Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

gripen dziekujemy za porade. :blink: nie sadze zeby w gronie posiadaczy A8N-SLI cos to zmienilo... pozatym najwyzsze wyniki osiagnieto wlasnie na tej plycie, na stronie futuremark mozna to sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco ten zalman na VGA wszedl na obie grafiki czy tylko na ta dolna? Mozesz jakas fotke pokazac :) Jak stanieje 6600GT za jakis czas to moze dokupie druga

 

no a mialem kiedys 6800GT ale na AGP a sprzedalem zeby kupic A64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie, myslalem ze ten zalman wiecej miejsca zajmuje, sprawdzales czy jest roznica pomiedzy normalnym coolerkiem dostarczonym z karta a zalmanem?

 

Nowe chlodzisko wyglada super, jednak cena juz nie jest taka interesujaca mozna najtaniej znalezc za 140zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, jak to Ci chodzi na 350-ce to jestem pełen podziwu :lol:

1348257[/snapback]

Wrócił mój miernik więc zrobiłem pomiary :D

Mode Com FSP350-60PN(PF) - ten z podpisu, testowany wg przepisu Benito, na sprzęcie z podpisu

 

Idle:

12V -> 12.02V

5V -> 5.04V

3.3V -> 3.31V

 

Stres (prime/3dmark):

12V -> 11.87V

5V -> 5.07V

3.3V -> 3.30V

 

Różnica między stress a idle:

12V -> 0.16V

5V -> 0.03V

3.3V -> 0.01V

 

Wachania w stress: nie przekraczają 0.01V na żadnym z napięć :)

Wachania w idle: nie przekraczają 0.01V na żadnym z napięć :)

Cóż, wyniki mówią same za siebie :D

 

 

EDYT:

Dodałem pomiary 3.3V i poprawiłem opis żeby wszyscy zrozumieli.

Aha ma wymieniony wiatrak na Revoltec'a

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos instalowal system na dysku sata podpietym do tego asusa. Mam dwa dyski sata i na jednym znich chcialbym zainstalować system ktory by dzialal. W tej chwili po zainstalowaniu win xp po restarcie dostaję komunikat "Error Loading Operating System". Nie wiem juz co robic, wszystko powinno dzialac, po uruchomieniu instalacji z plyty wciskam F6 i laduje drivery nvidii.

 

co moze byc nie tak ?

 

M

Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem tę carte 2 deni tema po zainstalowaniu dużej ilosci sterowników i SP2 do XP myslalem ze juz wszystko bedzie ok, ale....

 

-po pierwsze od samego początku plyta wykrywa mi dysk Caviara SATA na szybkość 133 Mb?? Sprawdzalem u producenta dyski dzialają na 150 (standard)

tak jak i dysk kumpla ktory podlaczalem dzialal na 133 a u niego dziala na 150?

 

-po drugie grafika:(

Do tej plytki zakupilem graf.Asusa X600 pro 128 (na ATI) myslalem ze bedzie bardziej kompatybilny ale sie mylilem...

JAkos udalo mi sie wrzucic sterowniki do grafy po żmudnym przeszukaniu plyty

bo przy setup-ie lub Autorunie wyżucalo mi dziwne komunikaty o bledach.

Otatnia rzecz instalacja obslugi ATI ( taki panel we właściwosciach ekranu) musze go zainstalowac bo w menagerze urządzen mam żółty zapytajnik z przypisem "Video device" a tu przy włączeniu instalacji wyswietla sie komunikat

po angielsku

Instal your video card phisycaly first.

 

(nie wiem czy dobrze przepisalem phisycaly :) ale chodzi o fizyczne zamontowanie karty...

Karta dziala i nie wyswietla bledów jest zainstalowana wiec o co chodzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radiator wystarczy do schlodzenia tego cacka ? ;D

1353927[/snapback]

Ja zastosowałem aluminiowego Cooler Mastera o wymiarach 37,5x37,5x32mm, ale dodałem do niego wentylatorek o średnicy 4cm kręcący się z prędkościa ok 4000obr/min. Uważam ze całkowicie pasywne chłodzenie (nawet przy wentylowanej obudowie) na dłuższą mete moze zaszkodzić płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos instalowal system na dysku sata podpietym do tego asusa. Mam dwa dyski sata i na jednym znich chcialbym zainstalować system ktory by dzialal. W tej chwili po zainstalowaniu win xp po restarcie dostaję komunikat "Error Loading Operating System". Nie wiem juz co robic, wszystko powinno dzialac, po uruchomieniu instalacji z plyty wciskam F6 i laduje drivery nvidii.

