Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zamonrtowałem niebieskiego Zalmana ZM-NB47J na A8N-E, jak dlamnie jest on dosyć gorący, czy tak powinno być????

Jeszcze jedno temperatura na Freezerze 64 Pro na Atlonie 64 3200+ w idle wynosi 36C przy 1300 obrotów oraz 43C w stresie przy 1400 obrotów, czy to dobrze???

 

ps. dzisiaj zmieniłem paste termo na Arctic Silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

Ac frezzer pro musi mieć dobry przewiew w obudowie

min wentyl przód/tył

ja mam jeszcze dodatkowo bok

 

mam też na paście AS5

temp przy fanie na AUTO 800-1300obr

jak w podpisie

 

ja sie własnie zastanawiam czy niebieski czy żółty zelman :/ żółty bardziej by pasował kolorystycznie :)

i szybciej oddawał ciepło bo ma cieńszą podstawke od niebieskiego

 

hehh

 

teoretycznie Nf4 działa poprawnie do 90*C :) ale chciałbym mieć coś w granicach 45-50* , z boku obudowy mam AC 80x80 który praktycznie idelnie wycelowany jest w chipset :)

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do żółtego zalmana można zamontować małt wiatrak 40x40 o rozstawie otworó 32x32, szukałem jakiegoś i wszystkie leciały na 5000 obrotów. No i wybrałem niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak -niby żaden zysk, i choć mierzenie programami typu Sandra czy Everest też bywa tylko sztuką dla sztuki, to sam 3DMark już kompletnie nijak się ma do rzeczywistych zysków lub start z tytułu pewnych ustawień (za wyjątkiem częst. pracy GPU i trochę CPU). Mimo wszystko będę się więc jednak upierał, że lepiej mieć 217 MHz stabilne na pamięciach niż 170 MHz przy niższych timingach. Dostęp do danych jest na pewno szybszy nawet przy normalnej pracy, skoro u mnie np. Sandra daje wynik ok. 3600 pkt kiedy pamiątki chodzą na 160 MHz 2-3-3-5 (Memory Bandwitch Banchamrk) w porównaniu do prawie, i ponad, 5000 pkt. przy pracy na 200-220 MHz z czasami 2.5-4-4-8 !!

To dlatego właśnie chciałem dążyć do tego aby płyta pracowała mi na dzielniku DDR333, tyle że nie mam chyba na to już żadnych szans :(

 

pzdr

A dlaczego nie możesz puścić na DDR333??

Ja jednak cofnąłem na DDR266 i lepsze timingi. Sandra może lubi wyższe MHz, ale o ile pamiętam to Prime lubi lepsze niższe timingi, no a w 3DMarku nie ma różnicy, więc zmniejszam na DDR266, zwłaszcza, że na DDR333 i 2.5-4-4-7 mam zwisy i dziwne wykrzaczenia w Battlefieldzie 2, których Memtest ani Prime nie wykrywają.

Zresztą, skoro wyniki w 3DMarku się nie różnią, to mi nie zależy, ja głównie siedzę na Battlefield 2 :lol2: a tu główny przypał daje 7800GT :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ty masz system ?? :) NT :)

zainstaluj wszystkie stery z płyty albo najlepiej reinstalke systema :)

XP, instalowalem sterowniki z plyty i nic, wszystkie instrukcje jakie znalazlem w necie nie pomogly, puki co nie robie formata bo niechce mi sie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie możesz puścić na DDR333??

(...)

 

Ano nie mogę !!! :mur: I strasznie nad tym ubolewam. Podobno (tak Asus twierdzi) A8N-SLI nie będzie prawidłowo współpracować z moimi pamięciami (Geile Value) - opisywałem już w tym temacie szeroko ten problem. Zostaje mi tylko 266. DDR 333 mogę włączyć tylko do HTT maks. = 218 - ale wtedy pamiątki spokojnie idą na DDR 400, więc jest mi ten dzielnik 333 wtedy zbędny!

