Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że orientujesz się w temacie GA 7N400S-L w związku z tym czy tą temperaturą na procku trzeba się przejmować jeżeli cały czas jest pomiędzy 55-64`C.

Miałem wcześniej płytę Asusa A7V8X-X i tam temperatura nie przekraczała 45.

Poradź coś, aha bios mam F5 z możliwością regulacji Voltów które i tak nie działają jeśli chodzi o procek.

Podobnie jak i ross333 mialem wcześniej Asusa A7V8X-X i tam wykrywana temp CPU byla zdecydowanie nizsza (o jakies 20-25C) co nie znaczy ze temperatury sie różnily rzeczywiście :wink: Asus A7V8X-X dawal najlepsze rezultaty w podkrecaniu mojego procka 10x200Mhz. Jeszcze wczesniej mialem GA 7N400 i to byla najlepsza płyta z tej trójki: FSB 222Mhz na Duronie 1400 ;) niestety poszledl sie j...kontoler klawiatury i zwrocili mi pieniadze.

Sugerując się właśnie osiagami GA 7N400 kupilem GA 7N400S-L no i niestety pozostaje zapomniec o OC <_<

Wniosek ->Albo kupuje coraz gorsze płyty albo Gigabyte robi coraz gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek ->Albo kupuje coraz gorsze płyty albo Gigabyte robi coraz gorsze?

Gigabyte coraz bardziej przesuwa się w sektor ECSa i to dlatego. Ma coraz więcej miernych i takich, a coraz mniej dobrych płytek. Są wyjątki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z vcore, mam Athlona AXDA2600DKV3D na 166Mhz i plyta podaje mu napiecie 1.6V(sprawdzane w kilku programach) zamiast 1.65V dzieki czemu mam niestabilny system, dopiero zmniejszenie FSB do 160Mhz daje stabilnosc, czy ktos spotkal sie z podobnym problemem ?.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam do was pytanie dlaczego po podłączeniu pod ta płyte semprona 2800+ nie da sie zainstalowac windy poniewaz sie wiesza proc wiem ze jest dobry bo u kumpla na abicie nf7 chodzi wszzystko cycuś

ja podejzewam ze trzeba wgrac nowszy bios ale moge sie mylic bardzo prosze o wasze rady i pomoc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam ten problem, bios F5, wrzucam sempa 2800+ ktory wczoraj przyszedl mi z apollo, uruchamia sie windows chwile pochodzi i res, aktualnie pracuje na athlonie xp 1600+, nie mam pojecia co jest grane POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stalym vcore to przegiecie. Czy jeszcze komus chodzi ta zmiana napiecia w tym modbiosie??? w calym topiku tylko jednej osobie to dzilalo

mam 7n400 s-l bios f5 ath 2800 -barton vcore 1.5 wentyl tt bigtyphon 2x256 kingston temp w prime95 73 przy @fsb170, fsb170 to max kiedy jeszcze jest stabilny. Winda startuje przy 174 i wiecej ale tu juz prime do 2min wywala blad. Nestety z drutmodem nie bede sie bawil bo troche klopotu jest zalozyc tego tt bt. Ogolnie z mb mialem problemy ze zwiechami, wimienilem ram na kingstony i jest ok.ma ja od czerw 2005 i nienarzekalem az do teraz kiedy chce choc minimalnie podciagnac cpu. musze jeszcze dodac ze pierwotnie to byla mb to kompa w biurze dlatego dlugo jej niewybieralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znajomy ma Gigabyte GA-7N400-L a do tego ma Bartona 2500XP jednego z pierwszych z odblokowanym mnożnikiem. A problem ma następujący. Gdy chce podkręcić procka mnożnikiem na FSB 200 bądź wyżej to system restartuje się i takie tam poobne kwiatki dzieją się. Ale do FSB 200 może śmiało kręcić procka. Chłodzenie ma Pentagrama 80 (nie pamiętam całej nazwy ale jest tam 80), zasilacz Hiper 350W (taki sam ma ja i nie mam z nim problemów, nawet na moim był sprawdzany) ram Kingston CL3 400 razy dwa. Procek był u mnie i da się kręcić bez problemów na FSB 200 i nie zawiesza się nic. Tylko ten problem się pojawia na jego płycie. Wiem, że ten Gigabyte nie jest jakiś super do o/c ale mam pytanie zna ktoś z Was może linka gdzie można ściągnąć bios modowany do tej płyty. Może on coś pomoże? Aha ustawiałem procka na 3200 więc tylko zmieniałem FSB. Natomiast na tym mobo u znajomego ustwiliśmy procka na 2800 mnożnikiem i działa bez problemów. Więc jak widać to tylko problem z tym FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sam nie wiem co moze byc z ta plyta... Zobacz na moja sygnature... na 199 komp full stabilnie a na 200 juz mi sie zwiechy robia..

