Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wam wzrosna ceny venice a spadna winniego :) bo kilka sklepow spekuluje ceny poprzez to forum wlasnie widzac popyt na ten towar jakim jest venice

 

czy uwazacie ze cena winniego spadnie drastycznie jak juz bedzie venice w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię, żeby ceny jakoś drastycznie spadły. to może być imo max 10%. barton-m kosztuje ok. 360-380, a taki a64 po prostu musi nie może być od niego tańszy (no bo w końcu to k8 a nie k7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uwazacie ze cena winniego spadnie drastycznie jak juz bedzie venice w polsce?

1425189[/snapback]

W sklepach raczej nie spadnie tylko ceny venice beda przez jakis czas sztucznie zawyzone. Na allegro moze byc wysyp winchesterow (w koncu duzo ludzi ma zamiar przesiasc sie na venice) i ceny moga byc tam troche nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze ceny za uzywanego winiego z dobrych tygodni i potwierdzone oc nie beda drozsze na allegro niz 350zl

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480zl jak za winchestera to niezla cena, jeszcze teraz jakby spadla to w ogole... i po co przeplacac na intela...

 

w kazdym razie dual core juz ma instrukcje SSE3

 

z tego co widze procesory DC nie sprawdzaja sie w grach, widac spadek wydajnosci, zobaczymy za jakis czas jak beda ogolno-dostepne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze ceny za uzywanego winiego  z dobrych tygodni i potwierdzone oc nie beda drozsze na allegro niz 350zl

1425279[/snapback]

Nadzieja matką głupich...sorry ale za 350 to może selekcjonowanego Bartona kupisz a nie Winchestera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja matką głupich...sorry ale za 350 to może selekcjonowanego Bartona kupisz a nie Winchestera...

1425302[/snapback]

Czy wpływ na Twoją wypowiedź ma to iż masz małe zainteresowanie sprzedażą Twojego A64 winniego na forum sprzedam? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ziku ma rację. Wszyscy by chcieli najlepiej za darmo takiego Winnie. Znajdź tu w obecnych seriach takiego co zrobi te 2,65 GHz, a to już niezły wynik. Za 350 zeta to żaden szaleniec nie będzie sprzedawał. IMHO dobra sztuka powinna być w cenie nówki sklepowej. 350 to rzeczywiście selekcjonowany.... ale Barton.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ziku ma rację. Wszyscy by chcieli najlepiej za darmo takiego Winnie. Znajdź tu w obecnych seriach takiego co zrobi te 2,65 GHz, a to już  niezły wynik. Za 350 zeta to żaden szaleniec nie będzie sprzedawał. IMHO dobra sztuka powinna być w cenie nówki sklepowej. 350 to rzeczywiście selekcjonowany.... ale Barton.

1425486[/snapback]

 

Moim zdaniem każdy kto skąpi powienien sobie liczyć na szczęście i kupować w sklepie :D

Dobrze kręcąca się sztuka powinna być droższa od tej na półce sklepowej - bo niby miałby ktoś za frajer poświęcać swój czas na segregację ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto polska wlasnie

jak najwiecej sie nachapac siana

powinno sie sprzedawac po niskich cenach te selekcjonowane procki a nie wyzej niz niekrecace sie bo wkoncu nie placiliscie za to ze na forum tweaka i innych byly info o tym ze te procki z odpowiednich tygodni mozna o tyle i tyle podkrecic.

moze AMD celowo sprzedaje takie procki z dobrymi osiagami oc bo to wkoncu nakreca koniunkture firmy i wiecej sprzedaje jezeli ludzie wiedza ze sa dobre krecenia ale mogliby tez porobic takie blokady (we wspolpracy z producentami plyt) ze nie daloby sie wogole krecic

 

a co do segregacji - wielkie mi cos poswiecac czas wystarczy popatrzec na serie i obadac 4 cyferki i juz sie wie co daje dany proc ( no nie do konca bo trefne selekcjonowanych tez sie zdazaja)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wpływ na Twoją wypowiedź ma to iż masz małe zainteresowanie sprzedażą Twojego A64 winniego na forum sprzedam? :P

1425308[/snapback]

A Ty co? Adwokatem Pana olo23 jesteś?

