Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

A najgorsze ze po ciezkim trudzie znalezienia spoko procka trzeba bedzie sie znowu meczyc i wydawac fortune na nowy  :mur:    :mur:

1335772[/snapback]

Nikt Ci nie każe zmieniać procesor. :mur:

 

bachus_anonymous:

Według roadmapu AMD Toledo to właśnie Athlon FX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosh. niebawem mam zamiar przesiadke na A64. Poczatkowo planowalem łinczestera 3000+ i jakas mobo (nie wiem do teraz jaka) ale jak zobaczylem wynik powyzej 3 ghz to mi az wlosy deba stanely :D chyba jednak zaczekam na tego Venice!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wysiadam :mur: Od poczatku roku nastawiam sie na Winchestera i juz mialem go

kupowac po swietach ( koniec marca ) a tu okazuje sie ze nowy rdzen ma wyjsc 4 kwietnia. Znofffu czekanie :cry: Sprawa bedzie nie najgorzej wygladala jesli w naszym kraju te procki pojawia sie pod koniec Kwietnia. Ale opierajac sie na wlasnych domyslach wydaje mi sie ze ten termin to tylko mazenie. Jesli jestem w bledzie to prosze niech ktos mnie poprawi. Bo ja mam juz po dziurki w nosie czekania :sad:

 

Ale te potencjalne 3 GHz robia wrazenie :rolleyes:

Edytowane przez LuSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice to nie wszystko co ma zaoferowac nam AMD w tym roku. Ciekawa pozycja zapewne okaze sie AMD Turion, czlyli mobilna 64-bitowka. W wersji 3000+ ma on podobno pobierac jedynie 25 watow energii, 3200+ zas 35 watow !!!

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=109262 - temacik o turionach dla zainteresowanych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul:

Turion już wyszedł. Podobnie jak Venice jest to rev E. Główna różnica to ta że Venice jest na s939.

 

Szkoda tylko że AMD na razie nie planuje wydać jakiegoś dualcore w cenie <1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no a ja w zeszlym tygodniu kupilem winchestera ... czy te nowe procki bedzie mozna wsadzic na VIA ?? dokladnie chodzi o plyte z podpisu ... nie chce mi sie wydawac siana na nowa grafe dlatego zostalem przy Agp ...

 

SSE3 troche kusi :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oświecenie :)

Jeszcze pytanko odnośnie tego...

Nie chce podnosić paru topiców na raz, więc spytam tutaj :)

Były już jakieś testy z OC Turiona? Czy wydajność tego mobila poprawiła się w stosunku do desktopowych procków?

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy były ale takie skromne i wypadł nie najgorzej ale z tego co widziałem to nie kręcili go jeszcze do max możliwości, albo ja tego jeszcze nie widziałem. Mowa o Turion...

 

Edit:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=55174

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Hamil_Hamster:

Nie będzie Athlona 64 rev E na s754. Zostaje Ci Sempron i Turion 64.

1339329[/snapback]

Turion to własn ie rev E także nie wiem jak ma nie być a obecne Sempy to winchestery obcięte, ale w przyszłosci też będą rev. E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Szkoda, że nie ma żadnych konkretnych wyników w OC (bo tak nazwać 2ghz nie moge :P), tylko spekulacje i fantazje :P na podstawie małych wymagań co do napięcia tych procków.

1339619[/snapback]

na Venice pękło 3300MHz niedawno, a przecież to to samo co Turion - myślę 3GHz w kieszeni gdzieś przy 1,5-1,6V :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion to własn ie rev E także nie wiem jak ma nie być a obecne Sempy to winchestery obcięte, ale w przyszłosci też będą rev. E

1339510[/snapback]

Po pierwsze to że Turion to rev E to sam pisałem w poprzednim poście.

Po drugie Turion to nie nazwa kodowa rdzenia tylko nazwa handlowa procesora więc w moim poście nie ma żadnego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, można już chyba mówić o „syndromie 2,7G” na Winch. Te procesory kręcą się bardzo dobrze (nie licząc modeli z 2005 roku) i na dość niskim napięciu ale powyżej 2,7G to już masakra ;/ Czasami 50-100MHz = 0,2v UP :/ Może Venice to zmieni a w zasadzie liczę na to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdazylem sie zorientowac to Turiony beda mialy maly mnoznik, a co za tym idzie trzeba bedzie je krecic tylko FSB; mnoznik pewnie da sie jeszcze zmniejszyc, ale czy zwiekszyc, ??? hmm ???; jesli mnoznika nie da sie zwiekszyc to w takim przypadku osiagi OC Turiona moga nie byc tak 'bardzo zadowalajace' jak na Venice, hm, ale kto wie jak w praktyce moze byc;

 

sam mam teraz duzy dylemat, bo stoje przed zmiana sprzetu i zastanawialem sie czy s754 czy s939; wole jednak s939, bo testy juz sa dosc konkretne, a poza tym i tak mam zamiar chlodzic CPU, GPU, oraz czipset plyty woda, wiec ilosc ciepla zostanie odpowiednio stlumiona :}}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mialem napisac staly mnoznik, hehe, lol;

