Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj kicam po x-a + GOW, a pod koniec tygodnia kurier wpadnie z LCD i będzie miazga :mrgreen: :plum: :plum: :plum:

jednak kupię go na miejscu, dam 50e więcej, ale przynajmniej nie będzie problemu z gwarą, gdyby coś się posypało

wczoraj całą noc w pracy spędziłem na xboxonline i jeszcze jednym forum :rolleyes:

Myslalem ze juz kupiles :blink:

zycze udanego zakupu no i bezawaryjnego sprzetu :wink:

 

oto lista rankingowa gier

zrodlo xboxonline

 

Gears of War nadal rządzi na top listach. Zaś na naszym starym poczciwym klocku triumfuje bezapelacyjnie Halo2.

 

Lista poniżej:

 

xbox 360 Top Live:

 

1 Gears of War

2 Call Of Duty 3

3 SUPERMAN DEMO

4 Small Arms

5 Rainbow Six Vegas MP Demo

6 Madden NFL 07

7 LOST PLANET MP Demo

8 Call of Duty 2

9 Tony Hawk's Project 8 Demo

10 Ghost Recon 3

xbox 360 Top Live:

 

1 Gears of War

2 Call Of Duty 3

3 SUPERMAN DEMO

4 Small Arms

5 Rainbow Six Vegas MP Demo

6 Madden NFL 07

7 LOST PLANET MP Demo

8 Call of Duty 2

9 Tony Hawk's Project 8 Demo

10 Ghost Recon 3

 

Top Arcade Titles (Full Versions)

 

1 Small Arms

2 Contra

3 UNO

4 Defender

5 Ultimate Mortal Kombat 3

6 Street Fighter II' Hyper Fighting

7 Geometry Wars Evolved

8 DOOM

9 PAC-MAN

10 Texas Hold 'em

 

Original Xbox Top Live Games

 

1 Halo 2

2 Battlefield 2: MC

3 Madden NFL 07

4 Counter-Strike

5 Call of Duty 3

6 Star Wars: Battlfrnt 2

7 Forza Motorsport

8 Rainbow Six 3 BA

9 Call of Duty 2

10 Ghost Recon 2

jak widac dwie ostatnie nowosci zdominowaly liste :)

 

i jeszcze jeden news: George Clooney jako Splintel Cell??

 

Splinter Cell bez Michaela Ironside'a?

 

Pogłoski mówią, iż w kolejnej części Splinter Cell (5), która ma być exclusivem, głosu agenta Sama Fishera nie użyczy już znakomity Michael Ironside, który tworzył wokół tego tytułu coś pięknego.

W recenzji wspominałem o tym, że nie wyobrażam sobie SC bez tego kapitalnie wczuwającego się w rolę aktora.

 

Jak wieści donoszą, spowodowane jest to tym, iż niedługo wchodzi na ekrany film Splinter Cell, gdzie rolę Fishera odegra George Clooney, stąd to małe zamieszanie.

 

Mamy tylko nadzieję, że zabieg ten jest na potrzeby filmu i tak samo jeśli powstanie gra na podstawie filmu to miejmy nadzieję, że "coś" z tego będzie.

jestem bardzo ciekawy filmowej wersji i czy Clooney da rade? :D

 

i jeszcze fotka z Ghost Recon2! - realtime'owe przejście z dnia na noc !

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Wytlumaczcie mi jedno. HD (najnizsze) bez wnikania w szczegoly to 1280x720. Dlaczego wiec juz wogle zniknely z rynku takie matryce? Bo pamietam ze jeszcze rok temu byly takie dostepne, nawet Ultima polecala i sprzedawala z x-boxem360 pewien model matrycy acera 1280x800.

Przeciez wrecz NIEWARYGODNIE wazne jest zeby obraz byl na matrycy wyswietlany w natywnej rozdzielczosci.

1366x iles tam ? Co to do ciezkiej cholery jest za standard? Pzeciez obraz z 1280 wyskalowany na 1366 bedzie wyladal oblesnie. Przeciez nie raz pewnie puscilisie obraz w nizszej rozdzielczosci niz ta ktora oferuje matryca.

