Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą zamieszczam fotki mojego fryzjera z wentylkiem 120 mm. Konkretnie jest to Silverstone FMC3XW (103 CFM max. :D) Zawarda walnąłem jako wyciągający. Niestety, cyfówki nie udało mi się dorwać, dlatego fotki zrobione są fonem.

Jak widać na fotach wentyl zamontowałem opaskami. Rozwiązanie proste i skuteczne :)

W praktyce sprawdza się taki wentyl b. dobrze, szczególnie przy mocniejszym OC.

Niedługo zapodam moje wyniki OC na tym chłodzonku.

Pozdrawiam

post-20213-1157038290_thumb.jpgpost-20213-1157038331_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Te opaski na bank dobrze trzymają? Wiem że jako opaski są bardzo mocne ale na zdjęciu nie wygląda to aż tak bardzo solidnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opaski na bank dobrze trzymają? Wiem że jako opaski są bardzo mocne ale na zdjęciu nie wygląda to aż tak bardzo solidnie ;)

Ten wentyl trzyma się dobrze nawet na jednej opasce. Są mocno ściśnięte. Zakładałem też na nie Deltę 120x120x38, która jest dużo cięższa i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aaaaa. To może jak będe miał kasę sam wymienię wentylka na jakiegoś 12cm... W sumie skoro temperaturki nieźle spadają to czemu by nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzperSon a jak temperatura po zmianie wiatraka,zmieniłem właśnie płytę na DFI wykręciłem narazie szynę Venica na 280 bez zmiany napięcia ale muszę mieć wtedy Freezera na max żeby temperatura była rozsądna.Chcę wykręcic proca więcej i tu twoje zdjęcia podają ciekawy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzperSon a jak temperatura po zmianie wiatraka,zmieniłem właśnie płytę na DFI wykręciłem narazie szynę Venica na 280 bez zmiany napięcia ale muszę mieć wtedy Freezera na max żeby temperatura była rozsądna.Chcę wykręcic proca więcej i tu twoje zdjęcia podają ciekawy pomysł.

Nie ma jakiejś wielkiej różnicy temperatur pomiędzy wentylem 92mm a 120mm. Jednak dzięki większemu przepływowi powietrza można mieć albo większą ciszę przy tej samej wydajności jak na standardowym wentylu albo większą wydajność przy podobnym poziomie hałasu.

Dobre 120mm jak Fander czy Zaward są naprawdę ciche i mniej więcej o połowę wydajniejsze niż standardowy wentyl.

Jeśli chodzi o temperatury...Obecnie mam na procku 2929 MHz prz 1,5V. Przy minimalnych obrotach wentyla mam w idle ok. 34 stopni a w stresie (sprime) ok. 47. Po podkręceniu wentyla temp. w stresie spada do ok. 44 st. Wiele też zależy od tego czy buda jest dobrze wietrzona. Ja ma 120mm wciągającą, 120mm wyciągającą z tyłu i 92mm wyciągającą z boku + dwa 80mm w zasilaczu. Ale przy Twoim taktowaniu czyli 2,5GHz na min. obrotach 120mm da spokojnie radę.

 

Pozdro

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie prawie uwaliłem swojego Frezzera 64 :cry: (nie jest PRO).

Zapinka trzyma się w nim na dwóch śrubkach i niechcący przy polerowaniu stopki radiatora uwaliłem jedną ze śrubek (krótko mówiąc śrubka się złamała i cały trzon został w gwincie). Obecnie zapinka trzyma się na jedną śrubkę. Założyłem go na proca i temperatura jest ok.(idle 35-37 stopni C).

Co radzicie w obecnej sytuacji zrobić:

- zostawić tak jak jest (trochę boję się żeby druga śrubka nie pękła, bo wtedy proc się może spalić)

- jakoś to naprawić (jeśli tak to jak to zrobić?)

- odesłać na gwarancję (tylko pytanie: czy uwzględnią?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwzględnią. Uszkodzenie mechaniczne. Śróbki sa tylko do trzymania zapinki względnie na pozycji. Czyli trzeba albo przykleić zapinke w danym położeniu (mało realne) albo dolutować po bokach zapinki ograniczniki. Stopa jest miedziana więc nie bedzie problemu.

Choć wydaje mi się, że docisk zapinki jest tak duży, że jak nie bedziesz rzucał budą to Freezer się nie przesunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajice, ja już zamówiłem mojego Frezeera 64 na allegro, będzie w poniedziałek, stąd moje pytanie, czy w pudełku znajdę instrukcje jak zmienić wentyl BOX na Freezera? Nigdy nie zakładałem/zmieniałem chłodzenia w moim PC, dlatego nie mam w tej materii żadnego doświadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajice, ja już zamówiłem mojego Frezeera 64 na allegro, będzie w poniedziałek, stąd moje pytanie, czy w pudełku znajdę instrukcje jak zmienić wentyl BOX na Freezera? Nigdy nie zakładałem/zmieniałem chłodzenia w moim PC, dlatego nie mam w tej materii żadnego doświadczenia ;)

 

tak jest instrukcja... podobna powinienes znalesc w instrukcji obslugi MOBO... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w stresie 89(!)C, AC Freezer7 + Arctic Ceramique, procek wykręcony do 3.6GHz, obudowa zamknięta...

 

http://images3.fotosik.pl/157/6db146aac694006f.jpg

Tak to wygląda... ten wentyl na plexi zasysa powietrze i dmucha na karte, ten na tylniej ściance wysysa... może jakoś inaczej te wentyle zamontować?