 

ale faktycznie mnoznik 12 i FSB 250 to juz 3Ghz, a co gdy FSB pojdzie na 270, albo wiecej, loool;

semprony z tego co widzialem po screenach ida na 300 i wiecje FSB;

tak, wiec swietlana przyszlosc nastala dla s754, normalnie fajnie zaczyna sie robic, ale troche do 'pupy', bo wlansie stoje przed zakupem PC i nie wiem czy s939 czy s754, ale jednak tak jak juz pisalem wyzej chyba jednak bedzie to s939 :}}}

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem, ze bedzie tylko na s754, hmm;

 

tak, wiec jego mozliwosci sprawdza osoby, ktore skusily sie na AMD64 na s754;

 

zycze powodzenia dla tych osob, niskich cen Turionow oraz duzych osiagow OC :}}}

-----

 

a co do Venice cos ju wiadomo, kiedy sie ukaze w Polsce, bo czekam nma tego gnojka i specjalnie dla niego odlozylem kupno NEW PC na pozniej, ale juz doczekac sie nie moge, bo moje P4 2.0@2.6 Ghz z grafa GF6800LE@GT nie ciagnie CSS tak jakbym chcial i FPS potrafi spasc nawet do 14, masakra;

tak, wiec AMD daj mi tym razem strzala i pozwol zabijac na serwerach, ja chce Venice tylko kiedy on pojawi sie w Polsce ???

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no i juz mam nastepnego proca, a cena wydaje mi sie ze bedzie wieksza niz zwyklego winiego bo z tego co czytałem jest robiony w jakies innej technologi cos z jakims atmomai jakiegos.... [ciach!]a :lol: narazie intel 2.8 sobie daje rady ale trzbe juz sprzedawac, 3.3ghz na a64= jakies 6ghz na p4 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na Venice i wtedy sie przesiadam :D Przydaloby sie jeszcze DFI na Nforce 3 S939 i wtedy to juz by bylo super miodnie. Mam nadzieje ze wyjdzie do konca kwietnia, choc premiere juz byla wielokrotnie przekladana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic w takim razie faktycznie pozostaje mi czekac do konca kwietnia;

raz, ze procesor, ktory fajnie sie kreci, a takiego wlasnie szykam, a dwa to plyta glowna dzieki ktorej mozna fajnie krecic;

bylem zdecydowany na wczesniejszy zakup nowego PC, bo mialem taka mozliwosc, ale udalo mi sie przelozyc termin na pozniejszy;

wszystko to spowodowane jest tym, iz jak narazie nie ma tak naprawde zadnej godnej plyty glownej ze zlaczem AGP pod AMD64 do OC, ktora moglaby wycisnac z niego wszystko;

no moze MSI, bo na niej jak narazie najwieksze wyniki udalo sie osiagnac;

zastanawialem sie nad Abitem AV8 i Asusem A8V z czipsetem VIA KT800, ale stabilnosc tych plyt przy mozliwosciach OC jest niezbyt kuszaca;

 

mam nadzieje, ze warto bedzie czekac na DFI, bo na procka mysle, ze warto, ale jak DFI mnie rozczaruje to chyba odpadne, bo pod koniec kwietnia beda jakies 2 miesiace jak czekam z sianem na zakup odpowiedniego zestawu PC;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taka nadzieje bo jeszcze mobo do mnie nie dotarla a tu juz szykowalaby sie zmiana na nowa :cry:

1356592[/snapback]

Widać za mało czytasz. Na BIOSie 03/10 na DFI nf4 nie ma żadnych problemów z Venice(Zostało to sprawdzone). AMD wprawdzie zmieniło pare rzeczy ale nie wybiegło poza specyfikacje, którą przekazali producentom płyt więc jeżeli płyta jest zgodna z tą specyfikacją to nawet aktualizacja BIOS nie jest potrzebna. Jak narazie to tylko Abit i Epox mają problemy z nową rewizją ale ogłosili że wystarczy zmiana BIOSu więc nie ma się o co obawiać.

 

A wracając do wyników OC to Venice jest very nice :D

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać za mało czytasz. Na BIOSie 03/10 na DFI nf4 nie ma żadnych problemów z Venice(Zostało to sprawdzone). AMD wprawdzie zmieniło pare rzeczy ale nie wybiegło poza specyfikacje, którą przekazali producentom płyt więc jeżeli płyta jest zgodna z tą specyfikacją to nawet aktualizacja BIOS nie jest potrzebna. Jak narazie to tylko Abit i Epox mają problemy z nową rewizją ale ogłosili że wystarczy zmiana BIOSu więc nie ma się o co obawiać.

 

A wracając do wyników OC to Venice jest very nice :D

1356624[/snapback]

Wlasnie wiecej poczytalem B) wiec ja tez pomysle o tym Venice, bo ten Turion to dla mnie porazka. Socket 754 bleeee......po co sie uwsteczniac, ja potrzebuje DUAL CHANNEL :D a turion chyba nie ma dwukanalowego kontrolera :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, ale czekać około miesiąca to nie na moje nerwy już od około 2 miechów sie przymierzam do nowego kompa. Nawet na ebayu nikt nie sprzedaje Venice jeszcze a chyba w USA juz wyszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...