Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam wlasnie ten bios 1005 :> i mam jakies dziwne rzeczy jak gram z 3 h :> to komp sie wiesza poprostu w grze ekran sie zatrzymuje i zamarza

Mam plyte a8n-e a64 3000 v  gf 6600 gigbajta i zasilacz niestety jakis zwykly 400 bo nie starczylo

Spotkal sie ktos z tym problemem ??

(...)

Co to znaczy "zwykly 400"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no obudowe wziolem standard tracer 400w ce/pfc

1544941[/snapback]

Patrząc na Twój konfig wydaje mi się, że właśnie odpowiedziałeś sobie na swoje poprzednie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zla wiadomosc dla wszystkich pechowcow posiadajacych ta nieszczesna plyte.

 

Mam wiadomosc od samego Asusa , ze sprawa FSB 250 przy 1T i 1:1 nigdy nie zostanie pozytywnie rozwiazana. Co do innych bugow nie mam zadnych info. Wiec moze nowe biosy cos naprawia. Miejmy taka nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzycie napięcia? Miernikiem czy softem? Bo wskazania software'owe różnią się na tym samym kompie zależnie od tego jakiego softu się używa i często rozmijają się ze wskazaniami mienika.

 

Nie sugeruję, że tak jest, ale może być, że pomierzone miernikiem mogą w rzeczywistości nie trzymać norm ...

1534193[/snapback]

Mierzyłem miernikiem bo płyta zaniża wskazanie 12V. Jak podłączyłem to sie zdziwilem ze mam tak slaby zasilacz ze tego nie ciagnie, ale jest 12,05V na mierniku pod obciążeniem :) Wtyczka 20Pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem bo płyta zaniża wskazanie 12V. Jak podłączyłem to sie zdziwilem ze mam tak slaby zasilacz ze tego nie ciagnie, ale jest 12,05V na mierniku pod obciążeniem :) Wtyczka 20Pin.

1548096[/snapback]

A wiesz dokladnie o ile zaniza?? Ja w probe mam 12,032 a miernikiem nie miezylem bo go nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! włożyłem flaki do nowej budy i po włączeniu kompa na ... ?elementcie? płyty głównej widziałem iskre i dym. Wyłączyłem szybko kompa po czym znowu go odpaliłem, komp działa ale chciałem zapytać co to jest za element i za co odpowiada, czy dalsze użytkowanie jest bezpieczne ?

 

FOTKA TUTAJ: [element zaznaczony czerwonym kółkiem, koło wejść SATA]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to mój pierwszy post na tym forum ;)

 

mam taki problem posiadam płytke Asus A8N-e i zauwazylem dziwna rzecz mianowicie komputer nie odpala sie na ustawieniu AI N.OS Overclock 10 % , natomiast odpala sie na AI Overclock 10% a przeciez to jest to samo (zwiekszenie FSB do 220) . Dawniej odpalalo sie i tak i tak, czy to może miez zwiazek z tym że wsadzilem karte sieciową na PCI? Przed wsadzeniem odpalało sie i na AI NOS i na AI. dziekuje za odpowiedzi,

 

proc 3000+ venice , ram 2x 512 kingston cl3

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień przyniósł nowy problem :? Nie wiem czy to dobry topic, ale trudno.

Mianowicie, na moim asusie a8n-e siadł dźwięk. Padł nagle, brak sypania errorami. Słowem, atak z zaskoczenia. No to standard : reset. Nie działa. Reinstal sterów i... Tu się zaczyna. Podczas próby instalacji drv audio [tych z pakietu nforce] sypie się przy komunikacie, że "nie można uruchomić urządzenia [kod 10]". Przy instalacji tych od realtek'a, po wejściu do win'a od razu się sypie i jedynym owocem pracy jest reset. Nie umiem tego przeskoczyć. Ma ktoś jakieś pomysły o co może chodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień przyniósł nowy problem :? Nie wiem czy to dobry topic, ale trudno.

Mianowicie, na moim asusie a8n-e siadł dźwięk. Padł nagle, brak sypania errorami. Słowem, atak z zaskoczenia. No to standard : reset. Nie działa. Reinstal sterów i... Tu się zaczyna. Podczas próby instalacji drv audio [tych z pakietu nforce] sypie się przy komunikacie, że "nie można uruchomić urządzenia [kod 10]". Przy instalacji tych od realtek'a, po wejściu do win'a od razu się sypie i jedynym owocem pracy jest reset. Nie umiem tego przeskoczyć. Ma ktoś jakieś pomysły o co może chodzić ?

