Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

32-34 stopnie idle.

Czyli normalnie, zwazywszy jaka mamy pore roku. A co do tych obratow, to zapewne jakis blad pomiaru. Temperatry w idle mam takie jak Ty (teraz troche nizsze, poniewaz mam wlaczone C'n'Q@1070MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopka freezera nie leży idealnie na procesorze, ale da sie ją troche wyśrodkować, wystarczy odprostować lekko zapinke która jest za bardzo zagięta i nie pozwala mu leżeć idealne na środku. po tym zabiegu nadal nie jest idealnie na środku ale jest już o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ta pasta co jest tam nałożona to starczy, czy ją usunąć i dać jakąś inną ? :-P

Do zwyklego OC, powinno starczyc, chyba ze lubisz ekstremalnie podkrecic procesor. Zreszta polecam ci przeczytac ostatnie 20 str. tego watku - tam lepiej zorientowani snuja dysputy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam wszystkich. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj będe miał AC Freezera 64 PRO i ma jedno pytanko z związku z montowaniem - teraz mam na procu megamixa ;) - trochę pasty boxowej i trochę AS5. Czy lepiej wyczyścić procka czy zrobić mixa potrójnego? Sorki jeżeli pytanie wyda się niektórym śmieszne ale naprawdę nie wiem co będzie lepiej przewodzić ciepło.

 

PS: NIE MAM już AS5 więc albo zostaje te co jest albo będzie MX-1 (o ile się nie mylę z nazwą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tam juz pasta jest nałozona na stopke więc będzie naprawde ostry mix :-P na mój gust lepiej wyczyśc proca i dopiero zakładaj frezera a jezeli chcesz miec juz na 100% pewnosć że będzie dobrze przewodzic ciepło, wyczyśc proca i stopke (z tej MX-1 :P) i nałóż jakąś pożadna paste termoprzewodzącą (mimo iż MX-1 jest dobra pasta to sa jeszcze lepsze :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aha, czyli chyba wyczyszcze proca bo ten mix już zamiast polepszać to chyba pogorszy chłodzenie :D . Innej pasty nie mam wiecj chyba zostawię MX-1.

 

I może jeszcze jedno pytanko - czy ten cooler nadaje się na chłodzenie pasywne (pytałem już w innym temacie ale tu mam od tego speców ;) ) - mam wentyl wydmuciach!ący powietrze pod zasilaczem 8cm bequiet 1850rpm oraz na boku wentyl 8cm AC z ręczną regulacją 1500-2500 RPM skierowny prawie na proca (takie umiejscowienie).

 

EDIT:

Dostałem coolerka:

 

Pierwsze wrazenie - kurde miał być duży a nie ogromny ;)

Wentyl od obudowy wchodzi "na styk" ;)

 

Temperatura JUŻ spadla o 4 stopnie (IDLE) z 37 do 33, a przecież pasta potrzebuje trochę czasu na "rozgrzanie". Kolejną zaletą jest głośność - kompa nie słychać :D

 

Jutro robię chyba 1.45V i próbuję dalej podkręcac kompa.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten cooler nadaje się na chłodzenie pasywne (pytałem już w innym temacie ale tu mam od tego speców ;) ) - mam wentyl wydmuciach!ący powietrze pod zasilaczem 8cm bequiet 1850rpm oraz na boku wentyl 8cm AC z ręczną regulacją 1500-2500 RPM skierowny prawie na proca (takie umiejscowienie).

nadaje, powinien się sprawdzić

 

EDIT:

Dostałem coolerka:

