Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Ghost nie działa z NF4 .... Przynajmniej wersja 9.0. Przy bootowaniu z CD nie znajduje dysków podłączonych do kontrolera ....

 

Sam się z tym męczę. Wcześniej odzyskanie systemu trwało 15-20 minut a teraz instalowanie wszystkiego od nowa .... Brrrr ....

1484564[/snapback]

Ghost 2003 działa idealnie. Moze warto poszukac starszej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost 2003 działa idealnie. Moze warto poszukac starszej wersji...

1484666[/snapback]

Czy działa znaczy bootuje z dysku CD, uruchamia się i widzi dyski spięte w macierz0 i podpięte do NF4?

 

Ciągle mam na myśli pracę Ghosta w trybie MS-DOS ...

 

Pod Windowsami Ghost 9.0 działa, ładnie tworzy obrazy systemu ale co z tego, skoro nie można ich odtworzyć z powodów opisanych przeze mnie wcześniej ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koper o co chodzi z: "-> A8N-SLI Deluxe 1010 !! wkrótce NB-1C !!"?

1484564[/snapback]

W przeciagu 2 dni bede montowal Thermalright'a NB-1C na chipset'cie, w koncu cisza... wiem ze zalman niebieski by wystarczyl ale wole mieć troszke wiekszy odprowadzenia ciepelka z tego kaloryferka...

Jedna uwaga co do FAQ. Dokładniej chodzi o pytanie o RAID. Ghost nie działa z NF4 .... Przynajmniej wersja 9.0. Przy bootowaniu z CD nie znajduje dysków podłączonych do kontrolera ....

1484564[/snapback]

FAQ sie tworzy... jezeli jakis problem sie rozwiaze na forum uzupelniam posta... a jak widze z powyzszego juz chyba sie znalazlo rozwiazanie na problem Ghosta i raid'a

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak od kilku dni  obserwuję ten wątek i mimo uwag kupiłem Asus'a A8N SLI DX.

W związku z tym mam pytanie jaki będzie odpowiedni do tego zasilacz w cenie około 500 zł.

1484850[/snapback]

To nie jest topic o zasilaczach wiec zadaj tam pytanie !! (Asus przeciez nie rozni sie pod wzgledem zasilania od innych "nowych" płyt gł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest topic o zasilaczach wiec zadaj tam pytanie !! (Asus przeciez nie rozni sie pod wzgledem zasilania od innych "nowych" płyt gł)

1484868[/snapback]

No tak ledwo napisałem a już bura. Miałem nadzieję na opinie użytkowników tej właśnie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac neta, głównie w celu znalezienia jakiś zdjęć w podczerwieni płytki (na razie bez skutku), znalazlem cos ciekwego:

A8N-E PREMIUM !!

Jak widać jest to bogatsza wersja A8N-E i tez zapowiada sie dobre mobo:

-8 SATA

-3 PCIE x 1

-PASYWNY chipset :D

-WiFi (?)

-jedna karta sieciowa (raczej Gigabit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uwieżyć ze taki maly kawalek metalu moze chlodzic NF4... Jezeli tak to ja sciagam wentylator z radiatora na chipsecie ;)

1484909[/snapback]

Tutaj jest odpowiednia informacja dotyczaca temperatury na NF4 i jest to bardzo pozytywna informacja dla tych co chca zmienic na pasywne chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zagranicznych sklepach internetowych (USA) pojawiła sie płytka A8N SLI PREMIUM. Cena oscyluje w granicach 250 - 300 $. W europie znalazlem dostępne w Wielkej Brytani ale czas dostawy jest nieznany, a cena 135 GBP. Jednak ze zdjec przedstawiajacych plytki sa one bez pasywnego chlodzenia z heat-pipami...

Pożyjemy, poczekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem cool and quite z ciekawości i mi nie działa :blink: tzn cały czas taka sama częstotliwość i nic nie schodzi w dół ?

czy do tego trzeba windowsa 64 bit ?

Natomiast jak uruchomiłem AI NOS to mi wiesza kompa w momencie jak chce zmniejszyć z 10 % na mniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem cool and quite z ciekawości i mi nie działa  :blink: tzn cały czas taka sama częstotliwość i nic nie schodzi w dół ?

 

1486379[/snapback]

Musisz zmienić w opcjach zasilania->schemat zasilania na maximum baterii.

Szczerze polecam użycie aplikacji : Right Mark CPU Clock Utility.

