Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość razorex

Czy mógłby ktoś zrobić test w 3D marku 2003 z wyłączonym testem dźwięku i CPU - chciałbym sprawdzić moją karte o ile odbiega od lepszych firm bo ma

Sparkle, cpu mam kiepski a testu dźwięku nie moge włączyć. Tak samo w 3D marku 2005 prosiłbym o wyłączenie testu CPU. Czy mógłby ktoś zrobić coś takiego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zrobić test  w 3D marku 2003 z wyłączonym testem dźwięku i CPU - chciałbym sprawdzić moją karte o ile odbiega od lepszych firm bo ma

Sparkle, cpu mam kiepski a testu dźwięku nie moge włączyć. Tak samo w 3D marku 2005 prosiłbym o wyłączenie testu CPU. Czy mógłby ktoś zrobić coś takiego......

1339084[/snapback]

jak w podpisie 8177pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam fx 5900 i tez mam ten "artefakt" :)

1339209[/snapback]

Panowie, nie szukajcie dziury w całym - u mnie wygląda to identycznie ale nie rozpatrywałem tego jako artefakt, za to na załączonym screenie widać białą krpokę prze twarzą Trola siedzącego po lewej - czyżby dead pixel ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy przeczytać czasem benchmark.pl, ktory moze rzucic swiatlo na problem ... a mianowicie

 

ormy określające wypalone piksele w kartach graficznych?

Według naukowca z Uniwersytetu Południowej Kalifornii istnieje prosty sposób, by obniżyć koszty produkcji sprzętu elektronicznego. Wystarczy wyrzucać mniej wadliwych układów scalonych. Obecnie stosowane procedury testowe są niezwykle rygorystyczne: wystarczy, że jeden z milionów tranzystorów w chipie jest niesprawny, aby cały układ uznać się za wadliwy. W ten sposób odrzuconych zostaje od 20 do 50% produkcji. Jednak prof. Melvin Breuer z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uważa, że z reguły drobne niedoskonałości, dyskwalifikujące dziś chipy, są najczęściej nieszkodliwe dla funkcjonowania sprzętu - zwłaszcza w wypadku układów graficznych i dźwiękowych. Breuer podaje przykład uszkodzonego układu obliczeniowego, który do wyniku każdego działania dodaje jakąś liczbę. Przekreśla to jego szanse użycia w kalkulatorze, ale już np. w urządzeniu, które zajmuje się porównywaniem wielkości liczb, nie ma to znaczenia. Podobnie jest z kartą graficzną - jeśli nawet jeden piksel na ekranie będzie zawsze znaczony na czerwono, to prawdopodobnie i tak będzie to niewidoczne dla użytkownika.

Badania Breuera wspiera branża półprzewodników, której praca naukowca może przynieść ogromne oszczędności. Breuer ma pomóc w stworzeniu nowych testów, które pozwoliłyby określić poziom wadliwości układów i skierować część 'odpadów' do zastosowań pozwalających na drobne niedoróbki. Problemem jest jednak stopień ich złożoności - aby całe przedsięwzięcie miało jakikolwiek sens ekonomiczny, testy i selekcja nie mogą być zbyt czasochłonne i skomplikowane.

 

Tak więc "błyskotliwy" pomysł Pana Breuera mógłby doprowadzić do tego, że na podobieństwo monitorów LCD, również i w kartach graficznych pojawiłyby się normy określające dopuszczalne błędy zwane martwymi pikselami. Życzy wobec tego, aby Pan Breuer jako pierwszy trafił na monitor LCD i kartę graficzną, które łącznie dadzą mu 6 pięknych (po 3 dla LCD i grafiki, dopuszczalnych przez normę) soczyście czerwonych pikseli na niebieskim pulpicie Widows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaMaS - jakbys nie zauwazyl, to artykul jest pisany w formie bardzo przyszlej - tzn. jakis gosc wyskoczyl z takim pomyslem :) Nie wysnuwalbym z tego zadnych wnioskow.