Poza tym gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że te płyty Asusa w ogóle mają problem ze stabilną pracą przy 4ech obsadzonych kościach pamięci, ale tu jeszcze swoje 3 grosze dokłada kontroler pamięci w Athlonach, tak że nieraz płyty pod Athlona obniżają domyślnie dzielnik jeśli się ma konfigurację 4ech kości RAM w dualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już tego nie rozumiem :) pare dni temu zdjąłem z chipsetu A8N-E pasywnego niebieskiego Zalmana bo stwierdziłem że przegrzewa sie - jest gorący, posadziłem znów tego wyjca oryginalnego z wiatraczkiem i było lepiej tyle że głośno... Na pasywnym Zalmanie odnotowałem temp. w Idle 39* , na oryginalnym wiatraczku było to 35*. Dlaczego pisze było to? ano dlatego że oryginalny wiatraczek od wczoraj wieczora zaczął wyć momentami uciszał sie i momentami znów głośny był... dziś uruchamiam komputer a on nic... nie żyje :) Cisza sie zrobiła przy tym. No nic trudno zostawiłem go narazie na chipie tylko dziwi mnie temperatura bo spadła do 32* a to troche nie możliwe wzgledem tamtego :) Ciekawe od czego to zależy, czujnik jak sie rozgrzewa podaje zupełnie inne odczyty? czy coś... tajemnica...

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

u mnie tez sie ten wiatrak wysypal i zmienilem na zalmana niebieskiego bo nic innego mi sie nie miesci icon_smile3.gif

złoty sie zmiesci - i pasi kolorystycznie :)

heh ale ja też zamówiłem niebieskiego ... :)

właduje moze do niego heat pipe-a z radiatorkiem :) i 2 wentyl AC 80x80 :P

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoty sie zmiesci - i pasi kolorystycznie :)

heh ale ja też zamówiłem niebieskiego ... :)

właduje moze do niego heat pipe-a z radiatorkiem :) i 2 wentyl AC 80x80 :P

a mnie malo obchodzi dopasowanie kolorystyczne :-P nie siedze i nie patrze w kompa :-P

 

:lol2:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie podałeś jego osiągów choć cie o to proszono :)

Jak to nie podalem osiagow ?

Przedstawilem jakie roznice sa miedzy nim a seryjnym chlodzeniem.

Niestety nie posiadam zadnego profesjonalnego miernika temp. - dlatego swoja opinie opieram na czujniku mobo i z panela :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie podalem osiagow ?

Przedstawilem jakie roznice sa miedzy nim a seryjnym chlodzeniem

na stronie 53 w poście numer #1581 zaprezentowałeś, w poście #1587 JejoX zapytał cie o osiągi... brak odpowiedzi

twoj kolejny post był już w związku z BIOSem gdzie go znajde, więc gdzie to opisałeś ? na kartce ? :)

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

CYTAT(Chemik89 @ 16 Lut 2006, 15:02) *

 

złoty sie zmiesci - i pasi kolorystycznie icon_smile3.gif

heh ale ja też zamówiłem niebieskiego ... icon_smile3.gif

właduje moze do niego heat pipe-a z radiatorkiem icon_smile3.gif i 2 wentyl AC 80x80 icon_razz.gif

 

 

a mnie malo obchodzi dopasowanie kolorystyczne icon_razz2.gif nie siedze i nie patrze w kompa icon_razz2.gif

widze ze ten niebieski ci sie tam idealnie wpasował :)

wieje na niego ten pen/zelman wiec powinien funkcjonować nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie 53 w poście numer #1581 zaprezentowałeś, w poście #1587 JejoX zapytał cie o osiągi... brak odpowiedzi

twoj kolejny post był już w związku z BIOSem gdzie go znajde, więc gdzie to opisałeś ? na kartce ? :)

JejoX zapytal rowniez w temacie, ktory glownie dotyczy chlodzenia chipsetu na tej plycie. I tam mu udzielilem odpowiedzi. A ten temat tego nie dotyczy, wiec nie ma co robic OT. Jezeli juz tak sledzisz moje posty - to rob to dokladnie <_<

 

Koniec zasmiecania tematu - jak chcesz "pogadac" to zapraszam na priv.

