Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

No i się doczekałem :] ehh mam tylko jeden problem :/ wiem że było o to tyle gadania ale ja nie wiem gdzie są jakieś instrukcje podkręcania dla noobów bo ja nie widziałem.

Mugłby mi ktoś poprostu na powiedzieć co mam podnosić żeby procka podciągnąć to musi być opis na dfi bo to strasznie zakręcona płyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AH ! Załapałem sie na tego szczegolnego screena od PITer'a :D

 

Swoja droga dzisiaj dorwalem

 

0521DPMW

 

Ale wyniki oc przedstawie dopiero pozniej :D

Edytowane przez bart132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh to dziwne nie wiem może coś żle ustawilem ale

 

HT - x3

napięcie - 1.5V

DRAM Frequency - 133

Mnożnik - x6

 

i na FSB większym niż 300 już się nie chce wind odpalać :/ co moge zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1586940[/snapback]

Seria i tydzień proca? Poproszę ...

Procek mutant ;) :D

ehhh to dziwne nie wiem może coś żle ustawilem ale

HT - x3

napięcie - 1.5V

DRAM Frequency - 133

Mnożnik - x6

i na FSB większym niż 300 już się nie chce wind odpalać :/ co moge zrobić ??

Prawdopodobnie procek więcej nie pójdzie. Jakie temperatury? 1,5V to max płyty? Pilnuj żeby temp. nie była wyższa niż ok. 55 st. BTW: wielokrotnie było na podobne tematy w tym wątku, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, e tam, nie jest trudno, ostatnio zdejmowałem kapturek z P4 1.4 GHz socket chyba 423 (ten pod rambusy) i warstwa pasty do miała tam około 1 mm (minimalnie mniej) blacha ponad 1 mm, więc jest trochę odległości. Żeby zdjąć, trzeba mieć ostry nóż o równej krawędzi i tak jakby odcinać dookoła ten kapturek i później próbować kręcić na boki i podważać z różnych stron. Rdzeń jest malutki - w AMD64 mniejszy od tego w Bartonach. Tylko jak później przylepić wrazie czego, to pojęcia nie mam - kropelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN

0521 DPMW

 

BQB

lepiej to zyletka zrobic, jum mam wprawe w sciaganiu i zakladaniu czapek, 7 procków :)

Przykleic najlepiej Silikonem czarnym

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazał mój test (jest tu dzieś link do niego-w dziale pamięci) przy 200 htt pamięci zabootowały na 1t -> jak się okazało bios ustawił taktowanie pamięci na 100MHz :D Wtedy działa :)

 

Nie rozumiem tego skrótu, za krótki ten skrót myślowy dla mnie :?

 

U mnie 4x512 idzie na 2t do ok. 250 MHz -> wyniki Sandry. Nie testowałem jeszcze tego kwartetu memorków innym softem niż SP2004 (opcja test pamięci) i dłużej niż 2 godziny

 

Spróbuję nowszy BIOS ....

 

Jak do tej pory nie widziałem wystarczającego dla mnie dowodu, że e6 dobrze współpracuje z 4x512

1586726[/snapback]

no coz-walczysz z tym 1T w swoim watku chociaz wiadomo, ze to bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz-walczysz z tym 1T w swoim watku chociaz wiadomo, ze to bez sensu...

Z walki o 1t zrezygnowałem jak tylko zobaczyłem, że jest niemożliwe nawet na default. Zostało mi znalezienie maksymalnych wydajnościowo timingów i taktowania, i dobranie dzielnika pamięci. A jako że BT2 jest ważniejsze (po to kupiłem dodatkowy 1GB) wolno mi to idzie. Przy 2GB przy 1280x1024 @ max detale wszystko jest płynne więc nie mam ciśnienia Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić taki procek 1587434[/snapback]

Nie jesteśmy wróżkami

Przecież w opisie aukcji nie ma słowa o tym, że te procesory były sprawdzane pod kątem OC i dobrze się kręcą. Do OC to każdy A64 się nadaje ale tylko mała ich część da się porządnie podkręcić

