Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

nVidia BIOS Modifier w wersji 3.2

Link do downloadu z guru3D:

modyfikator

 

Jeżeli to naprawdę działa (u mnie zadziałało) to jest to dobry sposób dla nielubiących/nieumiejących (w tym ja) bawić się w hardmody.

 

Dzisiaj chyba wgram jeszcze raz i sprawdę czy ten zwiech to rzeczywiście wina temp.

Hm...dalej nie moge potwierdzic Twoich rewelacji zwiazanych z tym napiecie na GPU ;) Sam sobie wczoraj zmodyfikowalem BIOS tyle ze na 1.45V i absolutnie nic mi to nie dalo...jak byly arty tak sa a i temperaturka taka sama wiec napiecie sie raczej nie zmienilo :P

 

Uwierze Ci jak sprawdzisz miernikiem ze faktycznie napiecie Ci sie cos zmienilo bo test ktoy podales nie wykazuje nic :) Moze po prostu jak testowales miales chlodzniej w obudowie i dlatego nie bylo artow podczas gry...albo przekreciles tak mocno karte ze Ci wydajnosc ciutke siedla i nie bylo artow :P

 

Pozostaje przy swoim ze nie da sie zmienic napiecia na GPU >1.4 przy pomocy softmoda BIOSu ;)

 

Update:

Wgralem BIOS zmodowany na 1.5V i tez nic mi to nie dalo jesli chodzi o podkrcalnosc karty wiec wnioskuje ze na moja karte nie dziala taka metoda zmiany napiecia ;) Pozostaje mi tylko hardmod ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Uwierze Ci jak sprawdzisz miernikiem ze faktycznie napiecie Ci sie cos zmienilo bo test ktoy podales nie wykazuje nic :) Moze po prostu jak testowales miales chlodzniej w obudowie i dlatego nie bylo artow podczas gry...albo przekreciles tak mocno karte ze Ci wydajnosc ciutke siedla i nie bylo artow :P

Jak znajdę gdzieś miernik ojca a ty mi powiesz jak to się robi to może zmierzę - bo sam się na tym WOGÓLE nie znam.

 

EDIT:

Czasu na test dzisiaj nie było :/ może będzie jutro.. A jak nie to dopiero w piątek :/

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę gdzieś miernik ojca a ty mi powiesz jak to się robi to może zmierzę - bo sam się na tym WOGÓLE nie znam.

Hehe...ja tez mam niewielkie pojecie na ten temat :) W tym poscie sa zdjecia odnosnie Vmoda na Leadtekach takich jak my mamy ;) :P

 

W sumie to nie musisz sie fatygowac bo tak jak pisalem mi modowanie BIOSu nic nie dalo i juz sam sie o tym przekonalem.Zrobilem eksperyment zachecony Twoimi postami ale niestety u mnie wynik byl do banki ;) Potwierdzil on tylko opinie kilku uzytkownikow na tym forum odnosnie zmian napiecia w BIOSie karty ;)

 

Nie klopocz sie tym a jak juz kiedys sprawdzisz to mozesz napisac czy faktycznie napiecie sie zminilo czy nie :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A ja szukam za wersją ultimate z zalmanem czyli z pamiątkami 1.6ns w okolocach 570 zł ale coś znaleść nie moge ;/ Za to z pamiątkami 2.0ns z zalmanem mozna dostać już za 550 zł

Takie pytanie jak kręcą sie te pamięci 2.0 ? Brać je czy lepiej dołożyć 15 zł i mieć 1.6ns ?

 

A co myślicie o 6600GE z pamięciami 1.6ns z zalmanem? ( jak coś to poluje na takiego w sklepach internetowych jak ktoś gdzieś takiego tanio znalazł to miło by było gdyby się podzielił :))

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...ja tez mam niewielkie pojecie na ten temat :) W tym poscie sa zdjecia odnosnie Vmoda na Leadtekach takich jak my mamy ;) :P

 

W sumie to nie musisz sie fatygowac bo tak jak pisalem mi modowanie BIOSu nic nie dalo i juz sam sie o tym przekonalem.Zrobilem eksperyment zachecony Twoimi postami ale niestety u mnie wynik byl do banki ;) Potwierdzil on tylko opinie kilku uzytkownikow na tym forum odnosnie zmian napiecia w BIOSie karty ;)

 

Nie klopocz sie tym a jak juz kiedys sprawdzisz to mozesz napisac czy faktycznie napiecie sie zminilo czy nie :)

Pozdrawiam!

