Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nikt nie probowal zmieniac biosow, timingow, latencji, itp itd...?? <_<

Trudno.. sam cos wkombinuje, poki jeszcze mam gwarancje :wink:

Probowalem przymierzyc radiator od P4 i... czy ma ktos pile do metalu?? :D

Jesli nikt to podajcie linki do tych niebieskich i zlotych zalmanow :)

To znaczy ze jest duzo za duzy i nie obejdzie sie bez przyciecia, na oko o 1/3...

Ale przynajmniej wymienilem paste :D

Edytowane przez kaffee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffee te niebieskie i złote zalmany :lol: nie wiadomo czy pasuja do wersji pciexpress, a do wersji agp 6600gt nic nie dokupisz w sklepie musisz sam zrobic

per3z

tak warta, a jaka firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie probowal zmieniac biosow, timingow, latencji, itp itd...??  <_<

Trudno.. sam cos wkombinuje, poki jeszcze mam gwarancje  :wink:

Probowalem przymierzyc radiator od P4 i... czy ma ktos pile do metalu?? :D

Jesli nikt to podajcie linki do tych niebieskich i zlotych zalmanow :)

To znaczy ze jest duzo za duzy i nie obejdzie sie bez przyciecia, na oko o 1/3...

Ale przynajmniej wymienilem paste :D

1242950[/snapback]

ja zminiałem bios da sie podniśc a nim napieci na gpu do 1.4v ale na fabrycznym choldzeniu bardzo niewiele daje, taimingów niestety nibtorem nie moglem edytowac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum dlatego pozdrawiam wszystkich serdecznie !

 

Przechodza do pytania jakie mam to - wlasnie skladam moj wymarzony zestaw (oczywiscie w miare mozliwosci fiannsowych)

To co jest pewnikiem ze kupie to :

 

AMD 64 3000+

Gigabyte nforce4 na PCI Express

Samsung 160 GB SATA /NCQ

2x512 twinmose dual 2.5cl

 

no i ostatnia z kluczowych pozycji to grafika - będzie to napewno rodzina NF 6600 GT - tylko pytanie do fachowcow która ?

Winfast jest ok i cena równiez jest akceptowalana ale jest roniew wersja Extreme z podenisionymi czestotliwościami ale sa rowniez i inni producenci - tasn lub drozsi i nie wiem co wybrac ?

 

Bardzo prosiły bym o porade

 

Hazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw dobry, tylko nie karta gainwarda, marnowanie kasy, lepiej leateka ale zwykłego, extreme nie potrzebne, nie ma az takiej rónicy zeby sie olacało doplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie probowal zmieniac biosow, timingow, latencji, itp itd...??

Po co? Zmiany w biosie w zakresie pamięci można sobie darować- to nie memy stanowią problem w podkręcaniu, tylko puszczenie rdzenia wyżej. Co do zmian w biosie dotyczących rdzenia to zwiększenia napięcia do 1,4v. można sobie wsadzić. Tu trzeba pobawić się ołówkiem i grzmotnąć te 1,7v. to 650 powinieneś mieć.

Probowalem przymierzyc radiator od P4 i... czy ma ktos pile do metalu?? :D

Ja też przymierzałem radiator od P4 i pasuje idealnie. Trzeba tylko piłować, bo rdzeń jest wyżej od pamięci.

Jesli nikt to podajcie linki do tych niebieskich i zlotych zalmanow :)

złoty

niebieski

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz taniej.

Edytowane przez Leprechaun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjoner - z tego co wiem to Leadtek 6600GT nie ma VIVO, tlko wyjscie TV w standardzie HDTV (po to sa te doadtkowe zlacza na kabelku). Wiec niestety z przechwytywania obrazu [gluteus maximus] :(

1243658[/snapback]

Hmm... nie chcę obalać twojej teori, ale na moim Galaxy VIVO się znajduje ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku znalazłem opinie że 6600GT Ladatec jest niezadobra bo pomimo dużej liczby FPS w grach Gry potrafią się przyciąć czy to jest możliwe?? Jak jest u was?? Przycinają się wam gry nieraz na 6600GT. Opinie te napisał jedne z kupujących. Prosze powiedzcie czy się przycinają wam gry?? Nieraz. Zdarzyło się wam to choć raz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjoner - z tego co wiem to Leadtek 6600GT nie ma VIVO, tlko wyjscie TV w standardzie HDTV (po to sa te doadtkowe zlacza na kabelku). Wiec niestety z przechwytywania obrazu [gluteus maximus] :(

1243658[/snapback]

Costi - masz rację, tylko niektórzy nasi sprzedawcy o tym nie wiedzą. Jak kupowałem tą kartę to na stronach kilku polskich sklepów było info, że karta ma VIVO. Wysłałem maila na benchmark.pl (czyli komputronik), żeby się upewnić (u nich też jak byk stało: VIVO). No i odpisali mi, że sorry, ich pomyłka, karta nie ma VIVO, już poprawiają dane na stronie. Ale i tak ją kupiłem choć VIVO by się czasem przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi! :D

ale..

