Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

nie martw sie sugerowanymi! tak samo mialem w atii ze niby rdzen na 350mhz mogl dzialac bez artow a ja bez artow mialem 398mhz! wiec sie ne przejmuj! ale widzisz to jest znam ze twoje gpu wiecej poskoczy sprobuj przejechac testy na 580/1230 masz troche slabe wyniki w markach ale uwzgledniajac, porownywujac do moich:)

 

czyktos ma jakis pomysl jak chlodzic pamiatki na leadteku??? czy ktos juz zmodyfikował swoje chlodzenie? proslibym o opis i zdjecia

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolekcjoner, jak mysle, ze wszystko jest juz okej, to sie od Ciebie dowiaduje, ze mam karte ***** i powinienem ja oddac do serwisu, bo mi sie te cale artefakty pojawiaja... :D Fakt - pojawiaja sie - ale tylko podczas grania w FIFE 2005. W zadnej innej grze czegos takiego nie zaobserwowalem. Nawet po 1,5 godzinnym mloceniu w Prince of Persia: Sands of Time na 1024/768 ze wszystkim powlaczanym (poza AA i Anizo) gra chodzi plynnie bez zadnych przyciec czy zwolnien. Mysle wiec, ze problem tkwi albo w sterownikach albo w samej grze... Chociaz ja sie na tym znam ,jak kowal na szyciu (ale przyklad ;) ). Niczego juz nie jestem pewien. Tak samo jak z tym kreceniem. Jaka powinna byc temperatura karty, w miare optymalna, po podkreceniu jej zegarow w 3D. Bo na deafultowych ustawieniach mam ok 41 stopni C.

 

@pcmax, napisales wczesniej ze pamiec pdkrecasz na 500, co wlasciwie daje 1000. Jak patrzylem na ten program do OC na plycie z WinFoksem, to widzialem ze jest na 900, czyli od razu wlasciwa. Wiec po co sie podaje dwa razy mniejsza wartosc? A czy taktowanie rdzenia ma mniejsze znaczenie niz taktowanie pamieci przy wydajnosci karty ?

 

BTW. Jak to glupio wyglada w informacjach o karcie graficznej, gdzie pisze: 299/900 :P Tak jakos biednie...

 

Pzdr All

Edytowane przez SeQ DanceR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie sugerowanymi! tak samo mialem w atii ze niby rdzen na 350mhz mogl dzialac bez artow a ja bez artow mialem 398mhz! wiec sie ne przejmuj! ale widzisz to jest znam ze twoje gpu wiecej poskoczy sprobuj przejechac testy na 580/1230 masz troche slabe wyniki w markach ale uwzgledniajac, porownywujac do moich:)

 

czyktos ma jakis pomysl jak chlodzic pamiatki na leadteku??? czy ktos juz zmodyfikował swoje chlodzenie? proslibym o opis i zdjecia

1232999[/snapback]

Dzięki! Zatem trzymam 570/1210 i popróbuję wyżej. A co do Marków, że są niższe to zrozumiałe biorąc pod uwagę reszte Twojego sprzętu. Masz dużo wyższe FSB, lepszy procek no i timingi dla pamięci. Ja dla porównania dysponuję

tylko AthlonemXP(200x10.5), a timingi przy A7V880 to CL2.5 3 6 3 12 2T w dualu. Już sama zmiana 2T na 1T powoduje spory skok wydajności, ale niestety pamięci nie wytrzymują. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolekcjoner, jak mysle, ze wszystko jest juz okej, to sie od Ciebie dowiaduje, ze mam karte ***** i powinienem ja oddac do serwisu, bo mi sie te cale artefakty pojawiaja... :D Fakt - pojawiaja sie - ale tylko podczas grania w FIFE 2005. W zadnej innej grze czegos takiego nie zaobserwowalem. Nawet po 1,5 godzinnym mloceniu w Prince of Persia: Sands of Time na 1024/768 ze wszystkim powlaczanym (poza AA i Anizo) gra chodzi plynnie bez zadnych przyciec czy zwolnien. Mysle wiec, ze problem tkwi albo w sterownikach albo w samej grze... Chociaz ja sie na tym znam ,jak kowal na szyciu (ale przyklad ;) ). Niczego juz nie jestem pewien. Tak samo jak z tym kreceniem. Jaka powinna byc temperatura karty, w miare optymalna, po podkreceniu jej zegarow w 3D. Bo na deafultowych ustawieniach mam ok 41 stopni C.