Rozgladam sie za jakas ciekawa propozycja z czym by mozna bylo zestawic klocka i kupa!!! Nic nie ma. O ironio jedynym urzadzeniem ktore bedzie suportowalo HD i nie odrzuci mnie od ekranu to bedzie... projektor HD bo tylko on oferuje wysoka przekatna i 1280x800 :blink: . Niestety ale duzego LCD o takich parametrach nie znajdziecie. PARANOJA.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce o rozdzialce 1366x768 sa o wiele latwiejsze w produkcji (i tansze tez) niz te 1280x720. ;). W X360 mozna wybrac rozdzialke 1360x768 wiec przeskalowany obraz jest tylko o 6 linii w poziomie, a co za tym idzie bardzo dobra jakosc zostaje zachowana. ;] To tak w skrocie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet Ultima polecala i sprzedawala z x-boxem360 pewien model matrycy acera 1280x800.

tamtem miał 1440x900 ;)

 

Przeciez wrecz NIEWARYGODNIE wazne jest zeby obraz byl na matrycy wyswietlany w natywnej rozdzielczosci.

1366x iles tam ? Co to do ciezkiej cholery jest za standard?

iks przez kabel VGA obsluguje 1360x768 ;)

 

 

 

edit:

zajrzyj tutaj: http://skapiec.pl/cat/22-telewizory-lcd.html

wybierz rozdzielczość 1280x720 i masz tv z taką rozdzielczością

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

aha no to luz w takim razie, dzieki za wyjasnienie :-)

 

@ MacOSek pozniej owszem 1440x900. Ale dawno dawno temu ;) jak startowal x-box360 (no moze nie az tak na samym poczatku) byla matryca Acera 1280x800, wiem bo doskonale to pamietam. Ogladalem ta oferte kilka dni pod rzad bo sie zastanwialem nad kupnem i nie raz przeczytalem specyfikacji tej matrycy. Byla to niby "wyselekcjonowana" :D przez Ultime matryca do klocka.

1440x900 owszem - ale pozniej, i teraz jest popularne.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, a jaki LCD zapodajesz? Tj. jakiej firmy, ile cali itp... Bo też się przymierzam do eLCeDeka, takiego optymalnego do x360, psTwo, max 26"

po przeczytaniu 40 stronicowego tematu o tym tv wybrałem Samsung TV LE26R72B, 26 cali ze względu nie ukrywajmy - mobilności ;) i tego, że grać będę z odległości 1-1,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zadna nowosc, takie cos bylo juz w Morrowindzie. Ale wyglada ladnie :)

racja,jednak w grach typu G-R nie byl to raczej efekt o ktory pokusili sie developerzy.

 

A przeciez realnosc gry wzrasta niewsplmiernie kiedy zauwazamy zmiane otoczajacego nas swiata(zmiana pory dnia) ,

pozatym trudnosc rozgrywki rosnie rowniez,poniewaz w nocy (o zmierzchu)trudniej jest poradzic sobie z wrogiem :)

-dlatego ten zabieg uwazam za plus

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X360 mozna wybrac rozdzialke 1360x768 wiec przeskalowany obraz jest tylko o 6 linii w poziomie, a co za tym idzie bardzo dobra jakosc zostaje zachowana. ;] To tak w skrocie. ;)

Gdzie można wybierać rozdzielczości? :/ Da się zmienić coś innego niż 480p, 720p i 1080i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przeczytalem kilka opinii, ze obraz na TV LCD (1366x768) puszczony X360 po vga w rozdzialce 1360x768 wyglada duzo gorzej od 1280x720. Ktos moze to potwierdzic? :wink:

juz dyskutowalismy na ten temat, w wielu przypadkach tak wlasnie jest, w innych jest na odwrot, mysle, ze wszystko zalezy od konkretnego modelu TV i jakosci gniazda

ja osobiscie bede lecial na standardowym kabelku composite, dokupilem sobie tylko vga vga do podlaczenia laptopa i optyka z xboxa do glosnikow

juz nie moge sie doczekac na tv, xboxa dzisiaj obejrzalem z kazdej strony i rzeczywiscie jest duzo mniejszy niz myslalem, od razu dokupilem drugiego pada i zapowiada sie ostry weekend z Gears of War :mrgreen:

 

gladiac - zakupilem dopiero dzisiaj bo czekalem az wersja specjalna wejdzie na stan pewnego sklepu wysylkowego, jak weszla to sie rozmyslilem LOL :D , stwierdzilem, ze ze wzgledu na gwarancje doplace troche 50e i kupie na miejscu, a w sklepie mnie bardzo pozytywnie zaszkoczyli, bo sie okazalo, ze za gre przy zakupie z konsola zaplace tylko 20e, wiec ogolnie jest lepiej niz myslalem

wyszlo 469.99 konsolka + gow, mozecie mi powiedziec jak teraz x stoi w PL?

podrozal czy dalej w MM za 1299 1399?

