Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze asusy naparwde fenomenalnie sie kreca bez modow!!! i to nie jest taka pierwsza karta asus stal sie liederem mowie wam jzunei galaxy!

 

klosiak nom kurcze taie male taktowania i taki wynik nice:) ale do mnie CI narazie daleko w tym marku a inne jescze wysrubuje jescze nadejdzie ich czas:)

moze dzisiaj jescze poprawie wynik bo che miec 23K na swoim koncie heh to bylbym szcesliwy! i pomyslec ze pewna osoba zrobila na 6200 23200pkt i pamieci 4ns kurcze dla niewtajemniczonych zapraszam do http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=117337

Spoko :) Ja jeszcze nie powiedzialem ostatniego slowa bo widze ze moj Leadtek moze isc jeszcze wiecej a i CPU idzie mi na 2.8GHz a teraz testy byly na 2.65GHz :) Pozyjemy zobaczymy co z tego bedzie :P Moze mi sie uda tez wysrubowac troche wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jamysle ze ktos sie dolaczy do rywalizacji! bo samemu tak gonic chaosa atomela to tak glupio:) hehe ciesze sie i czekam na wyniki! zachecam wszytskich moim celem narazie jest przekroczenie 23200pkt! ale raczej nie na moim procku i nie na tych pamieciach ale starac sie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i ja na zmianę biosu w moim leadteku. Faktycznie OC pamięci trochę spadło. Aktualnie mam zainstalowanego tylko 3dm06 i na nim zrobiłem testy.

Sterowniki 82.12 rozdziałka 1024x768 bo na takiej cały czas działam, nic w systemie ani w sterach nie zmieniałem wszystko zostało tak jak komp chodzi cały czas. Nie miałem na myśli bić rekordów testy tylko do zaspokojenia własnej ciekawości.

I tak na starym biosie przy taktowaniu karty 590/1125 wynik 2066pkt, na nowym karta 590/1100 wynik 2089pkt czyli jakiś wzrost wydajności jest. Zaznaczam jeszcze raz rozdzielczość 1024x768.

 

Post można potraktować jako czysto informacyjny dla tych co zastanawiają się nad zmianą biosu swojej karty.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlum aczy mi ktos powod, dlaczego gra Cross Racing Champuionship chodzi u mnie jakbym mial fx5200 a nie 6600gt :mur: :)

 

po przesiadce z 9550XT na 6600gt po prostu nie wierze!! gra chodzi strasznie, na ustawieniach takich samych jak na radku mam 10 klatek mniej, czyli 15-17 icon_biggrin3.gif

 

oczywiscie system przeinstalowany, wszystko jak ma byc.

 

kwestia sterow... instalowalem juz kilka, nie pameitam cyferek, w kazdym badz razie byly to jedne z nowszych i to samo :mur:

 

gral ktos w to, jesli tak to na jakich sterach?? i ile fpsow ciagnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj czy maja wszytskie 1,6ns? hmm bym sie zatsnawial

 

a tu dla posiadaczy karty leadtek 6600GT oryginalny biosik ftp://www.leadtek.nl/mirror/entertainment...6600GT_HDTV.zip dzisaj prawdopodobnie go sobie wgram na moja grafe

Juz mam ten BIOS od pewnego czasu w swojej karcie (2 tygodnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jamysle ze ktos sie dolaczy do rywalizacji! bo samemu tak gonic chaosa atomela to tak glupio:) hehe ciesze sie i czekam na wyniki! zachecam wszytskich moim celem narazie jest przekroczenie 23200pkt! ale raczej nie na moim procku i nie na tych pamieciach ale starac sie trzeba

