Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w RT maxclocklimit=bios+50% ale dziadek nie pisał, że karta nie przecodzi testu tylko a końcu skali.

IMO w tej sytuacji nie ma potrzeby wyłączania "zabezpieczenia" skoro wystarczy podnieść limit.

Jak się mylę to mnie poprawcie - no offense :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwie karty geforce 6600gt (asus, galaxy). Mam zamiar kupić jedną z nich ale jest problem w gierkach doom i quake4 już przy filmikach firmowych obraz się kaszani (poziome białe kreski mrugają po ekranie) i pokaz slajdów grać sie wogóle nieda.

w far cry zato grafika jest wybrakoowana jakś taka żarówiasta brakuje odbić wody itp czego to może być wina. sterowniki mam 81.95 (na innych też sprawdzałem). W grze fear wszystko elegancko chodzi i wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najlepsze....UWAGA :D Przed kupnem 6600GT miałem 9800PRO 128/128 czyli orkojone [ciach!]o. Sprzedałem dołozyłem i kupiłem GIGABYTE 6600GT. Zainstalowałem stery z płyty pograłem w NFS. Podkręciłem karte na 600/1200 i włączyłem 3dsmarka. Miałem 8715 pkt.Wczoraj zrobiłem formacik. System i wszystko na nowo zainstalowane. I co sie stało wlanczam 3dsmarka tez karta 600/1200 a tu 7458 pkt ? Czemu tak nisko ? Czyzby dlatego ze zrobiłem druga partycje na dysku ? Co tak zmieniło pkt ? Prosze o porade. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na allegro ostatnio pojawiły się karty Galaxy 6600GE/GT (AGP 8x). Posiadają niskie pamięci bodajże 1.6 (samsung DDR3) co daje spore możliwości o/c. Cena karty bardzo mnie zaciekawiła 549zł , czy ta karta nie jest czasem okrojona ?

Czy to tylko zwykly 6600 z szybszymi pamięciami DDR3.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez takesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na allegro ostatnio pojawiły się karty Galaxy 6600GE/GT (AGP 8x). Posiadają niskie pamięci bodajże 1.6 (samsung DDR3) co daje spore możliwości o/c. Cena karty bardzo mnie zaciekawiła 549zł , czy ta karta nie jest czasem okrojona ?

Czy to tylko zwykly 6600 z szybszymi pamięciami DDR3.

 

Pozdrawiam !

O ile sie nie myle wczesniej GE byla dostepna tylko w wersji PCI-E i byla to 6600 z wyzszymi taktowaniami.

Skoro jest juz dostepna wersja AGP to pewnie wyglada to tak samo.

Okrojone to tutaj raczej nie ma byc co bo przeciez 6600 i 6600GT to to samo tylko wyzsze taktowanie i pamieci DDR3 zamiast zwyklych ale pokazalo sie troche modeli 6600 z pamieciami DDR3 i wyzszym taktowaniem rdzenia..

Z tego co patrzylem to jest to 6600GE ktora ma taktowania 450/900 czyli prawie to samo co GT. Wiec do 500/1000 powinna sie podkrecic spokojnie . Teraz tylko kwestia jakie napiecia sa puszczone na GPU i pamieci to od tego bedzie zalezalo na ile wiecej sie podkreci.

Takie przynajmniej moje zdanie na ten temat.

 

Roznica tylko taka ze karta bedzie rozpoznawana jako 6600 a nie 6600GT nic poza tym.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem swiezym posiadaczem Galaxy 6600GT (default 525/1100) pamiątki 1.6ns. Czym to w ogóle kręcić ? w zakladce sterów (XG) jak i Riva tuner pozwalają max dla pamiatek 1150....wiecej juz nie przechodzą tego niby "testu"....jak to obejść, zmiana biosu? czy moze tak slabo sie one kręcą ??(nie sądze) (core max 545). (545/1150 - zero artów).

