Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

G.J. ach ta rywalizacja , tylko brzydko to 997 na koncu wyglada , czytam topic juz dluzszy czas kazdy post bardzo skrzetnie i przygotowuje pieniazki na venica , ale ta wasza rywalizacja jest swietna , oby tak dalej Panowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ziku:

 

Czemu ? Przecież dalej możesz się szykować ;]

1536817[/snapback]

Wiem ze moge, ale na podium nie ma co liczyc (na razie) tak wiec zapal troche zmalal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się czymś pochwale ;)

 

1536741[/snapback]

Gratuluje wyniku :) (obserwuję ryalizacje na górze,ach te emocje) no w sumie 3 plac wziety :) ,reakcja widzę natychmiastowa.(odp na wynik zaba26) :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok to ukrywal, tylko chcial aby ktos go pobil, a jak juz ktos to zrobil to pokazal tajna bron ;) A tak na serio to gratuluje imponujacego wyniku. Oby jeszcze nizsze.

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

Goń, goń wreszcie temat SPI odżywa i zaś się będzie można pościągać bo w 2k1 już nikt zemną nie chce się bawić ;(

 

@Ricci:

Wiedziałam że proc umie na takich MHz przejść 2k1 to wystarczyło go bardziej schłodzić i poradził sobie z PI.

 

@Tasslehoff:

Dzięki ale niżej bez FC będzie bardziej niż ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę z "wodniakami" walka raczej nie ma sensu, ale.... pierwsze miejsce na powietrzu to tez brzmi ciekawie. Postaram się coś skrobnąć w weekend bo jak dobrze liczę to ponad miesiąc Spi nie odpalałem :D

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do WC'towców

 

(temat o podkręcniu Venice tak ze mysle nikt mnie stad nie wyrzuci? :) )

Jakby zamiast wody nalać płynu do chłodnic i przepuścić to przez zbiornik w zamrażarce :blink: ( moze z -10stC by było), miał juz ktos takie pomysły? :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem wreszcie wode i pierwsze wrażenia :D cool nie słychać wycia Volcano, obecnie walcze z 9x330 ale coś moje memki wymiękają :( na 270MHz juz potrzebują 3,7V i jakoś za bardzo nie mają ochoty na 32MB spi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem swojego starego padaka Winni z Kucykiem na Venice 0517DPMW. Niestety też padak. Ale zamierzam go wymienić na tego, który testuję:

 

http://atomel.augustow.org//Venice%202808%20GHz%201_45.JPG

 

Wynik na napięciu w biosie 1,45+4%.

Problem w tym, że procek się nagrzewa jak podniosę 1,50+4% do 47*C i wtedywywala z SP2004. Jeśli to problem krzywej czapeczki to jakie chłodzenie polecacie na DFI do nacked core?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktore masz bedzie ok :)

Mysle ze nie masz klopotow z czapka...

Czym masz przesmarowany coolerek ?

Polecam ASV - u mnie dalo 100 MHz gratis, mimo ze w smarcie spadku temp nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pasta, którą stosuję to OCZ Ultra 5+. Możliwe, że za mało nałożyem. Spróbuję jeszcze raz. No i jeszcze napięcia pośrednie wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Mam Vanice 3000+ Epox 9npa+ ultra, 2 x twinmos 512, ati x800xl chieftec 420 w.

Na standardowych ustawieniach wszystko działa ok, ale jak dam magistrale 240 komp niewstaje przy 230 bład winxp ( brak jakiegoś pliku), na 220 dział ok ale to tylko 2 giga taktowanie 9x220.

Przy podkrecaniu napiecie procka bylo 1.5v bo mniej niema , HTx3 , pamieci na 133 redukcja, napiecie chipsetu 1,5v.

Podkreca sie tam samo słabo jak w recenzji na stronie www.benchmark.pl ale zato na stronie www.in4.pl idzie na 9x300.

Co robie źle??, dodal że temp procka 35stopni.

 

Zrobiłem jak mi radziliście pamieci dałem w biosie na 100, i tak teraz stabilnie w prime 95 3xHt 9x280 przy 1.5v, ja mam twinmos 400 a teraz mam efektywnie 140Mhz czyli ddr 280 jest jeszcze jakis sposób aby zostawic procka na 2,5 Mhz ale pamieci w okolicach 200Mhz???