jeszcze ja ja ja ... hehe .. nie zapominaj o mnie tylko narazie w moim kompie brakuje CPU bo wymieniam na nowy ;] i sie posciagamy ;] heh co ty na to ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he teraz czekam na proca . .:( ale jak przyjdzie to bede bil wszytskie swoje rekordziki ;] i wezme sie za tego 2001 hehe stare dobre czasy . aaa co myslicie o poltierze na tej karcie ..?? jaie mogl bym uzyskac temp. na gpu ?? bo taksie sklada ze mam pelta 89W :] ze starego TI 4200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipanol nie denerwuj mnie:) kurcze ale szok by byl gdybys zto zalozyl ale wtedy jakis full modizk na gpu!!! i bez problemow z C a na oamiatki jakis radiatorki i tez moidzik i full wyapasatko! czekamy a bynajmniej ja na poczynanai z twojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czym ja cie tak denerwoje ??:> tylko ze przydal by sie do tego jakis leprzy bloczek pod pelty .. :( bo na tym m to za dobrze nie bedzie ;( busial bym cos znalesc na allegro albo samemu cos wykrzesac .. :( tylk oze pozniej znowu zabawa z tym wszytskim ... ;( z sylikonem albo czyms i druga zasilke musial bym podlaczyc.. aa mam pytanie do jakiej temp pokazuje czujnik na gpu ?? bo mi ponizej 20 jush nie pokazuje.. ;( pozniej to jush tylko 256 :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry że się wcinam ale od 2 tygodni jestem posiadaczem karty Asusa 6600Gt i występuje pewien problem. 3 d-marki owszem,owszem (03-ok7500, 05-ok.3200) choć i tak nie zadowalające ale to nic. Na początku miałem analogicznie 5000 i 1200 ( ale to wyeliminowałem sterownikami - najnowsze detonatory) choć nie do końca. W tescie Fill Rate w 3Dmark 03 i 05 zatrzymuje sie obraz po 2 sekundach i 3 dmark przechodzi do następnego testu. tak jakby sie cos tam zacinalo( zarowno 03 jaki i 05), naRadku którego miałem szło do końca. Ale to jest mniejszy problem. Za większy problem uważam przycinanie w grach, np NFS MW czy mniejsze czy wyższe ustawienia graficzne regularnie się przycina(co kilkanascie sek. około). COD 2 też mi dziwne jazdy robi. Wywala grę do pupitu a już np. FEAR chodzi dosyć płynnie. Kolega mi mówił że to zasilacz woec poleciałem w te pędy do sklepu i zakupiłem Chifteca 400Wale nic to nie dało. Kilka dni temu zrobiłem nawet upgrade BIOSU. Mam pytanie czy to wina mojego pozostałego (słabego sprzętu)?. Czy Nvidia gryzie sie z Chipsetem KT 600?. Ale czytam różne fora i nawet na gorszym spręcie z ta karta ludzie nie narzekają(dodam że system ma 1,5 tygodnia). I czy ten Aus 6600 Gt to był dobry wybór?.Proszę o dpowiedz ludzi którzy mają lub mieli podobny problem jak go rozwiązać i ludzi którzy se na tym znają. Podaje swoją konfigurację sprzętową.

 

 

 

Asrock K7VT6 zbiosem 1.60 (KT600)

Asus Geforce 6600Gt

Athlon 2200xp 1800mhz/2000mhz

1x256 Kingstone 400mhz + 1x512 Kingstone 400mhz

Chieftec 400w

Seagate Barracuba Ata 133, 7200, 80GB

NEC ND-4550

SB audigy SB0090-eax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem karcioszke :D Galaxy 6600GT Zalman na AGP w Arest.pl za 585zl.

Byl sens w wydaniu paru zlotych wiecej za chlodzenie Zalmana?

No i czy bedzie duza strata z jej wydajnoscie na kompie jak z sygnaturki?

 

Zakupilem ja poniewaz oferuje przyzwoita wydajnosc za rosadna kase i jeszcze pamiatki 1.6ns :-P . Rozwazlem jeszcze X800gt ale odpadl z braku Dx9c, i prawie o 100zl wyzszej ceny. No i doszlo do tego, troche sympatji dla Nvidii. Moja pierwsza karcioszka bylo ATi Rage Fury 16MB, karta slabo spisywala sie w grach(Q3 chodzil na niej slabiutko), potem kupilem Gf 2Ti, to bylo to :) , jedyna giera na ktorej troche haczyla na maxa ustwieniach, byl UT 2003(ta gra miala wtedy, najlepsza grafe ze wszystkich) wtedy wiekszosc ludzi ktorych znalem miala Gf 2MX ktory w byl o polowe wolniejszy. Nie znlem wowczas nikogo kto mial by Radka. 2 latka temu kupilem za 6stow Gainward 5600, to bylo dla mnie zachwianie zaufania dla Nvidii :mad: , krew mnie zalewala ze na R9600 gierka z Dx9 hula, a umnie haczylo jak diabli. Ale widzac dobre wyniki 6600GT, ktory jest definitywnie najlepsza karta na AGP, za 500-600zl, znowu zaufalem Geforce'owi . Kumpel ma 6600GT PCX, ktory upewnil mnie w wydajnosci seri 6. Mysle ze dobrze zainwestowlem kase, a Galaxy wzialem przez pamieci 1.6ns, Zalman bo byl chyba tylko ze 20zl drozszy.

