Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

M4TEUSZ

cieplej sie robi :D

hehe, coś w tym jest :)

 

jak byly infoneony na 9500 to byla radosc :)

poprzednio miałem właśnie R9500 i jak zobaczyłem napisy infineon na pamięciach byłem w siódmym niebie, byłem zanim nie zaczeło sypać artami w nature w 03 przy 990 i wszędzie indziej w 1033 <_< Niemniej na wydajność faktycznie nie nażekam, kartę sprawdzałem na A64@2,5GHz, nf3,... i 9000pkt w 2k3 na dzieńdobry, przy tak żałosnych zegarach na pamięciach robi wrażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przeglądam kilka tematów o 6600gt bo jutro jadę na giełdę komputerową w wawie po grafę i nie mogę się zdecydować czy 6600gt czy x800gt.chciałbym troszkę podkręcić kartę ale przerażają mnie te texty o freezach itp. a zależy mi na bezproblemowej współpracy grafy z nF3 na AGP....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xan02 tez bede kupowal galaxy ale wezme 6600ge pci-x za 420zeta ,a 160zeta roznicy wykorzystam na zmiane plyty z obecneo agp na pcix :-P

OK :) 160zl- jaka za to plyte kupie, do jakiegos ECS, i tak pewnie pewnie musial bym dolozyc :?

Druga kwestia, nie widzialem plyty z PCX, co by AthlonXP obslugiwala, a na A64 3000 Vince s939, brak funduszy :cry:

Nie ma latwo :sad:

Ile powinien mi ciagnac na 3Dmark03, 6600GT na kompie jak z sygnaturki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boodzisz

 

musisz sciagnac starsza wersje

http://downloads.pcworld.com/pub/new/utilities/gm507.zip

robisz dyskietke startowa wgrywasz na nia gm.exe

potem w dosie odpalasz ta dyskietke i wpisujesz gm.exe czekasz chwileczke i zaczyna testowac

 

Xan02

 

w 3dmark03 powinienes miec ponad 9xxx

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak no cienko trafiles na te pamieci infoneona ale jak byly infoneony na 9500 to byla radosc:) no co zrobic musisz suzkac moda na podwyzszenie napiecia na pamiatki bo sa niedovoltowane tak soebie to wlasnie wyobrazam bo karta ma nizsza wydajnosc jak juz grafa niewyrabia niestety! a artow nie ma bo pamieci sie nie przegrzewaja zapewne! moze infoneon zastosowal jakies ostre timingi moze pokombinujesz w biosie

Hm...moze jak poluzuje timingi da sie na wiecej puscic pamieci :)

Jest moze gdzie jakas dobra instrukcja do Nibitora jesli chodzi o zmiane timingow ??? Pytam bo te cyferki i literki w programie w zakladce timings nic mi nie mowia :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...moze jak poluzuje timingi da sie na wiecej puscic pamieci :)

Jest moze gdzie jakas dobra instrukcja do Nibitora jesli chodzi o zmiane timingow ??? Pytam bo te cyferki i literki w programie w zakladce timings nic mi nie mowia :blink:

ta zakładka wydaje się być przyjaźniejsza, ale nie mam na tyle odwagi i karty na PCI by to przetestować

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zakładka wydaje się być przyjaźniejsza, ale nie mam na tyle odwagi i karty na PCI by to przetestować

Nie trzeba odwagi.Karty nie trzeba nawet flashować by sprawdzić timingi.

Nibitor-->file->open BIOS->timings->autoselect timings->test timings->get timings->wpisujesz inne(lużniejsze)->set timings.

I to wszystko.Sprawdzasz czy pamieci lepiej się kręcą,jeżeli testy zakończą się pomyślnie to można flashowac bios ze zmienionymi timingami(tzn.wgrywamy ponownie orginalny ale zmodowany bios).

