Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

"Serwis Gamespot opublikował krótki artykuł, w którym dzieli się wrażeniami z prezentacji najnowszej części gry Gothic na targach E3. Jak zaznacza autor tekstu, prezentowana była bardzo wczesna i niekompletna wersja, której brakowało pewnych elementów. Jednak w połączeniu z informacjami, których udzielił producent, daje ona pewien obraz tego jaki będzie Gothic 3.

 

Akcja trzeciej części znanej serii RPG toczyć ma się w krainie całkowicie opanowanej przez Orków. Niedobitki ludzi schroniły się w odległych i bardzo nieprzyjaznych obszarach mroźnej tundry czy gorącej pustyni. Gracz znajdzie się w środku tego konfliktu i tylko od niego zależeć będzie jak postąpi.

 

Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, Gothic 3 oferować ma pełną wolność wyboru ścieżki, którą zechce podążać grający. Będzie mógł pomóc ludziom w beznadziejnej walce z Orkami albo dołączyć do tych ostatnich, skazując towarzyszy niedoli na zagładę, ale ratując własną skórę. Niezależnie od wyboru gra zaoferuje mu bogate możliwości rozwoju bohatera dzięki systemowi pozbawionemu klas. Będzie miął możliwość nauczenia się dowolnych umiejętności jakie uzna za przydatne, a w trakcie gry żadna ścieżka rozwoju nie zostanie przed nim zamknięta.

 

W grze znajdzie się ponad 50 czarów i mniej więcej tyle samo rodzajów wrogów do pokonania. Pojawić ma się też nowy system walki, ponoć łatwiejszy do opanowania od znanego z poprzednich odsłon. Jeżeli zaś chodzi o samą fabułę, to - jak zostało już wspomniane - nie zmieni się nic w kwestii wolności pozostawianej graczowi, jednak główne cele zaznaczane będą w wyraźniejszy sposób. Dzięki temu gracz, który zechce podążać ścieżką fabuły nie będzie się "zacinał", zastanawiając co robić dalej. Poza tym dopracowana ma zostać sztuczna inteligencja bohaterów niezależnych, którzy będą mieli własne cele i dążenia, a jedynym celem ich istnienia nie będzie czekanie na możliwość porozmawiania z głównym bohaterem.

 

Póki co jednak wszystko to traktować należy jedynie jako obietnice twórców gry. Wersja prezentowana na targach, mimo że grywalna, nie zawierała wielu elementów, które znaleźć się mają w ostatecznym produkcie i ... no wyglądała na to czym była, czyli na bardzo wczesną pre-alphę. Na sprawdzenie, czy twórcom udało się spełnić przynajmniej część obietnic będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. A opisany artykuł znaleźć można pod tym adresem. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą looknijcie na mapke kontynentu ;) Mi przypomina wschodnią połowę Polski ;)

 

A co do wymagań sprzętowych to się nie martwię bo do połowy 2007 chyba zmienie kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest panowie?? E3 za nami a tu cisza. Oto kilka filmikow z wersli pre-Alfa pokazanej na E3:

 

Pokaz z telewizji NBC-Europe TU rowniez zostal poruszony temat minimalnych wymagan a oto one w przyblizeniu: procesor 2 GHz, 512 MB RAM, (bardzo) wydajna karta graficzna

 

Pokaz z E3 oraz wywiad (po niemiecku)

 

Walka Ork vs Scierwojad (to juz nie z E3)

 

Po wiecej informacji zapraszam tutaj

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest panowie?? E3 za nami a tu cisza. Oto kilka filmikow z wersli pre-Alfa pokazanej na E3:

 

Pokaz z telewizji NBC-Europe TU rowniez zostal poruszony temat minimalnych wymagan a oto one w przyblizeniu: procesor 2 GHz, 512 MB RAM, (bardzo) wydajna karta graficzna

