Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Timingi dobrane przez producenta są już z reguły tak dobrane ,że nie ma sensu przynajmniej ich zaostrzać-szybko może się okazać że spowoduje to utratę stabilności(szczególnie przy dłuższych sesjach wymagającą grą).A zysk wydajności -jezeli bedzie- to praktycznie niezauważalny.Czestotliwości w 6600GT GPU i VDDR są nieprzypadkowo dobrane,i widać jak przepustowość pamięci ma duży wpływ na tą konstrukcję(np.zwykły 6600 po OC vs standartowy 6600GT).Warto więc dążyć do tego by jednak uzyskać jak największą przepustowość.Tak jak napisałem dodatkowe Mhz dadzą na pewno większą wydajność-szczególnie przy korzystaniu z FSAA.Łatwo to sprawdzić uruchamiając chociażby 3dmarka z FSAA z podkręconymi (tylko)pamieciami a potem z niepodkręconymi-przy GPU@500(stock).Warto wydusić więc z tej 128bitowej szyny jak najwięcej.

 

bezbronny bardzo piekne faq!

tak wiec co dopw ydajnosci poprezz zmiane timingow troskze sie nie zgadzam po rozmowach z masellem to one naprawde daja kopa jezeli je umiejetnie zmieniasz! wiec warto je wyostrzac! chcialbym dodac ze jest to czasochlonna robota! ale kiedys sie z ania zabiore ak znajde troskze czasu (czyli niedlugo)

 

Klosiak nom widac ze mas zbardziej zaostrzone timingi

a oto moj screen z rivy

1916708[/snapback]

Cześć Leborg !

Widzę, że jesteś tu znaną i lubianą osobą, bo znasz się na kompach :wink:

Mam identyczny problem z Winfastem 6600 GT TDH (już 5 tydzień z nią walczę), ale mój sprzęt trochę się różni od tamtego pana. Jakbyś mi doradził instalację sterów od początku? I co to jest "mobo"? A "gart" występuje w płytach nVidii, więc jaki odpowiednik może być w Asus'ie?

Poza tym robiłem to samo z flashem biosa (ale płyty głównej-nie mam pojęcia jak to zrobić z kartą), wyłączyłem fast writes, apperture size dałem na 128Mb i dalej są zwiechy i różne dziwne komunikaty :sad:

Proszę poradź coś...

Moja konfiguracja:

Athlon 2000XP (1,66 GHz); ASUS A7V8X-X (socket A); WD 80 Gb (cache 8 Mb); Nagrywarka LG; Zasilacz Colorsit 480 W; Pamięci DDR: 256 Mb Elixir i 512 Kingston; monitor CRT NEC Multisync V720; no i nieszczęsny Leadtek Winfast 6600 GT TDH.

Pozdrawiam i liczę na ciekawą propozycję uruchomienia tego złomu :)

mobo = plyta glowna :)

gart = sterownik do obslugi AGP dla plyt na chipsetach nForce1/2/3 (jesli Twoj ASUS jest na chipsecie Via to trzeba instalowac sterowniki VIA 4in1 czy jakos tak ;)

Flash BIOSu karty mozesz zrobic programem nVFlash ktory jest dostepny w sieci i na Tweak jest gdzies opisane jak to robic :) Zreszta jak masz Leadteka to masz oprogramowanie WinFox a w tym pakiecie jest programik do flashowania BIOSu karty z poziomu windowsa :) WinFlash chyba sie nazywa :P

Zmien czestotliwosc pracy AGP na 67MHz (moze pomoze).Jesli chodzi o sterowniki to mysle ze one nie maja zbyt duzego wplywu na freezy i zwiechy.W kazdym razie ja na roznych mialem to samo ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: choc postaraj sie przejrzec ten topic... :mur:

do tego google tez nei gryzie a umiejetnosc czytania wspaniale sie przydaje :)

 

powodzenia zycze

To może Ty kolego mi odpowiesz na te zagadnienia? Nie musisz się ze mnie nabijać, bo nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem kompa jak Ty :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Ty kolego mi odpowiesz na te zagadnienia? Nie musisz się ze mnie nabijać, bo nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem kompa jak Ty :sad:

skad wiesz ze ejstem zaawansowany... choc co to wogole znaczy??