 

@pcmax, napisales wczesniej ze pamiec pdkrecasz na 500, co wlasciwie daje 1000. Jak patrzylem na ten program do OC na plycie z WinFoksem, to widzialem ze jest na 900, czyli od razu wlasciwa. Wiec po co sie podaje dwa razy mniejsza wartosc? A czy taktowanie rdzenia ma mniejsze znaczenie niz taktowanie pamieci przy wydajnosci karty ?

 

BTW. Jak to glupio wyglada w informacjach o karcie graficznej, gdzie pisze: 299/900 :P Tak jakos biednie...

 

Pzdr All

1233041[/snapback]

Dlatego są podawane 2x mniejsze wartosci bo kazdy wie ze chodzi o 2x wieksze :P hehehe jak masz 500 to jest 1000 jak masz 400 to jest 800 bo to DDR , double data rate czy jakos tak, liczymy podwojnie :) koniec kropka :)

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniam platforme na s939 i wlasnie zastanawiam sie nad grafika... w szczegolnosci jedna rzecz mnie ciekawi,mianowicie jak to jest z SLI ? chodzi mi o wydajnosc sli dwoch kart 6600GT czy dorownaja 6800Ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są podawane 2x mniejsze wartosci bo kazdy wie ze chodzi o 2x wieksze :P hehehe jak masz 500 to jest 1000 jak masz 400 to jest 800 bo to DDR , double data rate czy jakos tak, liczymy podwojnie :) koniec kropka :)

1233100[/snapback]

Jak masz 500 to nie masz 1000 tylko 500mhz. Ilosc megahercow sie nie zmienia. To ze pamiec ddr moze wykonac w jednym takcie zegara 2 razy wiecej operacji niz pamiec sdram to nie znaczy ze zegary pamieci sa jakies inne! Pamieci pracuja z czestotliwoscia 500 megahercow i kropka.

 

To tak samo jak ja bym mowil ze mam athlona 64 2800mhz bo pracuje mniej wiecej z wydajnoscia pentiuma 2,8ghz mimo ze moj athlon ma zegary 1800mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to tak oki myslalem ze masz we wszytkich grach artefakty .

1233188[/snapback]

hehe, juz sie balem ze bede musial oddac moja karte do serwisu i zostane przez jakis czas bez niczego... :P

 

W kazdym badz razie dzieki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich jedziesz sterach? ;)

I w ogole skad wy bierzecie stery, bo niektorzy mowia, ze uzywaja np. 70.XX a np. na stronie nVidii takich przeciez jeszcze nie ma!

1233415[/snapback]

 

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...der&filecatid=5

 

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! :)

 

Swoja droga, kto sie w takie rzeczy bawi? Bo widze, ze to nie sa chyba oficjalne sterowniki dla kart od nVidii ;) Duzo tam tego na tych stronach... Wiec sie zastanawiam, ktore wybrac. :D I czy nie zostawiaja one pozniej, jakby cos bylo nie tak, jakichs smieci po odinstalowaniu ich?

Edytowane przez SeQ DanceR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 500 to nie masz 1000 tylko 500mhz. Ilosc megahercow sie nie zmienia. To ze pamiec ddr moze wykonac w jednym takcie zegara 2 razy wiecej operacji niz pamiec sdram to nie znaczy ze zegary pamieci sa jakies inne! Pamieci pracuja z czestotliwoscia 500 megahercow i kropka.

 

To tak samo jak ja bym mowil ze mam athlona 64 2800mhz bo pracuje mniej wiecej z wydajnoscia pentiuma 2,8ghz mimo ze moj athlon ma zegary 1800mhz

1233204[/snapback]

chyba sam nie wiesz co piszesz, jak masz 500Mhz to masz efektywne 1000Mhz wiec o co ci biega? napisalem ze jak ma sie 500Mhz to ma sie 1000Mhz jak dla mnie na jedno wychodzi skoro ma sie EFEKTYWNE 1000Mhz :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sam nie wiesz co piszesz, jak masz 500Mhz to masz efektywne 1000Mhz wiec o co ci biega? napisalem ze jak ma sie 500Mhz to ma sie 1000Mhz jak dla mnie na jedno wychodzi skoro ma sie EFEKTYWNE 1000Mhz :|

1233468[/snapback]

Stary zastanow sie co piszesz bo jesli pamieci pracuja z czestotliwoscia 500 mhz to znaczy ze wykonuja 500 milionow jakichs operacji na sekunde, a ze w ciagu jednego taktu zegara czasem moga wykonac dwie takie operacje ktore wykonuja pamieci sdram nie znaczy ze maja zegar ktory pracuje z 1000 mhz!