Na zainteresowanie nie narzekam, jeśli jesteś taki ciekawy :wink:

Poprostu normalnie mi się nie śpieszy i nie będę go sprzedawał za cenę, która nie odzwierciedla wartości tego procesora. I jeszcze jedna rada (prośba): nie wtrącaj się w moje interesy, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto polska wlasnie

jak najwiecej sie nachapac siana

powinno sie sprzedawac po niskich cenach te selekcjonowane procki a nie wyzej niz niekrecace sie bo wkoncu nie placiliscie za to ze na forum tweaka i innych byly info o tym ze te procki z odpowiednich tygodni mozna  o tyle i tyle podkrecic.

moze AMD celowo sprzedaje takie procki z dobrymi osiagami oc bo to wkoncu nakreca koniunkture firmy i wiecej sprzedaje jezeli ludzie wiedza ze sa dobre krecenia ale mogliby tez porobic takie blokady (we wspolpracy z producentami plyt) ze nie daloby sie wogole krecic

 

a co do segregacji - wielkie mi cos poswiecac czas wystarczy popatrzec na  serie i obadac 4 cyferki i juz sie wie co daje dany proc ( no nie do konca bo trefne  selekcjonowanych tez sie zdazaja)

 

pozdro

1425540[/snapback]

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty co? Adwokatem Pana olo23 jesteś?

Na zainteresowanie nie narzekam, jeśli jesteś taki ciekawy  :wink:

Poprostu normalnie mi się nie śpieszy i nie będę go sprzedawał za cenę, która nie odzwierciedla wartości tego procesora. I jeszcze jedna rada (prośba): nie wtrącaj się w moje interesy, proszę.

1425550[/snapback]

Nie płacz chłopie... Każdy wie jakie teraz zainteresowanie mają winchestery... A takie bajki to sobie włóż między książki. Nie jestem niczyim adwokatem, piszę w swoim imieniu... Rozumiem że nikt nie sprzeda za 450zł, bo też bym nie sprzedał za tyle, ale bez przesady żeby cena była na poziomie np. 650zł... :mur: :mur: Gdy Venicy kosztują 650-700zł... Mimo iż nie ma pewności jak się będą kręcić każdy woli poczekać i wziąć Venica... Problemem jest teraz odpowiednie wyważenie ceny sprzedaży selekcjonowanego winniego, bo jeśli dasz za dużo nie sprzedaż teraz, a za 2-3tygodnie, nie ma mocnych, ceny napewno spadną, może nie tak jak ludzie by chcieli żeby spadły, ale z 50zł powinno zejść w dół. Nie wtrącam się w Twoje interesy, przypadek że napisałem akurat na Twoim przykładzie... Więc się tak nie stresuj.

 

a co do segregacji - wielkie mi cos poswiecac czas wystarczy popatrzec na  serie i obadac 4 cyferki i juz sie wie co daje dany proc ( no nie do konca bo trefne  selekcjonowanych tez sie zdazaja)

 

pozdro

1425540[/snapback]

Chłopie jak nie masz pojęcia o selekcjonowaniu to się nie wypowiadaj... Popatrzeć na serie... :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich przesiadajacych sie na venice. Czy zamieniacie swoje winchestery na selekcjonowane venice ? Bo jezeli kupujecie w ciemno to pewnie niedlugo pojawia sie posty o niezadowoloniu z przesiadki. A co do ceny uzywanych winchesterow (mowa o sprawdzonych do O/C) to imo nie powinna byc wyzsza od zwyklych uzywek plus pare/paredziesiat zl jezeli ktos doplacal za selekcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka widze, ze toczy się rozmowa na temat cen sprzedaży selekcjonowanych winchesterów z forum i z czego co przeczytałem to koledzy sprzedawcy są oburzeni że ich procki pójdą za marne grosze, a pójdą na bank. Taka jest brutalna prawda nikt nie będzie chciał kupić winniego, gdyż woli sobie poczekać i za taką samą cene kupić venice.

 

Widzieliście ceny na allegro :blink:, żeby AMD Athlon 64 3000+ był za 485,00 zł to jest chore skąd oni te proce mają po taki niskich cenach.

 

I jak ktoś sie łudzi że sprzeda używanego(selekcjonowanego)winch. po cenie sklepowej to się grubo myli.

 

Taka jest brutalna rzeczywistość, gdyż ja sam sprzedaje swojego 3000+ i wiem ze na allegro, forum nie dostane za niego zbyt dużo :mur: :mur: , ale sprzedaje go rodzince :rolleyes:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomyślcie!

Kto Ci sprzeda procesor Winchester po selekcji za 350 PLN, który chodzi bez problemu na częstotliwości jak nawet 3800+ (Newcatle - 2400 MHz)?!

 

To Polska i każdy chce zarobić. To ŚWIAT i każdy chce zarobić!

Przecież nikt na świecie nie będą sprzedawać części komputerowych (nawet używanych), które chodzą jak 2 razy droższe, ale tylko za ok. 60% ceny nóweczki... Naprawdę troche niepo0ważni jesteście...

 

A wg mnie cena Winniego po selekcji i sprawdzonych możliwościach OC, to cena powinna być napewno na poziomie nówki (z której notabene cieżko 20% więcej wycisnąć... :/) bądź nawet droższa! W końcu za możliwości się powinno płacić...