 

kilka nowych screenow z Alan Wake:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Alan Wake to bedzie pozycja ktora na pewno znajdzie sie w mojej kolekcji B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bywa to rozne u mnie po component obraz jest extra

kabel vga tez mam, ale wole ten pierwszy.

a telewizory HD robie sie w 1366x760, zamiast 1280x720 nie dlatego ze moze taniej ????? (bo to bzdura) tylko dlatego ze rodzielczosc telewizji SD pal lepiej wyglada na matrycy 1366

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwi mnie, że tak zachwalacie ten kabel component. Wszędzie piszą, że ten kabel to porażka w porównaniu z VGA. Niedawno mój kumpel posiadający 32 calowego Samsunga kupił VGA i był w szoku odpalaąc pierwszą grę ( NFS Carbon). Gra odrazu wyglądała lepiej, w szczególności było to widać po samochodach które wyglądały o wiele ostrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cię kręcę, ale przynudzasz...

Co w tym dziwnego, że na jednym odbiorniku lepiej wygląda composite a na drugim vga, dziwne "bo twój kumpel"?

takie teksty to pisz do swoich znajomych. Sam pierniczysz 3 po 3. Od kilku postów piszesz co sobie kupisz, jakby mnie to interesowało

 

@ kucyk po kablu composite to dopiero grafe będziesz miał :D i nie tylko "mój kumpel" ale masa osób. To tak jak piszą osoby z r9500, że i8m Oblivion chodzi ultra płynnie chodzi z max detalami. Dla jednych 15 fps to ultra płynność, dla innych kupa to przysmak

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie teksty to sobie wal do swoich znajomych. Sam pier..... 3 po 3

 

@ kucyk po kablu composite to dopiero grafe będziesz miał :D i nie tylko "mój kumpel" ale masa osób. To tak jak piszą osoby z r9500, że i8m Oblivion chodzi ultra płynnie chodzi z max detalami. Dla jednych 15 fps to ultra płynność, dla innych kupa to przysmak

omg ale się wystraszyłem :blink: :blink: :blink:

dobrze panie Pawle LOL, to się już nie powtórzy ser

panie Pawle, bardzo uprzejmię proszę, o "tą masę osób", bo się doczekać nie mogę, a ja będę kontrował i będę wklejał cytaty z for gdzie ludzie stwierdzają wyższość kabla component nad vga - zaznaczam porównując obraz, chcesz się pobawić - nie ma sprawy, narazie jest 1-0 dla mnie, cofnij się kilka postów wyżej...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ale się wystraszyłem :blink: :blink: :blink:

dobrze panie Pawle LOL, to się już nie powtórzy ser

panie Pawle, bardzo uprzejmię proszę, o "tą masę osób", bo się doczekać nie mogę, a ja będę kontrował i będę wklejał cytaty z for gdzie ludzie stwierdzają wyższość kabla composite nad vga - zaznaczam porównując obraz, chcesz się pobawić - nie ma sprawy, narazie jest 1-0 dla mnie, cofnij się kilka postów wyżej...

przecież ja nie straszę, post wyedytowany bo trochę mnie poniosło. A tak wracją do tematu kabli to czy ty wgóle znasz się na nazwach ??composite wiesz co to za kabel ? Composite_video

Proszę bardzo. Ja pisałem cały czas o component a to całkiem inna sprawa. Nie mam zamiaru się kłucić. Jednemu pasuje ten drugiemu inny. kucyk 1:1 i koniec tego :P Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac - zakupilem dopiero dzisiaj bo czekalem az wersja specjalna wejdzie na stan pewnego sklepu wysylkowego, jak weszla to sie rozmyslilem LOL :D , stwierdzilem, ze ze wzgledu na gwarancje doplace troche 50e i kupie na miejscu, a w sklepie mnie bardzo pozytywnie zaszkoczyli, bo sie okazalo, ze za gre przy zakupie z konsola zaplace tylko 20e, wiec ogolnie jest lepiej niz myslalem

wyszlo 469.99 konsolka + gow, mozecie mi powiedziec jak teraz x stoi w PL?

podrozal czy dalej w MM za 1299 1399?

469.99 razem z GOW to troche drozej niz u mnie -435e , choc sa packi ktore za 420e oferuja premium i 2 gry(PGR3 i Kameo) ,albo 408e z jedna starsza gra.

 

PawelDK-nie ma co sie spierac ktory kabel lepszy, jak juz pisalem wiele zalezy od sprzetu na ktorym grasz ,jedne lepiej dzialaja po componecie inne po vga.Moze niech kazdy sam sobie oceni i uzywa co mu pasuje :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na temat nieszczęsnych kabli ;)

 

Does it upconvert Standard Def DVD over VGA?

Yes. It will upconvert a SD DVD to a max of 1080p over VGA.

 

Does it upconvert Standard Def DVD over Component?

