Skocz do zawartości
Gość molimo

2500mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość molimo

mam radeona 9800Pro 450/750, 1 HDD, cd-rom i reszte żeby komp wstał :]. zamierzam podkręcić swojego athlona 2500xp (1850mhz) do około 2500mhz z pamięciami kingstona 512DDR HyperX UL (2-2-2-5). czy z zasilką Chieftec 360W (HPC-360-302DF) i porządnym chłodzeniem uda mi się dojść do granicy 2500mhz ?

Edytowane przez molimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają absolutną racje ale ja ci doradze że z fusów wyjdzie taniej i pewniej....

A tak wogule to zależy od serii,płyty głównej i szczęścia.

Powodzenia w kręceniu.

P.S. nie pij kapuczino bo z fusów zadużo nie wywróżysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest zwykły AXP to zapomnij

1313839[/snapback]

taaa

a 1700+@2500mhz to zwidy i matri[matrox]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest zwykły AXP to zapomnij

1313839[/snapback]

 

Zalezy jakie ma szczescie moj moze smigac na 2.5ghz:) tyle ze vcore cos kolo 2.0v:(

 

Ogolnie idz do wrozki :wink: moze ci wywrozy 2.7ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

idź do wróżki ...... :mur:

1313763[/snapback]

to ty idz fachowcu.

gosc zadal na fachowym forum fachowe pytanie lolki.

skoro nie dokonca wie w czym rzecz

zamiast marnowac swoje talenty literackie na bzdury

zapytajcie sie gosci o serie proca, chlodzenie czyli to czego

nie przedstawil i jezel macie jakies osobiste

doswiadczenia podzielcie sie z nim a nie rzniecie nie wiem jakich

maaasta.

to smieszne.

jezeli nie macie nic mu do powiedzenie to po co zasmiecacie mu watek ?

sami idzicie do wrozki i niech wam oceni iq.

jezeli taki z ciebie masta do po co odpisujesz jak lama ?

"idz do wrozki"

wsie rozumy pozjadales ? sam wszystko wiedziales od kolyski ?

 

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty idz fachowcu.

gosc zadal na fachowym forum fachowe pytanie lolki.

skoro nie dokonca wie w czym rzecz

zamiast marnowac swoje talenty literackie na bzdury

zapytajcie sie gosci o serie proca, chlodzenie czyli to czego

nie przedstawil i jezel macie jakies osobiste

doswiadczenia podzielcie sie z nim a nie rzniecie nie wiem jakich

maaasta.

to smieszne.

jezeli nie macie nic mu do powiedzenie to po co zasmiecacie mu watek ?

sami idzicie do wrozki i niech wam oceni iq.

jezeli taki z ciebie masta do po co odpisujesz jak lama ?

"idz do wrozki"

wsie rozumy pozjadales ? sam wszystko wiedziales od kolyski ?

 

pzdr

1313955[/snapback]

sam jestes lolkiem , idź sobie łapac telewizje lepiej z satelity;]]]]]]]

 

FAQ U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf, wyluzuj nieco i powstrzymaj się z rozdawaniem lolków. Masz coś do powiedzenia, to pisz tylko na temat.

 

Leborg, nie wdawaj się w bezsensowne dyskusje.

 

molimo, zmień temat na regulaminowy.

Można to zrobić poprzez edycję pierwszego postu (przycisk Dołączona grafika).

...

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

...

Mógłbyś też nieco się wysilić i poczytać trochę forum. Zapewniam cię, że najprawdopodobniej znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka to zaczynamy....

1. FAQ-tam jest wszystko opisane

2. wróżkami nie jestesmy, wiec nikt nie napisze czy sie uda czy nie

3. jak masz słąbą płytke to i oC będzie słabe, a płytką sie oczywiscie nie chwalisz....

4. a to tak dla zmyłki:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

sorry najlepiej jak ten wątek zostanie zamkniety. ps. mam abita AN7 i pentagrama FREEZONE 80CU :) pozdro i jak narazie śmiga mi procek 200x11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby czemu nie na zwykłym AXP? ja mam takiego najzwyklejszego 2000XP+ i co? śmiga bez problemu na 2625MHz /12.5x210/ na abicie NF7-s przy napieciu 1.95v:)

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry najlepiej jak ten wątek zostanie zamkniety. ps. mam abita AN7 i pentagrama FREEZONE 80CU :) pozdro i jak narazie śmiga mi procek 200x11 ;)

1314112[/snapback]

no to tak już lepiej, an7 taki supa nie jest ale coś zawsze będzie...

serie procka znasz? chłodzenie masz w miare, chociaż wiadomo ze wc lepsze:> ile stopni i jaki V teraz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stres stres, liczy sie tylko stres...;]

ja w spoczynku mam 40 stopni , z tunerem tv koło 50 , a w grach 65max:>

ale przy 1.85v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona 9800Pro 450/750, 1 HDD, cd-rom i reszte żeby komp wstał :]. zamierzam podkręcić swojego athlona 2500xp (1850mhz) do około 2500mhz z pamięciami kingstona 512DDR HyperX UL (2-2-2-5). czy z zasilką Chieftec 360W (HPC-360-302DF) i porządnym chłodzeniem uda mi się dojść do granicy 2500mhz ?

