Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam 2 dyski w RAID0 2x160 Seagate ST3160827AS i bez problemu stworzylem macierz a potem zainstalowalem XPka. Nie napotkalem zadnych problemów z tym chipsetem NF4.

1414357[/snapback]

A ja mam do Ciebie pytanie odnośnie uruchomienia NCQ. Mam tą samą płytę główną i HDD co Ty i mam właśnie z funkcją NCQ problem. Jak widać na obrazku poniżej funkcję Enable command queuing mam "bez ptaszka" co jest jednoznaczne z wyłączeniem NCQ dla tego mojego HDD. Dziwne właśnie jest to, że jak włączę (zaptaszkuje) tą funkcję - czyli uruchomie NCQ to wydajność HDD spada :-( Wydajność tą mierzę za pomocą tego narzędzia pod przyciskiem Speed test.

Ja to jest u ciebie? Czy masz zaptaszkowane Enable command queuing i jak to wpływa na wydajność HDD mierzone właśnie przez Speed test (no i oczywiście ogólnie na wydajność HDD). U mnie wychodzi na to, że NCQ pogarsza zamiast polepszać transfer z/na HDD :-(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! mam problem z grafiką generalnie jak instaluje z płyty dodanej do kart to sli jest widoczne a jak instaluje wszystkie inne stery sli nie ma posiadam ASUSA A8N-SLI DELUXE

2 x leadtek winfast 6600 gt extreme i tak sie bawią

dalej mam 2 x 80gb dyski sata raid o i wszystko jest ok ale mam również trzeci dysk i za cholerę mam z nim problemy generalnie jak go podpinam do sata 1 to go nie widać a jak go podpinam do sata2 to go widać ale zawiesza cały system

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jest u ciebie? Czy masz zaptaszkowane  Enable command queuing i jak to wpływa na wydajność HDD mierzone właśnie przez Speed test (no i oczywiście ogólnie na wydajność HDD). U mnie wychodzi na to, że NCQ pogarsza zamiast polepszać transfer z/na HDD :-(

1419973[/snapback]

Hmmm.... Od razu napisze ze jestem teraz w rodzinnym Słupsku i nie moge sprawdzic jak to u mnie wyglada bo swojego kompa mam w Poznaniu. Ale to co pamietam to u mnie wszystko jest zachaczone i zamazane, tzn nie moge poodchaczac. Ale wynika to tylko z tego ze mam zrobinego RAID'a 0 wiec nie moge testowac pojedynczo dyskow, gdyz on teraz "tworza jednosc".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie zastanawialem czy to nie wina procka tylko nie mam jak go sprawdzic, mialem male problem zalozenie pentagramu na procek i wogole jakos dziwniw zakladal sie moze to moje tylko spostrzezenie i wsumie male doswiadczenie w tym kierunku bo poprzednie co mialem to celeron 800 i inaczej sie zakladalo wogole, ale mniejsza z  tym, tak sobie myslalem czy procek nie padl ale nie mogl by sie tak odrazu wykruszyc? chyba ze wada fabryczna tylko dlaczego uruchomil sie kilka razy ? a moze plyta? ale pomimo ze nie uruchamia sie monitor i nie staruje komp to tak jakby zasilanie bylo tylko jakis blad wiec chyba nie plyta? moze pamieci .... kto to wie :blink:  i co tu zrobic  :mur:

1264368[/snapback]

 

To samo umnie czarny monitor.Niewiadomo teraz czy walnięte jest PCI, czy może jeszcze PCIe , albo cała. :mur:

Karte na PCI sprawdzałem z dyskiem,bez napędu (czy można też bez dysku) , aby sam zasilacz, pamięci i karta na PCI. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tkos probowal tego nowego biosa 1008-01 beta? Zaladowalem go i chyba nie jest kompatybilny z Asus PRobe bo wywala mi blad jakiejs biblioteki dll asus'a. A przy probie instalacji na nowow (proba) wylacza sie ona w czasie komiunikatu "cheaking your system configuration" albo cos takiego... spotkal sie ktos z czyms takim?

 

Dodano jakas 3 opcje do SLI ale za bardzo nie wiem o co w niej chodzi, wiec czekam na komenatarze.

 

Aha, sprawdzilem konfiguracje 1:1 250 mhz i 1T na pamieciach i chyba informatycy z asua pracuja nad tym bo juz laduje sie windows ale po chwili wyskakuje niebieski ekranik. Wczesniej bylo ze brakuje jakiegos pliku w folderze windows/system i zeby naprawic wlozyc plytke... bla bla bla bla... czekam na wersje 02 beta :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tkos probowal tego nowego biosa 1008-01 beta? Zaladowalem go i chyba nie jest kompatybilny z Asus PRobe bo wywala mi blad jakiejs biblioteki dll asus'a. A przy probie instalacji na nowow (proba) wylacza sie ona w czasie komiunikatu "cheaking your system configuration" albo cos takiego... spotkal sie ktos z czyms takim?