1554533[/snapback]

Pomyslow na to nie mam ale posiadam tez ta plyt i powiem jedno- DZWIEK NA NIEJ TO JAKS POMYLKA!!! Kup sobie najlepiej nowego soundblastera 24bit i nie patrz sie na to scierwo zintegrowane!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to mój pierwszy post na tym forum ;)

 

mam taki problem posiadam płytke Asus A8N-e i zauwazylem dziwna rzecz mianowicie komputer nie odpala sie na ustawieniu AI N.OS Overclock 10 % , natomiast odpala sie na AI Overclock 10% a przeciez to jest to samo (zwiekszenie FSB do 220) . Dawniej odpalalo sie i tak i tak, czy to może miez zwiazek z tym że wsadzilem karte sieciową na PCI? Przed wsadzeniem odpalało sie i na AI NOS i na AI. dziekuje za odpowiedzi,

 

proc 3000+ venice , ram 2x 512 kingston cl3

1551744[/snapback]

mam takiego proca i takie pamieci +plyta a8n SLI problem to prawdopodobnie pamiec ustawiona na 400 -tak przynajmniej u mnie bylo ze nos sobie nie radzil z oc powyzej 5%

 

moje rady:

 

nie kozystaj z N.O.S.

ustaw recznie w biosie:

zjedz z pamieciami z 400 na 333

napiecie pamieci 2,85

napiecie proca 1,55 (mozesz sprobowac 1,5)

htt na x3

i powinno isc wtedy nawet na fsb conajmniej 250 (jak masz dobra serie to moze nawet do 300, u mnie 285 przy takich ustawieniach jest ok) powyzej 285 pamieci nie daja rady i musze zmniejszac do 266

 

ps przy recznych ustawieniach timingi pamieci chyba ci sie strasznie slabe ustawia ale to juz puzniej sobie mozesz dopracowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kozystaj z N.O.S.

ustaw recznie w biosie:

zjedz z pamieciami z 400 na 333

napiecie pamieci 2,85

napiecie proca 1,55 (mozesz sprobowac 1,5)

htt na x3

i powinno isc wtedy nawet na fsb conajmniej  250 (jak masz dobra serie to moze nawet do 300, u mnie 285 przy takich ustawieniach jest ok) powyzej 285 pamieci nie daja rady i musze zmniejszac do 266

 

1554937[/snapback]

mi tam te pamięci bez problemu szły na 466 MHz przy standardowym timingach i napięciu...teraz mam 400 MHz i timngi zmniejszyłem sobie do 2.5 3 3 7 i chodzi bez problemu, to nie sa takie złe pamięci strasznie :) no nic, na razie to zostawie bo mam tylko boxowy wentylator i zasilacz tez taki sredni do krecenia (GTF 350)

 

edit: zrobilem tak jak mówiles fsb na 280 pamieci 460 ...jak na razie prime go morduje i jest w porządku, tylko zasilacz troche mi sie grzeje ;)

pozdrawiam

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam plyte ASUS AN8 SLi i mam takie pytanko. Przeczytalem czesc tego tematu odnosnie synchronicznego puszczania pamieci z prockiem i zrozumialem ze jak sie ustawi DDR 400 to to jest jak 1:1. Niby tak ale jak procek jest na FSB200, a jak mu dam FSB 220 to pamieci dalej sa na DDR 400 :/

 

Jak ustawic zeby pamieci podkrecaly sie od razu z prockiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam plyte ASUS AN8 SLi i mam takie pytanko. Przeczytalem czesc tego tematu odnosnie synchronicznego puszczania pamieci z prockiem i zrozumialem ze jak sie ustawi DDR 400 to to jest jak 1:1. Niby tak ale jak procek jest na FSB200, a jak mu dam FSB 220 to pamieci dalej sa na DDR 400 :/

 

Jak ustawic zeby pamieci podkrecaly sie od razu z prockiem ?

1555721[/snapback]

Zacznij od lektury tego: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1249410

 

Jak zaczniesz podkręcać jednocześnie to nie będziesz wiedział co jako pierwsze osiągnęło kres swych możliwości i powoduje niestabilność/restarty systemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie czy ktos wie ile mozna wyciagnąc z kingstonów cl 3, 2 x 512

jakie timingi musza miec dla 250 MHz i jakie napiecie?

1555809[/snapback]

Mam ta sama plyte i pamieci co Ty. Ja swoje puscilem na 3-3-3-6 i napieciu 2.8 przy fsb 250 i smiga bez problemu. Nie polecam Ci sie bawic w timingi bo to nie sa pamieci do krecenia timingow (choc poszly na 470mhz) bo latwo mozna zdestabilizowac system a zysku prawie nie zauwazysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakieś dobre rady.