No. The max resolution for SD DVD over Component is 480p. This is a CSS rule. Over component, your SD DVDs will be 480p no matter what resolution your dash is at.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na temat nieszczęsnych kabli ;)

 

Does it upconvert Standard Def DVD over VGA?

Yes. It will upconvert a SD DVD to a max of 1080p over VGA.

 

Does it upconvert Standard Def DVD over Component?

No. The max resolution for SD DVD over Component is 480p. This is a CSS rule. Over component, your SD DVDs will be 480p no matter what resolution your dash is at.

no i??:)

 

a co ma wspolnego granie z ogladaniem SD DVD?? :blink:

w componecie wprowadzono zabezpieczenia przed kopiowaniem w HD ,we vga tego zabezpieczenia nie ma-to wiadomo od bardzo dawna.Jednak nijak ma sie to gier ani do ogladania filmow ze zrodla HD-sygnal bedzie taki sam jak po VGA jesli chodzi o rozdzialkie a nawet lepszy(tak podaja servisy z TV-HD)

 

I jeszcze dodam ze mozliwosc ogladania sygnalu w 720p 1080i/p ze zwyklego SD DVD po VGA bedzie dopiero mozliwe po zakupie odzielnego scalera lub specjalnego playera SD DVD z budowanym scalerem

 

Dlatego podany przyklad uwazam jak najbardziej za bledny

 

ps.dalbys juz spokoj z tymi kablami :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale mowimy o X360, o jakim Ty dodatkowym playerze DVD ze scalerem mowisz? Chyba X360 bedzie sam tego upscalingu dokonywal? :huh:

ja dokladnie mowie o x360 :)

czytales przyklad z cytatow?

 

to bylo tlumaczenie do PawlaDK aby dac mu obraz ze przyklad ktory podal ma sie nijak w stosunku do gier i x360.

podalem z czego te roznice w cytowanym przykladzie wynikaja i jak maja sie do uzytkownikow.

 

Moze dzieki temu temat kabli zostanie zakonczony bo dawanie coraz nowych przykladow o wyzszosci jednego nad drugim wprowadza zamieszanie i konsternacje osob myslacych o zakupie niezbednego kabla

 

ps. jeszcze raz moze bardziej przejrzyscie :)

otoz wedlug opisu z cytatu component jest ograniczony rozdzialka 480p(dvd)

kabel vga takich ograniczen nie ma

w cytacie jest takze jak byk napisane ze w przypadku componenta skalowanie do 480p jest tylko w przypadku filmow DVD dla ktorych i tak jest to rozdzialka max czego wlasnie PawelDK nie zauwazyl-zrozumial

 

przy kablu vga sygnal wyslemy jaki chcemy ,jednak jesli mowimy o filmach dvd to uzywajac vga i trybow wiekszych niz 480p musimy uzyc skalera ktory podbije rozdzialkie a ktorych uzywa sie w drogich specjalnych playerach dvd

 

tak wiec dla uzytkownika x360 kabel czy to VGA czy tez component jest dobrym wyborem-zaleznie od potrzeb i mozliwosci oraz jakosci sprzetu ktory posiada (tv-monitor)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze jest mowa o DVD, to ja rozumiem. Nie rozumiem chyba tylko jednego - czy pod haslem "musimy uzyc skalera" masz na mysli upscaling dokonywany przez X360, czy tez podlaczanie kabla VGA do zewnetrznego urzadzenia, ktore skaluje sygnal i wysyla go na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze jest mowa o DVD, to ja rozumiem. Nie rozumiem chyba tylko jednego - czy pod haslem "musimy uzyc skalera" masz na mysli upscaling dokonywany przez X360, czy tez podlaczanie kabla VGA do zewnetrznego urzadzenia, ktore skaluje sygnal i wysyla go na TV?

jesli ktos uzywa jako argumentu aby przekonac (uzytkownika x360)do kabla VGA ze ten kabel przesle wieksza rozdzialkie z DVD niz component.To trzeba sprostowac ze tylko i wylacznie kiedy dane urzadzenie na to pozwala-czyli w tym wypadku tylko i wylacznie player dvd z wbudowanym skalerem.

 

X360 w tym wypadku jest poza tematem bo nie posiada takiej mozliwosci(nie moze sztucznie podbic rozdzialki)

 

dlatego nie nalezy danym przykladem wogole sie poslugiwac bo nie dotyczy w zadnym przypadku x360-raczej dana kwestie nalezy rozpatrywac w przypadku kompletowania kina domowego :)

 

nie wiem czy teraz wypowiedzialem sie wytarczajaco jasno ? :unsure: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...