Należy zmieniać timingi podane w zakładce "Detailed Timings",ponieważ pozostałe jeszcze nie są "rozgryzione" i niewiadomo których parametrów(timingow) dotyczą.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boodzisz

 

musisz sciagnac starsza wersje

http://downloads.pcworld.com/pub/new/utilities/gm507.zip

robisz dyskietke startowa wgrywasz na nia gm.exe

potem w dosie odpalasz ta dyskietke i wpisujesz gm.exe czekasz chwileczke i zaczyna testowac

 

Xan02

 

w 3dmark03 powinienes miec ponad 9xxx

 

 

Umbrella jak zrobie dyskietkę startową to tam mi sie pojawiaja pliki i nie moge wszystkich skopiowac (bo sie nie mieszcza) z folderu gm bo ja to rozpakowałem.Może trzeba spakowane tam wrzucic? i odpalić z dyskietki. cos mi sie odpalilo tylko jakis error sie pojawil na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...to jakiej wersji NiBiTora uzywac bo ja mam 3.2 i teraz sciagnalem 2.6a ??? W tej 3.2 nie ma takich opcji o ktorych piszecie ;) Zaraz sprawdze wersja 2.6a :)

 

EDIT: Dobra...wersji 2.6a sa te opcje :) Czyli wychodzi na to ze moge testowac timingi przed flashowaniem tak ???

Jeszcze jedna prosba...moglibyscie podac albo pokazac obrazki z timingami na Waszych kartach to bym sobie porownal :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o to moje timingi bez zmian! ale chyba iedlugoi beda!!!

 

Dołączona grafika

Thx :)

 

Mam pytanka w zwiazku z tym...

Jak wybralem z menu Read BIOS->Select Device->Read into NiBiTor to mi wczytalo BIOS z karty i jak wybralem detiled timings to mi wyskoczylo tak...

 

Dołączona grafika

 

 

Potem jak wzialem Autoselect Timingset to mi wybral Timingset 5 czyli taki...

 

Dołączona grafika

 

 

Czemu mi wybral duzo slabsze timingi ???

Ktore timingi mam luzowac na poczatek ???

Z gory dzieki za pomoc :P

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to testowanie chyba nie do końca działa, nie zczytuje przeedytowanych hexów, po ręcznym wklepaniu wartości i zatwierdzeniu testu nie odczułem żadnych zmian, max oc nie ruszyło się nawet o złamanego MHz ani w górę ani w dół, mimo znacznych modyfikacji :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak, male pytanko.

Czy zamontowales radiatorki na pamieciach w swoim Winfast'cie?

Nie mam radiatorkow na pamieciach.Jedyne co mam to wentylator wdmuciach!acy powietrze do srodka na dole obudowy i wydmuciach!acy pod zasilaczem.Jak podkrecam karte to zwiekszam obroty tych wentylatorow...a czasami i nie ;)

 

kosiak mi wybralo zestaw 7 i i powiekm CI ze tez widzialem timingi ponad 20 i kurcze jakos mi sie to nie podobalo i nawet nie testowalem a Ty? u CIbei jak wsyzlo?

Hm...ja jeszcze tez nie sprawdzalem tego...jak sprawdze to dam znac co to mi dalo :)

 

Czy to testowanie timingow w NiBiTorze jest bezpieczne ??? Chodzi mi o to czy jak zapuszcze jakies dla testu i bedzie lipa to po restarcie kompa wszystko wroci do normy ??? :) Nie chcialbym sobie spieprzyc karty przy tym ;)

 

UPDATE:

Dalemkarcie Timingset 5 i zwiekszylem tRCDRD,tRCDWR,tRRD o jeden do gory i nic mi to nie dalo jesli chodzi o OC pamieci.Wynik w 3Dmarku03 na 500/1075MHz zrobil sie jeszcze gorszy...kolo 6300pkt :mur: Chyba naprawde te infineony sa do dupki :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zaostrza timingi i sprawdz czy bedzie to samo taktowanie? jak uzyskasz to samno to bedzies zmial wydajniejsze mhz co idzie za wydajnoscia! ja pobawie sie z tym tylko bracki neich mi odda hdd bo powiedzialem ze mam 30gb nowych filmow to mowi ze bierze:)

 

a i mam pytanie czy podnoszenie napieicia agp cos wam daje?

drugie pytanie czy do testow zwiekszanie szyne agp, a jezeli tak to jakie macie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zaostrza timingi i sprawdz czy bedzie to samo taktowanie? jak uzyskasz to samno to bedzies zmial wydajniejsze mhz co idzie za wydajnoscia! ja pobawie sie z tym tylko bracki neich mi odda hdd bo powiedzialem ze mam 30gb nowych filmow to mowi ze bierze:)

 

a i mam pytanie czy podnoszenie napieicia agp cos wam daje?

drugie pytanie czy do testow zwiekszanie szyne agp, a jezeli tak to jakie macie efekty?