 

Przeczytaj to co napisalem - to tak jakby mowic ze a64 1800mhz = efektywnie 2800mhz bo robi tyle co pentium 2800mhz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu przy taktowaniu kart graficznych podaje sie efektywna wartosc, a o rzeczywistej sie nie wspomina? Tez mam Athlona i akurat poza danymi efektywnymi znane sa rowniez te rzeczywiste. A w programie do krecenia karty, ktorego uzywam podane bylyby dane przemnozone? Bez sensu chyba... Wiadomo, ze taki program powinien podawac, chyba, rzeczywiste dane, zeby nie wprowadzac uzytkownikow w blad... To ze DDR jest szybsze niz SDR to wiadomo, ale tez jaki bylby sens podawania taktowania efektywnego? Chwyt marketingowy? Jesli tak to bardzo dziwny.

 

Dla przykladu podam taktowania dwoch kart z seri GeForce 4 (wersje na SDR i DDR) firmy Prolink.

 

GeForce MX420 250/200 (SDR)

GeForce MX440 270/400 (DDR)

 

Czyzby taktowanie pamieci bylo w tej "lepszej" identyczne jak w tej "gorszej" a jedyna roznica byly rodzaje pamieci?? Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do starego tematu (polecam zajrzec w okolice poczatku tego watku) :)

 

Pamiec DDR ne jest taktowana 2x szybciej, ma 2x wieksza przepustowosc (jest w stanie przeslac 2x wiecej danych). Tzw. efektywne taktowanie to bzdura - zabieg marketingowy sluzacy udowodnieniu wyzszosci SDR nad DDR i mozliwosci pochwalenia sie duzymi liczbami (na zasadzie wiecej=lepiej).

Uzywajac obrazowego porownania: pamiec SDR to samochod z przyczepa. Pamiec DDR to samochod z dwoma przyczepami - nie jedzie szybciej, tylko przewozi dwa razy wiecej :)

 

Oznaczenie np. DDR400 to nie taktowanie - to wlasnie przepustowosc liczona w megatekselach na sekunde (1MT/s = przepustowosc 1MHz pamieci SDRAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do starego tematu (polecam zajrzec w okolice poczatku tego watku) :)

 

Pamiec DDR ne jest taktowana 2x szybciej, ma 2x wieksza przepustowosc (jest w stanie przeslac 2x wiecej danych). Tzw. efektywne taktowanie to bzdura - zabieg marketingowy sluzacy udowodnieniu wyzszosci SDR nad DDR i mozliwosci pochwalenia sie duzymi liczbami (na zasadzie wiecej=lepiej).

Uzywajac obrazowego porownania: pamiec SDR to samochod z przyczepa. Pamiec DDR to samochod z dwoma przyczepami - nie jedzie szybciej, tylko przewozi dwa razy wiecej :)

 

Oznaczenie np. DDR400 to nie taktowanie - to wlasnie przepustowosc liczona w megatekselach na sekunde (1MT/s = przepustowosc 1MHz pamieci SDRAM).

1233735[/snapback]

wiesz pamieci sdr 200 sa szybsze od ddr 100 ktos mi kiedyś to wyjasniał ale sorki nie do konca pamietam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprzeczac mi się nie chce bo są odemnie ludzie mądrzejsi i to może oni mają racje, ja (dla samego siebie) wiem swoje ze jak jest 500Mhz to karta ma 1Ghz pamięci i koniec ;))) Moja broszka ;))

 

A teraz z innej beczki, udało mi się uciułać równo 860zł...czy gdzieś dostane w miare porządnego GF 6600GT AGP ? Może coś innego niz Sparkle :D Wiem ze forum mozna kupic za 799zl Winfasta ale jeszcze będe się zastanawiał :) A może to właśnie jest najlepszy zakup ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprzeczac mi się nie chce bo są odemnie ludzie mądrzejsi i to może oni mają racje, ja (dla samego siebie) wiem swoje ze jak jest 500Mhz to karta ma 1Ghz pamięci i koniec ;))) Moja broszka ;))

 

A teraz z innej beczki, udało mi się uciułać równo 860zł...czy gdzieś dostane w miare porządnego GF 6600GT AGP ? Może coś innego niz Sparkle :D Wiem ze forum mozna kupic za 799zl Winfasta ale jeszcze będe się zastanawiał :) A może to właśnie jest najlepszy zakup ??