Zreszta jest to juz dyskutowane na Oslej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umbrella juz wgralem tego biosa spod twojego linka i to byl moj blad - zniknal czujniek temperatury w sterownikach i wysypalo artefaktami, dlatego ponawaiam swoja prosbe o podeslanie mi oryginalnego biosu z karty xfx 6600gt agp 500/1000 2xDVI na rumbuc@o2.pl Karta bardzo dziwnie sie zachowuje - wyniki mi dramatycznie spadly i dziala ociezale w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trafilem na slaba karte:/ MOj biedny Winfast przechodzi wszytskie testy w smarkach na 550GPU i 1100MEM, ale jak na tych ustawieniach odpale LOCK ON to po pewnym czasie przelaczajac sie na zewnetrzna kamere samolot zaczyna znikac gdzie niegdzie cos wstylu kresek roznowabrwnych sie robi (szachownica). Pozatym obraz czesto zamarza,"chyba za duzo chce, temp na rdzeniu max 68 stopni(odczyt RivaTuner). Eh a moglem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ASUS:/ moze bylby lepszy. Sam nie wiem czego to problem moze nie dowoltowania GPU.

 

UPDATE

 

CO ciekawe wszytskie te rzeczy dzieja sie tylko jak latam F-15 na SU-33 tego nie ma ani na A-10. To poprostu jest bez sensu:/ Bede musial to sprawdzic na innych sterownikach.

Edytowane przez ViperGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trafilem na slaba karte:/ MOj biedny Winfast przechodzi wszytskie testy w smarkach na 550GPU i 1100MEM, ale jak na tych ustawieniach odpale LOCK ON to po pewnym czasie przelaczajac sie na zewnetrzna kamere samolot zaczyna znikac gdzie niegdzie cos wstylu kresek roznowabrwnych sie robi (szachownica). Pozatym obraz czesto zamarza,"chyba za duzo chce,  temp na rdzeniu max 68 stopni. Eh a moglem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ASUS:/ moze bylby lepszy. Sam nie wiem czego to problem moze nie dowoltowania GPU.

1339569[/snapback]

Pograj w lock on i potem szybko wylacz gre i wlacz czujnik temperatury - jak bedzie powoooli spadac to znaczy ze trzeba posmarowac nowa pasta rdzen. Tak swoja droga to mocno ci sie grzeje ten rdzen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umbrella juz wgralem tego biosa spod twojego linka i to byl moj blad - zniknal czujniek temperatury w sterownikach i wysypalo artefaktami, dlatego ponawaiam swoja prosbe o podeslanie mi oryginalnego biosu z karty xfx 6600gt agp 500/1000 2xDVI na rumbuc@o2.pl Karta bardzo dziwnie sie zachowuje - wyniki mi dramatycznie spadly i dziala ociezale w grach.

1339492[/snapback]

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...er&filecatid=70

na tej stronie masz 3 wersje do twojej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rdzen w 3D Marku dochodzi do 80 stopni przy 550MHz... duzo, ale zeby cos poprawic musialbym chyba bude zmienic (zalosna wentylacja), a nie mam na to kasy :(

Inna rzecz, ze standardowo w sterowniku prog alarmowy jest ustawiony na 128 stopni :roll:

 

!exec - RivaTuner ma pomiar temperatury z historia; wystarczy go wlaczyc w tle i potem tylko zobaczyc jak sie zmieniala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rdzen w 3D Marku dochodzi do 80 stopni przy 550MHz... duzo, ale zeby cos poprawic musialbym chyba bude zmienic (zalosna wentylacja), a nie mam na to kasy :(

Inna rzecz, ze standardowo w sterowniku prog alarmowy jest ustawiony na 128 stopni :roll:

 

!exec - RivaTuner ma pomiar temperatury z historia; wystarczy go wlaczyc w tle i potem tylko zobaczyc jak sie zmieniala.

1339956[/snapback]

O to super zaraz sie wezme za pomiary moze mi tez sie grzeje bardziej niz przypuszczalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Jak ja mam sobie zmierzyć temperature jak mam sparkle która nie ma czujnika. czy jest jakiś inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam sobie zmierzyć temperature jak mam sparkle która nie ma czujnika. czy jest jakiś inny sposób

Wszystkie GF 6600 maja czujki miałem ten sam proble ale jak mówi przysłowie "pytajcie a znajdzecie" ;p ja zapytale i dowiedzałem ze trzeba zmodowac troszeczke bios znaczy zmienic cyfrkę 10 na 00 i czujki sie obudziły;p

a oto jest skarbina wiedzy Jak odblokowac czujki w GF Serii 6 jak nie bedzsz czekas wiedzał to PW:) Tylko zrob sobie ZAPASOWĄ KOPIE BIOSU :P bo jak cos nie wyjdze to bedze QQ;p

 

PS: jak jest maxymala temperatura na rdzeni ?? 80*C??!!