Zaczne od opisania mojego problemu. Sprawiłm sobie płytę A8N-E do tego Venice 3000+, HDD 160GB Samsung SATA2 oraz Geforce 6600GT ponadto posiadam zalilacz Chieftec 420, 2 napędy optyczne itp.Po podłączeniu wszystkiego mam taki problem:

na płycie są dwa gniazda zasilające 24pin i 4 pin. Jeśli podłącze zasilanie na płycie końcówką 4 pin to komp się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> - nawet nie pali się zielona dioda. Jeśli podłączę przez wtyczkę 20 pin to startuje jednostka centralna na płycie pali się zielona dioda ale nie załancza monitor tak jakby nie było sygnału z karty graf. No więc wpadłem na pomysł żeby podłączyć do płyty zasilanie wtyczką 4 pin i 20 pin no i po tym zabiegu komputer wstaje, ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się monitor i świeci się tak jak powinna zielona dioda. Wchodzi do windy i niby wszystko ok ale po ok 5 minutach na pulpicie zaczynają wyskakiwać jakieś dziwne krzaczki (artefakty) jest to chyba spowodowane tym że mostek północny jest cholernie gorący prawie prawie parzy pomimo że mam na nim Zalmana z kolei wydaje mi się że taka temp na mostku północnym może być spowodowana tym że płytę główną podłączyłem zarówno kabelem 4 pin i 20 pin ale co mam zrobić skoro inaczej nie mogę włączyć kompa :cry: błagam o pomoc.

Zaznacze że tem procesora(nie kręcony) to 40 stopni

A rdzeń grafiki z odczyty w sterownikach oscyluje w ok 50 stopni

 

Czekam na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakieś dobre rady.

Zaczne od opisania mojego problemu. Sprawiłm sobie płytę A8N-E do tego Venice 3000+, HDD 160GB Samsung SATA2 oraz Geforce 6600GT ponadto posiadam zalilacz Chieftec 420, 2 napędy optyczne itp.Po podłączeniu wszystkiego mam taki problem:

na płycie są dwa gniazda zasilające 24pin i 4 pin. Jeśli podłącze zasilanie na płycie końcówką 4 pin to komp się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> - nawet nie pali się zielona dioda. Jeśli podłączę przez wtyczkę 20 pin to startuje jednostka centralna na płycie pali się zielona dioda ale nie załancza monitor tak jakby nie było sygnału z karty graf. No więc wpadłem na pomysł żeby podłączyć do płyty zasilanie wtyczką 4 pin i 20 pin no i po tym zabiegu komputer wstaje, ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się monitor i świeci się tak jak powinna zielona dioda. Wchodzi do windy i niby wszystko ok ale po ok 5 minutach na pulpicie zaczynają wyskakiwać jakieś dziwne krzaczki (artefakty) jest to chyba spowodowane tym że mostek północny jest cholernie gorący prawie prawie parzy pomimo że mam na nim Zalmana z kolei wydaje mi się że taka temp na mostku północnym może być spowodowana tym że płytę główną podłączyłem zarówno kabelem 4 pin i 20 pin ale co mam zrobić skoro inaczej nie mogę włączyć kompa  :cry: błagam o pomoc.

Zaznacze że tem procesora(nie kręcony) to 40 stopni

A rdzeń grafiki z odczyty w sterownikach oscyluje w ok 50 stopni

 

Czekam na waszą pomoc.

1556394[/snapback]

Ja mam tak wlasnie podlaczone stymze jeszcze mam podlaczone to wejscie moleksowe ktore jest przy SLI. I dziala wszystko elegancko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak wlasnie podlaczone stymze jeszcze mam podlaczone to wejscie moleksowe ktore jest przy SLI. I dziala wszystko elegancko ;-)

1556598[/snapback]

No niestety u mnie nie.

Na dodatek dodam jeszcze że wczoraj posłałem w niebiosa mojego Chiefteca (HPC-420-302-DF) 420W chciałem sprawdzić czy wtyczka 20 pin dobrze siedzi w gnieździe więc ją wyjąłem i przy wkładaniu spowrotem był "trzask" pojawiło się parę iskierek i oczywiście ten niemiły zapach - chyba się rozpłaczę :cry:

Modlę się tylko żeby to był sam zasilacz!!!

Zobaczymy czy gwarancja Chiefteca jest coś warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...