Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

ja wgralem ale przy zegarach 600/1200 wywalalo mnie z 3dmark06

a na starym biosie mi smiga, moze timingi zmienili

Sprawdź niższe taktowania, u mnie wyniczki w smarkach wzrosły znacznie mimo 5% niższego taktowania pamięci, co do timingów już pisałem że nbitor nie pokazuje różnic, choć wszystko na to wskazuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. mam zapytanie jaki program uzywacie do flashowania biosu? niedawno zmienilem z ati na leadteka 6600gt i w sumie nie wiem jakiego programu uzywa sie do kart nvidii. Moze ktos ma link do strony gdzie flashowanie jest opisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. mam zapytanie jaki program uzywacie do flashowania biosu? niedawno zmienilem z ati na leadteka 6600gt i w sumie nie wiem jakiego programu uzywa sie do kart nvidii. Moze ktos ma link do strony gdzie flashowanie jest opisane?

pod winda mozesz uzyc winfoxa a z pod dosa nvflash z komenda –4 –5 –6 czyli np. nvflash –4 –5 –6 bios.rom

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pamięci GDDR3 są w systemie wykrywane jako GDDR3 czy DDR 3 ? bo ja mam niby karte z pamięciami GDDR 3 a w Riva Tuner pisze że DDR 3 :( ... waham się nad tym czy wgrać tego bioska czy nie ... nie robilem tego wcześniej i trochu sie boje czy na karcie z pamięciami INFINEON próbował ktoś wgrywać tego biosa ? bo kurcze O/c nie jest najlepsze 550/1030 a jakoś fajnie by było przyśpieszyć troszke tą karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umbrella ok dzięki więc nie wiem dlaczego mam napis na blaszcze VIVO hehe być może LEadtek taki miał kaprys i zrobił taką serie kart z tym napisem ,a nowy bios do 6600 GT od LEadteka próbował już ktoś wgrywać ?

Hm...ja tez mam Leadteka A6600GT TDH i na blaszce mam napisane VIVO ale to jest tylko wyjscie TV w standardzie HDTV :P (nie mam tego chipu ktory bylo pokazany powyzej przez Umbrella) :P

 

a czy pamięci GDDR3 są w systemie wykrywane jako GDDR3 czy DDR 3 ? bo ja mam niby karte z pamięciami GDDR 3 a w Riva Tuner pisze że DDR 3 icon_sad2.gif ... waham się nad tym czy wgrać tego bioska czy nie ... nie robilem tego wcześniej i trochu sie boje czy na karcie z pamięciami INFINEON próbował ktoś wgrywać tego biosa ? bo kurcze O/c nie jest najlepsze 550/1030 a jakoś fajnie by było przyśpieszyć troszke tą karte

Ja mam karte z pamieciami Infineon 2.0ns i wgrywalem najnowszy BIOS i wszystko jest OK :)

 

Narazie najwyzej karte podkrecilem do 565/1050MHz ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiś wzrost wydajności zauważyłeś w karcie ? może jakieś wyniki 3dmark przed i po wgraniu biosa ;)? hehe albo ilość fps w jakieś grze? opłaca się wogóle wgrać tego biosa czy nie ma co się fatygować bo przyrost w wydajności jest niezauważalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi powie dlaczego na moim gainwardzie jak w opisie mam tylko 8700pkt w 3dmark03 nowy system i to samo, konfiguracje chyba mam dobra wiec niewiem co moze byc nie tak pewnie cos z ustawieniami.

Pozdrawiam

jesli na stockowych ustawieniach to mozesz mi powiedziec, dlaczego masz miec wiecej? to i tak duzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiś wzrost wydajności zauważyłeś w karcie ? może jakieś wyniki 3dmark przed i po wgraniu biosa ;)? hehe albo ilość fps w jakieś grze? opłaca się wogóle wgrać tego biosa czy nie ma co się fatygować bo przyrost w wydajności jest niezauważalny ?

Hm...nie wiem czy jest wzrost czy spadek wydajnosci po wgraniu tego BIOSa :)

Wgralem go jak walczylem ze swoja karta zeby pozbyc sie zwiech w 3D ale nie pomogl.Pomoglo dopiero przestawienie szyny AGP za 66MHz na 67MHz :blink: i teraz wszystko lata jak trzeba :)

 

W 3DMarku 2003 mam 9014pkt przy zegarach 565MHz/1050MHz na sterownikach 81.98 od nV bez zadnych optymalizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czestotliwosc agp w biosie jak najlepiej ustawic. Teraz mam auto??