 

nie nabijam sie, tylko nie mam czasu ZA CIEBIE przeszukiwac tematu... uzyj szukaj, uzyj google i wykaz troche swojej inwencji, bo nikt tu za ciebie nie bedzie wyszukiwal tego.

 

powodow twojego problemu moze byc kilka, szukaj&czytaj a mzoe cos znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabawa w zaostrzanie timingow dala jakies 50-100pkt w 3DMarku 2003 a luzowanie dalo z 10MHz na pamieciach :mur:

mobo = plyta glowna :)

gart = sterownik do obslugi AGP dla plyt na chipsetach nForce1/2/3 (jesli Twoj ASUS jest na chipsecie Via to trzeba instalowac sterowniki VIA 4in1 czy jakos tak ;)

Flash BIOSu karty mozesz zrobic programem nVFlash ktory jest dostepny w sieci i na Tweak jest gdzies opisane jak to robic :) Zreszta jak masz Leadteka to masz oprogramowanie WinFox a w tym pakiecie jest programik do flashowania BIOSu karty z poziomu windowsa :) WinFlash chyba sie nazywa :P

Zmien czestotliwosc pracy AGP na 67MHz (moze pomoze).Jesli chodzi o sterowniki to mysle ze one nie maja zbyt duzego wplywu na freezy i zwiechy.W kazdym razie ja na roznych mialem to samo ;)

Dzięki :) Fakt-jest 4in1, czyli mam zacząć od niego. O.K. Ale tam są 3 stery do wybrania: VIA PCI IDE Bus Driver; AGP Driver (AGP 3.0 Supported); VIA INF Driver 2.00a-który najpierw zainstalować przed grafą?

WinFox'em robiłem ten flash, ale nie akceptuje najbardziej aktualnego pliku ROM dostępnego na stronie Leadtek'a :sad: A gdzie zmieniałeś częstotliwość pracy AGP na 67MHz? I mów po ludzku-jakie freezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Fakt-jest 4in1, czyli mam zacząć od niego. O.K. Ale tam są 3 stery do wybrania: VIA PCI IDE Bus Driver; AGP Driver (AGP 3.0 Supported); VIA INF Driver 2.00a-który najpierw zainstalować przed grafą?

WinFox'em robiłem ten flash, ale nie akceptuje najbardziej aktualnego pliku ROM dostępnego na stronie Leadtek'a :sad: A gdzie zmieniałeś częstotliwość pracy AGP na 67MHz? I mów po ludzku-jakie freezy?

Co do VIA 4in1 to instaluj jak wszystko leci ;) Ja najnowszy BIOS wgrywalem przy uzyciu WinFoxa i wszystko bylo OK.Moze jednak sciagnales nie ta wersje BIOSu co trzeba???Musi byc wersja do karty HDTV :) Poszukaj w tym topicu bo ktos dawal linka do najnoszego BIOSu :) Jak WinFox sie buntuje przy aktualizacji to pozostaje nVFlash :)

U mnie czestotliwosc pracy AGP zmienia sie w BIOSie plyty glownej ale nie wiem czy w plytach opartych o chipset VIA tez jest taka opcja.Mozesz sprawdzic.Jednak cos mi sie nie zgadza bo problemy powiny wystepowac na konfiguracjach nForce3+GF6xxx (6600,6800) a z tego co czytalem to zauwazylem ze ludzie z chipsetami VIA nie maja takich problemow :) Moze zasilacz Ci nie wyrabia bo jest za slaby ??? Albo karta jest po portu uwalona ???

 

freezy = krotkie zaciecia obrazu podczas sceny 3D (np.gry) <--- to juz mogles w slowniku sobie sprawdzic ;) i domyslic sie znaczenia zwiazanego z kartami graficznymi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Fakt-jest 4in1, czyli mam zacząć od niego. O.K. Ale tam są 3 stery do wybrania: VIA PCI IDE Bus Driver; AGP Driver (AGP 3.0 Supported); VIA INF Driver 2.00a-który najpierw zainstalować przed grafą?

