Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestesty A64 tweaker nie działa tak jak powinien. Wersja 0.50 XT Beta odczytuje ustawienia dobrze ale jak zmienie MEMCLK Freq. na 133++, ustawie apply setings at startup i włącze ponownie kompa mam reset i tylko tryb awaryjny i przywrocenie na 133 pomaga. Nic z tego nie rozumiem bo robiłem testy i z 133++ czyli 200 MHz działało dobrze. Jeszcze gorzej jest z 0.60 Beta. Jak włacze to mam ustawienia z kosmosu, CL - 4.5, pozostałe tez bardzo wysokie. Jesli je pozmieniam i ustawie na 133++ to jak wchodzi do winda zostaje 186 MHz a nie 200. Tylko te dwie wersje znalazłem. Moze są inne ? A moze całkiem inny program ?

 

PS. Kilkugodzine testy Prime mój Venice przy 2600 MHz przechodzi dobiero na 1.5V :mur: Istna paranoja :angry: A miało byc tak pięknie kilka dni szukali mi go po hurtowniach, znalezli 0517DPMW, myslałem ze pójdzie na 2800 MHz :angry: Do tego płyta DFI LanParty UT nF3 Ultra-D, która jak sprawdzałem spokojnie idzie na 340 MHz

 

PS2. Jak sie wnerwie to go sprzedam i kupie sobie selekta, ale puki co zależy mi na szybkości w grach, a róznice miedzy 2600 MHz, a 2800 MHz są bardzo małe, więc posiedzi jeszcze troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdej serii trafiaja sie odpady - a w grach miedzy 2.6 a 2.8 ghz jakiejs widocznej roznicy nie bedzie , a teraz juz wszystko z 17 tyg jest tak przebrane ze pewnie dostales jakies odpady po selekcji

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hardy99:

 

Jak wyskakują ci takie szopki jak np. CL4,5 to trzeba wyłączy A64 Twaker włączyć CPU-Z i dopiero włączyć A64 Tweaker i już nie powinno być problemów, broń boże nie naciskaj set ja ci odczyta miedzy innymi CL4,5 bo w tedy zwis/reset murowany !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi to przez mysl nie przeszło, tam pisało na pamieciach 200 czyli po podkręceniu byłoby 289, a to dla mojich pamięci to byłby chyba koniec.

Zastanawiam sie czego nie zapamiętuje ustawien by przy starcie było tyle ile ustawie. Oczywiscie klikam apply settings at startup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hardy99:

 

Nie radzę klikać „Oczywiscie klikam apply settings at startup.” gdyż dość często zdarza się coś jak właśnie CL4,5 i jak będzie ci to ustawiać co start widowsa to będziesz miał reset/zwis/BSOD (do wyboru do koloru) co start windowsa, pozostaje tylko ręczne meczenie się z dzielnikami po załadowaniu windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hardy99:

 

Jak wyskakują ci takie szopki jak np. CL4,5 to trzeba wyłączy A64 Twaker włączyć CPU-Z i dopiero włączyć A64 Tweaker i już nie powinno być problemów, broń boże nie naciskaj set ja ci odczyta miedzy innymi CL4,5 bo w tedy zwis/reset murowany !

1579407[/snapback]

 

U mnie wystarczy dać refresh i jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widać sprzedają już E6 (i do tego OEM) :), cena trochę wyższa od venice, ale z czasem się to unormuje :)

1579654[/snapback]

U nas tez sie pojawia lada dzien, moze jutro bede mial swiezsze informacje na temat E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tez sie pojawia lada dzien, moze jutro bede mial swiezsze informacje na temat E6.

1580252[/snapback]

 

jak będziesz miał taką możliwość to sprawdź jak sobie radzi z 4x512MB twinmosa utt i oczywiście OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie A64 jestem totalnym newbie i dlatego czytając sobie tak te wasze posty o VENICE, a przede wszystkim wasze sygnatury nie mogę pojąć jednego...

 

Jakim cudem taktujecie poczciwego VENICE'a w okolice 300 Mhz, skoro jak na razie nf4 obsługuję pamięci góra do PC4400, czyli podajże 550 Mhz, a wy kręcicie i to jeszcze na PC3200! Jak to jest? Czy wasze pamięci przy 9x300 pracują z częstotliwością 2x300=600, co wydaje mi się nieprawdopodobne czy też może taktujecie RAMy i CPU asynchronicznie? (co z kolei chyba nie jest wskazane dla AMD)

 

Z chęcią wysłucham każdego, kto zechcę mnie oświecić w tym temacie.

