Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli masz tylko te 350zł, to wybor wydaje sie sluszny

 

mozesz jednak pomyslec (jesli nie zalezy Ci na gwarancji) o 9500pro

lub 9500@pro 64mb, bo te maja 3 letnia gwarance, a kosztuja ponizej 300zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest, zdecydowałem się na teo guru nie xt, nie bede wypytywac co jest lepsze itd. bo wiem, ze np.9800 pro cyz 6600 gt ale i drozsze.ok!

 

Teraz takie pytanie

Czy te Mhz np. 500/700 czy jak na tyle zakrece grafe to.... pogram sobie spokojnie przynajmniej 5 godzin bez przerwy w jakąś wymagajaca giere czy bede zwisy itd.? artefakty.... Jak to jest??

Czy to tylko tak na pokaz bezsensowny przed kumplami i nieznajomymi z sieci te Mhz w kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest, zdecydowałem się na teo guru nie xt, nie bede wypytywac co jest lepsze itd. bo wiem, ze np.9800 pro cyz 6600 gt ale i drozsze.ok!

 

Teraz takie pytanie

Czy te Mhz np. 500/700 czy jak na tyle zakrece grafe to.... pogram sobie spokojnie przynajmniej 5 godzin bez przerwy w jakąś wymagajaca giere czy bede zwisy itd.? artefakty.... Jak to jest??

Czy to tylko tak na pokaz bezsensowny przed kumplami i nieznajomymi z sieci te Mhz w kartach?

1509016[/snapback]

Oczywiście zleży to od konkretnego modelu, ale powinien chodzić stabilnie i bez artów na częstotliwościach w tych okolicach (plus minus 20 MHz).

 

Ja na swoim abicie gram (od czasu do czasu...) na 500/680 i jeszcze arta ani tym bardziej zwisa nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na maxymalnym podkreceniu po godzinie gry wywala arty juz w Prince of Persia: Sands of Time, na codzien jade na 500/716 i jest ql :D ps. mialem juz sprzedawac karte, dalem oglaszenia nawet, ale sie rozmyslilem, nie sprzedam takiej perelki ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do posiadaczy kart abita:

czy mozecie podac (w miare mozliwosci) jak dzialaja nizej wymienione gry na Waszych kartach? niewazne czy xturbo, czu zwykle guru

 

Splinter Cell (wszystkie czesci)

Pro Evolution Soccer 4

Far Cry

Colin McRae Rally 2005

 

moze jeszcze jakies, ktore akurat macie zainstalowane :)

 

Z gory dzieki, penie nie tylko mnie zainteresuje takie zestawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do posiadaczy kart abita:

czy mozecie podac  (w miare mozliwosci) jak dzialaja nizej wymienione gry na Waszych kartach? niewazne czy xturbo, czu zwykle guru

 

Splinter Cell (wszystkie czesci)

Pro Evolution Soccer 4

Far Cry

Colin McRae Rally 2005

 

moze jeszcze jakies, ktore akurat macie zainstalowane :)

 

Z gory dzieki, penie nie tylko mnie zainteresuje takie zestawienie...

1522760[/snapback]

Doom3 biega mi na High i srednio robi 60 FPS, czasami przytnie malutko jak siest jakas hardkorowa akcji. Ale jak ta gra chodzi, to wszystkie beda chodzic :D ciekawi mnie jeszcze HL2, testowal ktos moze? No i kaman mi jeszcze Prince of Persia: Sands of Time na maxymalnych detalach, bez najmniejszych zaciec. To tyle u mnie z bardziej wymagajacych gier. Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnie zainteresowany Radeonem 9550 guru. Teraz mam kilka pytań. Jakie pamięci sa w nim zastosowane - wiem, że 3.6ns, tylko nie wiem czy BGA czy zwykłe, bo w proline.pl pisze, że FBGA,a na forum przeczytałem, że sa zwykłe. Czy zasilacz Fortron 350W wystarczy na tą kartę? (chodzi mi o OC oczywiście :-P ) I jeszcze jedno. Czy nie będzie problemów z tą kartą na płycie ECS K7S5A ? (AGP x4) Wiem, że karty z AGP x8 chodzą na x4, ale róznie to bywa.