Ja mam ustawione na 67MHz dlatego ze wyczytalem na DFI Forums ze tak trzeba jak sie ma plyte DFI LP UT nF3 na chipsecie nForce3 250GB gdy sie pojawia zawieszki i freezey w 3D :) Jak mialem ustawione na 66MHz to mi sie komputer zawieszal w 3D (w 2D bylo OK) a jak przestawilem na 67MHz to mi wszystko ladnie chodzi i nic sie nie zawiesza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMarku 2003 mam 9014pkt przy zegarach 565MHz/1050MHz na sterownikach 81.98 od nV bez zadnych optymalizacji :)

wow to ładny masz wynik ja po o/c miałem dopiero ok 8500 z tym że na sterownikach 77.77 a i tak coś masz duże taktownie jak na te pamięci ja wyciągam max 560/1030 a i tak przy tych zegarach występują czasem afreakty po kilku godzinacgh w FEAR, a może ktoś jeszcze wgrał biosa do leadteka z pamięciami INFINEON jak tak to niech napisze czy karta troche pryspieszyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trskze duzy ten wynik kosiaka 9k na takich taktowaniach hmm podejzana sprawa! troskze mas zmoe orba?bo bez optymaizacji nie che mi sie trokze wierzyc rozumiesz wiem ze chaos ma piekne wyniki przy niskim taktowaniu ale to jest geniusz:)

 

ja przed sek zabwilem sie w 2k1 ktory sprawdz szybkosc calego kompa:) i mam ladny wyniczek narazie choc poprawie go jescze n

a oto dowod http://service.futuremark.com/compare?2k1=8876788 wszytsko opisane na orbie jakie takty:)

wynik : 22863!

nareszcie rusyzlem do walki:)

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny zestaw jak @Klosiak i podobne osiągi. 3dMark2k3 - 9170pkt 609/1026, tak więc @Klosiak prawdę pisze :)

na jakich taktach karty i proca?

 

bo ja na stockowych mam 8300, wiec jesli ty na stokowych masz ten 9 z hakiem, to cos nie wierze. orba prosze:)

jak wykrece troche karte i proca to mam 9.5, a proca i tak mam mocniejszego niz ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umbrella dzieki za odpowiedz.(pare postow wyzej).

 

w sumie moj leadtek kreci sie 555/1150(zadna rewewlacja). Nie wiem czy warto bawic sie w jakies zmiany biosu-bo co to moze dac, roznice w wydajnosci w granicach bledu pomiarowego. bawil sie ktos w zmiane taimingów w karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trskze duzy ten wynik kosiaka 9k na takich taktowaniach hmm podejzana sprawa! troskze mas zmoe orba?bo bez optymaizacji nie che mi sie trokze wierzyc rozumiesz wiem ze chaos ma piekne wyniki przy niskim taktowaniu ale to jest geniusz:)

 

ja przed sek zabwilem sie w 2k1 ktory sprawdz szybkosc calego kompa:) i mam ladny wyniczek narazie choc poprawie go jescze n

a oto dowod 1905372[/snapback]

na jakich taktach karty i proca?

 

bo ja na stockowych mam 8300, wiec jesli ty na stokowych masz ten 9 z hakiem, to cos nie wierze. orba prosze:)

jak wykrece troche karte i proca to mam 9.5, a proca i tak mam mocniejszego niz ty...

CPU: Sempron64 2800+@2.65GHz

MoBo: DFI LP UT nF3 250GB

RAM: 1GB PC3200 GEiL Value 2.5-3-3-8-1T@216MHz

K.GRaficzna: Leadtek Winfast A6600GT TDH 565/1050MHz (sterowniki 81.98 od nV ustawienie na "wysoka wydajnosc")

itd...

 

Panowie mi nie zalezy zeby Wam udowadniac ze mam taki czy inny wynik :) Wystarczy ze mi gierki smigaja bo karta i tak na codzien chodzi na 500/1000MHz :P Jak Wam sie nie podoba taki wynik to odejmijcie sobie od niego 500pkt...mi tam na "Markach" nie zalezy ;) Moze jak kiedys bede mial czas to wrzuce wynik na orba :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich taktach karty i proca?