WinFox'em robiłem ten flash, ale nie akceptuje najbardziej aktualnego pliku ROM dostępnego na stronie Leadtek'a :sad: A gdzie zmieniałeś częstotliwość pracy AGP na 67MHz? I mów po ludzku-jakie freezy?

najlepiej jakbys zaczal w ten sposob:

 

- reinst windy

- stery do mobo (jesli masz chipset via to via4w1 -> zainstaluj wszystko jak leci, jak nvdie to tak jak wyzej pisali ci)

- stery do grafy

- w biose: agp apperature size = polowe twojej pamieci operacyjnej, czyli jak masz 768 ustaw 256 i zobacz jak chodzi a pozniej 512 i sprawdz, bo sam nie wiem ile powinienes ustawic przy 768mb);

dalej 67mhz tez ustawiasz w biosie, w zaleznosci od modelu plyty - poszukaj gdzie to masz.

 

 

dalej nalegam na uzycie szukajki a nie pojscie na latwizne...

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej 67mhz tez ustawiasz w biosie, w zaleznosci od modelu plyty - poszukaj gdzie to masz.

dalej nalegam na uzycie szukajki a nie pojscie na latwizne...

 

powodzenia

67mhz ustawia sie tylko w przypatku nf3 :)

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabawa w zaostrzanie timingow dala jakies 50-100pkt w 3DMarku 2003 a luzowanie dalo z 10MHz na pamieciach :mur:

W tym małym FAQ napisałem wyraznie w pkt.6 ,że kazdy musi sprawdzić sobie sam czy lepsze rezultaty osiągnie na luznych czy na agresywnych opoznieniach.

Wystarczy bowiem ,że producent zastosował luzniejsze ,bardziej zachowawcze opóznienia i w tym przypadku zastosowanie krótszych może dać przyzwoite rezultaty.

W przypadku gdy już fabrycznie są agresywne ,to jest już gorzej(ze stabilnością z reguły).

Każde pamięci kręcą się troche inaczej,

wzrost wydajności o kilka % jest zupełnie pomijalny-bo w praktyce nie do wychwycenia.Natomiast w przypadku walki o kazdy pkt. w 3dmarkach to zawsze coś.

Przypominam ,że i dużo ważniejszych timingow nie można zmienić -więc póki co nie zawsze zmiana da pożądany rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy sie szykuja na recordy mowisz ze proca jutro bedziesz mial a ja Cie tez pociesze jutro leci do mnie venice selekt:) wiec bedzie ostra jazda:P

 

Klosiak i jakie zastosowales timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n no widze ze przygotowaliscie cos nowego do tuningu 6600GT ;] hehe chetnie sie pobawie ale mpoize jutro ;] wreszcie jutro bede robil napad na ok 11K w 2003 ;] hehe bo jutro wreszcie bede mial swojego procka ;] ehh.. jsuh sie nie moge doczekac ;]

Kutfa...zeby moja karta sie tak krecila to bym sie pobawil w bicie rekordow a na swojej konfiguracji to moge zrobic max kolo 9100pkt w 3DMarku03 :( Podkrecalnosc mojego Leadteka to porazka niestety :( (570/1065MHz...1075MHz na luzniejszych timingach ale wtedy ma jedno wychodzi z 1065MHz na ostrzejszych)

 

wszyscy sie szykuja na recordy mowisz ze proca jutro bedziesz mial a ja Cie tez pociesze jutro leci do mnie venice selekt:) wiec bedzie ostra jazda:P

 

Klosiak i jakie zastosowales timingi?

