Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

mozecie odp czy ten laptop jest tego wart ? tych 2 tys - jest na gwarancji jeszcze przez 11 miesiecy - ma wymieniona kosc na 1x512 - bo w standardzie chyba bylo 1x256 ( przez serwiws oczywiscie to bylo robione przy zakupie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie odp czy ten laptop jest tego wart ? tych 2 tys - jest na gwarancji jeszcze przez 11 miesiecy - ma wymieniona kosc na 1x512 - bo w standardzie chyba bylo 1x256 ( przez serwiws oczywiscie to bylo robione przy zakupie)

1423371[/snapback]

Co tak tanio? Podejrzana sprawa...

Kradziony :?:

Za drogo zle. Za tanio tez zle... Tu cos smierdzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jak dla mnie tez wlasnie cos za tanio , ale faktura , karta gwarancyjna itp wszystko jest .. moge przetestowac , obejrzec i kupic - ewentualnie na co zwaracac uwage zebym sie w cos nie wpakowal , moze sprzet byl naprawiany i stracil gwarancje itp .... aha moge dostac tylko ksero faktury bo orginal musi zostac w firmie kolesia na ktra kupil tego latpopa do odliczenia vatu mu chyba potrzebny

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stwierdziłem, że potrzebny mi laptop - niestety ceny są dośc duże, a i moje potrzeby co do mocy sprzętu niezbyt wygórowane, także chyba wezmę coś w okolicach P3 500MHz - ale w sumie wolałbym coś mocniejszego.

 

Po pierwsze Intel, czy AMD - jeśli AMD, to tylko Athlon...

 

Laptop potrzebny mi bedzie głównie do czytania książek w pdfach, pisania i testowania programów (karta grafiki z obsługa opengla mile widziana), czasem pasowało by jakiś film móc oglądnąć.

 

Na pewno nie będę na nim grał w gry bardziej zaawansowane niż pasjans, no może Starcraft, nie będę obrabiał fimów i nie będę tworzył zaawansowanej grafiki 3D.

 

Ważne, żeby laptop miał odtwarzacz CD (FDD nie musi być), dysk min 10GB, ekran min 1024x768 rozdziałka...

 

Ceny jakie mnie interesują, to do 1000zł brutto - ew. jakby się trafiła okazja za trochę więcej, to też mogę się skusić.

 

 

Właściwie, to cały czas się wacham, czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od razu czegoś mocniejszego, żeby w w dalszej przysżłości mi się przydał. Co do firmy, to raczej znane - HP, IBM, Fujitsu itp. bo chociażby części sa łatwiej dostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zamówiłem laptopa FS amilo pro 2010

jak mi przyślą to zaraz testuje i piszę recenzję  B)

A gdzie w koncu zamowiles? Czekam na recenzje, testuj go porzadnie i pisz co i jak :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moge sprzedac swojego kompa stacjonarnego i troche bym dołożył i bym chciał jakiegoś laptopa do 1000 góra 1200 zł, Nie musi to byc petarda ale cichy i fajny, przedewszystkim urzywany z allegro najlepiej. Prosze was o to byście wybrali bo sie najlepiej na tym znacie. Z góry dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moge sprzedac swojego kompa stacjonarnego i troche bym dołożył i bym chciał jakiegoś laptopa do 1000 góra 1200 zł, Nie musi to byc petarda ale cichy i fajny, przedewszystkim urzywany z allegro najlepiej. Prosze was o to byście wybrali bo sie najlepiej na tym znacie. Z góry dzieki!!!

1426797[/snapback]

bylo juz o tym tutaj rady sa tam zamieszczone.Np. ta propozycja jest ciekawa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49944573

lub pomajstrowac troszke przy tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50231121

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już mase rzeczy przeczytałem, mase porownań i swój wybór sprowadziłem do dwóch modeli:

 

1. ASUS M6V BH009H

2. Toshiba Sat M40-110

 

Główne zastosowanie laptopa to programowanie, bardzo dużo oglądam filmów oraz słucham muzyki, ale też chciałbym żeby dźwignął 3 gry: Quake 3, Unreal Tournament oraz HL:CS. Na nowszych grach mi nie zależy - od tego mam PlayStation 2. Zalezy mi również na bardzo dobrej jakości wyjścia TV. Przy laptopie wydaje mi się również ważna komunikacja: FIR, Bluetooth, WiFi. Co do ASUSa nie moge ustalic czy faktycznie ma Bluetooth'a czy nie, różnie piszą wszędzie. Na oficjalnej stronie ASUSa też jest napisane że ten model ma DVD-R/RW - jakby bez +R, byłoby głupio bo mam same TDK+R :)

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i za rozwiązanie problemu :)

 

PS. Jak widać po cenach, jestem w stanie wydać 7000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest wydajność karty

nVIDIA GeForce Go 6200

 

jak wypada w porównaniu z Redeonem m9700 i go5700

 

--------------------------------------------------------------------------------

na jednym z forów odnalazłem coś takiego:

( http://www.notebookreview.com/forums/topic...?TOPIC_ID=15317 )

 

The 6200 is like the X300. It just doesn't do well on games.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

600 bucks is a lot.. maybe consider another labtop with x600 setup..

x300/go6200 -> x600 -> go6600/x700 -> x800/go6800 -> go6800ultra

 

go6200 mite be better than the x300.. this might be good enough.. you can probally run your NEWEST games at minimal detail...