@Klosiak ma rację, ja też zmieniłem napięcie od strony biosu, sprawdziłem miernikiem i nie odnotowałem podwyższenia napięcia na GPU. Jedyne co pozostaje to "ołówek - mod" :D lub wlutowanie potencjometru.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm tak szukam i czytam ten post (ostatnie 20-30 stron) i wiele osób odblokouje sobie czujnik temp.

 

Ja mam ASUSA 6600GT i w sterownikach i rivie pokazuje tempe, w windzie obroty witraka za pomocą rivy 50% i temp 50C a w stresie przy zegarach 550/1100MHz max 72C przy 20C temp. otoczenia.

 

I tu moje pytanie czy ten czujnik jest wiarygodny czy odblokować trzeba jakąś diodę dla dokladniejszych odczytów.

 

I tu zwracam się do was z prośba jak to zrobić jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujący problem: mam asusa 6600 gt, gdy załaduje mi sie winda wyskakuje komunikat ze grafa za mało prądu dostaje i zmniejszono jej wydajnosc(w everescie taktowania i liczba potoków spadła), ale jak zrestartuje winde wszystko ok. Zmierzyłem w stressie napiecia miernikiem, są stabilne. Mój zasilacz to modecom feel 400w,powinien dac sobie rade, u kumpla na mocniejszym konfingu jedzie i wszytsko ok. Chyba ze mam walniety egzemplarz, raz miałem tak ze winda sie właczyła a monitor samoistnie off i mobo zaczeło wyć melodyjke. Dodatkowy kabel zasilania mam dobrze podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm robi się mat bałagan z tymi pytaniami ale ja dorzuce swoje 3 grosze :) :

 

w przyszłym tygodniu zamieżam kupić GF 6600GT, na celowniku (na 99%) mam Galaxy z 1.6ns ze standardowym chłodzeniem oraz tak można powiedzieć bardzo zapasowo GT od Asusa .

W tym momencie pojawia się pytanie o chłodzenei galaxy bo zamieżam kupić w proline i tam w komentach ostatnio 3 osoby napisały iż po godzinie pracy odkleja się wiatraczek- miał ktos taki problem? Bardzo by mi nie pasowało latanie potem ze zwrotem i czekanie na serwis...

A i jeszcze jedno- jak ma się pobór prądu 6600GT do radka 9500Pro? Oba potrzebują dodatkowe zasilanie wiec napewno wielkei różnice to nie są w każdym razie pytam bo mój zasilacz jakiś super nie jest ale jak dotąd wystarczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

hmm robi się mat bałagan z tymi pytaniami ale ja dorzuce swoje 3 grosze :) :

 

w przyszłym tygodniu zamieżam kupić GF 6600GT, na celowniku (na 99%) mam Galaxy z 1.6ns ze standardowym chłodzeniem oraz tak można powiedzieć bardzo zapasowo GT od Asusa .

W tym momencie pojawia się pytanie o chłodzenei galaxy bo zamieżam kupić w proline i tam w komentach ostatnio 3 osoby napisały iż po godzinie pracy odkleja się wiatraczek- miał ktos taki problem? Bardzo by mi nie pasowało latanie potem ze zwrotem i czekanie na serwis...

A i jeszcze jedno- jak ma się pobór prądu 6600GT do radka 9500Pro? Oba potrzebują dodatkowe zasilanie wiec napewno wielkei różnice to nie są w każdym razie pytam bo mój zasilacz jakiś super nie jest ale jak dotąd wystarczał.