 

EDIT: Czy zdjęcie oryginalnego radiatora powoduje utratę gwarancji?

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowane są FBGA w Guru, Fortron wystarczy bo to zajebi**e zasilacze kolega ma 9800PRO i wystarczy Fortron 300W. Co do AGP to bedzie chodzic. Acha i jeszcze jedno HL 2 mi chodzi wszystkie detale na najwyzsze bez anizo i AA 1024*768. DooM 3 1024*768 Very High. San Andreas Tez 1024*768 i wszystkoo Full (chodz tu liczy sie tez dysk) !! Wiec karta jak za tą cene deklasuje innych rywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 512MB i róznice odczułem. Jak spalił sie mój WD to pożyczyłem od kolegi maxtora 7200 2MB cache i zamiast grac na full detals to grałem na 640*480 i medium ale to tylko San Andreas bo ona podobnie jak Vice City odzczytuje takstury z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest dosyć duży i nie wiem czy to pytanie juz się pojawiło (szukałem też przez wyszukiwarkę).

 

Moja grafika to ABIT Radeon 9550 XTurbo-Guru, sterowniki Catalyst 5.7

 

ATI Tray Tools nie widzi temperatur karty graficznej i nie może regulować obrotów wentylatora na karcie graf. a speedfan podaje jakieś kosmiczne (-9 stopni i 1 stopien celsjusza). Everest widzi oprócz temperatury rdzenia temperaturę pamięci karty graficznej. OC Guru widzi tylko temperaturę rdzenia, a sprawdzanie temperatur Everestem jest troche kłopotliwe. Jest jakiś sposób aby ATI Tray Tools widzialo temperatury karty?

 

ps. i co dochodzi w wersji 1.0.5 OC Guru oprócz możliwości wyłączenia ekranu "XTurbo" przy starcie systemu? (btw, na stronie pisze, ze 1.0.5 OC Guru jest od 9 czerwcaa dopiero w lipcu był do sciagniecia, wczesniej byl 1.0.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tez sobie zassałem wersje 1.0.5 oc guru i moje spostrzeżenia są takie że nic sie nie zmieniło oprócz czcionki wyświetlanych zegarów i że mozna wyłączyć właśnie ten ekran Xturbo.Ale teraz nie wiem czemu oc guru przy starcie nie minimalizuje się mi do traya tylko wyswietla mi sie na pulpicie i musze chowac go ręcznie.Może wie ktos coś jak temu zaradzić??Nie usunięto błędu że gry i 3dmarki tną się jak chodzi w tle oc guru.A co do sprawdzania temperatury to ja sprawdzam: Lavalys.EVEREST.Ultimate.Edition.2005.v2.01.347 który pokazuje temp.w trayu można ustawic żeby pokazywał też i napięcia.A tak wogóle to mi sie wydaje że te temperatury co pokazuje oc guru sa jakieś lewe bo przy temp. rdzenia 50-52 mam juz zwis a przy temp.pamięci 36 stopni mam artefakty cos mi sie wydaje że to trochę za mało.I wogóle ten oc guru jest do d*py abit sie nie popisał :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up popieram w 90%

 

znasz może jakiś program, który by zamiast OC Guru zmniejszał prędkość wiatraka na karcie graf. ? na najwyzszych obrotach jest dosyc glosny (prawie glosniejszy od zasilacza <megabajt MGB350 ;p>) speedfan oczywiście wiatraka nie widzi...

 

Nie usunięto błędu że gry i 3dmarki tną się jak chodzi w tle oc guru.

o co chodzi? nie zauwazylem takiego bledu. tylko czasami GTA: SA spada do ~15 fps (1024, very high, max rysowanie na athlonie64 2800+ i 512mb ram). jak mam wlaczony antyaliasing to troche czesciej zwalnia. to o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym sie nie da regulować prędkości wiatraków tylko samym oc guru.