 

co moze byc nie tak ?

 

M

1369251[/snapback]

Mam system na dysku SATA i niema problemów. A masz ustawione bootowanie z dysku sata ? Problem z ładowaniem systemu może być spowodowany błędami na dysku (uszkodzony ?) lub problemem z sterownikami, próbowałeś trybu awaryjnego ?

Zakupilem tę carte 2 deni tema po zainstalowaniu dużej ilosci sterowników i SP2 do XP myslalem ze juz wszystko bedzie ok, ale....

 

-po pierwsze od samego początku plyta wykrywa mi dysk Caviara SATA na szybkość 133 Mb?? Sprawdzalem u producenta dyski dzialają na 150 (standard)

tak jak i dysk kumpla ktory podlaczalem dzialal na 133 a u niego dziala na 150?

 

-po drugie grafika:(

Do tej plytki zakupilem graf.Asusa X600 pro 128 (na ATI) myslalem ze bedzie bardziej kompatybilny ale sie mylilem...

JAkos udalo mi sie wrzucic sterowniki do grafy po żmudnym przeszukaniu plyty

bo przy setup-ie lub Autorunie wyżucalo mi dziwne komunikaty o bledach.

Otatnia rzecz instalacja obslugi ATI ( taki panel we właściwosciach ekranu) musze go zainstalowac bo w menagerze urządzen mam żółty zapytajnik z przypisem "Video device" a tu przy włączeniu instalacji wyswietla sie komunikat

po angielsku

Instal your video card phisycaly first.

 

(nie wiem czy dobrze przepisalem phisycaly :) ale chodzi o fizyczne zamontowanie karty...

Karta dziala i nie wyswietla bledów jest zainstalowana wiec o co chodzi????

1369404[/snapback]

Spróbuj najnowsze stery do nForce4, błędnie lub nie zainstalowany sterownik WS może powodować wykrywanie dysku jako 133 ...

Mam x800 i chodzi gładko ... Może włączyłeś tryb sli ?? Spróbuj też różnych ustawień dla PEG w biosie.

Wiecie jak uzyskać dźwięk np. z Winampa na tylnych lub bocznych głośnikach. Bo mam podłączony komputer do sprzetu grającego w drugim pokoju, ale niestety nic nie słychać.

1369405[/snapback]

A ustawiłeś w systemie głośniki na 5.1/7.1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z dyskami sata mam maxtora 200GB NCQ i bez problemu bootuje jak wczesniej wspomniano sprawdz czy masz bootowanie ustawione na SATA

 

co do grafiki sprawdz czy posiadasz odpowiednie sterowniki, odinstaluj je i zainstaluj od nowa, ja takich problemow nie mam inni takze, bo by o tym raczej pisali.

 

 

 

Specjalnie zeby uzyc windows xp 64-bit edition FINAL musialem robic druga partycje bo modemy do neostrady na USB nie maja sterownikow 64-bitowych w zwiazku z tym nie dzialaja po prostu :( Napisalem do SAGEMA zeby dali stery ale nie odpisali, a do tepsy napisalem ze sprzedali mi modem ktory nie obsluguje najnowszego systemu :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups ... nie zauważyłem że to chodzi o winampa. Z tego co wiem to ma on problemy z obsługą dźwięku przestrzennego. Ale o to musisz pytać gdzie indziej bo to nie sprawa płyty. Ja winampa nie używam i nie wiem co zrobić. Na wszelki wypadek możesz jeszcze sprawdzić w windows media player on powinien odtwarzać prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu zainstalował, zamiast tego denerwującego wiatraka chipsetu, np. radiator ZALMANA ZM NB47J?

Po pierwsze chciałem spytać czy wogóle da się tego Zalmana zainstalować w miejsce wiatraczka?

Po drugie czy wystarczy on do chłodzenia chipsetu?

Po trzecie czy przy niewystarczającym chłodzeniu moża zainstalować na tym Zalmanie jakiś mały wentylatorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-|

 

Nigdy w zyciu bym tego nie probowal......szczegulnie na takiej drogiej plycie....

Jak doloczysz adapter do sieci.....stracisz sile. Kup dobry power supply....i tak bedziesz potszebowal na PCIE carty...szczegulnie jak chcesz miec 2 w pszyszlosci.

1348931[/snapback]

Zero problemów z takim podłączeniem , zasilacz Enermax 356W i napięcia idealne.