Kolego Korn ja właśnie też czytałem wiele komentarzy o łamiących się, odklejających wiatraczkach dla tego poluje na wersje Geforce 6600GT Ultimate z Zalmanem. Zalman sie na pewno nie połąmie a ponad to jest cichszy no i zalman to zalman pozatym widziałem gdzieś zalmana ultimate za 562 zł i niemoge znaleść tego sklepu ;/

Tak swoją drogą to zastanawiam się nad 6600Ge z Zalmanem i pamięciami 1.6ns (ale tego to już wogóle trudno wykosić). Jak znajdziesz gdzieś Ultimate z zalmanem ( pamięci 1.6ns) albo 6600GE z zalmanem ( i pamiątkami 1.6 ns ) to daj znać. Ja jak coś znajde to dam znać.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja też zmieniłem napięcie od strony biosu, sprawdziłem miernikiem i nie odnotowałem podwyższenia napięcia na GPU. Jedyne co pozostaje to "ołówek - mod" :D lub wlutowanie potencjometru.

 

Pozdrawiam.

Zmiana napięcia(przez edycje BIOS-u) może nie działać z każdą kartą -wystarczy że producent zastosował inny układ kontroli napięcia i mod niczego nie zmieni pomimo tego ,że obydwie kart to 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zmiana napięcia(przez edycje BIOS-u) może nie działać z każdą kartą -wystarczy że producent zastosował inny układ kontroli napięcia i mod niczego nie zmieni pomimo tego ,że obydwie kart to 6600GT.

Czyli możliwe że u mnie to podziałało? Jak bedę miał czas to testa zrobię (bo dziś znowu nie było :?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe że u mnie to podziałało? Jak bedę miał czas to testa zrobię (bo dziś znowu nie było :?)

Miernik da 100% pewność -tymczasem możesz to sprawdzić RT-opisałem to właśnie w topicu 6600/6600GT, jeżeli faktycznie zmiana cos da -powinno to byc widoczne na wykresach.

Tak w ogóle, to 6600GT mają napięcie dochodzące do 1,46V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napięcia(przez edycje BIOS-u) może nie działać z każdą kartą -wystarczy że producent zastosował inny układ kontroli napięcia i mod niczego nie zmieni pomimo tego ,że obydwie kart to 6600GT.

Dokładnie tak jak piszesz. Zmiana napięcia od strony bios'u (z tego co czytałem na forach) działa na Gainward'ach, natomiast nie spotkałem się jeszcze z Leadtek'iem, któremu dało by się podnieść napięcie przez edycję bios'u. Może faktycznie są serie, które miały inny układ kontroli napięcia.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Zmiana napięcia od strony bios'u (z tego co czytałem na forach) działa na Gainward'ach, natomiast nie spotkałem się jeszcze z Leadtek'iem, któremu dało by się podnieść napięcie przez edycję bios'u. Może faktycznie są serie, które miały inny układ kontroli napięcia.

Pozdrawiam :)

W moim Leadteku A6600GT TDH 128MB nie da sie zmienic napiecia na GPU przy pomocy moda BIOSu :) GPU rev.A4 i pamieci Infineon (sa beznadziejne :( ) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka i konkretna odpowiedz jak i czym najszybciej podkrecic te karty bo sam siedze w obozie ATI a nie chce mi sie grzebac tych wszystkich stron dla kumpla czy jest tu cos takiego jak ATI TOOL gdzie sie podkreca i od razu sprawdza czy sa arty czy tylko RIVA TUNER i podobne a potem 3DMarki i gry zeby sprawdzic czy nie ma artow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzes słyszałem a akurat ta opcaj ati toolsa z wykrywanie artow to działa tez pod nv ale nie wiem tego 100% bo nie sprawdzałem ale najlepszym sposobem jest riva+3dm

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno- jak ma się pobór prądu 6600GT do radka 9500Pro? Oba potrzebują dodatkowe zasilanie wiec napewno wielkei różnice to nie są w każdym razie pytam bo mój zasilacz jakiś super nie jest ale jak dotąd wystarczał.

