Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nei idzie sterowac predkoscia ten wentylka na plycie. Zreszta tylko mozna sterowac wentylem proca. Podpiecie pod inne zailanie, nie daje mozliwosci sterowania...bios najnowszy 1008 wersja beta.

 

Ominalem ten problem podlaczajac wentyl z plyty pod aerogate2 i teraz chodzi sobie na 3000 obrotow i jest w koncu cichy. Czy do konca cichy to nie wiem, ale napewno cichszy od tego na grafie. Ech na starym kompie mialem cisze, teraz znow musze zainwestowac 100zl w cisze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nei idzie sterowac predkoscia ten wentylka na plycie. Zreszta tylko mozna sterowac wentylem proca. Podpiecie pod inne zailanie, nie daje mozliwosci sterowania...bios najnowszy 1008 wersja beta.

Ominalem ten problem podlaczajac wentyl z plyty pod aerogate2 i teraz chodzi sobie na 3000 obrotow i jest w koncu cichy. Czy do konca cichy to nie wiem, ale napewno cichszy od tego na grafie. Ech na starym kompie mialem cisze, teraz znow musze zainwestowac 100zl w cisze :]

1613756[/snapback]

Tak jak napisane jest w instrukcji (po lekkim tlumaczeniu z yngliszu): predkość wiatraka na chipsetcie jest automatycznie regulowana i zalezna od predkosci CPU. czyli teoretycznie mniej rpm na cpu tym mniej na chipset'cie... niestety tak nie jest... i dlatego zostaje nam albo pasywne albo regulacja reczna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze link z faq nie dziala do opisu konfiguracji firewall. Prosze podmienic na ten dzialajacy.

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://..._nforce4-3.html

 

Teraz mala/duza prosba.

Mam problemy z podkrecaniem proca. Napewno to moj blad, cos robie zle. Przeczytalem topic z podkrecaniem by Rapra, zapoznalem sie z innymi topic. W jednym wyczytalem o "dzielniku dla pamieci" ale to chyba jest tylko w plytach DFI?

 

Jak to u mnie wyglada. Zakladam, ze procesor ma pewna moc o/c. Poniewaz gdy ustawie na 220 wszystko jest ok (kilka godzin wygrzwu prime), ale wystarczy, ze zwieksze o 1 i juz klapa. Po wyjsciu z bios pokazujei sie tableka z dyskami i na tym stoi.

Inna sprawa, ze jak wejdze do win z ustawieniami 220, to w AI Booster pokazuje 1800MHz . Cool'n'Quiet mam wylaczony w bios. (edit: juz jest dobrze, pokazuje 220 (1980MHz)

Ustawiam HT na x4 (moze byc nawet x2). PCI na 33. Nic nie pomaga 221 magistralka i komp lezy, obojetnie czy podniose napiecie czy nie. Skoro na 220 idzie bez podniesionego napiecia. To napewno cos ja zle robie.

 

Dlatego prosze, czy moglby ktos napisac jak, gdzie i co w bios ustawic, aby mozna bylo przekroczyc te "magiczna" bariere 220. Jesli jest to gdzies opisane poprosze o link. Przeszuje forum, ale nie moge znalezc kontretnego opisu ustawien do tej plyty.

 

Acha, ktory bios uwazacie, ze jest najlepszy do A8N-E ja mam najnowszy beta 1008.

 

Dzieki za pomoc.

 

Edit

 

W tym watku (czytam od poczatku) ktos mial podobny problem przyczym jego bariera to bylo 25. Polecili zmiane ustawiena pamieci na 333 i nizej. Sprawdzilem u siebie, nic to nie dalo :(

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej płyty więc mogę się mylić.

Pokombinuj z portami SATA niektóre mają blokadę ,a inne nie; może masz wpięty dysk to tej drugiej grupy,więc przepnij do tej pierwszej;przynajmniej tak jest w MSI-Plat 1-2 SATA bez blokady 3-4 SATA z blokadą. :wink:

 

Edit

Opis w sygn bardzo fajny. :rolleyes:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasne mam podpiety sata pod jedynke, sprawdze na 3-4. Dalej lustruje forum i instrukcje, moze cos znajde, a do tego czasu ktos bedzie tu wiedzial co jeszcze moze byc problemem.

 

Co do sig, dzieki :) Mafia to moja ulubiona gra ostatnich lat, Godfather trylogia to jedne z najlepszych filmow, a The Sopranos do swietny serial, Wiec spojarzenia z kompem musialo sie nasunac ;) Don Vincenzo to ja latwo sie domyslic Venice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj może poluzować timingi pamięci (np. na 3-3-3-8 ) i ewentualnie zwiększyć im napięcie. Może to coś pomoże.

A dzielnik pamięci jest bardzo ważny!! Chociaż Twoje powinny zamiatać.

 

Ja też mam SATA 2 pod jedynką i lata bez problemu - 270, 275, 285 MHz, a więcej na razie nie próbowałem...

 

Dziwna sprawa...

 

Ps.

Zapodaj może procesorowi napięcie na 1,45V... Chociaż bez zmiany napięcia powinien lecieć na 270MHz spokojnie...

