Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam w Obliviona nie gram i czekam na G3

I to jest bardzo słuszna koncepcja :wink: ...nie wdając się w szczegółową ocenę - TESIV Oblivion, należy stwierdzić, że NIE JEST TO GRA POZBAWIONA WAD. KRÓTKO - ZAMIAST KLASYCZNEGO RPG MAMY JAKBY GTA W REALIACH FANTASY...najbardziej szkodliwy wpływ na nowe TES mają wszechobecne uproszczenia i ułatwienia - zminimalizowane dialogi, płytka i banalna fabuła (w Morrowindzie fabuła stała na bardzo wysokim poziomie, a w Oblivionie niczym w filmie akcji klasy B;(( ), skalowanie przedmiotów i wrogów, niewidzialne ściany ograniczające świat (takiego obciachu od kilku ładnych lat nie było w żadnej poważnej grze), sztywny podział mieszkańców świata na "dających questy" (nie trzeba nawet pytać bo są zaznaczeni specjalną ikonką :mur: :mur: :mur: ) i "statystów" (także odpowiednia ikonka przy najechaniu)...na koniec tragiczny engine, który nie działa stabilnie nawet na najnowszym sprzęcie.

Niestety - co innego sympatia - co innego obiektywizm. TESIV po zabiegu kastarcji pod gusta masowego odbiorcy TESem niemalże być przestał (wielka szkoda :sad: ).

 

Jak sądzicie czy GOTHIC 3 także pójdzie w kierunku spłycania i upraszczania szeroko rozumianego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....to niemożliwe, bo gothic jest gothic-em, zawsze nim będzie, w nim tych błędów po prostu nie może być i koniec. Gothic 3, Gothic3, Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 ............Ja chce Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3 , Gothic 3, Gothic3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że takich uproszczeń jak w Obku nie będzie (mam nadzieję) z drugiej strony Gothicu interfejs (ekwipunek, czary) był już maksymalnie uproszczony. Opcje dialogów podobne co w obku czyli wybierasz kluczowe słowa i jazda. A i jeszcze 1 sprawa, jak w Gotku zaimplementują strzałkę via obek to będzie poprostu świętokradztwo.

Mam nadzieję że twórcy zwrócą uwagę na problemy obka i nażekania na uproszczenia, że o sprzęcie nie wspomnę i wykożystają pozostały czas na ulepszenia. Jeśli chociąż gotek3 z fabułą i grywalnością będzie zbliżony do gotka2 to obek leci na półkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest tak uproszczony, bo powstawal rowniez (a moze przedewszystkim) na konsole, a jak wszyscy wiemy konsolowcy to tylko by strzelali i rabali ;)

 

Jak narazie nie slyszalem zeby nowy Gothic mial sie ukazac na jakakolwiek inna platforme niz PC wiec takie uproszczenia jak w TES IV nie powinny miec miejsca, czego wam i sobie zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest tak uproszczony, bo powstawal rowniez (a moze przedewszystkim) na konsole, a jak wszyscy wiemy konsolowcy to tylko by strzelali i rabali ;)

Morrowind byl tez na Xboxa, a jakos nikt go o uproszczenia nie posadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Szela,ja jestem pecetowcem,a wole gry typowo konsolowe,stad tak mi sie podoba Oblivion :)

Tylko, ze Oblivion nie jest aboslutnie gra typowo konsolowa. Jest to gra PeCetowa z proma uproszczeniami dla komfortowej gry na konsoli. Typowe konsolowe gry to denne, caly czas takie same, arcade'owki.

 

A co do Gothic 3 to tak dla informacji powiem, ze korzysta z technologii SpeedTreeTR, czyli genialnego prrogamu generujacym piekna roslinnosc (tak wychwalany w Oblivionie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem nikogo obrazac ;) Takie sa tylko moje spostrzezenia na temat Obliviona. Morrowind to inna bajka :P Tez lubie typowo konsolowe gry, ale jak sa to gry pokroju Prince of Persia czy nowego Tomb Raidera (duzo akcji przy przejrzystym interfejsie i latwym sterowaniu), ale RPG takie jak TES czy Gothic powinny byc bardziej skomplikowane i nacisk powinnien glownie byc postawiony na fabule niz na akcje czy grafike. W Oblivionie mamy tego dobry przyklad, ze autorzy bardziej skupili sie na grafice i uproszczeniu gry, przez co glowny watek fabularny nie ma tego czegos co przyciagnie do monitora.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać o Oblivionie. Jest specjalny temat do tego. Ten jest chyba o Gothic'u 3.......... :-|