 

Sadze ze jest jakis blad w biosie z obslua fsb 200 i wyzszych poprostu - tylko jak o tym powiadomic Gigabyte - moze jakbysmy wszyscy zaczeli wysylac maile w tym temacie - chodziaz i to pewnie nic nie da.

 

Jedno jest pewne - blad w biosie jest

 

Moje pytanie - czy komus udalo sie powyzej fsb 200 cos robic aby to bylo stabilne... u mnie juz na 200 w prime i ogolnie wariuje - pytanie dlaczego?

Temp mam dobre - na fsb 200 42* idle/46*-47* prime95 ma ktos jakies pomysly??

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ile ta plyta ma portow USB 2.0 bo jak podlanczam do niej dysk usb to tylko te dwa porty pod ps/2 sa w ver. 2.0 na pozostalych mam transfery jak przy 1.0 Trzeba to jakos w biosie ustawic czy jak bo na stronie producenta pisze ze niby ma 6 portow USB 2.0 ale jakos nie moge ich znalezc ;/ Winde mam xp pro z sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No exodus.mc i tak jestes lepszy bo ja mam XP-M 3+ i za chiny nie pociagnie wiecej jak 189Mhz (chyba wszystkie mnozniki przetestowalem) po prostu w windowsie siada all i po ptokach ,ta wypas plytke chlodze woda wiec nie powinno byc problemy silka tez w miare 400 Chief ,poza tym to gdy u kumpla wlozylem ten proc to wszystko smigalo na 200Mhz (MSI) wiec ta cudna plyta cos kaszani,naprawde przydal by sie nowy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No exodus.mc i tak jestes lepszy bo ja mam XP-M 3+ i za chiny nie pociagnie wiecej jak 189Mhz

Wykrylo ci mobila na tej "wspanialej" plycie ? U mnie za chiny nie chcialo wykryc xp-m 2800+ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ,poczatkowo bylo 600Mhz dopiero druty zalatwily sprawe ale to normalka ja sie juz poddaje ,mam dosyc grzebania przy plycie ,choc wlasciwie jakos checi i kasy nie mam na zmiane platformy.

Jestem tylko ciekaw czy athlon 3200+ dzialal by normalnie przy 200Mhz

(mial byc ale mnie oszukali w sklepie <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys tą plyte musze powiedziec ze raz dobilem na niej do 2.3ghz na bartonie 1.65V tez mialem z nia problemy, zle wykrywala bartona po clear cmosie :lol2: plyta jak ktos nie kreci to spoko bo stabilna to ona jest :) i to chyba jedyny jej walor :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sam nie wiem co moze byc z ta plyta... Zobacz na moja sygnature... na 199 komp full stabilnie a na 200 juz mi sie zwiechy robia..

 

Sadze ze jest jakis blad w biosie z obslua fsb 200 i wyzszych poprostu - tylko jak o tym powiadomic Gigabyte - moze jakbysmy wszyscy zaczeli wysylac maile w tym temacie - chodziaz i to pewnie nic nie da.

 

Jedno jest pewne - blad w biosie jest

 

Moje pytanie - czy komus udalo sie powyzej fsb 200 cos robic aby to bylo stabilne... u mnie juz na 200 w prime i ogolnie wariuje - pytanie dlaczego?