Timingi tRP-tRAS-tRFC-tRC dalem najpierw o 1 w dol potem o 2 w dol (pamietaj ze tRC=tRP+tRAS - tak powinno sie ustawiac) czyli tak 5-11-24-16 a potem 4-10-23-14 (chyba na tym drugim ustawieniu mialem arty)

Timingi tRRD-tRCDWR-tRCDRD dalem o 1 w dol czyli 3-4-7 albo 4-4-7 :)

Na HEXy musisz sobie przeliczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko hexy w skzole licze na ukladach cyfrowych! hehe zajebista sprawa:P kurcze nom musze tez pobawic sie timingami tylk musze wgrac jescze ten bios o ktorym wspominalem i ktory ma zainstalowany klosiak

klosiak a co do twoich taktowan to naprawde wspolczuje CI ze masz infineony , ale mam rade na twoje 570mhz na gpu zdjemij wiatrak i przesmaruj nowa pastatermoprzewodzaco u mnie dalo 15-20mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko hexy w skzole licze na ukladach cyfrowych! hehe zajebista sprawa:P kurcze nom musze tez pobawic sie timingami tylk musze wgrac jescze ten bios o ktorym wspominalem i ktory ma zainstalowany klosiak

klosiak a co do twoich taktowan to naprawde wspolczuje CI ze masz infineony , ale mam rade na twoje 570mhz na gpu zdjemij wiatrak i przesmaruj nowa pastatermoprzewodzaco u mnie dalo 15-20mhz

Hm...juz dawno temu GPU karty i mostek HSI wysmarowalem pasta Arctic Silver 5 :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbys zaczal w ten sposob:

 

- reinst windy

- stery do mobo (jesli masz chipset via to via4w1 -> zainstaluj wszystko jak leci, jak nvdie to tak jak wyzej pisali ci)

- stery do grafy

- w biose: agp apperature size = polowe twojej pamieci operacyjnej, czyli jak masz 768 ustaw 256 i zobacz jak chodzi a pozniej 512 i sprawdz, bo sam nie wiem ile powinienes ustawic przy 768mb);

dalej 67mhz tez ustawiasz w biosie, w zaleznosci od modelu plyty - poszukaj gdzie to masz.

dalej nalegam na uzycie szukajki a nie pojscie na latwizne...

 

powodzenia

Zrób coś dla ludzkości i mi pomóż :-| Nie znam kart graficznych Leadtek'a i nie mam pojęcia jak należy je konfigurować z mobo ECS :cry: Dlatego poradź coś więcej-przeinstalowałem windę, zainstalowałem stery jak napisałeś, w biosie zrobiłem jak kazałeś i dalej na NFSU2 staje i nie chce ruszyć :cry: :cry: :cry:

Ciekawostka-przełożyłem tą kartę do kompa z prockiem 1,4 Sempron, mobo nf3, zasilaczem Tracer 400W i tam śmigała na high detal jak złoto; nawet na NFSMW :wink: I co tam zauważyłem-Interrupt No: IRQ=17; AGP status=4X. A u mnie na ECS jest odpowiednio: IRQ=16 i AGP=8X. I co teraz mi możesz na to poradzić?

P.S. W googlach sam nic nie zdziałam;potrzebuję konkretnych porad od fachowców :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś dla ludzkości i mi pomóż :-| Nie znam kart graficznych Leadtek'a i nie mam pojęcia jak należy je konfigurować z mobo ECS :cry: Dlatego poradź coś więcej-przeinstalowałem windę, zainstalowałem stery jak napisałeś, w biosie zrobiłem jak kazałeś i dalej na NFSU2 staje i nie chce ruszyć :cry: :cry: :cry:

Ciekawostka-przełożyłem tą kartę do kompa z prockiem 1,4 Sempron, mobo nf3, zasilaczem Tracer 400W i tam śmigała na high detal jak złoto; nawet na NFSMW :wink: I co tam zauważyłem-Interrupt No: IRQ=17; AGP status=4X. A u mnie na ECS jest odpowiednio: IRQ=16 i AGP=8X. I co teraz mi możesz na to poradzić?

P.S. W googlach sam nic nie zdziałam;potrzebuję konkretnych porad od fachowców :wink:

konfig, jaki masz dokaldnie konfig??

 

wywal wszystkie karty z porotw pci jak cos masz tam wsadzone i sprobuj... moze cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig, jaki masz dokaldnie konfig??

 

wywal wszystkie karty z porotw pci jak cos masz tam wsadzone i sprobuj... moze cos da.

[/quot

Nie mam żadnej karty w pci-ten winfast jest na AGP...