Druga sprawa to temperatura rdzenia, idle mam 47stopni ale jak mam ją zmierzyć przy obciazeniu np. w czasie grania lub 3dmarkowania.... zaraz po graniu jak wejde w zakladke sterow sprawdzic temp. to i tak jest 49st tylko.....chyba powinna byc wyzsza prawda ? chyba nie zdąrzy sie szybko schlodzic w parenascie sekund jak wyjde z gry.... :)

Narazie ostatnia sprawa to problem z NFS MW....mimo plynnego i sporego fps gierka tnie, myslalem ze to wina braku ramu....ale jak obnizylem detale do poziomu na jakim gralem z powodzeniem na R9550 to i tak tnie dalej.....temat troszke wałkowany w dziale o grach, jednak chyba nikt nie zna wytlumaczenia na te dziwactwo (sposo osob ma to samo, nawet przy 1gb ram).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem swiezym posiadaczem Galaxy 6600GT (default 525/1100) pamiątki 1.6ns. Czym to w ogóle kręcić ? w zakladce sterów (XG) jak i Riva tuner pozwalają max dla pamiatek 1150....wiecej juz nie przechodzą tego niby "testu"....jak to obejść, zmiana biosu? czy moze tak slabo sie one kręcą ??(nie sądze) (core max 545). (545/1150 - zero artów).

O tym masz napisane strone wczesniej... przczytaj to bedziesz wiedzial co zrobic :]

 

Jesli chodzi o NFS:MW to niestety ale EA skopala engine gry. Zauwaz ze podczas tych przycinek dysk mieli jak dziki(moze nie wiedzieli do czego sluzy ram na plycie glownej i gra korzysta tylko z pamieci karty graficznej a reszte ciagnie z pliku wymiany hehehe). Takze z tym ciezko cos zrobic...a przyznam ze jest denerwujace.

 

Temperatura sie nie przejmuj bo i tak masz bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sie zapytac ktora z tych 2 kart bedzie wydajniejsza, podatniejsza na podkrecanie, lepsz jakosciowo: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=496 (GALAXY GF 6600 GT 128MB DDR3, 128 bit Ultimate) czy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15972 (Microstar NX6600GT-VTD128 128MB VIVO/DVI ) . Mam w teh chwili MSI (2ns), ale jeszcze za nia nie zaplacilem, zastanawiam sie wiec czy ta galaxy bedzie duzo wydajniejsza z gory dzieki za szybka odpowiedz.

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem tak reszta zalezy od konfigu kompa .....nie ma sensu przy twoim konfigu kompa wskakiwac w galaxy ja bym zostawił jak jest komp u mnie jak w sygnaturce a wyniki mowia same za siebie pozdro :)

Edytowane przez Kaffar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem tak reszta zalezy od konfigu kompa .....nie ma sensu przy twoim konfigu kompa wskakiwac w galaxy ja bym zostawił jak jest komp u mnie jak w sygnaturce a wyniki mowia same za siebie pozdro :)

Na tej MSI mam w 3dmarku 2003 po podkreceniu na 500@560 i 900@1150 ok 8600 punktow. Czy na tej Galaxy uzyskal bym duzo lepszy wynik? Czy rzeczywiscie pamiec 1,6ns jest duzo wydajniejsza od 2ns? Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Karta graficzna po podkkręceniu zyskuje najwięcej tam gdzie i tak jest najsilniejsza

Nawet jeśli ją wykręcisz do niebotycznych prędkości niewiele to zmieni

20fps+5%

100fps+10%

itd

w smarkach zyskasz ileś tam

...i nic więcej.

 

Reasumująć, jeżeli chcesz uzyskać przyrost wydajności w grach to zmień karte, proca, płytę, pamięć........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Karta graficzna po podkkręceniu zyskuje najwięcej tam gdzie i tak jest najsilniejsza

Nawet jeśli ją wykręcisz do niebotycznych prędkości niewiele to zmieni

20fps+5%

100fps+10%

itd

w smarkach zyskasz ileś tam

...i nic więcej.

 

Reasumująć, jeżeli chcesz uzyskać przyrost wydajności w grach to zmień karte, proca, płytę, pamięć........

Podkrecamy po to aby zaoszczedzic kase na sprzet o polke wyzej.

Mozemy za o wiele mniejsza kase tak skonfigurowac sprzet aby dzialal jak drozszy czasami o 50% wiec podkrecanie ma sens i to WIELKI.

Jezeli w timedemo z D3 mam na niepodkreconym sprzecie z 40FPS, a po zakreceniu 65FPS to chyba jednak sens jest.

Zrobilem tescik w wielu grach.

Uruchamialem gry bez OC i bez AA pozniej z OC i AAx2 i gra uzyskiwala ten sam framerate.

 

Fazer - oznaczenia na kostkach pamieci. Tylko w ten sposob mozna rozroznic pamieci 1.6 od 2.0ns

 

moulder - wyniki masz marne jak na taka karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam dylemat, prosze o porady

mam do wyboru

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76786085 - taka karta za 610 zl w lokalnym sklepie

czy tez Galaxy 6600gt 1,6ns (takt 525/1100 standard) + zalman - za 640zl z przesylka...