A tak w ogóle to wystarczyło zajrzeć stronę dalej w ten wątek: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121336&st=2874

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN

0521 DPMW

 

BQB

lepiej to zyletka zrobic, jum mam wprawe w sciaganiu i zakladaniu czapek, 7 procków :)

Przykleic najlepiej Silikonem czarnym

1587231[/snapback]

PITer gratuluję perełki,ale jak pisałem że 21tydz dobry jest to na mnie "nakrzyczałeś"( :) :) :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procek to przesada , niech mi ktos pokaze taki z 17 tyg , nawet mardok ma gorszego - odrazu mialem przeczucie ze 21 tydzien bedzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot:

 

Coś ty tak się uczepił tego 21tygodnia, mnie tam rybka jaki tydzień byle by fajnie „latał” ;) W Polsce najlepsze Venice jak każdy wie są z 17 i 21 tygodnia ze raz lepsze zdarzyły się w tym a raz lepsze w tym o niczym nie świadczy bo nikt wszystkich procesorów z tych tygodni nie posprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo caly czas ludzie gloryfikowali 17 tydz , a okazalo sie zupelnie inaczej , na wczesniejszych stronach duzo opini bylo ze 17 tydz lepszy od 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następujacej naruty, poza zmianie grafy tj wrzuceniu 6600 zamiast S3Virge ;) mam kłopoty z OC procka, tzn spało mi max OC, wczesniej mogłem sobie na 9x330 z paltem w nosie liczyć spi i prime puszczać na godzinke, teraz mam problem z cpu test nawet w 3D marku :| zasiłka powinna wyrabiać wkońcu 480W od Enerka to nie ułomek.

 

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

No pięknie - nie ma to jak proce selekcjonować. Zawsze zostanie taka perełka dla siebie :) Jak patrzę na Twój czy Mardoka to mam wrażenie, że ten co ja mam to odpad z selekcji :lol: Teraz kończy drugą godzinę SP2004 przy 9x317 na 1,488v (1,525 BIOS)

No i skończyła się zabawa - dwie godzinki machną i zdechł (niestety nim zobiłem screena). Teraz szukam napięcia dla 9x320 i doszedłem już do 1,552 - no nic zobaczymy :?

 

 

bo caly czas ludzie gloryfikowali 17 tydz , a okazalo sie zupelnie inaczej , na wczesniejszych stronach duzo opini bylo ze 17 tydz lepszy od 21

1587990[/snapback]

Hehe jedna jaskółka (no może 2 czy 4 nawet) wiosny nie czyni :-P Jakby ktoś miał w cimno kupować proca to którą serię byś mu polecił 17 czy 21 <_< Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to wytlumaczcie mi jedna rzecz :

 

Ostatnio mecze sobie pewnego Venicka 3000+, z tygodnia 0522, wsadzilem go w miejsce winchestera ktory biegal na 300x9=2700 przy napieciu 1.475,

 

venicek za cholere nie chcial mi stabilnie biegac na 9x300 nawet jak dawalem napiecie 1.55 na 9x290 tez nie chcial i juz poprostu zwatpilem i mowie nic nie wymieniam i wracam na winchestera (bo poprostu mam mozliwosc za darmoche go podmienic)

 

jednak wystarczylo ze mnienilem ustawienie pamieci z 1T (jak mi chodzilo na winchesterku) na 2T i teraz venice dziala stabilnie na 315x9=2835MHz napiecie 1.5v

 

o co chodzi??? venice ma jakies klopoty z pamieciami ustawionymi na 1T czy jak????

 

jak myslicie lepiej bedzie miec procka powiedzmy na 2800MHz (venice) i pamieci na ok 270MHz z 2T czy procka na 2700MHz(winchest.) pamieci na 250MHz ale z 1T

 

czy ten parametr 1T/2T jest az tak ważny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...