A jeśli chodzi o te zwalnianie to ja mam takie lagi,przycinki jak oc guru chodzi w tle np.w 3dmarku albo w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak ta karta wyjdzie jak sie ludzie do niej dorwa no i jeszcze kwestia ceny i chlodzenia ktore przy abicie jest wystarczajace albo az nadto

1578972[/snapback]

Zobacz na moj link powyzej, tam opisalem ja krotko w dzialaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem pierwsze 6 i ostatnie 3 strony tematu i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. wczesniej dalem screena z 486/728, ale jak teraz ustawiam takie taktowania to art za artem sypie. max pamieci ida 664 a rdzen 520. dlaczego pamieci tak slabo sie kreca? z rdzeniem nie jest zle. moze to sprawa timingow? widzialem timingi bobsona ale one sa chyba do zwyklej guru. moje defaultowe timingi to:

 

TRCRD - 4

TRCDWR - 2

TRP - 4

TRAS - 9

TRRD - 3

TWR - 3

TR2W - CL+3

TW2R - 2

TW2R_SAME_BANK - Use TWR rule

TR2R - 2

MODE_REG - 0x42

WR_LATENCY - 1.0

CAS_LATENCY - 4

CMD_LATENCY - 0

STR_LATENCY - WR Latency +1/2 CLK

REFRESH_RATE - 0x1E

TRFC - 15

 

co zmienic abym mogl bardziej podkrecic pamieci? i co zmienic w chip.ini w katalogu OC Guru aby wiecej V na pamieci dawalo? daje mi 2.88-2.9 a przydaloby sie z 2.95 ;] na sirius.pl pisali, ze mieli 2.95 po podniesieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max mem szukalem podczas gry rdzen mial 300Mhz

1596639[/snapback]

z tego co mi wiadomo to zmiana w chip.ini nic nie daje.

a jeśli chodzi o podkrecalność to ja jak mam włączone ati tool to mi wali artami więc w zmiane timingów sie nie bawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniajac chip.ini zmienisz tylko to co pokazuje ci vGuru a nie rzeczywiste napiecie co do timingow to musisz sam pokombinowac u mnie timingi bobsona niezbyt dzialaly musialem sam poszukac optymalnych niestety nie zapisalem sobie ich a tera nie chce mi sie juz kombinowac bo i tak w nic nie gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze temat 9550(xt) guru troszke zwolnil, bo w sumie prawie wszystko o nich wiadomo, ale chcialem zapytac czy probowal ktos podlaczac do wentylatora na grafice kontroler obrotow np. z oferty Pentagrama zeby jeszcze troche wyciszyc sprzet i ograniczyc szumy, u mnie przy wlaczonym oc guru wiatrak kreci ok. 3900-4100 rpm, bede wdzieczny za informacje na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tyle ze wiatraczek z karty ma wejscie 2pin a pentagram 3, lepiej daj inny, wiekszy wiatrak na karte (bedzie ciszej i nie bedzie problemu z podlaczeniem go do reg pentagramu) a w ocguru odznacz wszelkie beepery i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniajac chip.ini zmienisz tylko to co pokazuje ci vGuru a nie rzeczywiste napiecie  co do timingow to musisz sam pokombinowac u mnie timingi bobsona niezbyt dzialaly musialem sam poszukac optymalnych niestety nie zapisalem sobie ich a tera nie chce mi sie juz kombinowac bo i tak w nic nie gram

1598524[/snapback]

tyle, ze na timingach sie nie znam, nie wiem co zmienic zeby mi dzialalo z wieksza pradkoscia i bylo wiecej fps

 

a jeśli chodzi o podkrecalność to ja jak mam włączone ati tool to mi wali artami więc w zmiane timingów sie nie bawię.

czyli lepiej przez oc guru podkrecac. ale wtedy podkrecanie dlugo trwa bo trzeba benchmarki zapuszczac i nie ma auto oc przy grach 3d. jest jakis program do wyszukiwania artow w rodzaju atitoola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...