 

A może zasilka... Chociaż patrząc na konfig (fajny sig :) ), to powinien sobie spokojnie poradzić...

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi sa oryginalne, pamieci nie krecone, wrecz odwrotnie, zmienilem im nawet na PC200. Ciagle jest granica 220MHz dla magistrali i o 1 herc wiecej i nie przejdzie dalej niz, do wykrywania dyskow. Nic bede dalej probowal, dzieki, czekam na dalsze sugestie.

Moze ktos poda dokladnie jak on ma ustawiony proc na tej plycie i po tym poznam czy cos nie zrobilem zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

 

Ja sobie teraz na chwilę ustawiłem na 270 MHz, a więc 2430 MHz, żeby Ci to opisać.

 

A więc:

Bios-Advanced.

- Cpu Configuration - Dram Configuration - 266MHz

- Cpu Configuration - Hyper Transport Frequency - 3x

 

- JumperFree Configuration - Overclock Profile - Manual

- JumperFree Configuration - CPU Frequency - 270

- JumperFree Configuration - CPU Voltage - 1,45v

Zapisuję ustawienia i powinien ruszyć.

 

Aha... PCI mam na (auto), PCI Express na 100

 

Sorki, że tak łopatologicznie, ale mam nadzieję, że niczego nie pokręciłem.

No prościej nie mogę tego opisać, a na tych ustawieniach powinno ruszyć.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupuję tego Asuska, myślę że wyjdzie mi to lepiej niż kupno Gigabyte`a GA-K8NF-9, a co :) Tylko pytanie czy A8N-E może kosztować 290zł ??

 

http://www.imperium.net.pl/asus-a8ne-nforc...1c61c1bb77761b4

 

i czy to na pewno A8N-E, to jest z SLI ? bo już się gubię...

 

Kolejne pytanie to czy zamiast pierdzącego wiatraka na chipset wystarczy zam niebieski alman, bez wentyla ? Taaak - czytałem tan wątek, ale czy będzie ok jak nie dam mu żadnego dodatkowego nawiewu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos nie zle namieszali w tym sklepie. Plyta nie ma SLI. Sam opis plyty jest wlasciwy pasuje do A8N-E, ale sli to oni chyba na super glue chca przykleic ;) no i cena, to jest nie mozliwe w tej cenie. Cena pasuje bardziej do micro A8NE-FM

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18844

 

Reasumujac: w nazwie powinni napisac Asus A8N-E SLI kropelka lub poxikol mode :lol: (Co czarownik sklei, sklei, zadna sila nie rozklei ;) )

I, ta cena, czuje, ze cena jest do plyty A8NE-FM. IMO jesli jakos tego sklepu jest jak nazwa plyty, to lepiej daleko od nich. Ale jesli rzeczywiscie sprzedaja w tej cenie A8N-E (oby bez poxipol mode sli :lol: to mysle, ze wiele hurtowni, kupi kazda ilosc od nich.

 

Co do mojego krecenia proca.

Pikubi dzieki za opis, widze, ze nic zle nie robie. Jutro biore i odlacze dyski, sprawdze, zmienie bios na stara wersje, zaczne przekopywac wszystko.

Jakos nie wierze, ze procek moze nie isc na wiecej niz 220, szczegolnie, ze te marne 220 idzie bez problemu na niezmienionym napieciu. problem jest gdzies ukryty...Moze ten bios najnowszy beta. Jaka wersje bios macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wercje 1007.002 i wszystko smiga, moze faktycznie zainstaluj wcześniejsza bo gdzies na jakims zagranicznym forum ktos napisal ze ma na tym noweym biosie 1008.001 problemy z kręceniem i wrócił do 1007.002. Spróbuj jak to nie pomoze to masz cholernego pecha i kiepskiego procka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean:

Mnie się wydaje, że to musi być coś z tym biosem. To wydaje się niemożliwe, że proc bez zmiany napięcia chodzi na 220MHz, a na 221 nawet po podniesieniu napięcia nie pójdzie. Albo w tm biosie jest jakaś blokada, albo nie wiem co... Severall dobrze prawi, zmień biosa.

 

Ja mam 1005 i leci wszystko jak trzeba.

 

Didymos 234: hmmm coś w tym imperium namieszali. Cena wskazuje na A8N-E FM, czyli microATX z kiepskim overclockingiem. I jeszcze SLI ;). Najtańsze jakie widziałem, to Gigabyte SLI za bodaj 429 zł. na allegro z Bonsoftu.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym różnią się te wszystkie wresje od siebie.. premium, delux, zwykła i E

opłaca sie dokładać 200 zł do premium? co mi takiego daje.. i czy wejdzie tam thermalright xp-120, czy ta rurka hetpipe nie bedzie przeszkadzac?

 

i czy wersje a8n-e obsługuje procki X2? czy tylko pozostałe płyty z seri obłusugują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym różnią się te wszystkie wresje od siebie.. premium, delux, zwykła i E

opłaca sie dokładać 200 zł do premium? co mi takiego daje.. i czy wejdzie tam thermalright xp-120, czy ta rurka hetpipe nie bedzie przeszkadzac?

i czy wersje a8n-e obsługuje procki X2? czy tylko pozostałe płyty z seri obłusugują..