 

Czy mógłby ktoś zrobić test w 3D marku 2003 z wyłączonym testem dźwięku i CPU - chciałbym sprawdzić moją karte o ile odbiega od lepszych firm bo ma

Sparkle, cpu mam kiepski a testu dźwięku nie moge włączyć. Tak samo w 3D marku 2005 prosiłbym o wyłączenie testu CPU. Czy mógłby ktoś zrobić coś takiego......

Ze co Sparkle???!!! CPU nie mozna zazucić! Jadyna wada jaką ma ta karta jest odpowiednio sładie i głoscie chłodzenie. alle i na to mozna cos poradzić :)

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem 2 biosa, pojawil sie czujnik temperatury, na spadek wydajnosci nie pomogl

troche sie grzreje

otwarty bok obudowy max temperatura to 75 stopni, idle to 55

1339942[/snapback]

ja mialem 86 stopni przy tym demku nalu jak przesmarowalem ceramique to teraz mam 72 zapuscilem na calom noc te demko wstaje rano i naszczescie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GF 6600 maja czujki miałem ten sam proble ale jak mówi przysłowie "pytajcie a znajdzecie" ;p

1340351[/snapback]

O zgrozo!! Tak sie nie robi i tak nie brzmi przyslowie! Przez to ze 1000 osob pyta ciagle o to samo robi sie balagan.

A to bardzo madre przyslowie brzmi "szukajcie a znajdziecie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam oddaję kartę na gwarancję :) nie może tak być że mam błędy w grafie :) oddam grafę i wezmę jakąś inna bo Sparkle mnie juz wkur.....

Podobno jak są błędy to są strzelone pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo!! Tak sie nie robi i tak nie brzmi przyslowie! Przez to ze 1000 osob pyta ciagle o to samo robi sie balagan.

A to bardzo madre przyslowie brzmi "szukajcie a znajdziecie"

szukajcie pytajcie wszystkoi jedno jestem po kilku piwach^^ przeciez dzis dzien wagarawicza i 1 dzen wisny trzxba to pic bylo wiec takie blod to nie blad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie krwew zaleje

co jest panowie z tym xfx???

karta mi sie przegrzewa czy co???

karta nie krecona, po resecie komputera mam w 3dmark2005 3400 a w AquaMark 47 klatek, ale po dluzszej torturze karta sie zachowuje jak by sie jej nie chcialo i wyniki spadaja o polowe do 1700 a aquamark tnie strasznie, co jest??? sprawdzalem hardware monitorem w rivatunerze i w 3D zegary mam na 500/1000, po 3D spadaja do 300/1000

config jak w podpisie, niech ktos cos poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie krwew zaleje

co jest panowie z tym xfx???

karta mi sie przegrzewa czy co???

karta nie krecona, po resecie komputera mam w 3dmark2005 3400 a w AquaMark 47 klatek, ale po dluzszej torturze karta sie zachowuje jak by sie jej nie chcialo i wyniki spadaja o polowe do 1700 a aquamark tnie strasznie, co jest??? sprawdzalem hardware monitorem w rivatunerze i w 3D zegary mam na 500/1000, po 3D spadaja do 300/1000

config jak w podpisie, niech ktos cos poradzi

1341067[/snapback]

mnie sie wydaje ze ten tagan ci niewytrzymuje 1.75 na procku jakie temperatury masz w stresie na tym xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na płtkę pcb 6600 mają bardzo cieką i się łatwo wyginają chyba że jakoś podpierasz ten cooler z intela

1340881[/snapback]

hehe luzik .... podparty jest zaślepka od śledzia odpowiednia przykręcona i wygieta... można by rzecz ze AGP nic nie trzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe luzik .... podparty jest  zaślepka od śledzia odpowiednia przykręcona i wygieta... można by rzecz ze AGP nic nie trzyma :D

1341533[/snapback]

kurde chyba se też taki coolerek zapodam apropo jakie temperaturki masz moze jest to lepsze od zalmana VF700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojecia nie mam ^^ jak robiłem flash biosa to karta padłą i juz potem nie próbowałem wale to ... ale raczej nei dużo coprwada przy 580 po dłuższej chwili gry w CSS albo jest ok 10sec zwis albo wali artami ale raczej dlatego ze pamieci sie ciepłe robia... ew ciulowa pasta.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...