoroe 6.3v 2200uF - 8 na wyjsciu

efekt - uklad zasilania zimny ,mam k7vza v3.0 zepsuta przez lolka z lutownica

ta plyta dzialala prawie dwa lata na roznych prockach

 

podsumowanie

na kt133 najlepsze zasilanie mialy Abit KT7 (prawie najdrozsza po asusie) i ECS K7VZA (najtansza)

wiec nie mow mi ze ECS nie potrafi zrobic dobrego zasilania plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu - wlasnie o twoja wypowiedz mi chodzilo - to nie farba tylko laminat :D i odpryski sie nie srobia (no chyba ze palnikiem to potraktujesz to sie troche luszczy - sprawdzane )

 

1238089[/snapback]

Wiem wynaturzylem to troche, ale musisz przyznac ze fajnie by bylo gdyby sie dalo tak zrobic wtedy by mozna zalozyc caly nowy dzial pt: Ile cm od socketa zeszla wam farba pod wplywem OC i temu co najwiecej ten by wygral :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...