1618590[/snapback]

tak ciezko przeczytac pierwszy post?

wszystkie wersje A8N obsluguja X2... tylko nie rozumiem jednego... chcesz kupic X2 za 2000zl a plyte za 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzi ktos moze chipset na plycie a8n-e, zlotym zalmanem nb32k? Mam w domu wlasnie taki radiator, ktory lezy nie uzywany i nie widze sensu zeby kupowac ten niebieski jesli mam zyskac tylko pare stopni.

1615598[/snapback]

doradzi mi ktos? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pasywnego chldzoenia byl poruszany juz nie raz... ostatni raz pisze... Chipset nForce 4 moze miec max 90*C. Zolty zalman powinien wystarczyc ale przewiew w budzie musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ciezko przeczytac pierwszy post?

wszystkie wersje A8N obsluguja X2... tylko nie rozumiem jednego... chcesz kupic X2 za 2000zl a plyte za 400?

1618602[/snapback]

nie, pytam tak na przyszłość, za 2-3 lata wymienie na procek z seri X2 jak potanieją :>.. narazie wystarczy mi Venice

 

przeczytałem post nr 1 i wychodzi mi na to, ze oprocz SLI nie ma wielkich różnic, w tych płytach.. na SLI mi nie zależy

 

tylko widze ze np delux ma inny kontroler raid.. sylicon.. co za różnica? lepsze to? wersja a8n-e ma kontroler nvidia..

aha czy a8n-e obsługuje dyski z NCQ?? bo sata-II widze ze jest

 

i jeszcze jedno.. czy zakładał ktoś na a8n-e radiator thermalright xp-120? wejdzie bez problemu?

i niebieski zalman na chipset obowiazkowo

 

EDIT:

i jeszcze jedno.. czy płytka (a8n-e) obsłuży na raidzie dyski na SATA-II? bo chce kupić dysk HITACHI t7k250..

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxe i Premium ma 2 kontrolery (Nvidia i Silicon). Chipset Nvidi obsluguje SataII. A8N-E obsluzy SataII. Co do chlodzenia wejdzie. TT BigTyphoon chyba jest wiekszy... a mi ladnie wszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze boje z podkrecaniem.

 

Chyba wiem juz w czym jest problem. Zmienilem bios na last oficial 1005. Widac, ze lepiej reaguje na podkrecanie, ale nadal jest problem. Teraz po podkreceniu powyzej 220 np. dalem 250 i 270 przechodzi za test dyskow, ale wisi zaraz po pokazaniu tabelki przerwan, przed ladowaniem systemu (u mnie wyborem menu miedzy systemami).

 

Odlaczylem dysk sata i zostal ata i odziwo przeszlo dalej bez problemu. Co prawda nie mam tam czynnego systemu (jest stary z KT600, weic sie nie laduje), ale to znaczy, ze podkrecanie blokuje dysk serialATA.

 

Skoro juz wiem co blokuje mozliwosc o/c to pytanie nasuwa sie nastepujace. Dlaczego dysk SATA, blokuje o/c? Problem podobny jak przy nie zablokowaniu pci na 33 i dysku ata, ale tu mam zablokowane pci na 33 i dysk ata idzie, a sata lezy.

Ktos ma pomysl co moze byc powodem, co nalezy ustawic w bios, aby dysk sata nie blokowal podkrecania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlącz dysk SATa na 3 albo 4 kanał, gdzies cos slyszalem ze 1 i 2 kręca sie razem z HTT a na kanałach 3 i 4 nie, nie wiem czy to prawda ale sprawdzic nie zaszkodzi :)

1619241[/snapback]

 

severall:

Ty mnie nie strasz ;) Ja mam w pierwszym.

 

Ocean:

A masz wgrane te najnowsze stery nvidii 6,66?? Bo podobno one są też dość konfliktogenne.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery nie maja tu nic do rzeczy. Komp po podkreceniu z dyskiem sata staje w momencie dojechania do ladowania menu systemu, wiec jeszcze przed jego ladowaniem.

1619378[/snapback]

Niestety maja....

Please do read the description before updating BIOS

To avoid damaging system, please do update the chipset driver to below version prior to this Bios.

For WinXP 32bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For WinXP 64bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For Win2k/2003 32bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

For Win2003 64bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

 

Dotyczy to biosow od wersji:

A8N-E 1006

A8N-SLI 1006

A8N-SLI Deluxe 1010

A8N-SLI Premium 1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety maja....

Please do read the description before updating BIOS

To avoid damaging system, please do update the chipset driver to below version prior to this Bios.

For WinXP 32bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For WinXP 64bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For Win2k/2003 32bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

For Win2003 64bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

1619496[/snapback]

a jesli wrzucam bios z pod dosa ?:> to co maja do tego stery do chipsetu, albo jak chce format zrobic to musze wracac do wczesniejeszego biosu ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...