 

bo ja na stockowych mam 8300, wiec jesli ty na stokowych masz ten 9 z hakiem, to cos nie wierze. orba prosze:)

jak wykrece troche karte i proca to mam 9.5, a proca i tak mam mocniejszego niz ty...

Czytaj dokładnie post'a :D Było napisane 609/1026 - karta grafiki, procesor jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...dobra...macie potwierdzenie :)

8966pkt w 3DMarku 2003 :)

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4576524

 

Te >9000pkt robie na wersji "legalnej inaczej" gdy zaznacze run benchmark 3 times ;) i wtedy wynik podskakuje o te 50-100pkt :)

Tutaj sa screeny:

http://i.1asphost.com/klosiak/3DMark/3DMar...14.565.1050.jpg

http://i.1asphost.com/klosiak/3DMark/3DMar...50.detailed.jpg

 

Max uzyskalem 9053pkt na taktach 565/1050MHz :)

:P

 

@andrzej_ka

Juz poprawilem ;)

 

Pozdro!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem niedowiarkom wrzucić raport na orb'a, ale mam jakieś problemy. Muszę pobrać inną wersję 3dMark'a 2003. Może jutro zamieszcze mój wynik na Orb'ie

 

Pozdrówka ;)

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec czekamy na orbowcow ja w sumei nie przebywam na tych tematach bo walcze na ekstramalnym oc w kw temacie GF 6600GT OC:D cos strasznego tam takie wyniki ze sozk!

 

http://service.futuremark.com/orb/projectd...ojectId=4576524

nie jest to poprawny link do orba !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec czekamy na orbowcow ja w sumei nie przebywam na tych tematach bo walcze na ekstramalnym oc w kw temacie GF 6600GT OC:D cos strasznego tam takie wyniki ze sozk!

 

http://service.futuremark.com/orb/projectd...ojectId=4576524

nie jest to poprawny link do orba !

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4576524

 

A ten jest poprawny ??? :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze bardzo ladny wynik jak na tych taktach zachecam was do tetsowania 2k1 bo mierzymy wyniki calego kompa i jest przy ty,m wiecej zabawy niz przy 2k5

:) Mowilem ze to mozliwe...

Zrobilem test na wersji Pro (run benchmark 3 times) i uzyskalem 9077pkt...nawet sie dodalo na ORBa ale opcja publish jest nieaktywna :(

 

Co do 3DMarka2001SE to moze kiedys sie pobawie :P albo zaraz zapuszcze i potem zrobie update posta :)

Zrobilem test: ~19500pkt

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8877650

 

Ciekawe ile skoczy wynik jak puszcze wyzej procesor i pamiec ;)

 

:P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....zachecam was do tetsowania 2k1 bo mierzymy wyniki calego kompa i jest przy ty,m wiecej zabawy niz przy 2k5

W tym momencie jedyne co mierzymy tym smarkiem to przepustowość pamięci ram, równie dobrze można by było zapuszczać timedemo z Q3A :P po zmianie z R9500@pro na obecną kartę nie przybyło mi złamanego smarka 2k1 (ok.13000), a nowe gry przyspieszyły równo 2x :D

Najlepszym smarkiem do testowania tej karty jest 2k3, wymagający a jednak nie dający slide-show'u, pozatym framerate w nim najlepiej odpowiada dzisiejszym grom (no może nie wszystkich i nie koniecznie w full detalach ;)

Co do nowszych to z framerate 3-5FPS oglądanie tego to męczarnia, choć zostaje kupa czasu na wychwycenie artów, 2k6 lub jak kto woli 2k5SE będzie pewnie nadawał się do użytku dopiero za jakieś dwa lata, na GF9600GT ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze asusy naparwde fenomenalnie sie kreca bez modow!!! i to nie jest taka pierwsza karta asus stal sie liederem mowie wam jzunei galaxy!

 

klosiak nom kurcze taie male taktowania i taki wynik nice:) ale do mnie CI narazie daleko w tym marku a inne jescze wysrubuje jescze nadejdzie ich czas:)

moze dzisiaj jescze poprawie wynik bo che miec 23K na swoim koncie heh to bylbym szcesliwy! i pomyslec ze pewna osoba zrobila na 6200 23200pkt i pamieci 4ns kurcze dla niewtajemniczonych zapraszam do http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=117337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...