Gość wyraźnie mówi że potrzebna jest 64MB karta graficzna. Hehe widzę że o ile mój obecny sprzęt nie zardzewieje ze starości, lub co bardziej prawdopodobne nie pozbędę się go, to pogram na nim w Gothica3 pewnie w low detalach, albo ciut wyższych w końcu mam 768MB ramu i wcale nie taką zwykłą 64MB kartę B)

Wymagania jakoś nie przerażają, zresztą gra, w koncu "pre alpha", na komputerkach wystawowych działała płynnie co dobrze wróży na przyszłość.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt oficjalinie ogłosiło że wydadzą Gothica III. Tylko czemu tak późno :( pewnie i tak będą przekładać aż do 2007!!

 

CD Projekt Press Release:

 

Mamy przyjemność poinformować, że w naszym planie wydawniczym pojawiła się wyczekiwana kontynuacja słynnej serii gier RPG - Gothic 3!

 

Gra planowana na przełom I i II kwartału 2006 roku zostanie wydana w polskiej wersji językowej, w cenie 99,90 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się doczekać. Seria Gothic to dla mnie najlepsze RPG jakie kiedykolwiek powstało. A CD Projekt cudownie to spolszczył. Fajnie że będą się zajmować także G3. To było zresztą do przewidzenia. No to teraz tylko trzeba czekać na polską premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gothic jest super , choc denerwowalo mnie to iz nie mozna stworzyc swojego bohatera , to jednak nadrabia KLIMATEM!

1479914[/snapback]

1.Wywalasz wszystko z ekipunku

2.Wciskasz B (statystyka postaci)

3.Piszesz: marvin

3.Wciskasz ESC

4.Dusisz F2 i piszesz: insert fh

5."Rozmawiasz" z Face-helperem - tworzysz postać

6.Podświetlasz Face-helpera i dusisz klawisz "O"

7.Zamieniłeś się na ciała z Face-helperem, zbierasz ekwipunek i grasz :)

 

http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?g...ads&file_id=161

^ Trailer z E3, 17MB, ok 1 minuta, rozdziałka ~1024x768 (±150px bo nie pamietam ;) ) ^

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wywalasz wszystko z ekipunku

2.Wciskasz B (statystyka postaci)

3.Piszesz: marvin

3.Wciskasz ESC

4.Dusisz F2 i piszesz: insert fh

5."Rozmawiasz" z Face-helperem - tworzysz postać

6.Podświetlasz Face-helpera i dusisz klawisz "O"

7.Zamieniłeś się na ciała z Face-helperem, zbierasz ekwipunek i grasz :)

1486902[/snapback]

Fan Gothica a ja a o tym nie wiedzialem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie ale nie sprawny hardware nie pozwoli mi spr dopuki nie wysla mi z icompa nowej zabawki do malowania kredkami obrazkow na tym bialym pudelku z czarnym ekranem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDProjekt opublikował następną informację:

"Serwis RPGDot opublikował artykuł, będący w dużej mierze zapisem rozmowy, przeprowadzonej na targach E3 ze Stefanem Bergerem z firmy JoWood. Dotyczyła ona jednej z najbardziej aktualnie oczekiwanych gier RPG - trzeciej części Gothica.

 

Na wstępie artykułu dowiedzieć się można, że premiera Gothica III planowana jest na początek 2006 roku. O tym, że korzysta on z zupełnie nowego silnika graficznego chyba nawet nie trzeba wspominać - aż nazbyt dobrze widać to na pierwszych obrazach z gry. Ale nie tylko to odróżniać będzie nową odsłonę serii od poprzedniczek. Pojawi się na przykład - co było już wspominane - możliwość walczenia dwoma broniami na raz. Wystarczy naciśnięcie jednego klawisza, a bohater walczący jednym mieczem chwyci dodatkowy oręż w drugą dłoń.