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

pamieci blokuja - daj dzienilk 100 i wszystko na auto - bo nie wierze ze to porcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goń, goń wreszcie temat SPI odżywa i zaś się będzie można pościągać bo w 2k1 już nikt zemną nie chce się bawić ;(

1536947[/snapback]

 

No nic bedziemy musieli poczekac do poniedzialku, k...a mac pompka nawalila przez nasze superpi :cry: , ale w poniedzialek bedzie nowa i lod bedzie ladnie schlodzonu do superpi :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem proca na ten z podpisu. Na razie wiem, że chodzi na 9*310

 

I tu pojawia się pytanie: jak ustawić pamięci przy htt 310 i więcej? Dzielnik 1:1 ale jakie timingi? Czy może inny dzielnik?

 

Wiem że pamiątki szły jak w podpisie - testowane GoldMemory

 

Z kręceniem trochę poczekam aż się zrobi chłodniej i pasta na procku choć trochę uleży. Czyli do dzisiejszego wieczora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój wyniczek. Nie patrzcie na pamięci, na razie bawię się prockiem i puki co tyle osiągnąłem:

http://i23.photobucket.com/albums/b399/lyz...808mhz_145V.jpg

 

Co dziwne mam na PWM IC 48*C w stresie. :blink:

A widze że wy raczej macie miniejsze temperatury. Gdzie się ten czujnik znajduje na DFI i co to wogóle jest? Jaka jest bezpieczna temperatura dla tego czegoś?

Aha jeszcze jedna sprawa. Zdziwiło mnie też to że na biosie który miałem standartowo wgrany czyli 10/3/2005 wogóle proc nie wchodził do windy >2700 MHz nawet nie wykrywało na dysku twardym systemu. Jak zmieniłem bios na najnowszą wer beta to mi chodzi tak jak teraz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem tylko poprawić pastę na procku ale przy okazji zmieniłem Pentagram 120 Cu + na Freezer 64.

Przy okazji przełożyłem kartę grafiki do dolnego slotu i zamieniłem wyjca z chipsetu na niebieskiego Cooler Master PAC-P01. Ponieważ w bocznej ściance mam 2 wentyle przy tym radiatorze nie instalowałem dodatkowego wiatraka.

 

Efekty: Zamiana chłodzenia na procku spowodowała obniżenie temperatury o 2*C a na chipsecie o 1*C (nawet jak zmienię napięcie na 1,6V). No i Freezer jest znacznie cichszy na maksymalnych obrotach.

 

Tutaj temperatury (w pokoju było 24*C)

http://atomel.augustow.org//Venice%202844%20GHz%202_01.JPG

Jak na chłodzenie powietrzem to chyba nieżle? :rolleyes:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne mam na PWM IC 48*C w stresie. :blink:

A widze że wy raczej macie miniejsze temperatury. Gdzie się ten czujnik znajduje na DFI i co to wogóle jest?

1537963[/snapback]

bylo w temacie o DFI .... Czujnik PWMIC - to taki żółty "cypek":

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1531362

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Zrobiłem jak mi radziliście pamieci dałem w biosie na 100, i tak teraz stabilnie w prime 95 3xHt 9x280 przy 1.5v, ja mam twinmos 400 a teraz mam efektywnie 140Mhz czyli ddr 280 jest jeszcze jakis sposób aby zostawic procka na 2,5 Mhz ale pamieci w okolicach 200Mhz??.

Dodam że teraz mam max w prime 95 47 stopni z pentagram qvc-plus (temp pokojowa 25 stopni)

 

Będe bardzo wdzieczny za każdą rade.

 

 

Przed chwilą w biosie dałem pamieci na 133 MHz i niechce iśc na 166 to samo, tylko na 100 idzie, ale mam tylko 140 czyli ddr 280, oco tu chodzi???????

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Będe bardzo wdzieczny za każdą rade.

Przed chwilą w biosie dałem pamieci na 133 MHz i niechce iśc na 166 to samo, tylko na 100 idzie, ale mam tylko 140 czyli ddr 280, oco tu chodzi???????

1538016[/snapback]

Twoje pamieci moga się gryżć po prostu z mobo..ja mialem podobne jazdy z Hynixami..za zadne skarby nie chiały się nawet BOOTOWAĆ na dzielniku 166...chodz dawały rade tyle lecieć..ale nie bootowały i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...