Mi zwiekszanie napiecia AGP nic nie daje :)

Szyna AGP mam ustawiona na 67MHz bo dzieki temu karta mi sie nie wiesza w 3D :)

 

UPDATE:

Zabawa z timingami tRP,tRAS,tRFC,tRC odniostla skutek :P

Mianowicie przy tych timingach podniesionych o jeden do gory karta na 1075MHz na pamieciach pracowala normalnie i nie notowalem spadku wydajnosci ktory byl wczesniej juz dla >1065MHz na pamieciach.Na 1100MHz sie zwiesila w 3DMarku co tez oznacza ze jakas roznica jest :) Bede mial wiecej czasu to posiedze dluzej nad tym ;)

 

prosze o to moje timingi bez zmian! ale chyba iedlugoi beda!!!

 

Dołączona grafika

Wydaje mi sie ze to nie sa Twoje timingi ;) Jak sie wezmie autodetect to NiBiTor wykrywa poprawne timingi czyli dla Ciebie timingset 7 a dla mnie timingset 5 (moze stad sie braly te roznice wydajnosci przy nizszych zegarach gdy mi ludzie nie wierzeyli ze na tak niskich taktach przelamalem 9000pkt w 3DMarku03 ;) ) Zauwazylem to przy opcji Test Timings bo najpierw sczytuje ona timingi z karty ktore sa obecne i w moim przypadku szczytala dokladnie te ktore byly w timingdet 5 a komp byl po restarcie wiec nic nie bylo zmieniane :P

Latwo do sprawdzic :) Timingi ktore mozna zmieniac w test timings sa zapisane w rejestrach GPU dzieki czemu mozna je modyfikowac :) Sa to timingi zapisywane w sekcji timing0 i timing2.Juz podaje przyklad...

Jak mamy przykladowo w timing0 napisane 04080E0C to oznacza ze tRP=4,tRAS=8,tRFC=14,tRC=12 (04=4,08=8,0E=14,0C=12) :) Dalej jak w timing2 mamy napisane 00220404 to tRRD=2,tRCDWR=4,tRCDRD=4 (nie wiem za co odpowiada pole 00 i czemu w polu od tRRD jest 22 zamiast 02) :)

Wiec zeby sprawdzic prawdziwe timingi trzeba wziac Test timings->Get Timings i sczytywac pola timing0 i timing2 :) bo te 4-8-14-12 i 2-4-4 to NiBiTor ustawia sobie tak na starcie i tyle :)

To narazie tyle z moich obserwacji ;) :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ennno panowie -kombinujecie.

 

Małe FAQ.

1.Co to jest timingset?

Jest to numer zestawu ,który odczytuje z BIOSu i z którego korzysta sterownik.

W zależności od typu karty odczytane moga być różne zestawy tzn.i np.Leadtek 6600 GT (to tylko przykład) korzysta z zestawu pierwszego(timingset 1),ale już Galaxy 6600GT mogący dysponować/dysponujący innymi pamięciami może już korzystać z innego .To samo dotyczy innych typów kart -GF6800/7800 itd.

Należy edytować tylko i wyłącznie ten -wykryty- zestaw i żadnego innego.

 

2.Jak sprawdzić z którego zestawu korzysta moja karta.

Najprościej-

Nibitor(2,6a lub nowszy)->file ->open BIOS->plik z BIOSEM->timings->Autoselect timings(pojawi się jeszcze okienko z wyborem karty).

lub

nibitor->read bios->select device->read into nibitor->timings->autoselect timings

albo

Riva Tuner->Graphics subsystem diagnostics report->NVIDIA graphics processor registers->odnajdujemy NV_PFB_TIMING 0(oraz 1 i 2).

timingi podane są po prawej stronie NV_...

W ten sposób mozna zweryfikować ,czy timingi ustawione(i zmienione) przez nibitora faktycznie są w użyciu.

 

3.Które Timingi edytować?

