Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

A no chyba ze czapka poprawiona i wichura na chlodnice idzie ze az uszy bola :> Czym smarowales czapke przed zalozeniem i jak przyklejona?

1602542[/snapback]

 

No widzisz ja jestem innego pokroju czlowiekiem, mi tam wentyle nie przeszkadzaja jak chodza, dla mnie tak glosno nie jest, rdzen pasta posmarowany AS5, czapka polozona na rdzen bez przyklejania, na czapke AS5 i na to bloczek i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki sorry ze zadam takie lamerskie pytanie ale co to jest czapka??

Sam mam WC u siebie ale powiem szczerze nigdy nie słyszałem tego określenia dzieki za wytłumaczenie i nie smiejcie sie ze mnie długo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to nie wiedziałęm. Zaba ale po co ci czapka przecież ty masz Venice i on ma na tyle duży rdzeń zeby dobrze przylegał do bloku, a przeciez miedz szybciej odbiera ciepło od innych metali co nie??

 

P.S A jeżeli z Venica da sie sciagnać czapke to pytanko jak i czy sie gwarancji nie traci z tego powodu choć sądze ze to głupie pytaanie akurat

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to nie wiedziałęm. Zaba ale po co ci czapka przecież ty masz Venice i on ma na tyle duży rdzeń zeby dobrze przylegał do bloku, a przeciez miedz szybciej odbiera ciepło od innych metali co nie??

1602660[/snapback]

Aby na przykład nie uszkodzić rdzenia podczas zakładania WC/AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze procki na 939 maja taka sama konstrukcje rdzenia jak XP tylko ze maja czapki pozakładane zeby szybciej ciepło odprowadzać i zabezpieczać rdzeń tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wiele tłumaczy. A jak sie go sciaga??

I pytanie troche z innej beczki od czego jest napiecie LDT bus pokazywane w Smartguardianie bo cos mi sie wydaje ze mam za wysokie bo mam 1.6V a Zaba ma u siebei podczas Prima 1.26 czy jakos tak a nie chce upieprzyć czegoś dzieki z góry i jak mozecie napisać mi gdzie moge poszukać tej opcji tez bede wdzieczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wiele tłumaczy. A jak sie go sciaga??

I pytanie troche z innej beczki od czego jest napiecie LDT bus pokazywane w Smartguardianie bo cos mi sie wydaje ze mam za wysokie bo mam 1.6V a Zaba ma u siebei podczas Prima 1.26 czy jakos tak a nie chce upieprzyć czegoś dzieki z góry i jak mozecie napisać mi gdzie moge poszukać tej opcji tez bede wdzieczny pozdrawiam

1602682[/snapback]

1,6V to stanowczo za duzo jak na moj gust, a wiec wchodzisz do biosa pozniej funkcja genie bios setting i nastepnie ltd voltage control zmieniasz na np 1,3V lub 1,2V:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaba wszystko było by wspaniale gdybym miał taka opcje:( Sprawdzałęm wszedzie ale takiej opcji nie ma. Czy jest możliwe ze to jest ustawione na stałe na płycie bo jak czytałem na dfi-street to zalecaja przy FSB>290 LDT Voltage podnieść nawet do 1.75v dlatego troche sie zdziwiłem jak zobaczyłem u Ciebie na screenie ze masz 1.26 a ja 1.6 troche mnie to dziwi ale czekam na jakies pomysły moze ktoś z was wie cos na temat DFI UT Ultra-D Nf3 z AGP i ta opcja z góry dzieki jak wruce wieczorkiem bede szukał dalej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SMARTGUARDIAN pokazuje że procek ma temp 225 C a płyta 70 C bez obciażenia.

1602744[/snapback]

Jak masz DFI i tak ci pokazuje znaczy że masz złą wersje i używaj tej z CD dostarczonym wraz z mobo najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomożcie cos z tym LDT zrobic gdzie to moze byc albo jak moze sie to inaczej nazywac bo w Genie bios setting niby sa wszystkie opcje napiecia ale tam tego nie ma pomożcie prosze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomożcie cos z tym LDT zrobic gdzie to moze byc albo jak moze sie to inaczej nazywac bo w Genie bios setting niby sa wszystkie opcje napiecia ale tam tego nie ma pomożcie prosze:D

1603137[/snapback]

zaba dał CI foto a Ty dalej nie wiesz? Poniżej masz zaznaczone... <_< Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ważne bo właśnie dlatego sie pytałem poraz kolejny ale Matiz nie widział tego :D

