Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

mam ciut głupie pytanko ;] ktos sie przesiadal z nf2 na nf3?

bo zastanawiam sie czy obejdzie sie bez formatu :>

1539044[/snapback]

 

po pierwze nie zasmiecaj forum głupimi pytaniami B) :lol: a po drugie to jest chyba logiczne ze trzeba zrobić formata przecierz ty wymieniasz praktycznie kompa w tym momencie tak jakby na nowego wiec chyba logiczne ze format C: jest nieuniknione B) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. przeczytalem topic z grubsza lecz nie znalazlem zeby ktos mial taki problem jak ja.

Kupilem ostatnio kumplowi czesci do kompa:

ASUS K8N rev. 1.01 BIOS 1004

AMD Sempron 2600+ FSB 333

Radeon 9600 AGPx8

2x512 MB RAM OCZ DDR400 (PC3200)

Reszta nieistotna.

I problem jest taki ze komputer startuje na pare sekund i potem sie wylacza.

Czy problem tkwi w tym ze plyta nie obsluguje FSB 333? Czy moze to jednak cos innego?

Dzieki

 

Pozdro

1539537[/snapback]

 

yyyy, jak to mozliwe ze kupiles mu proca z FSB333 jak sempy na 754 sa 400mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po  pierwze nie zasmiecaj forum głupimi pytaniami B)  :lol:  a po drugie to jest chyba logiczne ze trzeba zrobić formata przecierz ty wymieniasz praktycznie kompa w tym momencie tak jakby na nowego wiec chyba logiczne ze format C: jest nieuniknione  B)  :wink:

1539579[/snapback]

emmm , nie wiem czy format jest taki logiczny, jak sie przesiadalem z via na nforca to był niezbędny, ale przy zabawie na 2 nf2 [abit, soltek] wcale nie byl potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricci jakiego biosu uzywasz do plyty?wogole skad dorwac jakies fajne biosy do msi k8n neo nf3 ?

1539807[/snapback]

Uzywam oficjalne biosy od MSI aktualnie wersja 1.7; link:biosy MSI do K8N Neo Fsr :)

 

Edit Zapytaj astray pisał tu w tym topicu,że testował inne biosy.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghost00

 

czy ma ktos Semprona 3000+?jezeli tak to czy ktos sie bawil i podkrecil go jakos znaczaco?

mialem Semprona 3000+, maja odblokowany mnoznik :D doszedl mi na HTT340, zmnieszylem mnoznik bo chcialem wiedziec tylko jakie max htt wyciagnie moja plyta :lol:

 

ale nie wiem co to da u Ciebie bo twoja plyta ma max HTT300 MHz i zdaje sie ze nie ma mozliwosc zmiany Vcore na sepronach :lol:

 

czyzby Asus gorszy niz ECS? :blink:

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora lepsza

Gigabyte K8NS  255zł

Asus K8N  269zł 

 

po 1 stabilosc bezkonfliktowosc

oc mniej wazne

1541208[/snapback]

heh wlasnie chcialem napisac to samo, wiec prosze o odpowiedz również :P

tylko OC tez wazne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyta mialem jakis czas temu :)

fajnie dzialalo, tylko brak IEEE1394 mnie denerwowal a placic 100 wiecej zeby miec go na plycie razem z milionem Raidow ktorych i tak nie uzywam wydaje mi sie nieporozumieniem.

Ostatnio focus na egielda.com.pl robil recenzje plytek pod S754, podobnie jak on uwazam ze plytka spoko tylko ma male zakresy napiec (max 2.7V na RAM :lol: procek jak pamietam mial max 1.7V ) i prowizoryczny monitoring napiec i temp. :lol: :lol:

szewsik

a jak pisalem wyzej jesli montujesz do plytki semprona to Asus nie ma regualcji napiecia to nie liczylbym na wysoki OC