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1424042[/snapback]

Niestety w Softonie zaspali , nie chciało im się do mnie odezwać to pogadałem z gościem z AFG i jutro mają się do mnie odezwać znowu a sprzęt ma byc jak dobrze pójdzie za 2-3 dni czyli albo w Sobotę albo w Poniedziałek B)

ale niestety 50 zł więcej :-|

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze nad Toshiba z serii L10. Bateria trzyma dosc dlugo, 2 latka gwarancji, oryginalny win XP.. Ale wlasnie chcialbym tez tam posadzic linuxa, a ktos wspominal, ze nie bardzo z nim na Toskach. Co mnie jeszcze zastanowilo to w siriusie model z lepszym napedem jest tanszy od tego z combo.

 

117 -> http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13002&sid=6

119 -> http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13003&sid=6

 

@Haquim : http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2223

Zerknij tutaj. Za 2599 masz tego lapka z XP Home w promocji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Haquim : 1428937[/snapback]

No ja tam wolę z Linuxem :wink: mam licencję na wszytstkie Windowsy :lol:

a cene wynosi 2599 + 18 (kurier) czyli 2617 AFG 2645 (płatne przy odbiorze żeby kurierowi się spieszyło :) ) więc różnica raptem 30 zł ,

zamówienie już poszło będzie w Środę (na moje specjalne życzenie żeby przysłali o 1 dzien później)

ale dzięki Crasher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panow ;]

 

puszukuje lapa o parametrach:

 

-szybki proc :> , jaki to nie wiem wlasnie ;p

-512 ram

-dobra grafika w 3d (jaka)

-sensowna karta dzwiekowa??-najlepiej z wyjsciem cyfrowym (coaxial)

-karta sieciowa i modem to chyba standard, ale gdyby mial siec bezprzewodowa....chociaz nie musi :]

-dysk MINIMUM 80 gb szybki

-matryca...moze byc 15 cali, nie obraze sie jak bedzie wieksza

-BLUETOOTH-OBOWIAZKOWO

-irda (ale niekoniecznie ;p )

-najlepiej 4 wyjscia usb

-DOBRA BATERIA (stad sklaniam sie ku hp compaq (ale chyab cenowo sie nie da :> ), bo z doswiadczenia wiem, ze sa/byly tam baterie mocne i co wazniejsze trwale, ze po 6 michach nie trzeba bylo brac nowej....) musi wytrzymac tak ze 3 godziny , ale nie przez pierwsze 3 miechy tylko...dluzej ;p

-najlepiej cichy......

-nagrywarka dvd niewymagana....

 

i najlepiej zeby to sie zamknelo w 4-5 tysiacach ;]

sugestie?

 

EDIT

jak bez bluetootha, to ewentualnie dokupi sie na pcimci ;p

Edytowane przez bruce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panow ;]

 

puszukuje lapa o parametrach:

 

-szybki proc :> , jaki to nie wiem wlasnie ;p

-512 ram

-dobra grafika w 3d (jaka)

-sensowna karta dzwiekowa??-najlepiej z wyjsciem cyfrowym (coaxial)

-karta sieciowa i modem to chyba standard, ale gdyby mial siec bezprzewodowa....chociaz nie musi :]

-dysk MINIMUM 80 gb szybki

-matryca...moze byc 15 cali, nie obraze sie jak bedzie wieksza

-BLUETOOTH-OBOWIAZKOWO

-irda (ale niekoniecznie ;p )

-najlepiej 4 wyjscia usb

-DOBRA BATERIA (stad sklaniam sie ku hp compaq (ale chyab cenowo sie nie da :> ), bo z doswiadczenia wiem, ze sa/byly tam baterie mocne i co wazniejsze trwale, ze po 6 michach nie trzeba bylo brac nowej....) musi wytrzymac tak ze 3 godziny , ale nie przez pierwsze 3 miechy tylko...dluzej ;p

-najlepiej cichy......

-nagrywarka dvd niewymagana....

 

i najlepiej zeby to sie zamknelo w 4-5 tysiacach ;]

sugestie?