 

Świat przedstawiony w nowym Gothicu ma być bardzo szczegółowy. Przyczyni się do tego zarówno technologia SpeedTree, odpowiadająca za niezwykle realistycznie wyglądające drzewa, jak i np. zwiększenie ilości poligonów przypadających na modele postaci. W drugiej części serii ich liczba wynosiła 1200. Gothic III ma być aż 10 razy lepszy z 12000 poligonów na postać. Również wielkość świata ulegnie powiększeniu - graczom przyjdzie zwiedzić obszar trzykrotnie większy od znanego z poprzedniej części. Zaś różnego rodzaju osad ma być aż dwadzieścia, w porównaniu z trzema znanymi z Gothica II i dodatku. Cała gra będzie naprawdę duża, mimo to twórcy starają się zmieścić na jednej płycie DVD.

 

Kolejną rzeczą, która doczeka się usprawnienia, będzie sterowanie. Ten element krytykowany był zarówno w pierwszej jak i drugiej części gry. Trzecia przynieść ma w końcu znaczne uproszczenie. Aby zadać cios klikało się będzie lewym przyciskiem myszy, aby zablokować - prawym. Również system ekwipunku został zmieniony - cały dało się będzie obsługiwać myszą. Jeżeli jednak gracze woleli będą jednak skorzystać ze starego sterowania, to będą mogli skorzystać z takiej opcji.

 

W dalszej części Stefan wspomina, że zespół Piranha Bytes stara się słuchać opinii graczy i spełnić ich oczekiwania na tyle na ile jest to możliwe. Wielu chciałoby wprowadzenia do gry możliwości jazdy konnej. Aktualnie więc twórcy pracują nad tym elementem. Można się też spodziewać wprowadzenia w dalszym toku prac innych pożądanych przez większość nowości.

 

Na koniec artykułu Stefan wpada w zachwyt nad wolnością, jaką pozostawi graczom nowy Gothic i realizmem jego świata. Jednym z głównym celów twórców jest stworzenie środowiska, które wydaje się żyć własnym życiem. Dlatego sklepikarze po zapadnięciu zmroku nie pracują tylko śpią, dlatego też strażnik powie nam w nocy żeby nie hałasować. A jeżeli pójdziemy na farmę i kogoś tam zabijemy, następnym razem jego przyjaciel nie będzie chciał z nami rozmawiać.

 

Z całym tym żyjącym światem gracz ma możliwość interakcji, a jak ją wykorzysta zależy tylko od niego. Gra toczy się po wojnie, wygranej przez Orków, bohater będzie się mógł więc przyłączyć do nich lub dołączyć do ludzkich buntowników. Od tego jak postąpi zależeć będzie później wiele rzeczy. Jeżeli stanie po stronie zielonoskórych (czy może bardziej brązowoskórych), ludzie mogą zwyczajnie nie chcieć z nim rozmawiać.

 

Żyjący własnym życiem świat i reagujące na posunięcia gracza postacie zawsze były mocną stroną serii Gothic. Jeżeli więc w trzeciej części zostanie to zrealizowane jeszcze lepiej, przy jednoczesnym zwiększeniu terenu do zwiedzenia, poprawieniu grafiki i wprowadzeniu nowych elementów, to chyba nie bardzo jest się o co martwić. Pozostaje tylko czekać. A pełen tekst opisanego artykułu znaleźć można pod tym adresem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan Gothica a ja a o tym nie wiedzialem :]

1486975[/snapback]

Ha! A jak! ;)

 

PS. Właśnie ide pograć w G2:NK ;) wczoraj właśnie Oko zdobyłem ;) Ale NK jest dużo trudniejszy więc musze expa nabić zanim pójdę na smoki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponabijajcie doswadczenie smocza krwia to jest najlepszy bug :)

mianowice dajcie kowalowi z oblezonego zamku krew poczekajcie do wieczora az przydzie do wyrka obuch w glowe krew spowrotem do ciebie i dajesz mu ja znowu :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponabijajcie doswadczenie smocza krwia to jest najlepszy bug :)

mianowice dajcie kowalowi z oblezonego zamku krew poczekajcie do wieczora az przydzie do wyrka obuch w glowe krew spowrotem do ciebie i dajesz mu ja znowu  :legal:

1491697[/snapback]

Nie lubie czitować ;) Oj, a zaprawdę jest dużo możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale NK jest dużo trudniejszy więc musze expa nabić zanim pójdę na smoki ;)

Przesadzacie z tą trudnością... Sam dodatek skończyłem na 16 lvl (Nie chciało mi się expić bo w Gothic’a 2 grałem już enty raz i niestety mimo dodatku i tak gra była ogólnie podobna…)... fakt było trudno na tym lvl zabić kruka... ale od tego człowiek ma mozg i zwoje(nie mózgowe :-P ) żeby sobie poradzić(nie, nie grałem magiem)... a potem jak juz masz ten przegięty mieczyk kruka to smoki to w sumie żadne wyzwanie nawet na wyższym poziomie trudności...

Co ja jakiś inny jestem, że Gothic jest dla mnie za prosty?? :-P

 

PS

Oczywiście nigdy w Gothic'a nie cheatowalem... No chyba, że po przejściu gry, żeby się pobawić i przedłużyć żywotność mojego zakupu...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proste ze tak ale marvina odpalalem jak nie chcialo mi sie biegac teleportwanie jest wydajniejsze :)

ja wybilem caly oboz bandytow na bagnie bo questow nie chcialo mi sie robic heheh :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie hitujesz tylko bug userujesz :)

1491933[/snapback]

;)

 

Co ja jakiś inny jestem, że Gothic jest dla mnie za prosty??  :-P

Skoro Noc Kruka jest dla Ciebie za prosty to jesteś... inny ;) Dla mnie jest w sam raz, choć trochę trudny. Z tym, że jakbym teraz zagrał w G2 bez dodatku to bym był mistrzem(w NK trzeba dużo więcej expa nabijać bo są większe wymagania...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc Kruka nawet jest fajne tylko twórcom pomieszała się trochę fabuła i jest wiele sprzeczności…

Najbardziej rzuca się w oczy to, że w Gothicu 1 legalnie (bez marvina)magiem wpadłem pod koniec gry do starego obozu (teleportem) wybiłem wszystko… od Gomeza(w ostatnim rozdziale stają się śmiertelni) do Kruka… Uwolniłem kowala(pod koniec gry kowal ze starego obozu został uwięziony w lochach) który ulepszył mi zbroję z rudy od Xardasa… A tu proszę Kruk żyje i ma się całkiem dobrze…

 

Ciekawe czy dużo ludzi wie o tym fragmencie gry...

 

Pewnie twórcy myśleli, że dużo osób nie dało rady zabić ludzi ze starego obozu i uznali, że niebyło tamtego wątku…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem tylko ze ja wytlukem wszystkie obozy przed zejsciem do swaityni sniacego ^^

a kopalnie w starym i nowy obozie wyrznolem za free jak juz nie byly potrzene w scenariuszu :D

A takie pytanko byliscie za palisada w G2 in nk w jaskini pod zamkie z G1 do ktorego w chrzasza trzeba bylo sie zamienic zeby wejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tą tablicę pamiętam, ale jaskini sobie nie przypominam... wiem o którą chodzi z Gothic'a 1 ale w 2 nie pamiętam jej.

 

EDIT

PS

 

 

Ciekawe czy ktoś pamięta dwójce jaskinię z błędem na północy… Chodzi o to, że albo leżał trupek Xardasa w niej, albo Gorna, albo jeszcze kogoś innego… Nic ciekawego przy sobie nie mieli kilka ziółek albo coś w tym guście ale jakie było moje zdziwienie jak to zobaczyłem. :D

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to ja w tej jakini miale wszystkich przyjaciul "ja" i mieli troche towaru przysobie ;)

tez sie zdiwilem co oni namodza w 3 czesci skoro ci sa martwi myslalem nawet za pod koniec 2 bede walczyl z jakimis klonami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...