 

Konfig już dziś opisywałem (zaraz przed południem). Spójrz na niego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab dzieki za linki naprawde kurcze niezle! i zajbiesta tabelka! teraz zaczynam wlasnie studiowac ja:) heheh musze sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za wyniczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś dla ludzkości i mi pomóż :-| Nie znam kart graficznych Leadtek'a i nie mam pojęcia jak należy je konfigurować z mobo ECS :cry: Dlatego poradź coś więcej-przeinstalowałem windę, zainstalowałem stery jak napisałeś, w biosie zrobiłem jak kazałeś i dalej na NFSU2 staje i nie chce ruszyć :cry: :cry: :cry:

Ciekawostka-przełożyłem tą kartę do kompa z prockiem 1,4 Sempron, mobo nf3, zasilaczem Tracer 400W i tam śmigała na high detal jak złoto; nawet na NFSMW :wink: I co tam zauważyłem-Interrupt No: IRQ=17; AGP status=4X. A u mnie na ECS jest odpowiednio: IRQ=16 i AGP=8X. I co teraz mi możesz na to poradzić?

P.S. W googlach sam nic nie zdziałam;potrzebuję konkretnych porad od fachowców :wink:

Hm...IRQ niewazne bo WinXp i tak jakos tam po swojemu wszystko ustala...predkosc AGP tez niewiele ma do rzeczy...chyba ze chcesz sprobowac to mozesz u siebie zmineic na AGP 4X w BIOSie :)

 

Tak jak napisal Mazzi...podaj dokladna konfiguracje swojego kompa(CPU,MoBo,RAM,karty rozszerzen,zasilacz itd.)i ustawienia na jakich chodzi RAM i CPU.

 

Hm...ECS to nie jest zbyt dobra marka i podobniez duzo jest problemow z tymi plytami glownymi wiec bardzo mozliwe ze to ona jest winowajczynia ;) skoro w innym kompie wszystki smiga i piszesz ze karta jest na 100% sprawna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...IRQ niewazne bo WinXp i tak jakos tam po swojemu wszystko ustala...predkosc AGP tez niewiele ma do rzeczy...chyba ze chcesz sprobowac to mozesz u siebie zmineic na AGP 4X w BIOSie :)

 

Tak jak napisal Mazzi...podaj dokladna konfiguracje swojego kompa(CPU,MoBo,RAM,karty rozszerzen,zasilacz itd.)i ustawienia na jakich chodzi RAM i CPU.

 

Hm...ECS to nie jest zbyt dobra marka i podobniez duzo jest problemow z tymi plytami glownymi wiec bardzo mozliwe ze to ona jest winowajczynia ;) skoro w innym kompie wszystki smiga i piszesz ze karta jest na 100% sprawna :)

Spoko z Was kolesie i dzięki, że mi chcecie pomóc :) I sorry, że Wam zawracam mandolinę :sad: Ale please, doradźcie coś :cry: :cry: :cry:

CPU AMD Athlon XP 2000 Box (1667 MHz) socket A 749; ASUS A7V8X-X z chipset'em VIA KT 400/333; DDR 512 Kingston i DDR 256 Elixir; karty rozszerzeń-brak; zasilacz Colorsit 480W + obudowa Midi z bajerami; HDD WD 80Gb 8Mb cache; nagrywarka LG (nie pamiętam modelu); FDD Fujitsu-chyba wszystko :wink:

Znowu miałem patent, że stanął w NFSU2 i się zrestartował... Dla przypomnienia zrobiłem upgrade BIOS'a mobo i grafy (na BIOS HDTV, jak mi zalecił Klosiak; dzięki :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...IRQ niewazne bo WinXp i tak jakos tam po swojemu wszystko ustala...predkosc AGP tez niewiele ma do rzeczy...chyba ze chcesz sprobowac to mozesz u siebie zmineic na AGP 4X w BIOSie :)

 

Tak jak napisal Mazzi...podaj dokladna konfiguracje swojego kompa(CPU,MoBo,RAM,karty rozszerzen,zasilacz itd.)i ustawienia na jakich chodzi RAM i CPU.