Na zakonczenie:

nVIDIA The Way It's Meant To Be Played

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kurde...nie poscigam sie z Wami w 3DMarkach bo moj Leadtek A6600GT TDH 128MB DDR3 (GPU rewizja A4,pamieci Infineon 2.0ns)slabo sie podkreca w porownaniu do Waszych kart :( Dokladnie to chodzi o to ze artefakty mam juz przy 575MHz na GPU (temperatura 70-72'C w stress) a z pamieciami jest jeszcze wieksza kiszka bo kreca sie tylko do 1065MHz :mur: Z nimi to wogole jest dziwna jazda bo na 1065MHz wszystko OK a jak ustawie 1070MHz to mi wynik w 3DMarku 2003 spada do ~7000pkt a na 1065MHz wynik to ~8500pkt(rdzen na 500MHz przy obu ustawieniach bo sprawdzalem do ilu MHz dojdzie mi pamiec).Najlepsze jst to ze jak dam 1070MHz na pamieci to potem zegar dla pamieci tak jakby mi sie freezuje na 1070MHz...nie moge go obnizyc ani podwyzszyc przy pomocy RivaTuner'a.Pomaga dopiero restart kompa.Dla innych ustawien zegarow <=1065MHz wszystko jest OK.Jak sie konczy test to moge spokojnie w RivaTunerze zmieniac zegary.Dodam ze na 1070MHz jak i nawet na ustawieniu 1100MHz nie ma artefaktow tylko jest drastyczny spadek wydajnosci karty.Zwiekszalem tez napiecie dla AGP z 1.5V na 1.6V ale to nic nie dalo.Czyzby Leadtek mial jakas blokade taktowania na pamieciach?

 

Macie jakies pomysly w zwiazku z tym ???

Co by mi dalo gdybym kupil miedzianego Pentagrama na karte i zalozyl te radiatorki na pamieci ktore sa w zestawie razem z coolerem ???

 

Pozdrawiam! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chodzą nie synchro bo mam ustawione na 200mhz ddr a procek. 147mhz. Nie wiem jak sprawdzic te timingi. a co do testu to chodzi ci o test pamięci bo ja ma takie cos jak mem test.

mem test jest akurat do kitu testuj gold memory

http://www.goldmemory.cz/gm668.zip

procek z pamieciami pusc synchronicznie

timingi sprawdz w everest albo w biosie

http://files3.majorgeeks.com/files/7ce6aa1...resthome220.exe

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chodzą nie synchro bo mam ustawione na 200mhz ddr a procek. 147mhz. Nie wiem jak sprawdzic te timingi. a co do testu to chodzi ci o test pamięci bo ja ma takie cos jak mem test.

no to już widać gdzie jest problem, socket A. nie lubi asynchronicznego ustawiania szyny procesora i pamięci. Ustaw 147/147 a timingami się nie przejmuj przy takim taktowaniu żadne nie będą problemem, a jak doczytasz w dziale FAQ co to jest, to kombinując z nimi można też uzyskać całkiem sporo.

 

Natomiast ja mam dziwny problem, po wgraniu spowrotem starego, orginalnego biosu komp mi się wiesza przy dotychczas stabilnych 1033 na pamięciach, dziwne wcześniej zwiechy były dopiero w okolicach 1050, no nic zflasciach!ę jeszcze raz tym razem winfoxem i zobaczę co będzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak no cienko trafiles na te pamieci infoneona ale jak byly infoneony na 9500 to byla radosc:) no co zrobic musisz suzkac moda na podwyzszenie napiecia na pamiatki bo sa niedovoltowane tak soebie to wlasnie wyobrazam bo karta ma nizsza wydajnosc jak juz grafa niewyrabia niestety! a artow nie ma bo pamieci sie nie przegrzewaja zapewne! moze infoneon zastosowal jakies ostre timingi moze pokombinujesz w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc z pamięciami jest raczej wszystko ok. Nie mogłem ystawć ich na 147. Więc przestawiłem na 133i CPU tez na 133. Wydaje mi sie że problem lezy gdzie indziej (tylko gdzie?). Tak jak juz wspomniałem na ati 9550 miałem plynna prace NFS MW, a moze tak NFS na NVIDII chodzi? Z wyglądu Battlefield 2 tez nie jestem zadowolony. Moze po prostu sa to gry pod Ati? Np. FEAR mi chodzi dobrze ale juz doom - straszne zwiechy,AOE3 dosyć dobrze choć potrafi sie zrestartowac komp po ok.godzinie (Chieftec 400W) no i ta "dosyc mała" punktacja w 3 dmarkach (ok.7500- 03 i 3200 -05 na 540/1000). To kurcze dałem 600zł za karte i musze wybierać w które gry mam grać a które nie? Podpowiedzcie gdzie moze lezec problem please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ns to teoria i nie jest to jednoznaczne z tym ze 1,6 na 100% wyzej sie krecic niz 2,0 ale szansa jest wieksza ;)

Do tego wlasnie to ze osoby posiadajace leadteka w 90% zachwalaja te karty powoduje moj dylemat. W koncu wiem co wtedy dostaje a ten galaxy niby dobra karta ale niepewnosc wieksza.

Pamięci 2ns pojadą zgodnie z normą 1000 Mhz ( i można pewnie jeszcze podkręcić ), pamięci 1,6 pojadą zgodnie z n. 1250 Mhz ( i pewnie więcej po OC ). 25% szybsze pamięci to sporo - z AA będzie szybciej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...