 

EDIT

jak bez bluetootha, to ewentualnie dokupi sie na pcimci ;p

1429611[/snapback]

Hp/compaq? haha Pan raczy żartować <lol>

tożto przecież praktycznie Noname! Unikaj jak ognia!!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów ;]

poszukuję laptopa o parametrach:

1429611[/snapback]

Witamy Pana :)

na skapiec.pl mają teraz fajny Konfigurator

Co do procesora

Jak masz 4-5 tys i chcesz sobie pograc to (Celerony/Semprony odpadają)

szukaj Pentium M albo hmm ...

ATHLON XP

(ale to tylko dla kulturystów i skąpych maniaków gier 3D :razz: )

a tu jest takie przyjemne centrino (chociaz bez bluetooth)

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12483

(warto tez sprawdzic te oferty z 256 MB RAM-u często jest opcja zamiany na 512)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> jaka jest wydajność karty

> nVIDIA GeForce Go 6200

 

> jak wypada w porównaniu z Redeonem m9700 i go5700

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

widzę całą masę odpowiedzi na poruszony przeze mnie temat.

oj, to chyba te grzybki babuni mi zaszkodziły. pewnie coś z marynatą było nie tak.

:)

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, czy ktos zetknal sie z laptopek F-S Amilo L1300? Ogladalam w sklepie, b mi sie podobal, ale niestety w necie niezbyt wiele o nim mozna przeczytac. A wolalabym jednak poznac opinie uzytkownikow (obecnych, bylych, niedoszlych) na temat tego sprzetu. Dla ulatwienia podam linka do konfiguracji :)

 

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=2752

 

albo w teoszke slabszej wersji

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=2551

(zreszta czy jest sens doplacac 250 zl do nagrywarki dvd dula i 0,1 procka??)

 

pozdrawiam

paulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, czy ktos zetknal sie z laptopek F-S Amilo L1300? Ogladalam w sklepie, b mi sie podobal, ale niestety w necie niezbyt wiele o nim mozna przeczytac. A wolalabym jednak poznac opinie uzytkownikow (obecnych, bylych, niedoszlych) na temat tego sprzetu. Dla ulatwienia podam linka do konfiguracji  :)

 

1431266[/snapback]

No pewnie, ze jest... Nagrywarki DVD do lapka nie kupisz za 250zl :P

Pozatym sprzecik spoko, do pracy jak najbardiej wystarczajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :-) ale tu chodzi o to, ze tansszy model ma dvd +r/rw a drozszy jest wieloformatowy. i nie wiem, czy sie tych innych formatow nagrywania dvd w ogole uzywa...

 

pozdrawiam

paulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :-) ale tu chodzi o to, ze tansszy model ma dvd +r/rw a drozszy jest wieloformatowy. i nie wiem, czy sie tych innych formatow nagrywania dvd w ogole uzywa...

 

pozdrawiam

paulina

1431584[/snapback]

Warto...

TU masz Dual Layer, jak ja w Acerku...

Nie powiem czasem sie przyda, zeby jakis film bez ciecia dodatkow skopiowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaatyle ze osoby, ktore w kompach siedza od lat i to z niebylejakimi osiagnieciami polecaja mi hp compaq :/

1431263[/snapback]

No dobra ale sprawdź który z tych laptopów HP ma jakąś "normalną" kartę graficzną

na karcie intel/VIA/SiS to możesz sobie w szachy pograć .... :-P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek odbieram ze sklepu Toshibę Qosmio F10 - 101.

chciałbym ją dokładnie sprawdzić, nim zabiorę do domu.

nie chcę kolejny raz przekonać się w domu, że coś jest nie tak (kupionego niedawno Acera TM 8005 musiałem reklamować) i znowu uruchamiać całej procedury, odwożąc tę Toshibę do sklepu.

napiszcie więc na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, sprawdzając tego lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek odbieram ze sklepu Toshibę Qosmio F10 - 101.

chciałbym ją dokładnie sprawdzić, nim zabiorę do domu.

nie chcę kolejny raz przekonać się w domu, że coś jest nie tak (kupionego niedawno Acera TM 8005 musiałem reklamować) i znowu uruchamiać całej procedury, odwożąc tę Toshibę do sklepu.

napiszcie więc na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, sprawdzając tego lapka.

Ja proponuję, żebyś wziął ze soba płytkę lub pena z bootowalna wersją Hiren's.BootCD.6 - masz tam narzędzia do testowania wszystkich podzespołów w laptopie, tak więc unikniesz wszelkich niespodzianek :)

 

ed2k://|file|hirens_boot_pendrive.zip|42661307|E4C9205B6C422EFCE89102C0E1C577F7|h=43YCXAEZXO6VZA3D5ZO5JAQU22DR5DMP|/

ed2k://|file|Hiren's.BootCD.6.0.iso|37984256|4DCEE4D7934E173D2BBCA55C45E445AC|h=ACOCHP6WF3VHVXFUIIKTPDEXMHF5UDN3|/
Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...