Edytowane przez Tom.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - mam dwa pytania związku z A8N-SLI:

 

1.Mam ustawione takie opcje PEG Link Mode:

PEG Link Mode : DISABLED

PEG Root : Auto

PEG Buffer Lenght : Short

 

Z powyższych postów wywniosowałem iż pierwszą opcje mam optymalnie a co z dwiema pozostałymi??

 

2.Jaką polecacie temperaturkę ustawić dla opcji Q-Fan aby było najlepiej?

Mam Athlon 64 3000+ z BOXowym coolerem.

 

THX za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem cool and quite z ciekawości i mi nie działa  :blink: tzn cały czas taka sama częstotliwość i nic nie schodzi w dół ?

czy do tego trzeba windowsa 64 bit ?

Natomiast jak uruchomiłem AI NOS to mi wiesza kompa w momencie jak chce zmniejszyć z 10 % na mniej ?

1486379[/snapback]

W jaki sposób zainstalowałeś C&Q ? Jeśli chodzi o sterownik zrobiony przez AMD to musisz włączyć jeszcze w biosie.

Ja polecam użyć jednego z programów wymienionych niżej gdyż dają możliwość ingerowania w działanie C&Q. Do ich działania nie jest potrzebny sterownik AMD64 oraz należy wyłączyć C&Q w biosie.

A tak w ogóle polecam przeczytać poradnik dostępny na tym forum.

 

Musisz zmienić w opcjach zasilania->schemat zasilania na maximum baterii.

Szczerze polecam użycie aplikacji : 1486438[/snapback]

Skąd się wzięła ta teoria ?!?!? Zmiana schematu zasilania NIE jest wymagana do zmiany częstotliwości przez C&Q !!! Ja mam "stacjonarny" i jakoś mi działa !!

A ja polecam CrystalCPUID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!!

A8N SLI Deluxe 1011 final

A8N SLI Premium 1005 final

Zmiany:

1.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

2.Fixed "ASUS Update" can't update BIOS when using Dual Core CPU.

3.Fixed NOS can't work after enabled NOS by AI-Booster.

4.Set CPU VID Item max value as 1.55V when using 1.40V/1.35V CPU. :(

5.Fixed it fails to boot when Enabled NOS function.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wzięła ta teoria ?!?!? Zmiana schematu zasilania NIE jest wymagana do zmiany częstotliwości przez C&Q !!!

1486708[/snapback]

Ponieważ na początku również nie dzialal mi C&Q prawidłowo i przeczytałem (juz nie pamiętam gdzie) że zmiana schematu zasilania rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić w opcjach zasilania->schemat zasilania na maximum baterii.

Szczerze polecam użycie aplikacji : 1486438[/snapback]

Zmiana na "maximum baterii" pomogła, natomiast samo włączenie w biosie nie

czy aby użyć tych innych programów trzeba odinstalować sterowniki C&Q ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na początku również nie dzialal mi C&Q prawidłowo i przeczytałem (juz nie pamiętam gdzie) że zmiana schematu zasilania rozwiązuje problem.

1487399[/snapback]

Możliwe że jest to potrzebne gdy się używa biosowego C&Q - niewiem nie sprawdzałem. Ale wiem że nie jest potrzebne przy zewnętrznych programach - testowałem z CrystalCPUID i niema żadnej różnicy.

 

Zmiana na "maximum baterii" pomogła, natomiast samo włączenie w biosie nie

czy aby użyć tych innych programów trzeba odinstalować sterowniki C&Q ?

1487570[/snapback]

Nietrzeba ale należy wyłączyć C&Q w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że działa !! A dlaczego miało by nie :blink:

 

Ja mam kręcony i C&Q zrobione przez Crystala:

low: 4x275 ~ 1GHz @ 1,4V (niechciało mi się sprawdzać jakie jest najniższe stabilne napięcie)

med: 6x275 ~ 1,8GHz @ 1,4V

high: 9x275 ~2,5GHz @ 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w koncu jest?? Jak sie was pytalem ok miecha temu dlaczego mi nie dziala C&Q to dostalem odpowiedz ze na podkeconych prockach to nie dziala a teraz sie jednak okazuje ze dziala... Jak jest w koncu??