Najbezpieczniej te w zakładce "Detailed timings",pozostale są jeszcze niewiadomą(jeszcze).Zaznaczyc trzeba ,że jest to zaledwie kilka z kilkudziesięciu opóżnień na których pracują pamieci DDR.Za pomocą hex edytora można poszukać wartości odpowiadającym pozostałym timingom-ale z uwagi na ich ilość i często identyczne wartości jest to trudne.

 

4.Skąd mam wiedzieć jak własciwie dobrać timingi?

Najprościej :

Spisać oznaczenia kości oraz ściągnąć ze strony producenta "Data Sheet".W dokumencie tym, można znależć b.dużo informacji ,część z nich jest bardziej przydatna np.inżynierom ,ale jest tam wiele innych jak np.pobór mocy przez moduł,jego temperatura max. pracy,napięcie,oraz to co nas najbardziej interesuje -TIMINGI.

B.często specyfikacja dotyczy wielu kości o identycznym oznaczeniu a rózniących się jedynie czasem dostępu,dzięki temu, dysponujemy fabrycznymi(prawidłowymi) timingami dla kości o podobnych czasach dostępu,które to można zastosować,wpisując opóznienia dal lepszych pamieci(np.mamy 2.ns i zmieniamy @ 1,6ns).

 

5.Czy to jest bezpieczne?

Jeżeli poluzowujemy timingi to w zasadzie możemy liczyc się z utrata wydajności,bardziej ryzkowne jest ich zaostrzanie,grozi bowiem niestabilnościa lub błedami w obrazie lub b.dużą stratą wydajności (klatkowanie).

 

 

6.Co mi to da?

Trudno jednoaznacznie odpowiedzieć.Bywa tak,że po poluzowaniu timingów OC wzrasta w większym lub mniejszym stopniu,ale czasem skutkuje utratą wydajności lub też nie da się zauważyć żadnej róznicy.Analogicznie jak w przypadku zwykłych modułów DDR ,poluzowanie timingów może wplynąć na większe OC pamięci dzięki czemu można uzyskać wyższe FSB ,ale nie zawsze DDR-y zachowują się tak jak powinny i OC nie wzrasta.Generalnie zależy to od jakosci modułów,ich układu zasilania(pojemność kondensatorów),od producenta itd.itp.Bywa i tak ,że pomimo większej szybkości VDDR nie przeklada się to na np.wynik w 3dmarkach.Zyskuje się za to przepustowość,dzięki czemu można sobie pozwolic na wyższy tryb FSAA lub wogóle na FSAA.Nie zawsze szybsze pamięci z poluzowanymi timingami bedą szybsze od standartowych z agresywniejszymi.Ale przy szynie 128bit w wielu kartach każde kilkaset MB/s to zawsze coś.Każdy sam musi ocenic co mu bardziej odpowiada.

 

To chyba wszystko-mam nadzieje że to mini FAQ komuś się przyda.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ennno panowie -kombinujecie.

 

Małe FAQ.

1.Co to jest timingset?

Jest to numer zestawu ,który odczytuje z BIOSu i z którego korzysta sterownik.

W zależności od typu karty odczytane moga być różne zestawy tzn.i np.Leadtek 6600 GT (to tylko przykład) korzysta z zestawu pierwszego(timingset 1),ale już Galaxy 6600GT mogący dysponować/dysponujący innymi pamięciami może już korzystać z innego .To samo dotyczy innych typów kart -GF6800/7800 itd.

Należy edytować tylko i wyłącznie ten -wykryty- zestaw i żadnego innego.

 

2.Jak sprawdzić z którego zestawu korzysta moja karta.

Najprościej-

Nibitor(2,6a lub nowszy)->file ->open BIOS->plik z BIOSEM->timings->Autoselect timings(pojawi się jeszcze okienko z wyborem karty).

lub

nibitor->read bios->select device->read into nibitor->timings->autoselect timings

albo

Riva Tuner->Graphics subsystem diagnostics report->NVIDIA graphics processor registers->odnajdujemy NV_PFB_TIMING 0(oraz 1 i 2).

timingi podane są po prawej stronie NV_...

W ten sposób mozna zweryfikować ,czy timingi ustawione(i zmienione) przez nibitora faktycznie są w użyciu.

 

3.Które Timingi edytować?