Kolejną zaletą jest głośność - kompa nie słychać :D

gusta są różne, w moim przypadku komputer nie ma prawa wydawać dzwięku nawet szumu że działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie no kurcze, mogę tylko powiedzieć że ta kasa naprawdę nie poszła na marne. Cooler to super mega wypasik ;) wygląda jak jakiś jakiejś super firmy a to "tylko" Arctic Cooling ;) Zreztą, dokupię jeszcze wentylko 12cm (też AC ;) ) i chyba zamienię tego BeQuieta 1850RPM, będzie jeszcze chłodniej a głośny on nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

ale nie wiem czy jest sens przy tej suszarce chiefteca

Tego nie rozumiem (??????) - ten zasilacz jest bardzo cichy, inne wentyle zagłuszja jego. On ma 2 x 8 cm które robią cały czas po 1500 RPM (chyba nawet niecałe) i wydaje mi się że coś mam w nim uszkodzonego bo powinnny chyba przyśpieszać ale przynajmniej mam ciszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, gusta są różne. dla Ciebie jest może cichy, bo do tej pory miałeś odrzutowce, a dla mnie czy Naitsa to wciąż suszarka. a 1500 rpm to mało przecież nie jest. na przykład u mnie wszystko chodzi poniżej 900 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

Hej, ostatnio postanowiłem ochłodzić sobie sprzęt, szczególnie procesor(a64 3000 stock), dlatego zakupiłem wentylatorek 80x80 wyciągający na tył i paste termoprzewodząca as 5. Miałem boxa, gdy wszystko poskładałem temperatury może były 1-2'C mniejsze co wg. testów i odczuć innych użytkowników było stosunkowo mało. pasty nie nakładałem za dużo, nakładałem ją wg. instrukcji arctic cooling, czyli kropka na srodku proca i dociskamy radiator, myslałem że dałem za dużo pasty, wczyściłem proca i radiator, i dałem mniejszą kropke, bez rezultatów nawet tempy były chyba gorsze.

Pomyslałem nad zmianą boxa.. kupiłem okazyjnie ac freezera64 pro i do dzieła, załozyłem chłodziwo oczywiscie tak że wentylator freezera dmucha w strone wyciągającego. Pasta zmieniona na as 5, sposobem takim jaki stosowałem przy boxie. Tempy ogólnie.. mnie bardzo zdenerwowały, gdy do was pisze mam własnie 39-40 @ 2500rpm na boxie miałem wczoraj około 41.

Zastanawiam sie teraz czy aby nie lepiej nakładać pastę sposobem rozmazania jej po całym IHS.

Jestem bardzo wkurzony, i może znalazła by sie dusza która podsuneła by mi jakiś pomysł

Serdecznie pozdrawiam :angry:

 

btw. chłodzenie załozone 4-5 godzin temu

Edytowane przez bobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hej, ostatnio postanowiłem ochłodzić sobie sprzęt, szczególnie procesor(a64 3000 stock), dlatego zakupiłem wentylatorek 80x80 wyciągający na tył i paste termoprzewodząca as 5. Miałem boxa, gdy wszystko poskładałem temperatury może były 1-2'C mniejsze co wg. testów i odczuć innych użytkowników było stosunkowo mało. pasty nie nakładałem za dużo, nakładałem ją wg. instrukcji arctic cooling, czyli kropka na srodku proca i dociskamy radiator, myslałem że dałem za dużo pasty, wczyściłem proca i radiator, i dałem mniejszą kropke, bez rezultatów nawet tempy były chyba gorsze.

Pomyslałem nad zmianą boxa.. kupiłem okazyjnie ac freezera64 pro i do dzieła, załozyłem chłodziwo oczywiscie tak że wentylator freezera dmucha w strone wyciągającego. Pasta zmieniona na as 5, sposobem takim jaki stosowałem przy boxie. Tempy ogólnie.. mnie bardzo zdenerwowały, gdy do was pisze mam własnie 39-40 @ 2500rpm na boxie miałem wczoraj około 41.

Zastanawiam sie teraz czy aby nie lepiej nakładać pastę sposobem rozmazania jej po całym IHS.