Nie ma się czego obawiać. Nie bez powodu gniazdo zrobione zostało tak aby pasowała też wtyczka 20 pinowa.

 

No ale temperatury chipsetu to raczej nie pokazuje - pokazuje prędkość obrotową wiatraczka na chipsecie.

1373042[/snapback]

Pokazuje, pokazuje uruchom i przyjrzyj się uważnie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe temp: CPU + Spider = 25C, GPU + Proxima = 25C, "chipset" + Smart = 34C :blik:

 

Tak więc wg mnie ten czujnik pokazuje temp gdzieś na płycie.

 

Jest jeszcze czujnik "AUX" wie ktoś co on pokazuje ?? Temp też ma za wysokie na chipset ale zmienia się z obciążeniem więc chyba działa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm meczy mnie zeby dokupic druga VGA do SLI jednak nie jest mi ona az tak bardzo potrzebna ;) no ale jak sie ma mobo SLI to by sie jednak druga VGA przydala :D

 

wlasnie galaxy 6600GT przesmarowalem arctic silver II i roznica 4-5* na temperaturze w spoczynku (39-40* po OC) jutro jak mi sie bedzie nudzilo to moze NB przesmaruje, zastanawiam sie jeszcze nad tym zalmanem na NB za 16zl mozna go dorwac na allegro, moze by w proline mieli bo i tak sie placi za przesylke troche...

 

ogolnie meczy mnie ten komp :)

a to wentylator 120mm na bok bym chcial, fajny noiseblocker to prawie 90zeta, a co do tego akasa troche zmieszany jestem

 

a to WC to juz kupe kasy trzeba

 

a to grafa do SLI

 

a to cos innego...

 

komputer wieczny wydatek :P

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy A8N-SLI !

Pojawiły się nowe biosy :D Wreszcie :D

1005s.002 BETA do którego jak zwykle niema opisu i 1004s FINAL:

1. Fixed S3 resume fail in SLI mode.

2. Support CPU Voltage warning message on POST.

3. Modify SETUP String and its description of DRAM Over 4G remapping function.

4. Add CHIP Fan message ITEM and change Chassis Fan checking default to disabled.

5. Fixed show wrong device (ZIP) on summary screen when PATA controller was disabled.

6. Update awdflash utility to support BIOS can be updated when EMM386 is loaded.

7. Update NVRAID BIOS to 4.81.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy A8N-SLI !

Pojawiły się nowe biosy :D Wreszcie :D

1005s.002 BETA do którego jak zwykle niema opisu i 1004s FINAL:

1. Fixed S3 resume fail in SLI mode.

2. Support CPU Voltage warning message on POST.

3. Modify SETUP String and its description of DRAM Over 4G remapping function.

4. Add CHIP Fan message ITEM and change Chassis Fan checking default to disabled.

5. Fixed show wrong device (ZIP) on summary screen when PATA controller was disabled.

6. Update awdflash utility to support BIOS can be updated when EMM386 is loaded.

7. Update NVRAID BIOS to 4.81.

1378592[/snapback]

Tak na szybko to z 1004 wreszcie mam stabilną szynę 300Mhz...

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy beta bios 1007-04 dla A8N-SLI Dlx

 

ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUSCOM/BIOS/Soc...A8N-SLI_Deluxe/

 

 

Oczywiscie nowy bios nic nie zmienil w spraiw 1T FSB 250.

Tak sobie mysle ze na tej dziadowskiej plycie nigdy nie bedzie to osiagalne i zaden bios tego nie zmieni.

 

Z tego co czytalem na np. ocforums, to ludzie pisza ze zmienili sobie juz tego asusa na DFI, bo osiagniecie FSB250 przy 1T nigdy nie bedzie mozliwe. Fajnie maja ze moga sobie na cos takiego pozwolic i ze sa chetni na odkupienie tej plyty. Probowalem ta plyte sprzedac ale nikt nie chce kupic a na kupno drugiej plyty nie stac mnie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymienie plyte na DFI LanParty NF4 SLI-DR, musze teraz jakos swoja sprzedac.

 

W DFI nie podoba mi sie polozenie pamieci co od razu przesuwa sloty PCIe w dol i VGA zachodzi na NB, ciekawy jestem czy wycisne cos wiecej na tej mobo.

 

jesli chodzi o asusa plyta jest swietna, ale nie oferuje stabilnosci mam jednak z nia troche problemow, nie moge spokojnie pograc w gry, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...