 

Amras:

jak zmieniles napiecie, programem jakims? bo ja mam problemy, zaden program jeszcze nie wspiera 6600gt agp... <_<

 

Leprechaun:

Chyba jednak lepiej (wydajniej) zmieniac timingi niz czestotliwosc, na watku o 5900 jest o tym, ale sie nie upieram :)

 

A w hard V-mod'a to raczej sie bawic nie bede... boje sie cos spie***** :angry:

 

Co do radiatora to nie wiem dokladnie jak chcesz pilowac, od spodu czy z bokow go ukrocic?

bo moj jest za dlugi, na szerokosc jakos wejdzie...

masz jakis pomysl jak go przypiac do karty, bo jego (mojego) nie da sie tak zamontowac zeby jakies paski zaciskowe zalozyc... a wiercic w nim dziury na sruby tez nie mam czym za bardzo... ale w ostatecznosci cos sie wykombinuje :)

 

no i jak podpiac pod zasilanie taki wentylator 3-pinowy? na plycie to juz mam wszystkie zlacza zajete...

to jest wentyl arctic cooling z thermal control, wiec jesli podepne tylko czerwony i czarny kabelek to chyba bedzie po TC... i czy wogole zadziala wentyl, bo nie wiem jakie jest napiecie do wiatraka na karcie?

okej, na ten problem mam sposob: allegro :D wlasnie znalazlem pare przejsciowek, ktore w zasadzie moglbym samemu zrobic, ale jak ktos sie nameczyl to czemu go nie docenic hyhy

 

model3100:

ja po przesiadce z 5900 odczulem duza roznice juz po malym oc w full spectrum warrior, ale to strzelanka, niedlugo bede mial nfsu2 to sprawdze jak mi dziala.

Edytowane przez kaffee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaYU: tym lepiej dla Twojego Galaxy. Ja na Leadteku mam tylko ladne puste miejsce na PCB przeznaczone na uklad VIVO :(

 

Choc mnie akurat to nie boli - jedyna rzecza podlaczona do karty jest i pewnie bedzie LCD :)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe ze te 2 karty nieliczac producenta sa identyczne ?

 

http://www.rainbow-pc.pl/?id=51919&mode=Produkt

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40541251

 

zastanawia mnie tak duza roznica w cenie :blink: .......

 

taktowania maja chyba takie same, wiec wydajnosc powinna byc prawie identyczna... ?????

a moze ktos z was juz posiada tekiego PoV'a i moze sie pochwalic wynikami itp ?

 

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jestem zdezorientowany całkowicie. Patrząc że na benchmarku jest 6600non GT na AGP za 570zł a na innych sklepach będzie pewnie za 520zł. I to Ladatec więc tak się zastanawiam czy GT czy non GT różnica w kasie jest duża 300zł :( A jak będzie w wydajności? Czy 6600NON GT równa się z radeonem 9800PRO?? Jak nie to z jakim się równa?? Jaki byście polecali?? Czy na 6600non GT pogram sobie na High w gry takie jak doomIII FarCry Stalker HL2?? Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze karta jest VIVO bo gdzies widzialem takie logo MyVIVO na pudelku czy tam gdzies ....

1244674[/snapback]

Leadtek chyba jeszcze nie wypuścił wersji VIVO tej karty, na jego stronie nic o tym nie ma, w każdym razie ja mam tą:

http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/o...1&pronameid=160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł jak zrobić SPARKE 6600GP przyjemnym dla ucha?

Dołączona grafika

Jak do tej pory to wymysliłem iż można by wykręcić tą blaszke która jest na radiatoże i wkręcić duży wnetylator 8x8 bezpośrednio na radiator wyłanczjąc ten mały hałaśliwy wentylek, ma ktoś jakieś lepsze pomysły lub propozycje cichych, wydajnych i dużych wentylatorów(80x80)?

Edytowane przez .ObcY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Planuje kupic plyte Gigabyte GA-K8NXP-SLI nF4 + procek A64 3000+/939 i do tego karte 6600GT Gainwarda Ultra/1960 PCX XP GS GLH :> jak widac na PCIE. Narazie jedną taką a pod koniec roku drugą i zrobic tryb SLI. :> Nie zamierzam grac na rozdzielczosci powyzej 1024/768 :) Karta ponoc sie kreci jak szalona ;> Rdzen 540, pamiątki do 1300. Wszystko na DDR3 z 1,6 nano. Niby w testach 6800GT/AGP wychodzi lepiej nic 2x6600GT PCIE ale pewnie te 6600GT w testach to karty za 700-800zl. Jestem ciekawy czy bedzie mi wszystki śmigało ;D hl2, doom3 na AA i Anizo max :> na 1024 ofkorZ... Doszedlem do wniosku ze nie ma sensu kupowac plyty pod AGP :> a planowalem MSI K8N Neo2 platinum s939, ten sam proc i 6800GT, ale na co potem wymienie tą karte =/, Nie wiem teraz czy czasem nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dwurdzeniowki 3D1 :> =/ ale mysle ze zostane przy 1960tce :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mCzZ-ja bym na Twoim miejscu dołożył 200 zeta(o ile masz jeszcze taką możliwość) i brał to:

 

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...58dbfaa3b22f91a

 

Tutaj masz reckę tej karty -ta to się dopiero kreci!!!Starczy Ci na zdecydowanie dłuższy czas i też możesz w przyszłości zrobić SLI-

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=122

 

No ale ostateczny wybór należy do Ciebie...

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jet nareszcie 6600 GT od MSI :)

PCProjekt ma za 900 troche duzo ale z Vivo (w sumie mi to jest nie potrzebne) ciekawe kiedy beda wersje bez vivo (one by pewnie były po 800 tak jak Leadtek) wiec nie wiem czy warto dopłacac. co Wy na to?

co myslicie lepsze Leadtek czy MSI?

 

a tu link

PCProjekt:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1464

 

W Komputroniku tez jest za 999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...