Jestem bardzo wkurzony, i może znalazła by sie dusza która podsuneła by mi jakiś pomysł

Serdecznie pozdrawiam :angry:

 

btw. chłodzenie załozone 4-5 godzin temu

Na pewno masz całe chłodzenie dobrze zamontowane? Dziwne te temperatury masz. Ja mam takie podkręceniu i to w stresie, do tego ja nie mam AS5. Pamiętaj też że pasta potrzebuje kilku dni na uzyskanie odpowiednich właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

Na pewno masz całe chłodzenie dobrze zamontowane? Dziwne te temperatury masz. Ja mam takie podkręceniu i to w stresie, do tego ja nie mam AS5. Pamiętaj też że pasta potrzebuje kilku dni na uzyskanie odpowiednich właściwości.

No raczej mam dobrze zamontowane, cooler jest stabilny itd. Poczekam pare dni żeby pasta się wygrzała, jeśli nie zauważe zmian spróboje ją rozprowadzic po całym procku a nie dawac kropke :/ chociaz wątpie czy to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Trzeba było zostawić tą co była standardowo, MX1 - jest dobrze rozprowadzona po radiatorze i dosyć skuteczna (ja nie mam AS5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

Trzeba było zostawić tą co była standardowo, MX1 - jest dobrze rozprowadzona po radiatorze i dosyć skuteczna (ja nie mam AS5).

kupiłem używanego coolera, zal mi go bylo nie brac za 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

Sorry ze post pod postem ale chcialem sie spytaj jedna rzecz..

jak juz pisalem to jak wg. was lepiej rozprowadzic paste...

1. np. karta telefoniczna i rozprowadzic po calym ihs

2. dac kropke na srodku proca i docisnac

A teraz pytanie ktore mnie bardzo nurtuje, czy gdy komputer jest "w biurku"

Dołączona grafika

moze to wplywac na temperature?

Takze gdy sprawdzalem organoleptycznie temperatury, radiator nie jest wcale taki goracy, powietrze ktore jest wydmuchwiane jest cieple ale w ogole nie gorace

Pozdr

Edytowane przez bobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasty - 2

 

a co do biurka - jak ma skad czerpac powietrze (czyli musi miec wwiew z przodu) i jak ma gdzie je wydalac (czyli z tylu ma troche miejsca, ktore wychodzi za biurkiem, znaczy, musi być otwarte z tyłu) to beda takie same tempy jak przy wolnostojacej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

kupilem freezera 64 pro, zamontowalem i.

komp taki jak w podpisie, czyli a64 300+ newcastle nie krecony na chwile obecna, buda anteca dwa wentylsatory z tylu na 5v.

 

na boxowym coolerku sterowynym przez asusa, mialem teraz 45 idle i 56 stres, ale w stresie powyzej 55 wentyl chodzil na 5000 obr/min

 

treaz mam

 

43 idle cisza i 52 stress tez cisza, tyle ze musialem wylaczyc pokazywanie predkosci wiatraka bo pokazywal czasami 700 i komp wyl.

 

w sumie jestem zadwoolony bo w stresie mam 52 i komp jest cichutki, paste jaka dalem to AS5.

 

co wy na to ?

 

dodam zed w pokoju mam bardzo cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca, ja zawsze mam ciesze w kompie, tylko mowie ze teraz ostatnio moj boxowy krecil sie czxasem do 5000, i dlatego kupilem freezera. jestem z niego zadowolony, osiagnlem coi chcialem, czyli cisze w stresie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro będe montował arctica na am2 i najwydajniej jak będzie dmuchał w tył obudowy na wiatrak wyciągający.

I jak poszlo z montazem?

Sa jakies problemy?

U mnie arctic lezy i czeka..... na pamieci ..... z serwisu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ten arctic jest naprawde dobry puściłam go na najniższe obroty i mam max 35*C na zwykłej białej paście :D bo nie nakladam narazie AS5 bo czekam na nową bude :D oto screen :D :

Dołączona grafika

normalnie wypas :D za tą cene :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...