Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

dzis bylem u kolegi i montowalem box coolera pod a64... powiem tak: na poczatku, jak wlacza sie kompa, to przez chwile to wskazuje na max obroty. Chodzi bez mała jak odrzutowiec - znacznie głośniej niż mój stary komp...

 

natomiast jak on sie zachowuje w idle to nie widzialem, ale chyba zwykle okolo 2500 sie kreci... podobnież freezer zwykle kręci się 1400... freezer a box to przepaść...

 

Nie musisz ładować się w WC. Pomyśl o Thermaltake BigTyphoon oraz o Scythe Ninja, które są najbardziej opłacalne w swoich przedziałach cenowych...

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym pracowal , to nie robil bym zadnych problemow, takze ninja i typoon sa dla mnie nie osiagalne , juz wolal bym wc robic(bo podobna cena),

takze chyba pozostal mi fryzjer

 

a co do boxa to halas jest taki sam , wentyl nigdy nie zwalnia, nonstop ok.3200rpm :mur:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktora strone bedzie wial arctic u mnie?

 

http://prohost.no-ip.org/~skubi23t/PB210187.JPG

 

mam zamiar kupic tego a64 :]

 

a i jeszcze jedno ... jaka paste do tego kupic? najlepiej to zeby byl jakis gosc z tanim a64 na allegra i ta pasta...

 

pzdro

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzis Freezera 64pro, i w związku z tym mam pytanko: w którą strone bedzie wiał na mojej płycie??

 

zdjęcie płyty

Zobacz sobie TUTAJ jak są rozmieszczone zapinki. IMO będzie wiał w górę (w stronę pamięci/zasilacza) albo w dół. Na twoją płytę idealnie pasowałby Freezer 64 non-pro, wiałby wtedy do tyłu.

BTW, mam właśnie non-pro, może zrobimy machniom ;-)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kumpel poskładał kompa z prockiem a64 venice 3000+ i staje przed wyborem chłodzenia. Sam doradziłem mu nowego freezera 64 pro (zamówiłem sobie na allegro) ale jego 2 typem jest:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22294

i pytanie czy ten zelman bedzie lepszy ? wydajniejszy ?? czy jednak niech zostanie przy freezer 64 pro ??. Nie mam informacji na temat tego zelmana i nie wiem co mu doradzić ? Wydaje mi sie dziś większa sprawnośc wykazują konstrukcje typu freezer tzn. hot pipe (ta cała wieża), czekam na opinie lub jakis test aby ostatecznie cos poradzić i wybrać aby gość był zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kumpel poskładał kompa z prockiem a64 venice 3000+ i staje przed wyborem chłodzenia. Sam doradziłem mu nowego freezera 64 pro (zamówiłem sobie na allegro) ale jego 2 typem jest:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22294

i pytanie czy ten zelman bedzie lepszy ? wydajniejszy ?? czy jednak niech zostanie przy freezer 64 pro ??. Nie mam informacji na temat tego zelmana i nie wiem co mu doradzić ? Wydaje mi sie dziś większa sprawnośc wykazują konstrukcje typu freezer tzn. hot pipe (ta cała wieża), czekam na opinie lub jakis test aby ostatecznie cos poradzić i wybrać aby gość był zadowolony .

Jak Zalman z serii 7000 to napewno nie AlCu i na pewno nie nowka bo jest bardzo droga. Zalezy ile ma kasy na chlodzenie i po co mu to chlodzenie (extreme OC, czy tylko po to zeby chlodzilo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Zalman z serii 7000 to napewno nie AlCu i na pewno nie nowka bo jest bardzo droga. Zalezy ile ma kasy na chlodzenie i po co mu to chlodzenie (extreme OC, czy tylko po to zeby chlodzilo).

cos do max 140 pln a ten zelman ma taka cene :) procek śmiga na 2,7 ghz i fajnie jak by było cicho :)

Dleczego nie alcu ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman 7000 nie ma sznas,, 7700cu może bliżej,, za 140pln - big typhoon imo,,

sempron @ 2711mhz 1,65v 37*c load :) przy wentylatorze na 85%

 

co destu freezera pro - o ile nonpro ma wydajność 7000cu, a pro jest lepszy o dwa stopnie, to nie wiem jak mu sięudało o wypaść tak dobrze w tym teście ;) potrzeba jeszcze kilku żeby wyniki trochę 'ustabilizowac' imo