 

Dodano jakas 3 opcje do SLI ale za bardzo nie wiem o co w niej chodzi, wiec czekam na  komenatarze.

 

Aha, sprawdzilem konfiguracje 1:1 250 mhz i 1T na pamieciach i chyba informatycy z asua pracuja nad tym bo juz laduje sie windows ale po chwili wyskakuje niebieski ekranik. Wczesniej bylo ze brakuje jakiegos pliku w folderze windows/system i zeby naprawic wlozyc plytke... bla bla bla bla... czekam na wersje 02 beta :D

 

Pozdrawiam

1424533[/snapback]

Wgrałem ten bios i mam ten sam problem z probe. Ponownie wgrałem 1007 i dalej problem z probe (brak możliwości instalacji) nawet po reinstalce Windy, Można coś z tym zrobić - próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem se spokój. Wiem jakie mam maks temperatury i obroty wiatraków na pamięć wiec ten asus w sumei mi tylko obciążał zasoby systemu, poczekam na 02 beta i pomysle. Ale dziwi mnie ze nawet po reinstalce windy nie chce isc...  <_<

1425071[/snapback]

W sumie też wiem (na szczęście istnieją inne programy niż probe) tyle że jest to denerwujące. Namieszali coś w czujnikach czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mze nie jest to idealny temat na dyskusje na temat softu ale jak by nie bylo jest on bardo powiazany z ta (tymi) plytkami. Mianowicie chodzi mi o nortona na dolaczonej plytce. Jaka jest jego wersja, trial jakiś czy full? Nie instalowalem i nie znalazlem zadnej informacji na plytce. Moze ktos zainstalowal i sprawdzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :D to wkońcu warto kupować Asusa A8N SLI ? Jak to wkońcu jest? bo wiekszosc poprzednich topicow byla negatywna... a teraz to nie wiem.. nowe biosy wszystko naprawily?

 

Ja nie jestem jakis maniakiem overclockingu ale od czasu do czasu bym sobie cos podkrecil hehe :D warto brać? czy lepiej dopłacić coś?

 

Prosze o opinie użytkowników tejże płyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcanie "od czasu do czasu" spokojnie wystarcza. Niema też problemów z podkręcaniem mocnym. Problemy pojawiają się przy podkręcaniu ekstremalnym (głównie z pamięciami i brakiem napięć > 1.55V) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mialaby byc nie stabilna, moj komputer pracuje non stop, na mostku mam radiator zalmana i nie mialem jeszcze problemów ze stabilnościa

1430213[/snapback]

Po przeczytaniu tych wszystkich stron mam mieszane odczucia co do płytki :P hehe stąd moje pytanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :D to wkońcu warto kupować Asusa A8N SLI ? Jak to wkońcu jest? bo wiekszosc poprzednich topicow byla negatywna... a teraz to nie wiem.. nowe biosy wszystko naprawily?

Ja nie jestem jakis maniakiem overclockingu ale od czasu do czasu bym sobie cos podkrecil hehe :D warto brać? czy lepiej dopłacić coś?

Prosze o opinie użytkowników tejże płyki :D

1428757[/snapback]

To jest młoda płytka, a biosy wciąż wymagają poprawy ale po betcie 1008-01 widac ze inzynierowie asusa sie staraja. Wiekszosc osob tak jak sledze ten topik przesiadla sie na DFI ze wzgledu na zbyt male O/C asusa. Dla mnie a8n jest bardzo dobra plyta i wicaz o te ok 250 zeta tansza niz DFI (mowie o tym najwyzszym modelu).

a jak to jest ze stabilnością? rzeczywiscie w nocy potrafi sie zawiesic? moze to wina przegrzewajacego sie NB ?

1429979[/snapback]

Mam ja skonfigurowana tak jak w opisie i chodzi non-stop bez zwiechy.

Problemy pojawiają się przy podkręcaniu ekstremalnym (głównie z pamięciami i brakiem napięć > 1.55V) ....

1428787[/snapback]

Dokladnie tak jak napisal Outlander... przydaloby sie tak do 1,7V

...na mostku mam radiator zalmana i nie mialem jeszcze problemów ze stabilnościa

1430213[/snapback]

A jak z temperatura? Jakies dodatkowe wietrzenie w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreście karta 6600GT Extreme dojechała.

Płyta jest sprawna, na szczęście.

Wyniki w 3Dmar. 05 3500, 03 8500 , a 2001 1600 pkt. :D

1430380[/snapback]

To "slabiutko"!! A masz w biosie zrobione PEG Link Mode na DISABLED ? Ja mialem na auto i w 3D05 mialem "tylko" 3421, a po wylaczeniu tej opcji mam juz 3827 a karta jeszcze nie krecona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperatura? Jakies dodatkowe wietrzenie w obudowie?

