Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

jak narazie nienarzekam na plyte jest lepsza od mojego poprzednika i cieszy mnie ten fakt, martwi mnie tylko wyskoka temp. czipsetu nf2 ale na to juz zamowilem radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heryf ściągnij sobie program S2kctl, znacząco obniża temperaturę, sprawdź w Evereście. Jakbyś zamówił Sempka to daj znać jak chodzi. Ja dopiero gdzieś za miesiąc będę miał kasę a wolę wiedzieć czy warto ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze dam znac narazie jade na tym athlonku i jest calkiem przyzwoicie, no a nf2 zamowilem radiator na allegro z tego co wiem jutro ma przyjsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ta plyta to jest totalna porazka w biosie nie ma nic ,

temperatura jest jak na grzejniku ale po wgraniu -nForce2 c2 cooling patch troche sie jej poprawilo.Zmodowany bios niby cos odkrywa ale nie najwazniejsze czyli mnoznika ,chyba tylko zmiana napiec dziala,

choc i tak u mnie to wariuje od 1,70 do 1,76.Jak kupilem mobilnego bartona to mnie dopiero wnerwilo ,bez druta to do niej nie podchodzic,

Na koniec plus ,jest o dziwo troche stabilna nawet na kreconym kompie

i ma dosyc dobre wyposazenie jak na swoj wiek.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2*256 w dualu..nie ma większych problemów...a chodzą na - jedna na 133 (starszego typu) a druga na 200. problemów nie mam..ale będę miał od kumpla kość 3200 więc będą chodziły obie na 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to zeby dual pracował na conajmniej 400mhz :/

 

PS> Jak na jednoczesnie jedna kosc moze pracowac wolniej, a droga szybciej ?? Przeciez tak sie nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 punktów - jak wywalić -nForce2 c2 cooling patch /

 

___________________________________________________________

 

AMD Athlon XP,Barton 2500+@3200+ 2200 MHz (11 / 200)

Gigabyte GA-7N400-L nVIDIA nForce2 Ultra 400

TWINMOS 2X512 / 400 Tamingi 2-3-3-7

Gainward 1100GS NVIDIA GeForce FX 5900XT (128 MB) Rdzeń/pamięć 450/850

Creative SB Live! 5,1 / WinFast TV2000 XP Expert

Maxtor 6B160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

DVDRAM GSA-4163B / LG DVD-ROM DRD8160B

Logitech MX 518 / WingMan Formula Force GP

Chieftec (ATX-410-212) 410W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios na tej plycie zawyza temperature procesora ?

 

mam na niej athlonaXP1700+@2000+ (11x150) temp w biosie 58 w everescie 40, mam czujnik na radiatorze pokazuje 35, teraz nie wiem na jaka temp patrzec i jaka sie martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na jednoczesnie jedna kosc moze pracowac wolniej, a droga szybciej ?? Przeciez tak sie nie da :/

everets pokazuje mi że jedna chodzi na 133 a druga na 200 mhz chyba że to błędnie odczytuję...

 

pytanie za 100 punktów - jak wywalić -nForce2 c2 cooling patch /

a nie da się poprzez odinstaluj?? przecież w dodaj/usuń programy to jest więc można usunąć

 

bios na tej plycie zawyza temperature procesora ?

nie zawyża...ale podobno dokładniej odczytuje - patrz posty wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS ja też miałem tego patcha...no i troche piszczały kondensatory...a teraz przed chwilą dosłownie odinstalowałem normalnie... no i nie było problemu..restart i już jest ładnie :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz sam nie wiem bios pokazuje 61 stopni everest 41, mam wsadzony w zeberka radiatora czujnik i pokazuje 37 stopni :/ strasznie mnie to denerwuje, nie wiem wkoncu na co patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heryf nie panikuj.... przecież radiatorpo dordze zawsze coś schłodzi..i część temperatury odejdzie..a jak sie doczytasz wyżej..ale pewnie ci sie nie chce...to tam jest że czujnik na tej płycie jest dość dokładny bo bierze temtperature z rdzenia procka..nie panikuj więc...system chodzi ci stabilnie czy masz zwiechy?? a jaeszcze jedno pytanko - jakie masz chłodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś sposób na zmiane CR na 2T (cpc off) na tej płycie ?? Bo standardowo jest 1T a ja nie moge ustabilowac moich pamieci przy fsb200... moze 2t by pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam mobilnego athlona 3000+ i ta "wypas" plyte i za nic w swiecie nie moge ustawic magistrali na 200Mhz razem z pamieciami na 400Mhz (2x512 PDP Patriot standardowe kity) regulacja mnoznika od 6 w gore nie pomaga ,poprostu zwiecha albo restart o dziwo w windowsie wszystko gra ale tylko gdy cos zalacze to zonk, a o prime albo memtestach to wywala w 1 sekundzie wiec to chyba wina pamieci.