 

ktora karte warto wziac? zalezy mi na dobrym o/c ale takze na jak najcichszej pracy (ale nie bezglosnej)- ale nie chcialbym po pol roku wymieniac chlodzenia na zalmana...

czy warto brac ta karte z zalmanem? czy jednak nie przeplacac i miec karte na gwarancji w lokalnym sklepie?

 

dodatkowo prosze o opinie uzytkownikow w/w kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z nikim kłócić, ale przyrost w grach rzędu 50% to bajka.

Miałem na karcie kości Hynix 2,8ns które bez moda robiły 900+ a na luźnych timingach ponad 1000.

Dam tylko taki pogladowy przyklad.

W 3dmarku05 po odblokowaniu potokow + max OC uzyskalem 125% wzrost wydajnosci.

A tutaj jest wykresik z testu z benchmark.pl z D3

Dołączona grafika

 

 

W 1024x768 jest 32%, a wiadomo jak w tescie sie podkreca grafy :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na allegro ostatnio pojawiły się karty Galaxy 6600GE/GT (AGP 8x). Posiadają niskie pamięci bodajże 1.6 (samsung DDR3) co daje spore możliwości o/c. Cena karty bardzo mnie zaciekawiła 549zł , czy ta karta nie jest czasem okrojona ?

Czy to tylko zwykly 6600 z szybszymi pamięciami DDR3.

 

Pozdrawiam !

 

WITAM.

Dołączam się do zapytania.. Napisałem do tego gościa, co sprzedaje te karty (Boomsoft) - odpisał mi, że standardowe ustawienia karty, to 450/1050MHz, co wydaje się być bez sensu, skoro w opisie przedmiotu jest 450/900MHz. Chętnie bym kupił tą kartę, ale dziwna ta firma - napisałem kilka pytań (np. czy ustawienia 525/1050 są gwarantowane). Karta fajna - jakby ktoś coś wiedział na jej temat, to proszę pisać. Link do aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76355475

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Dołączam się do zapytania.. Napisałem do tego gościa, co sprzedaje te karty (Boomsoft) - odpisał mi, że standardowe ustawienia karty, to 450/1050MHz, co wydaje się być bez sensu, skoro w opisie przedmiotu jest 450/900MHz. Chętnie bym kupił tą kartę, ale dziwna ta firma - napisałem kilka pytań (np. czy ustawienia 525/1050 są gwarantowane). Karta fajna - jakby ktoś coś wiedział na jej temat, to proszę pisać. Link do aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76355475

 

Znalazłem testy tej karty Proszę - http://www.cpluse.com/Module/Show.aspx?ID=2606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem, co sprzedaje te karty na GG. Więc standardowe taktowania, to 450/1050MHz. Karta jest wykrywana, jako 6600. A poza tym niczym się nie różni od 6600GT. A i na karcie nie ma radiatorków. Chyba się będę przymierzał do tej karty :) A tak BTW - jest fajny test 65 kart graficznych na AGP - http://pclab.pl/art17356-31.html

 

P.S. Nie wiem tylko, czy te pamięci nie są wolniejsze od zwykłych w 600GT? W opisie jest: DDRAM, podczas gdy 6600GT mają GDDR... nie znam sie na tym, ale chyba w GE są gorsze, jeśli dobrze rozumuję.

Edytowane przez Johnny Krawężnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moulder - wyniki masz marne jak na taka karte.

Hehe a niby jakie mialby miec wyniki wg Ciebie na takiej karcie ?

Jak dla mnie to ma calkiem normalne jak na 6600GT przy takich taktowaniach jakie ma. Zbyt wiele raczej nie zwojuje.

Stresujesz tylko niepotrzebnie chlopaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ten temat jest tutaj aa nie w przyklejonych ??:> no slucham ??:> aaaa tak poza tym.. to nie dziwcie mu sie ze ma takie wyniki jak to wszytsko bez zmiany napiecia i takich tam .. wiec moze troszke wyrozumialosci :P

O własnie miałem spytać jak w karcie graficznej zmienic napięcia ? Chodzi mi o moją ? Ma ktoś pojęcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie można ustawić 570/1100 i podczas testu sie wiesza , prawdopodobnie za słaby zailacz bo po właczeniu odnowa kompa pisze ble ble ble zmiana częstotliwości i wskazuje na brak podpiecia zaislania pod karte :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...