1313670[/snapback]

Hę, niezłe zamieszanie z Twoim pytaniem. To czy osiągniesz załozony wynik jest czysta loterią, zaś co sie tyczy zasilacza, sprawa wygląda podobnie niepewnie, jakkolwiek mozna sie pokusić o jakieś wyliczenia.

A więc teoretycznie założona konstrukcja powinna zmieścić się w mocy do 300Wat

 

mozesz sam przeprowadzić niezbedne wyliczenie TUTAJ

 

jakkolwiek istotnym (a czessto zaniedbanym) parametrem jest wydajność zasilacza na lini 12V . W Twoim wypadku zasilacz powinien mieć co najmniej 15A - a najlepiej 18A lub więcej dla 12V.

 

Sprwdziłem Twój zasilacz i zgodnie ze specyfikacją na 12v1 jest 17A pradu (nie jest to duzo - nie lubie tych szefów, są przereklamowane) i powinno Ci wystarczyć ale zapomnij o jakiejś poważniejszej rozbudowie np Raid dysków HDD lub chłodzenie wodne (zasilane z zasilacza komputerowego!!!!). Dlatego pomyśl o bardziej wydajnym zasilaczu lub po prostu jakieś dobre chłodzenie powietrzem lub ewentualnie chłodzenie wodne zasilaj z odrebnego zasilacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie komp jak w podpisie i powiem tyle. 12V trzyma: Idle, wg WHD 12,23-12,35V, miernik 12,15V na sztywno. Stress: WHD 12,29-12,4V, miernik 12,05V. Standardowo WD mam wypięty bo jest za głośny. Po podpięci, Idle rośnie o ok 0,05V, w stressie nie zauważyłem zmian (pomiar by WHD).

Aha procek jest 2,42GHz 1,875V, ale chodzi tak samo na 12,5x200 tylko na FSB220MHz i tak jest wydajniej nieco.

Wniosek jest taki, że zasiłka wytrzymuje (wachania są w normie) ale jest to już poważne obciążenie dla niej. Jeśli nie będziesz miał 4 HDD to to 2,5GHz nie powinno być żadnym problemem dla Chefa:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez taktowanie mhz procka wlasciwie nie ma znaczenia, u mnie zmiana o 800mhz to jest albo nic albo 1 stopien roznicy wiec pewnie tak samo jest z poborem pradu. a co do tych wrozek to chodzi im o to ze moze ci sie trafic sztuka co robi 2.5 na vcore 1.6 (tylko sie takie pochowaly jak ja kupowalem) i ci wystarczy byle codegen a mozesz potrzebowac napiecia 2.2V i wtedy to nic ponizej szefe bym nie polecal... wiec lec do wrozki i pytaj o vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie MEGA LOL :lol: wiedza niektórych mnie rozbraja :D

a poza tym to bando kretynów i kompletnych ignorantów bo inaczej powiedzieć sie nie da, z fusów to sobie sami idzicie powróżyć kiedy wam troche oleju do głowy napłynie :? skoro nie macie nic sensownego do powiedzenia to morda w kubeł i cichosza :!:

 

Odnośnie tematu, szef 360W spokojnie pociagnie taki konfig, u mnie zasilał XP1700+@2600Mhz i jakoś dawał rade bezproblemu. u Chaosa XP1800+@2651 i też wsio było ok.

 

Kwestie możliwosci procka musisz sam rozwiązać testując swój egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie MEGA LOL :lol: wiedza niektórych mnie rozbraja :D

a poza tym to bando kretynów i kompletnych ignorantów bo inaczej powiedzieć sie nie da, z fusów to sobie sami idzicie powróżyć kiedy wam troche oleju do głowy napłynie :?  skoro nie macie nic sensownego do powiedzenia to morda w kubeł i cichosza :!:

 

Odnośnie tematu, szef 360W spokojnie pociagnie taki konfig, u mnie zasilał XP1700+@2600Mhz i jakoś dawał rade bezproblemu. u Chaosa XP1800+@2651 i też wsio było ok.

 

Kwestie możliwosci procka  musisz sam rozwiązać testując swój egzemplarz.

1315279[/snapback]

no kwestia ile procek bedzie potrzebowal pradu

u mnie stara zasilka 235W ciagnela proca axp @ 2.2Ghz@2V do tego 2dyski podkrecony ti4200;] i inne

jakos problemow nie bylo zbyt wielkich

wiec szef 360W spokojnie udzwignie ten konfig;]] - chyba ze trafisz na z[ciach!]y egzemplarz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że nieznacznie napięcie +12V może opuścić co jest również zależne od vcore, ale przy 2,0vcore może zejść poniżej 11,5V ale mysle że nie powinno to powodować jakichś niestabilności,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...