Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

@Pipanol

 

Tez sie przymierzam do VGPU moda :) tylko sprzetu odpowiedniego brak w mieszkaniu :( Myslisz ze ten miernik bedzie ok ?

klik

No i jak sie sprawa ma co do Vmem moda ? w watku o 6200 robili przeciez takie mody ? nie da sie tego zaadoptowac do 6600 ?

he no pewnie ze styknie do mierzenia napiecia .. :) he ja jush mam wszytsko wyliczone .. :) teraz musze tylko kupic potencjometr i rezystorek .. :) jak skoncze to dam rysunki albo zdjecia :P chyba ze teraz chcecie jakies rysunki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubowałem właśnie tym programem ale nie chce się flashować

a po prawej stronie w tym programie gdzie chyba powinny się wyświetlać informacje o biosie nic się nie wyświetla i chyba to jet przyczyną już sam nie wiem jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem wlasnie grafike Gigabyte 6600GT i mam z nia pewien problem. Otoz po podlaczeniu karty zabralem sie za formata i instalacje systemu.. Pod koniec instalacji windy ekran ustawil sie na 4bitowa glebie kolorow i 640x480 a w menadzeze urzadzen wystapil konflikt urzadzen w grafice.. po instalacji sterownikow do grafiki to samo.. zauwazylem ze problem znika jak wyjmuje z kompa tuner tv Winfast tv2000xp.. problemu rowniez nie ma gdy wsadzam inna karte graficzna... zmiana slotu PCI tunera nic nie daje

 

 

jak mozna pozbyc sie tego konfliktu ??????

 

PS: to wszystko dzieje sie na kompie brata (P4 2,8, abit is7, 1gb ram), a na moim (z opisu - tuner i grafa te same) problem nie istnieje

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he no pewnie ze styknie do mierzenia napiecia .. :) he ja jush mam wszytsko wyliczone .. :) teraz musze tylko kupic potencjometr i rezystorek .. :) jak skoncze to dam rysunki albo zdjecia :P chyba ze teraz chcecie jakies rysunki :)

 

To jak juz skonczysz to ja chetnie popatrze i byc moze skorzystam :)

 

Witam, właśnie zabrałem się za kręcenie mojego Gigabyte`a 6600GT chlodzonego Zalmanem vf700 Cu i artefakty pojawiają się już przy pamięci 1200MHz (bez względu na taktowanie rdzenia), czy to już szczyt mojej karty ??

PS: nie mam radiatorkow na pamieciach gdyz sie nie zmiescily....

PS2: nie pamietam dokladnie ale na orginalnym chlodzeniu troche lepiej sie krecila (mimo iz miala 64 stopnie idle a teraz 42)

 

pozdro

 

Jesli chodzi o pamieci to wydaje mi sie ze i tak ladnie sie kreca skoro nie masz na nich zadnego chlodzenia. A 1200 to wcale nie tak malo :)

Hmm... widze ze ladnie temperature mozna zbic tym Zalmanem , tylko jestes pewien ze na zwyklym chlodzeniu udalo Ci sie bardziej podkrecic rdzen niz na zalmanie ?

Z tego co widze to rdzen leci Ci na 600 i wydaje mi sie ze bez podniesienia napiecia to moze byc wszystko co da sie z tego wycisnac. Chociaz moge sie mylic... :)

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pamieci to wydaje mi sie ze i tak ladnie sie kreca skoro nie masz na nich zadnego chlodzenia. A 1200 to wcale nie tak malo :)

Hmm... widze ze ladnie temperature mozna zbic tym Zalmanem , tylko jestes pewien ze na zwyklym chlodzeniu udalo Ci sie bardziej podkrecic rdzen niz na zalmanie ?

Z tego co widze to rdzen leci Ci na 600 i wydaje mi sie ze bez podniesienia napiecia to moze byc wszystko co da sie z tego wycisnac. Chociaz moge sie mylic... :)

No niby tak ale jak patrze na ludzi co ponad 1300 wyciskaja (niektorzy na standardowym chlodzeniu) to mnie troche dziwi, ale co zrobic :) bez zalmana rdzen na 550 chodzil, ale pamieci przy 1200 nie mialy artow.

v-tuner (od gigabyte`a) do podkrecania ma max rdzen na 600 wiec musze zmienic program bo czuje ze jeszcze pojdzie troche wiecej.. sterowniki mi nie pozwalaja na wiecej :) wywala ze test failed... riva tuner tez jakis kulawy (pewnie dlatego ze nie jest kompatybilny ze sterami najnowszymi). zaraz power stripem poprobuje

 

 

EDIT: mam pytanko, czy to normalne ze roznica w 3dmarku 2k3 na 6600gt pomiedzy bartonem 3200+ a p4 2,8ghz jest ponad 1000 pkt. (7200 vs 8300 - na korzysc p4)??? dodam ze to ta sama karta graficzna, nie krecona, testowana na 2 kompach, kazdy na swiezej windzie ze sterami najnowszymi