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac Moze ktos bendzie miał pomysł jak rozwiązac moj problem. Mianowicie Komp biega ale jest od czasu do czasu problem z wykrywanie sata podczas tych jaj potrafi tak winde namieszac ze pada niezaleznie czy mialem na dysku ide czy sata system postawiony. Poczatkowo myslelem ze moze zasilacz sie nie wyrabia przy uruchamianiu kompa i zmienilem na 400 ale dalej tosamo.Poprostu wystarczy ze z 2 sek po odpaleniu zrestartuje i system załaduje sie bez problemów. Za jakie kolwiek sugestie z gory dzieki. Gigabayte ga-k8ns 754 Amd 300+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkelus

 

W apollo.pl masz troche taniej z tym że z (754)epoxami jest taki problem że nie mozna obniżyć napiecia na CPU tylko def(i tu lubi być +0.05;+0.1V) i w góre 0,1;0,2;03V wiec ta płyta nadaje się raczej dla max O/C,a nie do biura.(prosze o poprawienie mnie właścicieli epoxów (754)EP-8KDA3J(I) jeżeli sie mylę)

Bez dużego o/c wszystie płyty(754) powinny chodzić bez większego problemu,polecam MSI K8N Neo FSR +A64 ( dobra ,tania i bardzo stabilna płyta;do O/C tez dobra).

Co do grafki można kupić bardzo tanią i będzie OK. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakąs stabilną płytkę pod s754 ze zintegrowaną grafą do biura?

1543809[/snapback]

Witam, na początku chciałbym się przywitać, gdyż właśnie się zarejestrowałem, choć czytam forum od dawna. :blink:

 

A co do Twojego pytania to na dzień dzisiejszy

 

-SIS: grafa: Integrade Mirage2 graphics; np. ASRock K8upgrade SiS 760GX,

-VIA: grafa: S3 Graphics UniChrome; np. Asus K8V-MX Via K8M800, Gigabyte GA-K8VM800M; Microstar K8M Neo-V Via K8M800

 

Cena: wszystkie po około 240 zł, ale grafika tylko do Worda

 

-ATI: chipset xpress 200: grafa Radeon X300 (DX9!), a do tego złącze PCI-Ex; np. TUL (PowerColor) A480A7-V, ale w Polsce jeszcze raczej niedostępny :cry:

Można poczytać: http://www.ati.com/buy/promotions/radeonxp.../amd754int.html

 

Cena: bliżej nie znana, ale sądząc po polskiej cenie za Microstar RS480M2-IL (socket 939) która wynisi ok.360 zł to myślę, że biorąc pod uwagę socket i producenta będzie około 300 zł (czyli w cenie samego radeona X300)!!! Żeby nie było zbyt kolorowo ATI ma podobno problemy z USB2.0 i kręci się to podobno słabo. Ale już pracują nad kolejną wersją.

 

-nvidia: dopiero kombinuje w temacie, ale pewnie by walczyć z ATI wrzucą jakąś 6200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do określenia mozliwości swojego procka musisz dojść sam doświdczalnie gdyż egz różnią sie.

Proponuję na początek na def napięciu wykonaj test po kolei 2GHz, 2,2GHz,2,4GHz przy kazdym sprawdzając stabilność Prime(oczywiście jeżeli nie będzie stabilnie na 2,2GHz to skok na 2,4 GHz jest bez sensu to chyba jasne).W ten sposób okreslisz wstepnie mozliwości procka, a dalej no cóz testuj sam czeka Cie niezła zabawa.

Z napieciami(zalezy od chłodzenia) ostroznie ale myśle że do 1,6-1,65V powinno byc bezpiecznie.

 

Edit

Widzę,że zasiłkę masz na styku,przy wysokim kreceniu może to miec znaczenie,więc weź to pod uwage. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pisałem już o tym w topiku o MSI K8N Neo Platinum, ale tamten topik jest martwy i od miesiąca nikt w nim nie pisał. Moja płyta to MSI K8N Neo-FSR (jak w podpisie wszystko)

 

Po pierwsze: W których bankach radzicie obsadzić pamięci bo widzę że podawane jest róznie. Wg. instrukcji dwie dwustronne kości 400mhz mają prawo być tylko w banku 1 i 2, ale widze że niektórzy piszą o słabym OC w takim przypadku. Jak to jest?