Przestańcie się irytować drogi przyjacielu :wink: Poruszanie pewnych zagadnień związanych z TES IV Oblivion dotyczy w całej rozciągłości Gothic 3...Jest poza dyskusją, że są to gry podbne, dlatego dygresje na temat Obliviona, ale pod kątem Gothica 3 są całkowicie uzasadnione; co zresztą wszyscy chyba dobrze rozumieją (miejmy nadzieję :wink: ). G3 będzie napewno poważnym konkurentem dla TES IV - porównywanie obydwu tytułów jest zatem nieuniknione; dyskusja jest tym ciekawsza, że nowy Gothic jeszcze nie ujrzał światła dziennego.

 

Dlatego takie egzaltowane komunikaty nie są tutaj na miejscu :wink:

 

Moje wcześniejsze pytanie pozostaje w pełni aktualne...proszę o wasze opinie i uwagi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy GOTHIC 3 także pójdzie w kierunku spłycania i upraszczania szeroko rozumianego???

Mi sie wydaje, ze wlasnie odwrotnie. Sami tworcy przyznaja, ze gra w stosunku do G1 i G2 bedzie duzo bardziej skomplikowana (sam fakt, ze dwie poprzednie czesci nie byly najbardziej skomplikowanymi crpg w historii...). Jak sami pisza - bedzie 2x wiecej wszystkiego niz w G1/G2. Niewiadomo, czy to prawda, ale Piranha Bytes to raczej nie sa bajkopisarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w gothic III ma byc zaimplementowana walka dwoma mieczykami naraz? Sry jesli juz taka informacja sie przewineła.

Ja, po Gothicu III spodziewam sie starego dobrego gothica+wiekszy swiat(system rozwoju jest dla mnie ok, prosty ale imo świetnie zrobiony i zrównoważony) + w miare dobra optymalizacja, bo niechce pod tym wzgledem drugiego Obliviona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja serwisu fanowskiego World of Gothic przeprowadziła wywiad ze Stefanem Bergerem (Producentem Gothic 3) oraz Johannem Ertlem (Community managerem) z JoWooD, którego wątek został oparty na zabezpieczeniach przed kopiowaniem oryginalnych płyt z Gothic 3. Główną uwagę poświęcono technologii StarForce. Amerykański wydawca Aspyr Media, współpracujący z JoWooD, zrezygnował z tego rodzaju zabezpieczenia w SpellForce 2. Po opublikowaniu wersji demo tej gry, rozgorzała dyskusja na oficjalnych forach.

 

StarForce nie cieszy się przychylną opinią wśród wielu, uczciwych, graczy. Zarzuty wpływające na ten stan rzeczy, to m.in. powodowanie niestabilności systemu operacyjnego. Również, w pewnych okolicznościach niektóre napędy nie potrafią sobie poradzić ze specjalnym trybem zabezpieczenia, co może skutkować nawet fizycznym uszkodzeniem napędu do tego stopnia, że nie jest on wykrywany przez system.

 

World of Gothic:

Chodzi oczywiście o zabezpieczenia przed kopiowaniem w Gothic 3. Krąży plotka, że skłaniacie się ku zabezpieczeniu StarForce. Czy została już podjęta decyzja o rodzaju zabezpieczenia przed kopiowaniem w G3?

 

Stefan i Johann:

Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja, w przypadku Gothic 3 rozważymy to bardzo ostrożnie, mając na uwadze przede wszystkim: interesy naszych fanów, społeczności i każdego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewidzialne ściany ograniczające świat (takiego obciachu od kilku ładnych lat nie było w żadnej poważnej grze), na koniec tragiczny engine, który nie działa stabilnie nawet na najnowszym sprzęcie.

Cóż... dziwią mnie takie opinie...