6600GT nie jest super potworem, non O/C bierze 60W wiec nie aż tak dramatycznie dużo :wink: oczywiście mówimy o full load, wiadomo ze idle bierze mnie W bo i takty mniejsze(to napewno) i V mniejsze(a za to głowy nie dam ;) ) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde wynikł inny problem- nie moge dostać u mnie w poznaniu tej galaxy- ani komputronik nie ma ani w proline nigdzie!? :( POczekam jeszcze parę dni bo być mozę w proline pojawi się ale jak nie to nie wiem co mam brać, Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde wynikł inny problem- nie moge dostać u mnie w poznaniu tej galaxy- ani komputronik nie ma ani w proline nigdzie!? :( POczekam jeszcze parę dni bo być mozę w proline pojawi się ale jak nie to nie wiem co mam brać, Asusa?

wątpie żeby była dostawa w proline ja już dawno czekałem, nie było wiec wziałem asusa. Na razie podkreciłem go na 585 i 1100 i bez artów na razie, jak bym chłodzonko zmienił było jesce lepiej. Winfast tez ok ma cichsze chłodzenie z lekka od asusa bo ten dosyc głosny jest, jak wezmiesz asusa nie powinienes sie zawiesc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby była dostawa w proline ja już dawno czekałem, nie było wiec wziałem asusa. Na razie podkreciłem go na 585 i 1100 i bez artów na razie, jak bym chłodzonko zmienił było jesce lepiej. Winfast tez ok ma cichsze chłodzenie z lekka od asusa bo ten dosyc głosny jest, jak wezmiesz asusa nie powinienes sie zawiesc;)

:/ generalnie w tym galaxy kuszą mnie pamiątki 1.6 ns które we większości wypadków lecą na 1200MHz i czasami wyżej. Nie wiem jak ma sie to wypadku asusa czyli jakie pamięci on montuje i jak sie ma wydajność 1100 vs 1200 bo jeżeli nie jest to z testach jakaś ogromna róznica to chyab rzeczywiście skuszę sie na asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili ASUS`a N6600GT. Pamięci to Samsungi 2,0, więc na 1200 szansa bez vmoda jest bliska zeru.

Wadą tej karty jest baaardzo głośne oryginalne chłodzenie, ale 3-letnia gwarancja za 500 złociszy jest w stanie to zrekompensować.

Chłodzenie zawsze można zmienić na Zalmana i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to mam pytanie do tych którzy na swoich kartach mogą dobić do 1200MHz- jaka jest różnica w wydajności pomiędzy 1100 a 1200hz?

hm nie jest tak bardzo duza ale zawsze troche jest, porównaj se orby ludzi na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to mam pytanie do tych którzy na swoich kartach mogą dobić do 1200MHz- jaka jest różnica w wydajności pomiędzy 1100 a 1200hz?

No u mnie roznica jest wyczuwalna aczkolwiek nie jest to znowu cos wielkiego . Gora kilka % przyrostu wydajnosci . Im wyzej rdzen tym wiecej daje krecenie pamieci przynajmniej w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie jest tak bardzo duza ale zawsze troche jest, porównaj se orby ludzi na necie

porównanie orbó nic mi nie da bo musze mieć wyniki zrobione na tym samym kompie w końcu :], może jak ktoś kręcił to m wyniki na obu ustawieniach? Chodzi mi głównie o to że w wypadku gdy galaxy będzie prawie nieosiągalny to nei będę sobie żył wyprówał polując na niego i wezme sobie tego asusa. Na pamięciach mi zależy bo to zawsze trochę tych punktów jest szczególnie że reszta kompa nie imponuje stąd każdy MHz się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok to w takim razie jeżeli w tym tygodniu nie pojawi sie galaxy to kupie tego asusa. Tak upewniając się czy jest jedna wersja tej karty? czy też pakują różne pamięci, różnych producentów? suchyjastrzab pisałeś że chłodzenie jest głośne- jest możliwość zwolnienia wiatraczka za pomocą rivy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 10% na pamięciach daje ok. 3% w smarku05.

zrobiłem u siebie małe testy i wyszło że 10% oc pamięci daje 4% zysku w smarku 2k3, na GPU wyszło 5% pkt na 10%oc, więc oc rdzenia daje więcej niż oc pamięci - dziwna sytuacja, bo zazwyczaj jest odwrotnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...