 

Hm...ECS to nie jest zbyt dobra marka i podobniez duzo jest problemow z tymi plytami glownymi wiec bardzo mozliwe ze to ona jest winowajczynia ;) skoro w innym kompie wszystki smiga i piszesz ze karta jest na 100% sprawna :)

Parametry ustawień CPU w BIOS'ie:

speed=1667 MHz

frequency multiple=12,5x-nie da się przestawić

external freq.=133/33-jw.

memory freq.=auto

vcore setting=auto

vcore=1.600V-jw.

level 1 cache=enabled

level 2 cache=enabled

 

Parametry dla RAM:

SDRAM configur.=By SPD

CAS latency 3.ot (DDR)-nie da się przestawić

RAS to CAS delay 4T-jw.

RAS precharge delay 4T-jw.

Active precharge delay 10T-jw.

SDRAM 1T command control=auto

SDRAM bank interleave=auto

DRAM burst lenght 8QW=disabled

 

Parametry grafy:

primary VGA BIOS=PCI VGA card

PCI/VGA Palette Snoop=disabled

Video memory cache mode=UC

ACPI suspend to RAM=disabled

 

I co najciekawsze-nie mogę zmienić prędkości AGP z 8X na 4X (pole zablokowane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ustawień CPU w BIOS'ie:

speed=1667 MHz

frequency multiple=12,5x-nie da się przestawić

external freq.=133/33-jw.

memory freq.=auto

vcore setting=auto

vcore=1.600V-jw.

level 1 cache=enabled

level 2 cache=enabled

 

Parametry dla RAM:

SDRAM configur.=By SPD

CAS latency 3.ot (DDR)-nie da się przestawić

RAS to CAS delay 4T-jw.

RAS precharge delay 4T-jw.

Active precharge delay 10T-jw.

SDRAM 1T command control=auto

SDRAM bank interleave=auto

DRAM burst lenght 8QW=disabled

 

Parametry grafy:

primary VGA BIOS=PCI VGA card

PCI/VGA Palette Snoop=disabled

Video memory cache mode=UC

ACPI suspend to RAM=disabled

 

I co najciekawsze-nie mogę zmienić prędkości AGP z 8X na 4X (pole zablokowane)...

 

Z tego co widze to ustawienia CPU i RAM sa OK.Szczerze to nie mam pomyslu czemu Ci nie dziala.Moze naprawde cos sie gryzie ale ja nie mam pomyslu co to moze byc :(

 

Sproboj tak jak radzi Umbrella wyjac kosc 256MB i zobaczyc czy bedzie dzialac :) Ustaw tez AGP Aparature Size na 128MB :)

 

Jak masz mozliwosc pozyczyc od kogos jakis pozadny zasilacz to sproboj podlaczyc pod niego swoj sprzet bo Colorsit to nie jest dobry zasilacz wiec on moze powodowac problemy.Te 480W to on ma tylko na naklejce ;) Skoro Ci sie NFSU zrestartowal to bardzo mozliwe ze zasilacz szwankuje ;)

Jeszcze dla pewnosci zapytam...podlaczyles molexa do karty (molex to jest wtyczka zasilajaca jaka sie wciska do HDD albo napedu optycznego...na karcie jest na nia wejscie ;) ) Pewnie masz to podlaczone ale tak zapytalem ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zmienić:

 

1. memory freq. = manual

2. SDRAM config. = manual (133/266)

2a. dać niższe timingi, np. 2-2-2-6/2,5-3-3-8

 

Nigdy nie miałem mobo na KT400 ale poeksperymentować można.