Z mojej strony to wszystko. Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niebieskacza i jestem zadowolony - był goracy (co według mnie oznacza, że dobrze odprowadza cieplo) a teraz jest tylko cieply bo dmucha na niego 80 arctika (taka śmieszna ;) - co tylko wypycha powietrze wiec jest mi zbędna ), która lezy sobie na spodzie szefa i dmucha w stronę płyty pod zalmana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie mogę !!! :mur: I strasznie nad tym ubolewam. Podobno (tak Asus twierdzi) A8N-SLI nie będzie prawidłowo współpracować z moimi pamięciami (Geile Value) - opisywałem już w tym temacie szeroko ten problem. Zostaje mi tylko 266. DDR 333 mogę włączyć tylko do HTT maks. = 218 - ale wtedy pamiątki spokojnie idą na DDR 400, więc jest mi ten dzielnik 333 wtedy zbędny!

Poza tym gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że te płyty Asusa w ogóle mają problem ze stabilną pracą przy 4ech obsadzonych kościach pamięci, ale tu jeszcze swoje 3 grosze dokłada kontroler pamięci w Athlonach, tak że nieraz płyty pod Athlona obniżają domyślnie dzielnik jeśli się ma konfigurację 4ech kości RAM w dualu...

Nie ma czego żałować :-P Ja wróciłem do DDR266, wydajność identyczna dzięki wyższym timingom i jakoś stabilniej. DDR333 mi działa na 4 kościach ale nie mam zamiaru tego używać.

Zresztą widziałem stronkę gdzie robili testy, porównywali różne MHz i timingi i badali SuperPI, różnice minimalne. No chyba, że ma się RAM chodzący na 250MHz przy CL2-2-2-5 - wtedy jest o co walczyć :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello.

mam pytanko dotyczace plyty Asus K8N nVidia nForce 250

czy ona obsluguje pamieci z ecc???

czy nie?

zamiast pytać: www.asus.com.tw :-P

 

http://www.asus.com.tw/products4.aspx?mode...1=3&l2=14&l3=66

 

"Memory: 3 x 184-pin DIMM Sockets support max. 3GB DDR400/DDR333/DDR266 ECC/non-ECC un-buffered DDR SDRAM memory "

 

Tylko sprawdź, czy dobry model patrzyłem.

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to jzu bylo, ale czy plyta A8N-SLI deluxe obluguje NCQ? moj dysk tak, ale czy plyta rev 1.02?? najnowszy bios mam.

 

sorry, ze nei czytalem calego watku, ale 55 stron jest... jesli ktos moze, to niehc odpwoie i ktory kontroler??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię moje pytanie sprzed jakiegoś czasu - czy wie ktoś gdzie na tej płycie (A8N-E) mozna zmierzyć miernikiem napięcie jakie dostaje proc? Czy wogóle się da? Bo jak kiedyś pisałem mam na Vcore duże skoki ale reszta napięć raczej ok. Sprawdzę jeszcze czy na innym biosie też tak będzie.

 

EDIT: F..K sprawdzilem miernikiem na wtyczce molex : na +12V najpierw bylo 12.20 zapuściłem SUPERPI i podskoczylo do 12.50 a teraz mam caly czas 12.60 !! w mierniku mam słabe baterie wiec jeszcze bede musial pomierzyc ale chyba aż takiego blędu by nie bylo... spadam wyłączam kompa pa

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja mam w molexie 12v=12,24v w idle - 12,36 stress

5i7v wsumie tak samo

na procku sie da zmierzyc - nie pamietam ktore to były piny ale sie da :P mozna nawet po diode termiczna sie podłaczyć :P

W A8N-E jest troche dziwnie z tymi napieciami

1,4v w biosie to jakieś 1,44v na czujnikach :P

a u mnie też naiecie skacze o jedna pozycje biosu :P (czyli jaieś 0,2-0,3v) ale to narmalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...