Ale jak to wszystko zmusic do dzialania.

 

na koniec powiem iz nie podkrecam tego ,chce miec tylko synchro pamieci z cepkiem na 200FSB i daje spokuj potem

 

Chieftec 400W aktywny

a mialo byc tak pieknie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj pamieci każda z osobna, bo najprawdopodobniej ich wina albo niekompatybilności z mobo.

Ja mam po czesci to samo. Moje kingstony 2x512MB też cos nie chca latac na fsb200. Tzn uruchamia sie komp ale w windzie bywa niestabilny. Dopiero po poluzowaniu timingów na 3-4-4-11 jest w miare dobrze, ale tylko w windzie bo np GM sypie troche błedami. A kazda osobno smiga aż miło (Gm 0 błedów). Wg mnie to wina płyty, a dokładniej chipsetu i jego kontrolera, ktory nie wyrabia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość.

Mam problem z płytką a z tego co widziałem nie tylko ja.

1. Temperatura na procku 55 - 58 w spoczunku przy obciążeniu do 65. :blink:

Co dziwne zaraz po włączenie compa w biosie jest już 40 na procku gdzie "CPU build" ma 16!!!

2. Próbowałem "drut moda" (1,65 @ 1,85) i mimo wszystko procka powyżej 2275MHz nie wykręce ponieważ przy dużym obciążeniu mam zawiechę lub reset. :angry:

 

Płyta stabilna jest na tych parametrach co mam ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Wszelkie rady i odpowiedzi mile widziane... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

mam problem po raz kolejny z tą płyta, mianowice po paru minutach gry komputer sie zawiesza, pare dni miałem spokuj (myslałem ze ten bos cos pomoze ale niestety to sam )

temperatura to standart jak na tej płycie 54/54 C w spokoju w stresie dochodzi do 65 C

co zrobic ? ? ? prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP, 2075 MHz (12.5 x 166) 2800+ SPIRE SPA04B4-U WhisperRock V

Gigabyte GA-7N400S(-L) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Pamięć kingstone 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) RAdeon 9550 gigabyte seagate 40 gb 2 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz ?

 

Grafa podkręcana ? Masz na radiatorze jakis nawiew ? Dotknij paluchem po jakimś czasie grania PCB od tyłu gpu i zobacz czy sie za bardzo nie grzeje

 

Pamięć kingstone 512 MB

Tak w gwoli ścisłości, KINGSTON się pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "Davvid":

Widzę że orientujesz się w temacie GA 7N400S-L w związku z tym czy tą temperaturą na procku trzeba się przejmować jeżeli cały czas jest pomiędzy 55-64`C.

Miałem wcześniej płytę Asusa A7V8X-X i tam temperatura nie przekraczała 45.

Wszystkie dane są Everesta 2.2.

Poradź coś, aha bios mam F5 z możliwością regulacji Voltów które i tak nie działają jeśli chodzi o procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktos pisał. Na tym gigabycie temp podawane są diody cpu, a nie z czujnika na sockecie, przez są wyższe, tzn dokładniejsze.

I wg mnie nie masz sie co za bardzo przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie.

Dlaczego gdy podkręcam FSB ze standardowego 166 na 180 (do 175 nie ma problemu nic się złęgo nie dzieje) pomimo drut-moda gdzie podniosłem napięcie na procku do 1,85V przy dużym obciążeniu płyta resetuje system. Nie wiem czy to wina zasilacza czy samego procesora, a może płyta ma dziwne zabezpieczenia.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zasilacza wina. Bo z megabajtem to nigdy nic nie wiadomo, radze go wymienić...

 

A możliwe też że wina proca. W końcu 180 * 13 to jest już 2340Mhz real taktowania, wiec całkiem sporo. Widocznie nie trafiłes na jakąs super sztuke... ale ta tragicznie to też nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...