1233981[/snapback]

winfast!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

edit: ja tez podaje dla pamieci tzw efektywne choc doskonale rozumiem bezsens tego. chociaz tak jest wygodniej.

Edytowane przez amras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, !exec - dla ciebie liczą się wartości rzeczywiste MHz, ale w podpisie podajesz efektywne 2800+  DDR400 :)

1233599[/snapback]

Czy ja mam w podpisie a64 2800mhz?? A czy gdybym napisal ze w podpisie ze mam Athlona FX-55 to by znaczylo ze mam athlona pracujacego z czestotliwoscia 55mhz? Athlon 64 2800+ to jest nazwa handlowa procesora ktory mam.

 

A reszte wyjasnil costi.

Amras: chodzilo chyba o to ze ddr ma potencjalnie 2 razy wieksza przepustowosc ale nie w kazdym wypadku da sie to wykorzystac. To kolejny przyklad bezsensu podawania jakichs taktowan "efektywnych" (efektywnych marketingowo) bo SDRAM 200mhz nie rowna sie DDR 100mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam w podpisie a64 2800mhz?? A czy gdybym napisal ze w podpisie ze mam Athlona FX-55 to by znaczylo ze mam athlona pracujacego z czestotliwoscia 55mhz? Athlon 64 2800+ to jest nazwa handlowa procesora ktory mam.

 

A reszte wyjasnil costi.

Amras: chodzilo chyba o to ze ddr ma potencjalnie 2 razy wieksza przepustowosc ale nie w kazdym wypadku da sie to wykorzystac. To kolejny przyklad bezsensu podawania jakichs taktowan "efektywnych" (efektywnych marketingowo) bo SDRAM 200mhz nie rowna sie DDR 100mhz

1234169[/snapback]

to bylo coś związanego z tym ze teoretycznie dane mozna przesyłac na obu zbaoczach fali ale jakiś zadanie tylko na jednym tak jak w pamieciach sdr, dlatego wydajność ddr 100 bedzie troszke miejsza. tak czy inaczej ja podaje to niepoprawne x2 tak z przyzwyczajenia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.legionhardware.com/html/doc.php?id=387

 

Może pomoże w wyborze.

 

 

:wacko:

 

http://www.hexus.net/content/reviews/revie...XJsX3BhZ2U9Mg==

 

A tutaj coś na temat wychwalanego msi 6600gt.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki, udało mi się uciułać równo 860zł...czy gdzieś dostane w miare porządnego GF 6600GT AGP ? Może coś innego niz Sparkle :D Wiem ze forum mozna kupic za 799zl Winfasta ale jeszcze będe się zastanawiał :) A może to właśnie jest najlepszy zakup ??

B)

Nie kupuj Gigabyte ( w obecnych wersjach brak odczytu temp. )

 

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie Leadtek za 830zł.

Od 2 tygodni jadę na nim 600/1200 24/7 całkowicie stabilnie [ max 610/1300 ]- bez vmodów z lekką modyfikacją chłodzenia.

 

Za 1100zł. masz Gainwarda. Drogo, ale ma duże plusy. 3letnią gwarancję door-to-door i 1,6ns. na mem, czyli od 1250 do 1350 powinno być :twisted2: . Na minus można zaliczyć zabawę z suszarką w celu zdjęcia tych "radiatorów" na pamięciach.

 

Sam zamieniłbym swojego Leadteka na Galaxy 1,6ns. Ma lepsze standardowe chłodzenie i te :twisted2: pamięci. Cena jest trochę wyższa i są kłopoty z dostępnością w pl.

 

Co do MSI 2,0ns. to z recenzji na forach nie czytałem, aby kręcił się jakoś lepiej od Leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne!! jzu mam coraz wiecej info co kupowac:)

czyli tak:

do 3dmarka 2001 przy 1280x1024 najlpeszy jest gigabyte pozniej leadtek:)

3dmark 2k3: znowu najlpesyz gigabyte ale tym razem drugie miejsce ma ASUS

2k5: the best znowu gigabyte pozniej asus:)

jak ktos che szcegoly to wystarczy wejsc w lnk mojego przedmowcy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...