 

Mam najnowszy sprzęt i ani niewidzialnych ścian ani jakiegokolwiek braku stabilności nie uświadczyłem...

 

Engine jest fantastyczny, bardzo sklanowalny i wysoce konfigurowalny. Po zabawie z plikiem ini wygląda gra tak jak na screenach które ją zapowiadały.

 

Nowy system walki czyni ją wysoce grywalną. Dla mnie ta gra obok Gothica II+ NK jest idealna.

 

A uproszczenia są jak najbardziej wskazane tak aby rozgrywka była zbalansowana... Wbrew pozorom ta gra jest bardziej podobna do Gothica II niż do Morowinda :) I to mi pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewidzialnych ścian ani jakiegokolwiek braku stabilności nie uświadczyłem

Jak nie ma scian ? To chyba za malo po swiecie laziles. Sproboj isc dalej niz da sie na mapie, zobaczysz co bedzie.

 

Engine jest fantastyczny, bardzo sklanowalny i wysoce konfigurowalny

Tylko dziwne, ze nawet w dosc niskich detalach gra tnie sie na niejajgorszych sprzetach, a grafika jakos duzo lepsza niz w farCry nie jest...

 

Wbrew pozorom ta gra jest bardziej podobna do Gothica II niż do Morowinda

No zalezy dla kogo. Dla mnie to TES w czystej postaci, a z Gothikiem nie ma nic wspolnego.

 

BTW - KONIEC OT! Jednak za duzo tutaj sie gada o TES4. Rozumiem porownania itd, ale po co biadolic tutaj o takich sprawach, o ktorych mozna pisac w watku o Oblivionie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiły się plotki, sugerujące, że oczekiwana trzecia część serii Gothic mogłaby zaistnieć również na konsoli Microsoftu. Gigant z Redmond z pewnością nie pogardziłby takim hitem, być może więc coś faktycznie jest na rzeczy.

 

Wśród graczy, niecierpliwie oczekujących na trzeciego Gothica, tylko jedna kwestia pozostaje problematyczna. W to, że gra będzie doskonała, nikt raczej nie wątpi. Jakie jednak będą jej wymagania sprzętowe? Jak potężnie wyposażonego PeCeta trzeba będzie mieć, by cieszyć się grafiką najwyższej jakości? To pytanie zadają sobie wszyscy fani komputerowych RPG, już teraz odkładając pieniądze na konieczny upgrade.

 

A gdyby tak zamiast upgrade'u kupić Xboksa 360 i w ogóle nie martwić się o płynność działania? Kto wie, być może takie rozwiązanie będzie również możliwe. Tak przynajmniej wynika z informacji, jaką opublikował niemiecki serwis JoWooD News. Według niej wydawca Gothica otrzymał propozycję sprzedania praw do Xboksowej wersji wyczekiwanego RPG-a za kilka milionów dolarów. Jeżeli faktycznie do tego doszło... to pozostaje nam trzymać kciuki, by na tę propozycję przystali!

Smiac sie czy plakac?? Wolal bym zeby to byla jedynie plotka :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo słuszna koncepcja :wink: ...nie wdając się w szczegółową ocenę - TESIV Oblivion, należy stwierdzić, że NIE JEST TO GRA POZBAWIONA WAD. KRÓTKO - ZAMIAST KLASYCZNEGO RPG MAMY JAKBY GTA W REALIACH FANTASY...najbardziej szkodliwy wpływ na nowe TES mają wszechobecne uproszczenia i ułatwienia - zminimalizowane dialogi, płytka i banalna fabuła (w Morrowindzie fabuła stała na bardzo wysokim poziomie, a w Oblivionie niczym w filmie akcji klasy B;(( ), skalowanie przedmiotów i wrogów, niewidzialne ściany ograniczające świat (takiego obciachu od kilku ładnych lat nie było w żadnej poważnej grze), sztywny podział mieszkańców świata na "dających questy" (nie trzeba nawet pytać bo są zaznaczeni specjalną ikonką :mur: :mur: :mur: ) i "statystów" (także odpowiednia ikonka przy najechaniu)...na koniec tragiczny engine, który nie działa stabilnie nawet na najnowszym sprzęcie.