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak patrze na ludzi co ponad 1300 wyciskaja (niektorzy na standardowym chlodzeniu) to mnie troche dziwi, ale co zrobic :) bez zalmana rdzen na 550 chodzil, ale pamieci przy 1200 nie mialy artow.

v-tuner (od gigabyte`a) do podkrecania ma max rdzen na 600 wiec musze zmienic program bo czuje ze jeszcze pojdzie troche wiecej.. sterowniki mi nie pozwalaja na wiecej :) wywala ze test failed... riva tuner tez jakis kulawy (pewnie dlatego ze nie jest kompatybilny ze sterami najnowszymi). zaraz power stripem poprobuje

EDIT: mam pytanko, czy to normalne ze roznica w 3dmarku 2k3 na 6600gt pomiedzy bartonem 3200+ a p4 2,8ghz jest ponad 1000 pkt. (7200 vs 8300 - na korzysc p4)??? dodam ze to ta sama karta graficzna, nie krecona, testowana na 2 kompach, kazdy na swiezej windzie ze sterami najnowszymi

1300 moze i wyciagaja ale pewnie na pamieciach 1,6 a nie 2,0 :) Chociaz zdarza sie i takie egzemplaze co nawet z 2,0 sobie poradza. Ale to wszystko kwestia napiecia na karcie.

Jesli chcesz zobaczyc czy rdzen poleci Ci wiecej to riva tuner zakladka power user \overclocking\global DisableClockTest wpisz wartsoc 1 i mozesz wtedy krecic dowoli bez ograniczen i testowania. Nawet vtunerem.

 

A co do tej roznicy pomiedzy Bartonem a P4 to najwidoczniej to normalne bo ostatnio ktos tez pisal o takim niskim wyniku na 6600GT wlasnie z Bartonem. Co prawda dziwi mnie to troche bo nawet na swoim Duronie przerobionym na Athlona na niekreconej karcie mam ok 7800. Wiec jakies dziwne te Bartony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipanol a jak ten mod gpu bedzie wygladal, na czym polegal?

Ty sie lepiej za mody nie bierz bo jeszcze cos popsujesz :P

 

A tak powaznie to jesli sie chce za cos takiego zabierac to wypada miec o tym jakie kolwiek pojecie :) Bo to juz nie jest zabawa software'm tylko hardware'm :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej roznicy pomiedzy Bartonem a P4 to najwidoczniej to normalne bo ostatnio ktos tez pisal o takim niskim wyniku na 6600GT wlasnie z Bartonem. Co prawda dziwi mnie to troche bo nawet na swoim Duronie przerobionym na Athlona na niekreconej karcie mam ok 7800. Wiec jakies dziwne te Bartony :]

dzieki za rade z riva tunerem! :) a co do wyniku to jakies remixy sterowniki do chipsetu zainstalowalem, wylaczylem fastwrite (nawet nie wiem co to jest ale dalo 100pkt :) ) i teraz mam 7800pkt. jeszcze poprobuje innych sterow to moze bedzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffff ;-) |||

=============

 

ok, kupilem sobie pentagrama 80 Miedzianego:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=952

na gf6600 gt galaxy i wwindowsie srednio temperatura 46-47'C i DODATKOWO CICHO!!!

Powiedzcie czy oplaca sie zmieniac i kupić ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 2.0

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=981

 

 

 

PZDr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, kupilem sobie pentagrama 80 Miedzianego:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=952

na gf6600 gt galaxy i wwindowsie srednio temperatura 46-47'C i DODATKOWO CICHO!!!

Powiedzcie czy oplaca sie zmieniac i kupić ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 2.0

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=981

PZDr.

Hej mam pytanko. Czy ten silencer bedzie pasowal na 6600gt ale na AGP? Jesli nie to czy ktorys na niego pasuje??? Czy przy tym pentagramie jest jeszcze miejsce na zalozenie radiatorkow na pamieci. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem. Otoz moj gigabyte 6600 gt przy procku atlon 2800 mobile 512 ram i płycie epox rdaei wyciaga zaledwie 9300 w 3d marku 2001. Porownujac z waszymi wynikami to zdecydowanie za mało. Przedtem mialem radeona 9600. Nie reinstalowałem systemu po zmnianie kart czy tutaj tkwi problem??? A moze gdzie indziej pomozcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem. Otoz moj gigabyte 6600 gt przy procku atlon 2800 mobile 512 ram i płycie epox rdaei wyciaga zaledwie 9300 w 3d marku 2001. Porownujac z waszymi wynikami to zdecydowanie za mało. Przedtem mialem radeona 9600. Nie reinstalowałem systemu po zmnianie kart czy tutaj tkwi problem??? A moze gdzie indziej pomozcie !!!

ehh n oi sam sobie odpowiedziales na swoje pytanko ;] rob format c: i zobaczysz rezultaty .. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh n oi sam sobie odpowiedziales na swoje pytanko ;] rob format c: i zobaczysz rezultaty .. ;]