Ale luzno szukam dalej chyba ze ktos mi napisze gdzie to moze byc bo narazie to lipa u mnie ze znalezieniem tego ale szukam dalej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecie o Venice o oznaczeniu ADA3000DAA4BP ?? (0517BPFW)

Litera A oznacza "zmienne" napięcie i temperature

ale czy dobrze się kręcą?

podzielcie sie swoim doswiadczeniem :D

 

Ps: wiem że to nie jest forum wróżbiarskie

ale może ktoś trafił na taki model :wink:

Edytowane przez MacOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stiopa, sory, nie zauważyłem :-P tutaj masz manual do swojej płyty, wejdz na zakładke bios i tam szukaj. Jak nie ma w manualu to nie ma nigdzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej czapki.. to jak sie zrobi tak jak Zaba mowil.. zdejmie zerwie ten glut czy co tam jest, przesmaruje AS5 i zalozy na luzno to pomaga cos w ogole? :] bo jak bede mial wysokie temp to tez tak bede musial zrobic pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej czapki.. to jak sie zrobi tak jak Zaba mowil.. zdejmie zerwie ten glut czy co tam jest, przesmaruje AS5 i zalozy na luzno to pomaga cos w ogole? :] bo jak bede mial wysokie temp to tez tak bede musial zrobic pewnie...

1603696[/snapback]

U mnie pomoglo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej czapki.. to jak sie zrobi tak jak Zaba mowil.. zdejmie zerwie ten glut czy co tam jest, przesmaruje AS5 i zalozy na luzno to pomaga cos w ogole? :] bo jak bede mial wysokie temp to tez tak bede musial zrobic pewnie...

1603696[/snapback]

Ale procek Zaby miał tak zwany „syndrom ciepłej czapki” więc u niego po zdjęciu i poprawieniu „nie dociągnięć fabrycznych” bardzo pomogło, efekt na procu z poprawnie założoną czapką jest znacznie mniej zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

wlasnie stalem sie wczoraj szczesliwym(?) posiadaczem DFI nf3 ultra i po pewnym czasie mieszanie (czytaj krecenie proca i pamiatek) cos sie wywalilo tylko niewiem w czym problem moze byc a mianowicie wszystkie 3 karty na PCI nie moga dostac swoich przerwan sa w bios wyswietlane jako N/A.

Zamiana nic nie pomaga niby jest Ok ale po restarcie znowu N/A

moze kto mial z tym stycznosc i wie w czym problem

 

Update

zapomnialem dodac ze bios po czyszczeniu CMOS podaje teraz zawsze komunikat

CMOS checksum error -defauts loaded

zmienialem go na nowszy starszy zawsze ten sam komunikat

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

wiem i tez zadalem ale musze ta plyte odac w pon. jesli cos z nia nie tak wiec pytam i tu i tam

Wiesz moze ktos zna odpowiedz

a ja juz poprostu oslablem przy niej

mam spox proca z 24 tyg ale niestety nie powalczylem z nim zawiele

jak na dzis dzien to 9x285 vc.1.44

prime stable ale niezawracam se tym glowy bo musi mi caly sprzecik smigac

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś reszte części -> wszystko fajnie, DFI nForce4 Ultra-D, Venice E6 3000+ OEM, 2 Gb ramu, Bequiet 420W, 6800GT@Ultra [przynajmniej grafa kręci się należycie :D ] no to zaczynamy -> napięcie 1,55V :? -> 280x9 max stabilne [testowałem PI 16M + jednocześnie włączony 3D-Mark 03 & 01SE + godzinka [po testach] grania w Far Cry :) by przeszło 16M na 2700 MHz to muszę dać napięcie 1,69V :cry: a do 2800 MHz nie mogę dobić za cholere... do [gluteus maximus] sąte nowe serie :/ na procku siedzi Freezer 64 + AS5 :) powiem szczerze, że się rozczarowałem :mad: ten proc chyba idzie na allegro... nie dość, że prądożerny to jeszcze nie chce wysoko latać :sad: w nocy zapuszcze prime'a czy przynajmniej te 2500 MHz na 1,55V jest w 100% stabilne :lol:

 

p.s. ten poprawiony kontroler to bujda :/ nie mogę uruchomić 4x512 Mb na 1T :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...