 

Po drugie, zacząłem się dziś bawić i trochę się zawiodłem. Zmieniłem chłodzenie chipsetu z oryginalnego radiatora (BTW, u was też była taka śmieszna ilość pasty pod nim? Dosłownie plamka 0,5 x 0,5cm) na Zalmana NB-47J (tego niebieskiego) z Arctic Silver 5, dodatkowo dolatuje do chipu (leciutko bo leciutko ale zawsze) powietrze z Arctic Fana z przodu obudowy. Ustawiłem HT x2, pamięci na 2:1, spread spectrum (co to właściwie jest?) zgodnie z instrukcją ustawiłęm na disabled, timingi memorek 3-3-3-8. Poprostu warunki do sprawdzenia tylko FSB płyty. No więc do rzeczy.

 

Przy FSB (czy tam HTT) 268mhz płyta startuje bez problemu i jest SuperPi 8M stable. Temperatura chipsetu 31'C (wogule sie nie zmienia, przy 200mhz była 30'C).

Ale kiedy próbuję oruchomić chociaż 269mhz to system się wogule nie włącza (ba, nawet do tego ekranu początkowego gdzie dyski wykrywa itp. nie dochodzi, poprostu nic i muszę robić Clear CMOS.

 

Ktoś coś zaradzi? Dlaczego 268 jest stabilne a przy 269 się nic nie włącza? Zwłaszcza że temperatury są niziutkie. Dodam że ściągnąłem najnowszy bios updatem dołączonym do mobo.

 

Jak to się dzieje że wy macie bez problemu trzysta ileś mhz a moje mobo nie wstaje przy 270?

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że coś zaradzicie, jestem absolutnym noobem jeśli chodzi o OC AMD64.

 

Będę tu pisał dalej moje spostrzeżenia co do OC na tej płycie, mam nadzieję że się nie pogniewacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1: pamieci na tej płycie lepiej działaja w 2 i 3 slocie

2:ustaw HTx3 bo umnie x2 to cięzko działa, masz athlona więc zmnień mnożnik na jakiś mały np x7 lub x6 pamieci tak jak zrobiłes czyli 2:1 (w biosie 100MHz) opozninia na auto i 2T następnie sprawdz max HT płytki

i teraz powiedz ile ht max wynosi jak to bedzie 268 to cienizna

aha zapomniałem jeszcze o tym sprobuj agp/pci dać nie na 66 tylko na 68MHz mi to pomaga w uzyskaniu HT powyzej 300MHz

Edytowane przez jericho666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po pierwszych testach z pamięciami w 1 i 2 banku komp jest stabilny w SuperPI 8M przy ustawieniach poszczególnych elementów:

 

HTT = 265

 

Proc = 2295mhz 1,55v (wyżej wywala błędy w PI) HTx3

 

Ramki 265mhz 2,8V (3-3-3-9 2T standard), pewnie by poszły wyżej gdyby nie płyta, bo właśnie 265 to jej max, troche się przy tym grzeją,ale nie parzą, nie zaszkodzi im?

 

Razem mi teraz wszystko chodzi na HTT255 czyli proc na 2295mhz 1,55V a ramy na 510ddr 2,8V. Przeszło superpi8, a na dłuższe mi szkoda czasu teraz.

 

Spróbuje dać 68mhz, może pomoże.

 

Temperatury niskie, 32'C CPU i 31'C NB w momencie jak to piszę, prawie wogule nie podskoczyły (dobre te temp? bo nie wiem czy dobrze nałożyłem pastę).

 

Jaki napięcia byście rekomendowali? Żeby nie przesadzić? Jakie to byłby max dla codziennej pracy, bo na pewno nie będę na codzień siedział na Max OC, komp ma służyć kilka latek :), a jakie to max dla chwilowego OC?

 

Ide pokombinować z tym HTT. Pozdro, dzięki.

 

EDIT: a może to wina biosu? mam 1.70 który się ściągnął z updatu.

 

EDIT2: Dzięki za radę! Dałem AGP na 68mhz i HTx3 i właśnie siedzę na 290mhz, zaraz sprawdzę czy stabilne. Tylko czy wysokie HT nie będzie robić problemów? Bo u mnie też jak dałem 2x to się nie bootował, teraz jakby poszło wyżej to 3x300=900 a to już wyżej od standardowego 800...