 

n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Mam pytanie do wszystkich przesiadajacych sie na venice. Czy zamieniacie swoje winchestery na selekcjonowane venice ? Bo jezeli kupujecie w ciemno to pewnie niedlugo pojawia sie posty o niezadowoloniu z przesiadki. A co do ceny uzywanych winchesterow (mowa o sprawdzonych do O/C) to imo nie powinna byc wyzsza od zwyklych uzywek plus pare/paredziesiat zl jezeli ktos doplacal za selekcjonowanie.

1425575[/snapback]

ja sie przesiadam newcastle wiec chyba smutny nie bede chodzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idac twym tropem enigma w sklepach tez moga podnosic ceny selekcjonowanych procow o kilkanascie procent .... ale przynajmniej ma sie pewnosc co do mozliwosci takiego proca

 

niektorzy to beda musieli sie zastanowic(chyba ze chca zrobic muzeum historii AMD) nad cena sprzedawanych prockow bo jak bedzie wysyp venice to winchestery takze sie wysypia uzywane i bedzie mozna kupic za free bo kazdy bedzie chcial sprzedac a brak popytu obnizy cene nawet do 350 :)

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

idac twym tropem enigma w sklepach tez moga podnosic ceny selekcjonowanych procow o kilkanascie procent .... ale przynajmniej ma sie pewnosc co do mozliwosci takiego proca

 

niektorzy to beda musieli sie zastanowic(chyba ze chca zrobic muzeum historii AMD) nad cena sprzedawanych prockow bo jak bedzie wysyp venice to winchestery takze sie wysypia uzywane i bedzie mozna kupic za free bo kazdy bedzie chcial sprzedac a brak popytu obnizy cene nawet do 350 :)

1425609[/snapback]

 

i co tyle płaczesz co?? pewnie ze moga podnosic ceny prockow SELEKCJONOWANYCH w sklepach..a co zazdroscisz ze ktos wiecej zarobi?? co wiecej sam bym kupile takiego WYSELEKCJONOWANEGO procka od reki..bo wolalbym dac 100zeta wiecej i miec pewnosc ze sie super kreci..

 

mowiac Twoimi slowami: "taka wlasnie polska, sami zazdrosnicy" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk napisal:

"i co tyle płaczesz co?? pewnie ze moga podnosic ceny prockow SELEKCJONOWANYCH w sklepach..a co zazdroscisz ze ktos wiecej zarobi?? co wiecej sam bym kupile takiego WYSELEKCJONOWANEGO procka od reki..bo wolalbym dac 100zeta wiecej i miec pewnosc ze sie super kreci..

mowiac Twoimi slowami: "taka wlasnie polska, sami zazdrosnicy" "

 

nie wiem skad i gdzie wyczytales ze komus zazdroszcze zarabiania kasy na prockach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powstrzymajcie emocje, to tylko kawałek krzemu

 

Chyba warto poczekać na pierwsze testy możliwości OC tych procków robione przez ludzi z Polski.

 

A jak się okaże, że osiągi są porównywalne z OC Winchestera?

 

I co, warto 2,7 Winnie na 2,7 Venice zamieniać? Z oczywistą stratą finansową?

 

Albo warto dopłacać za 100-200MHz? Czy to nie jest przesada?

 

Weźcie co napisałem pod rozwagę

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie i o co te boje? Przecież co kogo obchodzi że ktoś chce swojego winiego za 480zł sprzedać a inny za nawet tysiąc? Zasada taka jak na allegro, nie chcesz kupic - nie licytuj. Przecież to moja sprawa za ile swojego procka chce sprzedać, najwyżej go nie sprzedam. Uważam że za selekcjonowane procki powinno się płacić więcej niż za nówki, bo jednak masz te pewność że procek pójdzie o te 50% więcej niż mu fabryka na bazie dała. CHyba nie ważne czy on jest kręcony czy nie, wazne żeby chodził na te 2,5-2,8ghz i za to sie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że ja kwestionuje droższą sprzedaż selekcjonowanego :) Ziku np. ma dobrą cenę, z tego co pamiętam 550-570zł. Jego proc robi bodajże stabilnie w grach 9x280=2520mhz przy 1.5v, doliczając do tego niecałe 3lata gwarancji oferta IMO niezła. Wiadomo że za każde 100mhz powiedzmy można doliczyć te 20-30zł. Ja sam dałbym za pewne 2800mhz przykładowo do powiedzmy 630, może nawet i wymieniane przezemnie 650zł. Ale bez przesady, gdy ktoś woła za proca robiącego 2700mhz przy 1.7V 650zł wyjściową i chce żeby ludzie się o niego bili... Ale cóż, jest jak pisaliście, wolny rynek :) Kto chce winniego za 2koła? :D Gratis dorzucę pastę Arctic MX1 ;) :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...