Jakby komp nie wstał na CL=2 to wyłącz zasilanie i uruchom ponownie trzymając wciśnięty klawisz [iNSERT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to ustawienia CPU i RAM sa OK.Szczerze to nie mam pomyslu czemu Ci nie dziala.Moze naprawde cos sie gryzie ale ja nie mam pomyslu co to moze byc :(

 

Sproboj tak jak radzi Umbrella wyjac kosc 256MB i zobaczyc czy bedzie dzialac :) Ustaw tez AGP Aparature Size na 128MB :)

 

Jak masz mozliwosc pozyczyc od kogos jakis pozadny zasilacz to sproboj podlaczyc pod niego swoj sprzet bo Colorsit to nie jest dobry zasilacz wiec on moze powodowac problemy.Te 480W to on ma tylko na naklejce ;) Skoro Ci sie NFSU zrestartowal to bardzo mozliwe ze zasilacz szwankuje ;)

Jeszcze dla pewnosci zapytam...podlaczyles molexa do karty (molex to jest wtyczka zasilajaca jaka sie wciska do HDD albo napedu optycznego...na karcie jest na nia wejscie ;) ) Pewnie masz to podlaczone ale tak zapytalem ;)

Z tym molexem to mnie zastrzeliłeś-ja mam podłączone tylko osobne zasilanie z zasilacza!!! Gdzie jest to wejście na tej karcie i co tam mam podłączyć (jakiś dodatkowy przewód? bo nic więcej nie było dołaczone do karty oprócz przejściówki z HDTV na VGA) ? No i ostatnie wyjście to to śmieszne VIVO (jak ją kupowałem, to byłem pewien, że będę mógł nagrywać coś z TV :sad: )

A co do pamięci-wyjąłem tą kość Elixir i problem jest nadal...

Pozdrawiam Was wszystkich :) :) :)

 

Możesz jeszcze spróbować zmienić:

 

1. memory freq. = manual

2. SDRAM config. = manual (133/266)

2a. dać niższe timingi, np. 2-2-2-6/2,5-3-3-8

 

Nigdy nie miałem mobo na KT400 ale poeksperymentować można.

Jakby komp nie wstał na CL=2 to wyłącz zasilanie i uruchom ponownie trzymając wciśnięty klawisz [iNSERT]

A gdzie ustawić timingi ? Tylko się ze mnie nie śmiejcie :) Kartę polecił mi kolega (spec od kompów), ale żeby teraz cokolwiek pomóc to go ciągle nie ma :cry: A zły już jestem na to wszystko, bo wydałem na nią 585 zł i nic nie da się robić :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Galaxy doszlo :-P

Na karcie zgrabne chlodzonko Zalmana, temperaturka ok. 40-50stopni, montuje ja, zakladam 3Dmark03 bez dotykania ustawien kary--> 8000ptk, Na takim sprzecie ujdzie. Uradowany zalaczam AoE3 odpala sie.... i RESTART!. Uruchamiam ponownie troche, popykalem w AoE i FREZZ!. Kurde pomysllem sobie, wylacze Fast Write i zmienie szyne AGP na 67Mhz... i narazie chodzi. Nie wplynelo to w zaden sposob na wyniki kary.

Karta w porownaniu z moim wczesniejszym FX5600 :mur: , powala i nie pozwla sie podniesc :) . Age wyglda jak z bajki, ale na full nie cudownie plynnosc. Jak sie upewnie ze zwiechy znikna pobawie sie w OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ustawić timingi ? Tylko się ze mnie nie śmiejcie :) Kartę polecił mi kolega (spec od kompów), ale żeby teraz cokolwiek pomóc to go ciągle nie ma :cry: A zły już jestem na to wszystko, bo wydałem na nią 585 zł i nic nie da się robić :sad:

tu:)

memory freq.=auto

 

 

Parametry dla RAM:

SDRAM configur.=By SPD

CAS latency 3.ot (DDR)-nie da się przestawić

RAS to CAS delay 4T-jw.

RAS precharge delay 4T-jw.

Active precharge delay 10T-jw.

SDRAM 1T command control=auto

SDRAM bank interleave=auto

DRAM burst lenght 8QW=disabled

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zmienić:

 

1. memory freq. = manual

2. SDRAM config. = manual (133/266)

2a. dać niższe timingi, np. 2-2-2-6/2,5-3-3-8

 

Nigdy nie miałem mobo na KT400 ale poeksperymentować można.

Jakby komp nie wstał na CL=2 to wyłącz zasilanie i uruchom ponownie trzymając wciśnięty klawisz [iNSERT]

CL 2/2,5

RTC 2/3

RPD 2/3

Active precharge delay 5-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...