1430327[/snapback]

temperatura w normie, jak dotknę radiator to jest on dosc cieply (nie parzy), ale nie powoduje to zadnych negatywnych dzialan, w obudowie mam dwa wiatraki wciągający/wyciągający i to wystarcza Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica miedzy tymi płytami głównymi (poza SLI) :

Asus A8N-E

i A8N-SLI Deluxe

chodzi mi głównie o oc ?

mało w necie jest o tej pierwszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica miedzy tymi płytami głównymi (poza SLI) :

Asus A8N-E

i A8N-SLI Deluxe

chodzi mi głównie o oc ?

mało w necie jest o tej pierwszej...

1431079[/snapback]

Ja mam A8N-E. Procek podkrecilem do 2600Mhz po podniesieniu napiecia do 1,55V (wskazywane przez speedfan). Bios mam 1001 bo na 1003 nie chcial mi przywracac backup'u z ghosta. Zmiana na 1003 redukuje liczbe dostepnych opcji w ustawieniach pamieci, ale zostaja najbardziej potrzebne. Co do stabilnosci to komputer dziala ok 18h/dobe przy taktowaniu 2220Mhz/1,45V i nie ma problemow. Plyta zle pokazuje napiecie 12V - zaniża. Jak poskladalem komputer to chcialem od razu isc po nowy zasilacz, ale po sprawdzeniu multimetrem wyszło 12,05V :) Troche dziwnie dziala tez ustawianie napiecia dla procesora bo mimo dokladnosci ustawien w biosie w windowsie pokazuje albo 1,4 1,45 1,55. Poza tym plyta jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest PEG Link Mode ? Dlaczego wyłączenie podnosi to wydajność? Czy sa jakies minuty wyłączenia tej opcji ??

1431156[/snapback]

To jest niby "predkosc podłączania (łączenia) sie z karta na PCIEx". Na zagranicznym forum znalazlem, ze ustawienia optymalne to wlasnie jest DISABLED dla tej opcji. Na razie minusow nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie pamieci do tej A8N-E zastanawialem się nad:

1431477[/snapback]

Ja mam Geil'a. Nie wiem jak chodza corsair'y ale geil'e maja spory bezpieczny zakres napiec 2,65-295 bez utraty gwarancji :D jezeli chcesz bawic sie w OC to radze wziac mocniejsze np 433 albo jezeli portfel gruby to 500. Ja pracowalem tylko na Geilach i jestem z nich zadowolny a szczegolnie z tego jak mi sie udalo je podkecic :D patrz podpis :D moze ktos z forumowiczow ma corsair'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niby "predkosc podłączania (łączenia) sie z karta na PCIEx". Na zagranicznym forum znalazlem, ze ustawienia optymalne to wlasnie jest DISABLED dla tej opcji. Na razie minusow nie zauwazylem.

1431309[/snapback]

A to właśnie niby trochę dziwne jest bo mi na ustawieniu Disabled wychodzą najniższe wyniki w 3DMarkt. Najlepsze natomiast wyniki mam gdy ta funkcja ustawiona jest na Faster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie niby trochę dziwne jest bo mi na ustawieniu Disabled wychodzą najniższe wyniki w 3DMarkt. Najlepsze natomiast wyniki mam gdy ta funkcja ustawiona jest na Faster.

1431544[/snapback]

Hmm... bedzie trzeba poczytac... ja jak usatwilem na fast to mialem zwieche xp'ka tuz po zalogowaniu.... 3ba poczytac :)

 

A ja mam pytanko czy ktos z Was uzywa SpeedFan'a 4.23? Bo po tej awari asus proba (watek kilka postów wyzej) zapodalem ten programik i pokazuje troche wiecej temperaturek niz probe. chodzi mi o temp. 1,2,3 z IT8712F, bo temp z ACPI to sie domyslilem ze jest to temp mobo. Ale te 3 temp. mnie zastanawiaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "slabiutko"!! A masz w biosie zrobione PEG Link Mode na DISABLED ? Ja mialem na auto i w 3D05 mialem "tylko" 3421, a po wylaczeniu tej opcji mam juz 3827 a karta jeszcze nie krecona :D

1430413[/snapback]

A to właśnie niby trochę dziwne jest bo mi na ustawieniu Disabled wychodzą najniższe wyniki w 3DMarkt. Najlepsze natomiast wyniki mam gdy ta funkcja ustawiona jest na Faster.

1431544[/snapback]

I wszyscy wiedzą co i jak ;) :lol: Dołączona grafika :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,  jeżeli ja posiadam dysk SATA, a płyta ma tylko i wyłącznie porty SATA II to czy muszę kupić po prostu nowy dysk, czy jest to ze sobą kompatybilne tak jak np. AGP 8x i 4x??

1431773[/snapback]

Dokładnie tak. SATA II jest kompatybilna z SATA I, wiec nie musisz kupowac nowego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...