 

EDIT3: Faktycznie, HTT 300 jest prime 4M stable, jutro potestuję więcej. Może jeszcze ktoś wie do czego służy opcja spread spectrum i dlaczego każą ją wyłączyć w manualu w przypadku zmiany HTT?

 

A tym czasem idę spać.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że widzę pewną dyskusję o MSI K8N to się "podczepię" z moim pytankiem. Co prawda ja mam wersję Platinum, ale to chyba niewiele się różni... Powiedzcie panowie - jak Wy "blokujecie" częstotliwość taktowania pamięci? Ja nie mogę tego zrobić. Za każdym razem zwiększając FSB pamięci idą mi równo z nią do góry! W Menu CoreCell-> Memory Settings bodajże jest takie ustawienie jak Memory Max Freq. - ale czy ustwię 166 czy 200, za każdym razem przy zwiększaniu FSB pamięci nie "zostają" na zadanym poziomie? :(

 

Może macie jakieś wskazówki? Coś robię źle?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bertos

Tak jest i tak ma byc.

1 Div200 div166 div133 wiv100 to sa jedynie dzielniki odpowiednio 1/1 ,5/6 ,2/3,1/2.

Zwiekszając FSB(HTT) dla procka zwiększasz jednocześnie czestotliwość taktowania pamięci x dzielnik czyli np dla div166 =fsbx5/6. :)

 

@IamWeasel

Na PM podałem że nie próbowałem w bankach 2+3 teraz wykonałem test:

1.W bankach 1+2 ;270Mhz 3-3-3-8-2T 2,8V GM przechodzi czysto

2.W bankach 2+3 ;270MHz nie ładuje nawet do GM do windy też.

czyli u mnie pamieci najlepiej pracują w 1+2 slocie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się że byłem w błędzie i mimo że HTT poszło o wiele wyżej to pamięci przy 270mhz@2.8V się nie uruchamiają (zawiecha jest jak się wyświetla jakieś "nvidia raid ide bios" czy jakoś tak), więc nie będę ich żyłował o każdy mhz, zresztą pewnie byłby niestabilne i uznaję ich max za 265mhz 3-3-3-8 2.8V (Ricci zupełnie jak u ciebie mam).

 

Teraz zabiorę się za CPU.

 

poprzednio chodził max na 255x9 1,55V 32'C, sprawdzę to jeszcze raz. Wtedy pokombinuję z mnożnikiem proca i dzielnikami pamięci żeby i pamięci i rpco mogły pracować na max częstotliwościach, chociaż te dzielniki pamięci do mnie nie docierają, dziwne jakieś to. Postaram się zastosowac do tego co napisałeś wyżej :).

 

I zapuszczę w końcu super pi 16M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci - albo ja przy piątku mam już dziś zaćmę jakąś ;) i nie jarzę abo co? Możesz trochę "prościej" przybliżyć mi kwestię tych dzielników? To jaka jest zasada działania? Jaka jest wprost zależność miedzy FSB a 133, 166 i 200. Skoro jakaś jest, to dlaczego częstotliwość pamięci idzie zawsze liniowo z FSB, a nie rożni się przy różnych ustawieniach tych "dzielników"?

 

I czy możecie mi jeszcze dokładnie wtłumaczyć rolę paramteru: 1T - 2T ? Co to to reguluje? Jak wpływa na wydajność/stabilność?

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bertos Tutaj masz tez sporo informacji i tabele z taktowaniami.

 

Mam ważne pytanko, z jakiej lini zasilania procesora korzysta MSI K8N NEO FSR, czy to jest 3,3V czy 5V ?? Znacie jakieś płyty na 754 które korzystają z lini 5V, mam zamiar kupic Athlona64 2800+, płytkę główną (no własnie jaką ?? raczej na 100% bedzie to MSI K8N NEO FSR) i pamiątki 512mb ale jakies tanie czyli twinmos, geil lub pdp patriot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...