 

co by nie było gorszy od nonpro nie jest i przytej cenie nie ma się co zastanawiać :) za trochę wydajniej jest już dużo drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam na necie rozne opinie o FRYZJERZE 64 PRO - ponoc jak pisza jest on Wydajnoscia b.zblizony do BT :blink: ciekawe - bo roznica w cenie dosc znaczna

acha na niektorych stronach pisza ze roznica miedzy starym fryzjerem a pro to 4 stopnie w stresie o_O ?

jak znajde lepsze materialy to wrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bez Partyzantki - Fryzjer juz w domu

 

http://img506.imageshack.us/my.php?image=img02721ch.jpg

http://img506.imageshack.us/my.php?image=img02733mr.jpg

http://img506.imageshack.us/my.php?image=img02764he.jpg

http://img506.imageshack.us/my.php?image=img02757mx.jpg

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lustereczko powiedz przecie :lol: kto jest najwydajniejszy na tym swiecie

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora pasta lepsza do tego freeeezera?

1.Arctic Ceramique

2.Arctic Silver V

3.OCZ Ultra 5+

4.Arctic MX-1

 

no i w ktora strone bedzie wial u mnie ten fryzjer pro ?

 

foto > http://prohost.no-ip.org/~skubi23t/PB210187.JPG

Myślę że każda z nich będzie dobra, chociaż ja akurat mam OCZ.

A co do wiania - popatrz na zdjątka jak wiatrak ma zapinki, popatrz jak zapinki są u ciebie i odpowiedź jest prosta. Wychodzi na to, że albo do góry, albo w dół. W bok wiałby Freezer non-pro.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem zamiar kupic AC silent costam na A64 jak nie bylo freezerow, ale zmienilem zdanie i kupuje tego freezera 64 pro. na mojej plycie glownej bedzie chyba wial w strone portow, ale czy sie zmiesci? na grafike mam zamiar zalozyc niebieskiego zalmana, nie bedzie przeszkadzac on albo pamieci?

 

--edit--

mozna go zamontowac w dowolna strone na socket'cie? bo gdybym go zamontowal tak jak ten boxowy coolerek wialby w stron pamieci... (ten czarny haczyk od strony grafiki)

 

--edit--

po przeanalizowaniu budowy plyty glownej i coolera wydaje mi sie, ze mozna montowac jak sie chce.

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem zamiar kupic AC silent costam na A64 jak nie bylo freezerow, ale zmienilem zdanie i kupuje tego freezera 64 pro. na mojej plycie glownej bedzie chyba wial w strone portow, ale czy sie zmiesci? na grafike mam zamiar zalozyc niebieskiego zalmana, nie bedzie przeszkadzac on albo pamieci?

 

--edit--

mozna go zamontowac w dowolna strone na socket'cie? bo gdybym go zamontowal tak jak ten boxowy coolerek wialby w stron pamieci... (ten czarny haczyk od strony grafiki)

 

--edit--

po przeanalizowaniu budowy plyty glownej i coolera wydaje mi sie, ze mozna montowac jak sie chce.

dobrze że samodzielnie analizujesz a potem edytujesz :)

teraz sytuacja się odwróciła jesli chodzi o mobo i ustawienia nowego frezerka :) Dla mnie ten frezerek Pro bedzie teraz idealnym rozwiazaniem choć na obecnego naprawdę złego słowa nie powiem :)

Pozdrawiam wszystkich fanatyków :) tego naprawdę bardzo dobrego produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że samodzielnie analizujesz a potem edytujesz :)

teraz sytuacja się odwróciła jesli chodzi o mobo i ustawienia nowego frezerka :) Dla mnie ten frezerek Pro bedzie teraz idealnym rozwiazaniem choć na obecnego naprawdę złego słowa nie powiem :)

Pozdrawiam wszystkich fanatyków :) tego naprawdę bardzo dobrego produktu

1. thx

2. o co chodzi, ze sytuacja sie odwrocila? rozne mobo - rozne ustawienia coolerka, np. u @$kubi'ego będzie dmuchal w sazilacz albo karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak majac wentyl z tylu budy to najlepiej jak wieje poziomo w kierunku owego tylu. Szkoda, ze zmienili - do MSI nie bedzie mi za bardzo pasowac...

 

ps. Tak przy okazji, w ogole to wejdzie na Neo2 wiejac do gory? AGP jest dosc blisko, a ten wyntyl troche odstaje... Pamietam, ze na Epoxie (s939 AGP) i starym Freezerku byl z tym problem (soc. obrocony w stosunku do Neo2)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...