Temp mam dobre - na fsb 200 42* idle/46*-47* prime95 ma ktos jakies pomysly??

miałem stabilnie 205x10 na AXDA2400DKV3C z początku 2003 (dokładnie nie pamiętam oznaczenia), wyżej już się sypał mimo podnoszenia vcore drutem - pewnie brakowało napięcia na nforsie

 

mój rekord na tej mobo to 2,5GHz (12,5x200) na thortonie AXDC2000DUT3C przy 1,8V, niestety niestabilnie bo układy zasilania straszliwie bujały napięciem i po jakimś czasie (jak udało się załadować linuksa) kernel mi się sypał; chociaż z drugiej strony może jeszcze mało miał prądu

 

teraz na tej mobo chodzi komp siostry 200x10@1,65V całkiem stabilnie; jedyny minus to padanie zintegrowanego dźwięku przy ostrzejszej siekance po lanie ;)

 

jakiś czas temu kupiłem tą mobo dla kumpla (nic innego sensownego nie było akurat w sklepie) i zauważyłem podczas składania że proc jakoś dziwnie wchodzi (pewnie też traktowali drutem w serwisie), a jak odpaliłem to zauważyłem bios F6D (z tego co pamiętam tam był F5); w środku ubogo jak kiedyś, ale lekko zawyża vcore (0,03-0,05V wg everesta)

 

jak ktoś będzie chciał to niedługo wpadnę do niego, złapię bios na dyskietkę i wstawię na jakiegoś serwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosil o tego F6D ,a mam jeszcze jedno pytanie czy ta plyta

obsluzy cos takiego jak HDD 250GB SATA 150 ,16Cachu ,NCQ

niby ma porty SATA ale juz mnie nic nie zaskoczy, to pytanie do kogos kto ma dysk sata podpiety do niej,

a druga sprawa jak jest z windowsem xp czy potrzeba miec sp 1-2

zeby taki dysk dzialal czy wystarczy zwykly czysty windows xp w wersji prof bez zadnych poprawek ,czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Witam. A ja mam GA -7N400S... Jak mam napięcie procka zmienić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosil o tego F6D ,a mam jeszcze jedno pytanie czy ta plyta

obsluzy cos takiego jak HDD 250GB SATA 150 ,16Cachu ,NCQ

niby ma porty SATA ale juz mnie nic nie zaskoczy, to pytanie do kogos kto ma dysk sata podpiety do niej,

a druga sprawa jak jest z windowsem xp czy potrzeba miec sp 1-2

zeby taki dysk dzialal czy wystarczy zwykly czysty windows xp w wersji prof bez zadnych poprawek ,czekam na odpowiedz

miałem na niej barkę 7200.7 z NCQ, śmigało jak marzenie - nie musisz mieć żadnego sp, wystarczy że wcześniej przygotujesz sobie dyskietkę (na płycie ze sterami jest do tego program - wybierasz z listy nvidia nforce2 sata driver); troszkę paranoja, bo żeby przygotować sobie materiał do instalacji windowsa musisz mieć go wcześniej postawionego (albo poprosić kumpla o pomoc ;) )

 

przez jakiś czas miałem na niej pingwina, też na dysku sata - kontroler sprawował się jak należy

 

spróbuję zdobyć ten bios w tym tygodniu

 

Witam. A ja mam GA -7N400S... Jak mam napięcie procka zmienić?

drutem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No w takie coś to się nie chce bawić :/ Jakos softwarowo... BIOS jakis inny czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zmodowany Ci nie działa (tak jak mi i innym) to zostaje tylko drutowanie - to prosta sprawa, nic wielkiego, jest tylko trochę zgadywania jeśli nie tniesz L11

 

edit: a, Ty masz wersję bez "L", więc zmodowany odpada na starcie, problem rozwiązany

Edytowane przez meesha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No wlasnie sam nie wiem. Na plycie jest napis GA-7N400S a w instrukcji (-L) i bios też pisze 7N400S-L. Wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

-L ma chyba tylko karte sieciowa której ja nie mam. BIOS jest ten sam... więc jak tu v-core zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

A jakie ryzyko dla pierwszego? Wgranie biosa to ryzyko wieksze niz jakis drut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, taka dyskusja imho nie ma sensu - nie gadaj tylko próbuj

 

ja tej płyty mało raz nie rozłożyłem przez zły bios (sam próbowałem modyfikować, taki byłem na nią wściekły :P ), za to drutmod działa zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...