Zbyt rewelacyjnych rezultatow i tak nie zobaczy :] Jesli chodzi o 2001 to tam wiecej zalezy od reszty sprzetu niz od grafiki , a poza tym to przeciez stary dx8 :] W ogole kto teraz sprawdza wydajnosc karty 3dm2001 ? :] Mozna ten test zrobic z ciekawosci , ale jak chce sie sprawdzic wydajnosc to albo 2003 albo 2005 no a najlepiej to poprzez same gry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt rewelacyjnych rezultatow i tak nie zobaczy :] Jesli chodzi o 2001 to tam wiecej zalezy od reszty sprzetu niz od grafiki , a poza tym to przeciez stary dx8 :] W ogole kto teraz sprawdza wydajnosc karty 3dm2001 ? :] Mozna ten test zrobic z ciekawosci , ale jak chce sie sprawdzic wydajnosc to albo 2003 albo 2005 no a najlepiej to poprzez same gry :]

01 jest wlasnie najlepszy. Przykład?

 

duron 600 + 66GT - w 3dm05 bedzie np 3.5k

A64 2.7GHz + 66GT - w 3dm05 bedzie np 3.7k

 

Różnica malutka, ok 5%. Teraz odpal jakąś grę na takich konfigach i różnica też będzie ~5% :lol: ? moim zdaniem bliżej 50% :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01 jest wlasnie najlepszy. Przykład?

 

duron 600 + 66GT - w 3dm05 bedzie np 3.5k

A64 2.7GHz + 66GT - w 3dm05 bedzie np 3.7k

 

Różnica malutka, ok 5%. Teraz odpal jakąś grę na takich konfigach i różnica też będzie ~5% :lol: ? moim zdaniem bliżej 50% :lol:

MaSell musze Ci powiedziec ze Twoj przyklad troche Ci nie wyszedl :)

Dowod ?

 

Puscilem 6600GT na Duronie 600 i zgadniej jaki byl wynik w 2005 ? - 2050 :)

Na A64 + 6600GT bedzie wlasnie tak jak napisales ok 3500

Nadal uwazasz ze roznica wynosi 5% ? :)

Bo jak dla mnie wychodzi 70% roznicy :) I tak samo bedzie w grach :]

Przy wyzszych procesorach owszem roznica bedzie znacznie malala i nie bedzie az takiego skoku.

No i napisalem ze jesli chodzi o 2001 to w nim duzy wplyw maja pozostale komponenty kompa w porownaniu z 2003 i 2005. Ale jak widac w tych ostatnich reszta kompa tez ma znaczenie , nie sama grafika , chociaz znacznie wiekszy nacisk jest na nia kladziony niz w 2001.

Jednak i tak najlepszym sposobem na sprawdzenie calego kompa sa po porstu gry a nie benchmarki.

 

ja kiedys na tej swojej konfiguracji w podpisie w 3dmarku 2003 mialem ~6800 pkt, teraz mam ledwo 5000.... O CO CHODIZ!?????????????

Mowilem ze jak bedziesz tam za duzo mieszal to cos popsujesz hehe :P

Na takiej konfiguracji to wynik troche smieszny :) Stanowczo za niski przy P4 3.0 :)

Cos niezle tam nakombinowales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem niedawno ta karte -GeForce 6600GT Microstar NX6600GT-VTD128 128MB VIVO/DVI BOX (AGP). Proboje ja troszke podkrecic. Sterowniki Nvidii wykrywaja mi ze bezpiecznymi wartosciami po podkreceniu beda:rdzen 500@580, ram 900%1,06Ghz. Jednak jak ustwaie rdzen na 580 to w grach pojawiaja sie arty. Czy steronwik moze sie mylic? MA ktos moze jakies doswiadcznie z podkrecaniem tej karty? Dodam, ze jak pamiec ustawie na 1110Mhz a rdzen na ok 560 to wszystko mam ok, ale chcialbym troche bardziej poleciec z rdzeniem.

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys na tej swojej konfiguracji w podpisie w 3dmarku 2003 mialem ~6800 pkt, teraz mam ledwo 5000.... O CO CHODIZ!?????????????

Co ty gadasz? Ja ma podobny konfig co Ty i bez oc mam w 3dmarku03 około 8100 pkt.

Z lekkim oc mam 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z kartą 6600gt Galaxy (agp) . Mianowici zakupiłem ten sprzęt wszystko ładnie pieknie giery śmigają ale jest jeden szkopół jak odpalam jakikolwiek film (avi, mpg) czy np progdvb komp sie zawieszsza i po krótkiej chwili resetuje. O co chodzi spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz? Ja ma podobny konfig co Ty i bez oc mam w 3dmarku03 około 8100 pkt.

Z lekkim oc mam 8700.

 

NO MOWIE CI!!!

 

rozdzielczosc 1024... AA=2x AF=2x.....

 

Niedlugo bedzie format i zrobie na swiezo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...