Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@dem

Powiedz mi czy po zmianie wentyla jest jakaś różnica jeżeli chodzi o hałas? Ale tak szczerze.

 

Pozdro  :)

1513739[/snapback]

Szczerze Ci powiem, ze zanim kupiłem tego Revolteca, to sprawdziłem w sklepie jaki jest głośny (sprawdziłem nawet kilka sztuk ;) ).

Dla mnie komputer musi być cichy, więc wentylator wybierałem kierując się właśnie tym kryterium. Napewno nie jest on niesłyszalny na 2100rpm, myślę, że szum jest porównywalny z oryginalnym śmigiełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś porównanie tego do Zalmana 7000A/B-Cu ?

Konretnie chodzi mi o temp stress na realnym 1,4-1,5V

Oczywiście A64.

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle sie spisuje u tych co mają klopot z jej rozsmarowaniem.....a pozatym jest ok

Latwo sie ja sciera....nie brudzi zbytnio.....a pozatym po kilku dniach od zalozenia uklada sie i jeszcze zmiejsza temp o jakies 2stopnie. Wedlug mnie MX-1 jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy poprawione teraz PYTAM KURDE JAK TA PASTA SIE SPISUJE ??? NO POWIEDZCIE COS WIENCEJ :D

1522229[/snapback]

MX-1 jest dobrą pastą pod warunkiem poprawnego nałożenia. Smaruje się ją kiepsko, ale metoda ziarna ryżu daje dobre rezultaty. W porównaniu z Arctic Silver 5 wypada słabiej, ale tylko o 2-4 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tej co była w zestawie a, że je jest trochę mało to wymieszałem ją trochę z taką zwykł pastą za 8zł ( :lol: ) Temperaturki zarąbiste. A sposób? Według mnie najlepszy jest jedna wielka kropla na środku... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam rozumieć tąmetode ?? po prostu po kropelce rozlozyc ??

1522699[/snapback]

W przypadku P4 kropka wielkości ziarna ryżu na środek procesora i docisnąć radiatorem.

Według mnie najlepszy jest jedna wielka kropla na środku...

Z tą wielką kroplą nie przesadzaj bo Ci się pasta po sockecie rozpłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile max. wykręconego Prescota jest w stanie taki Freezer schłodzić?

U mnie przy 3.0@3.6 niby prime chodzi pare godzin, memtest to samo bez błedów, ale jak pogram z godzinkę w np. GTA 2 to mi pika że procesor się przegrzewa. W budzie mam przeciąg jak jasna cholera: 2x12cm+1x8 nawiew, 2x80+2wentyle w zasilaczu wyciąg.

Problem może leżeć w zamocowaniu freezera, który ciągnie powietrze znad niebieskiego Zalmana. Jak ten się nagrzeje to robi się kupa... Odwrotne zamocowanie też nic nie da bo by zasysał z zasilacza, który jest jeszcze cieplejszy.

Co proponujęcie? Zmienić Freezera, a może Zalmana na Silencera???

A może zbierać na dobry kibel, tzn WC????

Procek (steping E0) ma chęć jeszcze pohulać. Winda wstaje przy 3.8 bez podnoszenia napięcia, więc potencjał jest, tylko co z chłodzeniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile max. wykręconego Prescota jest w stanie taki Freezer schłodzić?

U mnie przy 3.0@3.6 niby prime chodzi pare godzin, memtest to samo bez błedów, ale jak pogram z godzinkę w np. GTA 2 to mi pika że procesor się przegrzewa. W budzie mam przeciąg jak jasna cholera: 2x12cm+1x8 nawiew, 2x80+2wentyle w zasilaczu wyciąg.

Problem może leżeć w zamocowaniu freezera, który ciągnie powietrze znad niebieskiego Zalmana. Jak ten się nagrzeje to robi się kupa... Odwrotne zamocowanie też nic nie da bo by zasysał z zasilacza, który jest jeszcze cieplejszy.

Co proponujęcie? Zmienić Freezera, a może Zalmana na Silencera???

A może zbierać na dobry kibel, tzn WC????

Procek (steping E0) ma chęć jeszcze pohulać. Winda wstaje przy 3.8 bez podnoszenia napięcia, więc potencjał jest, tylko co z chłodzeniem???