 

Coś tu chyba nie pasi i wydaje mi się, że może być czujnik temp. walnięty. Tożto na box'ie miałem niższą temperaturę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie założyłem Freezera 64 Pro, i katuje go aktualnie Prime95, i [gluteus maximus], na boxowym mialem 54 stopnie, a tu teraz mam juz 52... po 15 minutach dzialania Freezera z Prime95, przy zamkniętej obudowie rzecz jasna... komp podkręcony jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='11 wrz 2006, 18:25' post='2313414']

No to porównaj sobie hałas boxowego coolera i Freezera. Może masz krzywą czapkę?

Wlaśnie widzę cud... temperatura sama zaczęła nagle spadać, wentyle dalej mają te same obroty, aktualnie wacha się pomiędzy 48 a 49 *C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już wiem... Ta wysoka temp. to temp. mosfetów. Jak dotknąłem radiatorka to się poparzyłem... pozatym źle zamocowałem freezera, powinien być tak ustawiony, żeby dmuchał na radiator od mosfetów... Ech... co ciekawe, Aida, speedfan, everest, pokazuje temp. mosfetów jako temp. procesora. A już w biosie jest wszystko tak jak powinno być. Temp. procka w stresie @3.6GHz to 47C także jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem ostatnio fryzjerka 64 non-pro. Niestety wiatrak ma uwalone łożysko. Zastanawiam się nad kupnem nowego 80 lub 92.

 

Przede wszystkim powiedzcie jak to potem zamontować, widzę że kolega wyżej użył opasek :) Czy ktoś użył innych kombinacji?

 

BTW

Skoro już przy tym jesteśmy - myślałem o kupnie AC Fan 3 bez TC. Macie może jakieś inne propozycje co można dać na dmuchanie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`fdl` też mam takiego freezera (no-pro) i strasznie głośno działał. Po prostu zdejmij wiatrak, ściągnij z niego "śmigło" (trzeba za nie bardzo mocno pociągnąć i wyskoczy) wydmuchaj kurz, daj kroplę oleju do tej dziurki od trzpienia i złóż.

Ja tak zrobiłem i chodzi jak igła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem Freezera 64 pro i kurcze na max. obrotach głośniejszy jest niż boxowy cooler; szumi okropnie.

Prawda, prawda... Ustaw gdzieś, żeby przy pełnym obciążeniu kręcił się z max. 90-85% i nie będzie szumiał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanwaiam się nad zmianą wiatraka ale troche się zawiodłem na coolerze; na boxie w stresie miałem max 51*C a na fryzjerze 46*C; w idlu są mniej więcej podobne.

 

Druga sprawa, jeśli zamonyuje sobie regulator obrotów i obniże do np. 1700 rpm, czy drastycznie nie wzrośnie mi temperatura.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanwaiam się nad zmianą wiatraka ale troche się zawiodłem na coolerze; na boxie w stresie miałem max 51*C a na fryzjerze 46*C; w idlu są mniej więcej podobne.

 

Druga sprawa, jeśli zamonyuje sobie regulator obrotów i obniże do np. 1700 rpm, czy drastycznie nie wzrośnie mi temperatura.

Pewnie źle go założyłeś lub dałeś za mało/za dużo pasty. 46* w stresie mam przy taktowaniu 2,8GHz na fryzjerku więc wnioski sam wyciągnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak można źle założyć skoro wszystkie zaczepy dobrze trzymają i gołym okiem widać, że równo przylega spód coolera do czapki procesora. Pasty nie dawałem bo jet na podstawce freezera. Może jak pasta troche się "wygrzeje" to temperatura troche spadnie. Dzisiaj troche ciepło i max miałem podczas grania w heroesów max. 44*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki wiatrak zmienić? Chodzi mi o 92x92. Co lepsze fander czy może akasa, całkiem nieźle wygląda Noiseblocker BlackSilent XE1 92mm; może ma ktoś lepsze propozycje? Czy wystarczy orginalny wiatrak zwolnić.

Wygrzałem troche procesor sp2004 i radiator jest letni, heatpipy też, może wskazania temperatur są do bani, choć temp. z rdzenia i płyty jest mniej więcej zblizona.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra już trochę po czasie ale mimo to pytam - opłaca się wymienić pastę z fryzjera 64 pro (chyba MX-1) na AS5? Zamówiłem bo i to i to się niekiedy przydaje ale nie wiem czy warto na procku wymieniać.

 

Aha i jeszcze jedno pytanko - jeżeli warto to czym najlepiej usunąc tamtą pastę? Można suchym papierem do wycierania rąk (stosowałem to na socket A :D) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, suchy papier wystarczy... ale jak nie będziesz szlifował spodu coolera, to troche pasty powchodzi w szczeliny (niestety wykonanie fryzjera pozostawia wiele do życzenia) ale zawsze możesz np. zmywaczem do paznokci usunąć resztki, ew. pod wodę i jakąś szmatką. Co do wymiany pasty - daje i to sporo... jednym słowem warto... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to zmieniam :)

 

Fryzjera nie będę szlifował bo już kiedyś próbowałem z 1 coolerem na socket A i wyszło coś raczej gorszego niż oryginał ;) niby gładkie ale do lustra to baaaardzo daleko było (czyli wogóle nie przypominało lustra albo "szyby" ;) ).

 

Mówisz że daje sporo - ile to zrobiło w Twoim przypadku (jeżeli najpierw miałeś boxa a potem fryzjera i znasz różnice w temp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...