Najbezpieczniej te w zakładce "Detailed timings",pozostale są jeszcze niewiadomą(jeszcze).Zaznaczyc trzeba ,że jest to zaledwie kilka z kilkudziesięciu opóżnień na których pracują pamieci DDR.Za pomocą hex edytora można poszukać wartości odpowiadającym pozostałym timingom-ale z uwagi na ich ilość i często identyczne wartości jest to trudne.

 

4.Skąd mam wiedzieć jak własciwie dobrać timingi?

Najprościej :

Spisać oznaczenia kości oraz ściągnąć ze strony producenta "Data Sheet".W dokumencie tym, można znależć b.dużo informacji ,część z nich jest bardziej przydatna np.inżynierom ,ale jest tam wiele innych jak np.pobór mocy przez moduł,jego temperatura max. pracy,napięcie,oraz to co nas najbardziej interesuje -TIMINGI.

B.często specyfikacja dotyczy wielu kości o identycznym oznaczeniu a rózniących się jedynie czasem dostępu,dzięki temu, dysponujemy fabrycznymi(prawidłowymi) timingami dla kości o podobnych czasach dostępu,które to można zastosować,wpisując opóznienia dal lepszych pamieci(np.mamy 2.ns i zmieniamy @ 1,6ns).

 

5.Czy to jest bezpieczne?

Jeżeli poluzowujemy timingi to w zasadzie możemy liczyc się z utrata wydajności,bardziej ryzkowne jest ich zaostrzanie,grozi bowiem niestabilnościa lub błedami w obrazie lub b.dużą stratą wydajności (klatkowanie).

6.Co mi to da?

Trudno jednoaznacznie odpowiedzieć.Bywa tak,że po poluzowaniu timingów OC wzrasta w większym lub mniejszym stopniu,ale czasem skutkuje utratą wydajności lub też nie da się zauważyć żadnej róznicy.Analogicznie jak w przypadku zwykłych modułów DDR ,poluzowanie timingów może wplynąć na większe OC pamięci dzięki czemu można uzyskać wyższe FSB ,ale nie zawsze DDR-y zachowują się tak jak powinny i OC nie wzrasta.Generalnie zależy to od jakosci modułów,ich układu zasilania(pojemność kondensatorów),od producenta itd.itp.Bywa i tak ,że pomimo większej szybkości VDDR nie przeklada się to na np.wynik w 3dmarkach.Zyskuje się za to przepustowość,dzięki czemu można sobie pozwolic na wyższy tryb FSAA lub wogóle na FSAA.Nie zawsze szybsze pamięci z poluzowanymi timingami bedą szybsze od standartowych z agresywniejszymi.Ale przy szynie 128bit w wielu kartach każde kilkaset MB/s to zawsze coś.Każdy sam musi ocenic co mu bardziej odpowiada.

 

To chyba wszystko-mam nadzieje że to mini FAQ komuś się przyda.

 

Spoko FAQ...przyda sie :) Szkoda ze nie napisales tego wczesniej bo bym nie musial siedziec dzis pol dnia rozgryzajac nibitora ;)

Hm...moj Leadtek A6600GT na Infineonach 2.0ns uzywa Timingset 5 :) Mozeby inni uzytkownicy podali jakiego timingset uzywa ich karta ??? :)

Wlasnie...co jest lepsze dla GPU 6600GT...wyzsza przepustowosc pamieci czy wlasnie szybszy dostep do pamieci(ostrzejsze timingi)?

 

A tutaj jest link do FAQa NiBiTora (po angielsku)

http://www.mvktech.net/content/view/2069/37/

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi dobrane przez producenta są już z reguły tak dobrane ,że nie ma sensu przynajmniej ich zaostrzać-szybko może się okazać że spowoduje to utratę stabilności(szczególnie przy dłuższych sesjach wymagającą grą).A zysk wydajności -jezeli bedzie- to praktycznie niezauważalny.Czestotliwości w 6600GT GPU i VDDR są nieprzypadkowo dobrane,i widać jak przepustowość pamięci ma duży wpływ na tą konstrukcję(np.zwykły 6600 po OC vs standartowy 6600GT).Warto więc dążyć do tego by jednak uzyskać jak największą przepustowość.Tak jak napisałem dodatkowe Mhz dadzą na pewno większą wydajność-szczególnie przy korzystaniu z FSAA.Łatwo to sprawdzić uruchamiając chociażby 3dmarka z FSAA z podkręconymi (tylko)pamieciami a potem z niepodkręconymi-przy GPU@500(stock).Warto wydusić więc z tej 128bitowej szyny jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezbronny bardzo piekne faq!