1523207[/snapback]

Jest jeszcze jedna możliwość.Mozna zdemontować oryginalny wentyl i zapodać jakiś inny (wkręcając bezpośrednio w finy) od przodu.Powinieneś zyskać pare cennych stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wielką kroplą nie przesadzaj bo Ci się pasta po sockecie rozpłynie.

Nie bój żaby... jak założyłem Freezer'a to tyle razy ze wszytskich stron go oglądałem, że szkoda gadać i żadnego wycieku nie ma :] Ale dzięki za troskę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

a to ja tez sobie zapodalem freezerka, dzisiaj dostawa :) teraz na pentagramie idle: 30; stres 44. zobaczymy czy cos zyskam wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

ladny, duzy, cichy, zgubilem ze 3 stopnie. po roku uzywania pentagrama na roznych plytach, przefantastycznego w montazu, to po prostu nie da sie zainstalowac tego sku*syna. walczylem chyba z godzine.

 

pod euforie jest spoko, jak ktos czasem sobie lubi cos fajnego kupic ;) lub stoi przed wyborem nowego wiatraka, ale zamienianie pentagramow i zalmanow na niego nie ma wiekszego sensu chyba ze mamy mozliwosc dobrego sprzedania owych.

 

narazie 3 stopnie w dol, czekam niech sie ulozy pasta i sprawdze temperaturki wieczorem albo nad ranem, jak w pokoju chlodniej.

 

ale zadowolony jestem anyway :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

christie_ jakiej pasty użyłeś? Większość past potrzebuje ze 200 godzin wygrzewania, żeby osiągnąć pełną przewodność. Wieczorem raczej będziesz miał to samo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny, duzy, cichy, zgubilem ze 3 stopnie. po roku uzywania pentagrama na roznych plytach, przefantastycznego w montazu, to po prostu nie da sie zainstalowac tego sku*syna. walczylem chyba z godzine.

 

pod euforie jest spoko, jak ktos czasem sobie lubi cos fajnego kupic ;) lub stoi przed wyborem nowego wiatraka, ale zamienianie pentagramow i zalmanow na niego nie ma wiekszego sensu chyba ze mamy mozliwosc dobrego sprzedania owych.

 

narazie 3 stopnie w dol, czekam niech sie ulozy pasta i sprawdze temperaturki wieczorem albo nad ranem, jak w pokoju chlodniej.

 

ale zadowolony jestem anyway :)

1524786[/snapback]

ja zmienilem pentagrama 100 alcu+ na freezerka i mam w primie zamiast 65 stopni 52 po 6h testu na 1,6v, w idle roznica jakies 4 stopnie, takze uwazam ze warto bylo, uprzedzajac pytania umiem zakladac wentylatory, pasta byla, obroty penta na max, wszystko jak z podrecznika,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popchnięty do działania burzą (musiałem sprzęt wyłączyć ;) ) postanowiłem szlifnać freezera na lustro. Po ok. 2h (burza już dawno się skończyła) będąc zadowolony z efektu zamontowałem go ponownie na procu. I teraz temp. w stresie mam następujące:

2,7GHz 1,4V - 44*C

2,8GHz 1,47V - 48-49*C

A Idle w 2,7GHz 1,4V Freezer na 1450RPM - 29*C W pokoju wg termometru mam 24*C.

A wszystko to mimo pasywnie chłodzonej grafy której radiator prawie styka się z Freezerem.

Chłodzenie miod malina. Nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz temp. w stresie mam następujące:

2,7GHz 1,4V - 44*C

2,8GHz 1,47V - 48-49*C

A Idle w 2,7GHz 1,4V Freezer na 1450RPM - 29*C W pokoju wg termometru mam 24*C.

1524936[/snapback]

Miło, że nam napisałeś jakie temperatury miałeś wcześniej. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soory za przeoczenie  :oops:

Wcześniejsze temperatury w stresie (przed szlifowaniem):

2,7GHz przy 1,4V -> 47-48*C

2,8GHz przy 1,475V -> 51-52*C

Pasta OCZ Ultra 5+

1525545[/snapback]

No poprawiły się nieco ale ja jakoś wole mieć gwarancję niż 3 stopnie mniej chociaż i tak mam sporo mniej niż przeciętnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...