1490104[/snapback]

C'n'Q nie działa w czystej formie w jakiej dostarcza go asus czy amd. Nalzey uzyć programów które programowo obnizaja taktowanie, mnoznik i napiecie procka. Efekt jest identyczny jak przy C'n'Q!. Ale C'n'Q nie mozna uzywac jezeli robimy OC! W przypadku OC nalzey wylaczyc C'n'Q w biosie i regulowac spod windowsa wymienionymi programiami:

RighMark CPU Clock Utility

CrystalCPUID

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na recenzje na www.benchmark.pl i za nimi cytuje:

"Co bardzo ważne, podkręcanie to nie wyłącza funkcji Cool'n'Quiet. "

więc o co chodzi ? czy może trzeba winxp64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zacytuje benchmark :D :

"Najciekawe w BIOSie to "AI Overclock" lub "AI NOS", zwiększające szynę procesora i częstotliwość pamięci [...] Co bardzo ważne, podkręcanie to nie wyłącza funkcji Cool'n'Quiet"

I chyba wszystko jasne :D

 

Ja mam kręcony i C&Q zrobione przez Crystala:

low: 4x275 ~ 1GHz @ 1,4V (niechciało mi się sprawdzać jakie jest najniższe stabilne napięcie)

med: 6x275 ~ 1,8GHz @ 1,4V

high: 9x275 ~2,5GHz @ 1,55V

1490137[/snapback]

Ja mam w RightMark'u:

low: 4x270 1,08 Ghz @ 0,93V

high: 9x270 2,43 Ghz @1,55V

Wartości pośrednie program ustala sa ale można mu ustawić czy wolimy większą wydajnośc czy oszczędność.

A co do minimum to Winchester potrzebuje 0,875V. Przetestowane :D

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

mam problem, a właściwie kilka problemów/ pytań odnośnie zintegrowanego dźwięku na mojej a8n-e, więc też na a8n-sli. od dwóch tygodni przy odtwarzaniu muzyki/ filmów coś mi niezmiernie irytująco trzaska/ stuka w głośnikach. takie kilka - kilkanaście stuków bądź trzaśnięć co parę sekund. nie jest to wina głośników bo sprawdzałem na słuchawkach, plików też nie, sterowników też raczej nie bo sprawdzałem te z pakietu nforce i te od realtec'a. jak stukało tak stuka. co ciekawe w grach nie zauważyłem, żeby choć raz coś takie miało miejsce, przy dvd stuka rzadko, głównie na początku. miał ktoś coś takiego ? nie mam możliwości sprawdzenia innej dźwiękówki bo po włożeniu mojej starej karty na 8738 od c-medii system nie wstaje. nie wiem dokładnie dlaczego zresztą. nie wiem zupełnie w jakich okolicznościach się te stuki zaczęły bo akurat byłem na wyjeździe [a ojciec zapytany o okoliczności się obruszył, że ja to nie pamiętam co wczoraj na obiad było :mur:].

 

 

druga sprawa jest taka, że przy sterownikach realtec'a ustawienie w jakiś rozsądny sposób dźwięku na moich logitechach x-530 (5.1) jest poprostu niemożliwe, z tego co pamiętam to nie ma tam nawet regulacji głośności dla każdego głośnika z osobna. w tych od nvidii owszem można sobie coś poregulować, ale np. konfigurator głośników wykrywa mi zestaw jako 2.0 mimo, że wcześniej w teście wysyłał sygnał ze wszystkich 6 głośników a ja potwierdziłem, że go słyszę. tragedia, do tego te trzaski :/ wymyślcie co to może być bo mnie już krew zalewa, nawet sobie nie moge muzy posłuchać bo mi tylko dwa przednie głosniki chodzą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam następujący problem z moim A8N SLI Del.:

Po zrobieniu update BIOS'u (za pomocą obojętnie czy to AWD Flash czy też ASUS Update) po restarcie komputera napędy optyczne bootują dwa razy. Wygląda to tak, że wciskam przycisk "Power", komputer zaczyna się uruchamiać i wtedy dwa razy szybko startują CD-ROM i DVD-RW, a potem to już normalnie: grafika i POST. Dalej już żadnych problemów nie ma. Później system uruchamia się normalnie, żadnych BSOD'ów, wsystko ok.

Dodam jeszcze, że dzieje się tak z każdym nowym BIOS'em. Jak wrócę do wersji z jaką kupiłem MoBo (1002) napędy opt. startują raz i komputer uruchamia się dalej.

Co trzeba zrobić żeby przy nowszych BIOS'ach nie było takiego denerwującego efektu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...