Z góry dzięki.

Edytowane przez wYpor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnoście Venice.

1.Czy mozna spalic proca dając mu za duze napięcie ?

2.Jaki jest najlepszy program do ocztytu napięc ? (wiem wiem miernik, ale go nie mam, program mnie interesuje)

3.Ile wynosi bezpieczna granica napięcia dla Venice, czyli przy jakiej sie zjara ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kilka proców już „poszło” przez kombinacje duże V + nie małą temp.

2. Jakiego byś programu nie użył i tak wszystko zależy jak mobo podaje.

3. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna granica ale na pewno nie jest polecane siedzenie na co dzień od 1.6v w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

zalezy od płyty jedna powyzszaja jedna obnizaja napiecie, powiedzmy w biosie masz 1.4, a naprawde jest 1.36( gigabyte i epox tak ma nie wiem jak reszta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wYpor

 

1580503[/snapback]

DZięki PITer. Teraz wszystko jasne. A więc asynchro...

Mogłbyś być tak miły i podać mi jeszcze jakąś przykładową konfigurację podkręconego VENiCa na powiedzmy DFi LanPARTY Ultra D? Chodzi mi o mnożnik, FSB, ustawienia częstotliwości pamięci i timingi.

 

Pozdro.

 

P.S. Aha i jak będziesz miał jeszcze te selekcjonowane VENICE 3000+, to z chęcią sie na nie pisze.

Edytowane przez wYpor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZięki PITer. Teraz wszystko jasne. A więc asynchro...

Mogłbyś być tak miły i podać mi jeszcze jakąś przykładową konfigurację podkręconego VENiCa na powiedzmy DFi LanPARTY Ultra D? Chodzi mi o mnożnik, FSB, ustawienia częstotliwości pamięci i timingi.

 

Pozdro.

 

P.S. Aha i jak będziesz miał jeszcze te selekcjonowane VENICE 3000+, to z chęcią sie na nie pisze.

1581796[/snapback]

 

Postaram sie jutro zamiescic fotki z biosu.

 

Co do Veniców, bede mial je we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stabilne to chociaż jest? Chodzi mi o zero jakichkolwiek zwisów itp.

1581907[/snapback]

 

co za koleś :lol:

zobacz ile leciał prime :D

 

powiedz mi mardok ile daje wyższe V, poleci na 3GHz :rolleyes:

czy to koniec

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek z selekcji PITera ;]

 

1581873[/snapback]

No dobra. ;) To i ja, dopiero zaczynam. Po pewnych problemach z czapką mój procek dopiero zaczyna sie rozgrzewać:

 

http://members.chello.pl/tx/cpu_pit.JPG - chłodzenie to bardzo kiepskie WC. 1.525 w BIOS... Real 1.47-1.488v wg CPU-Z.

 

Proc również od PITera. ;P

Idę spać po ciężkiej nocce. Papa.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek - 1.525 w biosie to jakies 1.55real albo i troche wiecej

 

wlasciciel tego E6 moglby napisac co i jak u niego z 4x512 MB ramu , oraz jak z OC

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek - 1.525 w biosie to jakies 1.55real albo i troche wiecej

 

wlasciciel tego E6 moglby napisac co i jak u niego z 4x512 MB ramu , oraz jak z OC

1581990[/snapback]

dla ustawionego 1.525 w BIOSIe, CPU-Z podaje 1.47/1.48 idle/stress

Zmierzone napiecie wynosi 1.531v idle i 1.550 stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli tak jak pisalem 1.55 real , w idle wskazania sa mniej wiecej rowne temu co sie ustawia w biosie , zreszta mardok gdzies dawal kilka zestawienie napiec bios-real -bodajze w topicu o dfi nf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczołem testy na neo2, jak narazie niewiele, ale na poczatek styknie :Link

 

Wiem wiem z pamieciami badziewnie to wyglada ale testuje narazie tylko cpu, napiecie ustawione w Biosie 1,45V, w realu ( sprawdzane miernikiem ) 1,45V

 

Obecnie testowany 9x310 tez na 1,45.

 

PS: chlodzi go freazer 64.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wYpor:

 

Bosz….w ogóle nie stabilne wiesza się co 5min…

 

 

Po prostu tekst mnie rozwalił… to ja nie wiem może teraz trzeba pokazywać SP2k4 z wynikiem w dniach/miesiącach a może latach ?!

 

@cavarr:

 

Procem się bawiłem tylko chwile doszedłem do tego co widać na screenie i na razie nić więcej nie wiem o jego możliwościach ale powoli, powoli ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...