Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym mam Chifteca 360W 2HDD i duzo innych rzeczy w kompie i po podkreceniu wszystkiego zasilacz ciagnie bez problemu przy wzorcowych napięciach.

1533779[/snapback]

A ten Twoj CHIEFTEC to ma wtyczke 20 czy 24 pinowa?? Mam takiego samego jak ty i mam 20 pinowa wtyczke ale nie wiem czy pownienem zmienic na cos z wtyczka 24 pinowa. Dodam ze napiecia mam wzorcowe ale boje sie ze na przyszlosc jak dokupie jeszcze pare innych [ciach!]l to brak ty 4 pinow moze miec jakies przykre skutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzycie napięcia? Miernikiem czy softem? Bo wskazania software'owe różnią się na tym samym kompie zależnie od tego jakiego softu się używa i często rozmijają się ze wskazaniami mienika.

 

Nie sugeruję, że tak jest, ale może być, że pomierzone miernikiem mogą w rzeczywistości nie trzymać norm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na A8N-E na 1004 jest u mnie najstabilniej (na 1003 i 1005 wysypywalo pamieci, na 1006 post i koniec)

1537775[/snapback]

Wczoraj testowalem ile wyciagne z moich pamieci (sygnaturka) i nie poszlo nawet 215MHz przy 2-2-2-5-1T a przy 2.5-3-3-7-1T na 220MHz SUPERPI liczyl bledy mam nadzieje ze na 1004 poleci wyzej, zobaczymy. Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiefteca 360-302 df z 20 pinowa wtyczka.Jak to w koncu jest dzialaniem plyty??Czy z przejsciowka 20 pin -->> 24 pin bedzie chodzilo wszystko bez problemow czy powiniennem zmienic zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiefteca 360-302 df z 20 pinowa wtyczka.Jak to w koncu jest  dzialaniem plyty??Czy z przejsciowka 20 pin -->> 24 pin bedzie chodzilo wszystko bez problemow czy powiniennem zmienic zasilacz??

1538749[/snapback]

 

Mam identyczny zasilacz. Przy athlonie 64 3000, 6600gt, 2 HDD, 1 DVD i 3 urządzeniach USB wszystko jest OK. Przynajmniej tak mi sie wydaje <_< Żadnych przejściówek nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zasilacz. Przy athlonie 64 3000, 6600gt, 2 HDD, 1 DVD i 3 urządzeniach USB wszystko jest OK. Przynajmniej tak mi sie wydaje  <_<  Żadnych przejściówek nie używam.

1539205[/snapback]

Mi narazie tez wszystko chodzi ok ale niebawem powedruje do mnie gf 6800gt i Audigy ZS wiec obciazenie wzrosnie. Wiec sie dlatego boje... A tak wlasciewie to ktos wie po co sa te 4 dodatkowe piny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma monitoring temperatury chipsetu?

1540502[/snapback]

Oczywiscie ze AusProbe NIE monitoruje temepratury chipsetu! Jest to temp plyty głównej i sęk w tym że nie wiadomo gdzie ten czujnik jest! Sam zmienilem chlodzenie na swoim mobo na miedzianego NB-1C i nawet dolożylem wiatrak na niego i temperatura wciaz jest taka sama! 40*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koper

 

1.podlaczylem wentylator z chipsetu przez panel sterujacy - i zmniejszenie o polowe obrotow dalo wzrost temp. o 2 stopnie, wiec jakis zwiazek to moze jednak miec. :?

2. na biosach 1005 i 1006 (A8N-E) czujnik temp. MB w AsusProbe pokazuje bzdury, przynajmniej u mnie (skoki o 15 stopni bez zmiany obciazenia, rozbieznosc ze Speedfanem i Sandra o okolo 10-15 stopni). Na biosie 1004 final pelna zgodnosc miedzy Speedfanem, AsusProbe i Sandra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.podlaczylem wentylator z chipsetu przez panel sterujacy - i zmniejszenie o polowe obrotow dalo wzrost temp. o 2 stopnie, wiec jakis zwiazek to moze jednak miec.  :?

1540792[/snapback]

No ja widze oczywisty zwiazek: mniejsze obroty = bardziej goracy chipset (jego radiator) = wieksza temperatura = cieplej w budzie = wiekszy odczyt

Poki nie bedzie wiadomo gdzie ten czujnik jest mozna tylko spekulowac... w innych plytkach Asus'a (np A7N8) czujnik jest kolo bateryjki... mozna podejrzewac ze obecnie tez tam jest, no ale nikt nie wie jak on obecnie wyglada... Juz widze te plakaty "Gdzie jest Czujnik??" - nawiazujac do pewnej bajki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widze oczywisty zwiazek: mniejsze obroty = bardziej goracy chipset (jego radiator) = wieksza temperatura = cieplej w budzie = wiekszy odczyt

Poki nie bedzie wiadomo gdzie ten czujnik jest mozna tylko spekulowac... w innych plytkach Asus'a (np A7N8) czujnik jest kolo bateryjki... mozna podejrzewac ze obecnie tez tam jest, no ale nikt nie wie jak on obecnie wyglada... Juz widze te plakaty "Gdzie jest Czujnik??" - nawiazujac do pewnej bajki :D

1540987[/snapback]

 

Buda otwarta, termometr w budzie nie pokazuje zmiany temperatury, wiec podejrzewam ze czujnik jest blizej chipsetu jednak :) no ale tylko podejrzewam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie ten bios 1005 :> i mam jakies dziwne rzeczy jak gram z 3 h :> to komp sie wiesza poprostu w grze ekran sie zatrzymuje i zamarza

Mam plyte a8n-e a64 3000 v gf 6600 gigbajta i zasilacz niestety jakis zwykly 400 bo nie starczylo

Spotkal sie ktos z tym problemem ??

i czy mogl by ktos powiedziec jak w miare optymalnie bios ustawic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...