tak wiec co dopw ydajnosci poprezz zmiane timingow troskze sie nie zgadzam po rozmowach z masellem to one naprawde daja kopa jezeli je umiejetnie zmieniasz! wiec warto je wyostrzac! chcialbym dodac ze jest to czasochlonna robota! ale kiedys sie z ania zabiore ak znajde troskze czasu (czyli niedlugo)

 

Klosiak nom widac ze mas zbardziej zaostrzone timingi

a oto moj screen z rivy

Dołączona grafika

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój drogi masz przeeewalone.......

:wink:

G-forcy z serii 6xxx i plyty na nf3 niezbyt za sobą przepadają, a konkretniej zazwyczaj wystepuje ten problemik.... Miłej leORT: ORT: ORT: ktury...

 

Ale zeby oszczedzic Ci czasu napisze w skrócie co nalezy zrobić.

Na poczatku wyłacz Fast Writes w biosie,jezeli to nie pomoże to musisz zastosowac specyficzną kolejność instalacji sterownikow od mobo:

-najpierw wszystko usuwasz [chyba oczywiste :lol: ]

-instalacja sterowników od mobo bez instalowania sterownika GART

-instalacja sterow od grafiki

-instalacja sterownika GART

 

mi pomogło :wink:

Cześć Leborg !

Widzę, że jesteś tu znaną i lubianą osobą, bo znasz się na kompach :wink:

Mam identyczny problem z Winfastem 6600 GT TDH (już 5 tydzień z nią walczę), ale mój sprzęt trochę się różni od tamtego pana. Jakbyś mi doradził instalację sterów od początku? I co to jest "mobo"? A "gart" występuje w płytach nVidii, więc jaki odpowiednik może być w Asus'ie?

Poza tym robiłem to samo z flashem biosa (ale płyty głównej-nie mam pojęcia jak to zrobić z kartą), wyłączyłem fast writes, apperture size dałem na 128Mb i dalej są zwiechy i różne dziwne komunikaty :sad:

Proszę poradź coś...

Moja konfiguracja:

Athlon 2000XP (1,66 GHz); ASUS A7V8X-X (socket A); WD 80 Gb (cache 8 Mb); Nagrywarka LG; Zasilacz Colorsit 480 W; Pamięci DDR: 256 Mb Elixir i 512 Kingston; monitor CRT NEC Multisync V720; no i nieszczęsny Leadtek Winfast 6600 GT TDH.

Pozdrawiam i liczę na ciekawą propozycję uruchomienia tego złomu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Leborg !

Widzę, że jesteś tu znaną i lubianą osobą, bo znasz się na kompach :wink:

Mam identyczny problem z Winfastem 6600 GT TDH (już 5 tydzień z nią walczę), ale mój sprzęt trochę się różni od tamtego pana. Jakbyś mi doradził instalację sterów od początku? I co to jest "mobo"? A "gart" występuje w płytach nVidii, więc jaki odpowiednik może być w Asus'ie?

Poza tym robiłem to samo z flashem biosa (ale płyty głównej-nie mam pojęcia jak to zrobić z kartą), wyłączyłem fast writes, apperture size dałem na 128Mb i dalej są zwiechy i różne dziwne komunikaty :sad:

Proszę poradź coś...

Moja konfiguracja:

Athlon 2000XP (1,66 GHz); ASUS A7V8X-X (socket A); WD 80 Gb (cache 8 Mb); Nagrywarka LG; Zasilacz Colorsit 480 W; Pamięci DDR: 256 Mb Elixir i 512 Kingston; monitor CRT NEC Multisync V720; no i nieszczęsny Leadtek Winfast 6600 GT TDH.

Pozdrawiam i liczę na ciekawą propozycję uruchomienia tego złomu :)

:mur: choc postaraj sie przejrzec ten topic... :mur:

do tego google tez nei gryzie a umiejetnosc czytania wspaniale sie przydaje :)

 

powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...