Niestety - co innego sympatia - co innego obiektywizm. TESIV po zabiegu kastarcji pod gusta masowego odbiorcy TESem niemalże być przestał (wielka szkoda :sad: ).

 

Jak sądzicie czy GOTHIC 3 także pójdzie w kierunku spłycania i upraszczania szeroko rozumianego???

obciachowe to jest to co piszesz, chyba nie grales w zadnego erpega albo nie grales tak dlugo zeby sie przekonac ze w kazdej grze sa takie ograniczenia, skalowanie przedmiotow to 20 sekund roboty z modem, tak jak i inne zeczy ktore nie pasuja graczom (via levelowanie postaci) i nie gadajcie mi prosze ze trzeba poswiecac czas zeby modow szukac bo na 99,9% do Ghotica3 tez wyjda mody zmieniajce to i owo.

Nie kumam sztywnego podzialu na osoby dajace questy - to jakas kompletna brednia. I nie kumam o jakie ikonki ci chodzi :blink: Silnik jest owszem malo zoptymalizowany, tylko ze Ghotic3 bedzie jechal na tym samym silniku takze nie mow hop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciachowe to jest to co piszesz, chyba nie grales w zadnego erpega albo nie grales tak dlugo zeby sie przekonac ze w kazdej grze sa takie ograniczenia, skalowanie przedmiotow to 20 sekund roboty z modem, tak jak i inne zeczy ktore nie pasuja graczom (via levelowanie postaci) i nie gadajcie mi prosze ze trzeba poswiecac czas zeby modow szukac bo na 99,9% do Ghotica3 tez wyjda mody zmieniajce to i owo.

Nie kumam sztywnego podzialu na osoby dajace questy - to jakas kompletna brednia. I nie kumam o jakie ikonki ci chodzi :blink: Silnik jest owszem malo zoptymalizowany, tylko ze Ghotic3 bedzie jechal na tym samym silniku takze nie mow hop...

Bez wątpienia mało kumasz :wink:, ale to już wyłącznie twój kłopot :wink: (zachęcam do wizyty na forum pośwęconym Oblivionowi, gdzie można poznać opinie innych graczy na temat tej mocno przereklamowanej gry:wink: ) ...poza tym zalecam więcej kultury osobistej...chyba tak bardzo polubiłeś nowego Obliviona, że odebrało ci to zdolność obiektywnej oceny :wink:

 

...a skoro "inne zeczy ktore nie pasuja graczom" to 20 sekund roboty - to bardzo proszę, może podasz jak usunąć niewidzialne ściany, spłyconą fabułę albo obcięte dialogi, o mocno kulejącym silniku graficznym nie mówiąc :wink: :)...(a że tych ikonek nie zauważyłeś - to sygnał, że powinieneś rozważyć wizytę u okulisty :wink: ).

 

Zachęcam do stosowania prostej zasady - ilekroć chcesz coś napisać, uprzednio - chwilkę pomyśl :wink: . Pozwoli to oszczędzić, na przyszłość podobnych emocjonalnych i nierzeczowych, jak twoja - kurku, wypowiedzi.

 

Mam nadzieje, że nowy Gothic nie będzie wymagał grzebania w opcjach i plikach ini w celu uzyskania stabilnej płynności gry oraz, że będzie wolny od nachalnych uproszczeń w niemal każdym aspekcie rozgrywki :wink:

 

Rzeczywiście za dużo tutaj na temat Obliviona i to chwilami (jak u kurka) bez większego związku z Gothic 3 :?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przyczepiles do tych niewidzialnych scian, a w Morrowindzie tez byly (tak, nudzilo mi sie kiedys i doszedlem po wodzie do krawedzi mapy).

W Gothicach zamiast scian byly np. nieprzebyte gory czy morze (zreszta uparta osoba pewnie w koncu by do sciany doplynela).

 

Nie ma poki co gry z nieograniczonym (czy kulistym) swiatem - zawsze sa jakies granice, ktorych przekroczyc sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT: Populous 3 miał okrągły świat, chociaż rozmiarami nie powalał...

 

Co do Gothica, to jestem heretykiem. Nigdy nie grałem, chociaż po screenach sądzę, że chyba zakupię poprzednie części i zobaczę jak to jest ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...