Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

A ja czuje sie jak ostatnia lama.  Mam już nowy sprzęcik bios f13 mnoznik htt 3x

i jest problem jak zmienić w biosie taktowanie szyny?  Na razie bawie sie ezsy tune ale chciałbym zminić to w biosie a tu d***

 

Acha jeszcze 1 opcje cpu overclock in mhz  oraz agp overclock i mhz nie daąs ei przełaczyć ani nic są niekatywne..czy też tak macie?

 

No i co z tym htt w biosie?

1583940[/snapback]

mysle ze czyta sie instrukcje wpierw ;p

albo wciska + i - jak to spiewal kaliber :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczace cewki cd.

polozylem 2 grube warstwy silikonu na cewki , praktycznie niewiadomo ze tam sie znajdujja , ale dalej sycza :mur: jest sens dalszego kombinowania, czy dac se juz spokoj ? w sumie to jak narazie dzialam na otwartym boku budy , moze z zamknieta bedzie mniej slyszec :P

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nową (chyba nową :P) płytke na s.754 z PCIE - Gigabyte GA-K8VT890

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19551

 

FOCUS. Moze mały teścik ? :D

 

Spotkał sie ktoś juz z nią może? A tak wogule to jak wygląda wydajność kt890 w porównaniu do nforce 4 4x ? Na czym lepiej sie kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy nie napawają optyminzmem- jyuż na 2080 mhz zaliczam frezy na napięciu 1.55 na procu +0.3v na chipset. Ramy na 133, htt 3X... :?

Na razie terstuje 2230 mhz na 1.65 ale jestem pesymistą..wygląda ze mój procek to raczej padaczka.. cóż takie życie. Zobacze jescze co i jak bo na razie estemk zielony jeśli chodzi o to mobo...

 

 

Acha po zmianie biosu na f13 przesytał mi działać monitoring temp i napięć w easytune 4. W 5 jest to samo..dziwne..

 

 

 

kolejny zonk- powyżej szyny 263 wysypuje mi sie net... zmiana napięcia na procu nic nie zmienia. Mam zewnętrzną sieciówke -wbudowana wyłączona, sata też wyłaczone.

Dlaczego powyżej 263 pada net? w końcu jest blokada pci :(

 

wyrażnie mnie cos trzyma tylko nie wiem co... :mur:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat :)

 

1.Z prockiem najlepiej jak byś miał mozliwość sprawdzić u kogoś innego na innej płycie ,żeby było wiadomo na czym stoisz może nie jest tak źle :)

2.Spróbuj jeszcze na div100.

3.Teraz masz rzeczywisty test tej mobo bo sam go robisz i jak widać samo osiągnięcie wysokiego HTT to nie wszystko.

4.Powodzenia w dalszej "walce" :)

 

Edit

To min przyzwoitości jak to okresliłeś własnie miałem na myśli mówiąc "...to nie wszystko".

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi już o wysokie wyniki ale o minimum przyzwoitości cos mnie trzyma i nie wiem co...

 

staje na szynie 263 niezależnie od napiecia na procu- 2110 robi mi nawet na napieciu 1.50 i mniej , zwiększanie napiecia na nb też nic nie daje.. pamieci na 133 wieć przy szynie 265 mają niecałe 177mhz ..coś nie gra i nie wiem co...

Pobawie sie jeszcze mnoznikami pamieci i timingami może tu cos nie lata...

 

 

A to monitorowanie napiec i temperatury jest dziwne-na biosie f11 latało na f13 nie...musze sobie pomagać speedfanem..

 

Na razie jedyne co mnie mile zaskoczyło to cisza boxoweggo coolera oraz temperatury proca. w porównaniu z moim poprzednim palomino to jest rewelacja...

 

No i proc nawet niekręcony jest całkiem wydany..no ale po to go brałem zeby te min. 2.4 ghz mieć a tu [gluteus maximus].... no ale nie wszystko od razu pewnie jakaś 1 opcja w buiosie czy coś i bedzie lepiej.. Po prostu brak mi doswiadczenia w kreceniu na tym sprzęcie...

 

 

 

kurde pozmieniałem troszke rzeczy i to samo- spi spokojnie działa ale wystarczy zmienić szyyne z 263 na 264 lub 265 i net pada.. to wygląda jakby pci nie dawało rady ale to przecież niemożliwe nf3 ma blokade...

Na pci mam tylko wpięta w dolny slot sieciówke podłączoną do modemu kablowego.... Miał ktoś akie cyrki?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi już o wysokie wyniki ale o minimum przyzwoitości cos mnie trzyma i nie wiem co...

 

staje na szynie 263 niezależnie od napiecia na procu- 2110 robi mi nawet na napieciu 1.50 i mniej , zwiększanie napiecia na nb też nic nie daje..  pamieci na 133 wieć przy szynie 265 mają niecałe 177mhz ..coś nie gra i nie wiem co... 

Pobawie sie jeszcze mnoznikami pamieci i timingami może tu cos nie lata...

A to monitorowanie napiec i temperatury jest dziwne-na biosie f11 latało na f13 nie...musze sobie pomagać speedfanem..

 

Na razie jedyne co mnie mile zaskoczyło to cisza boxoweggo coolera oraz temperatury proca. w porównaniu z moim poprzednim palomino to jest rewelacja... 

 

No i proc nawet niekręcony jest całkiem wydany..no ale po to go brałem zeby te min. 2.4 ghz mieć a tu [gluteus maximus]....  no ale nie  wszystko od razu pewnie jakaś 1 opcja w buiosie czy coś i bedzie lepiej..  Po prostu brak mi doswiadczenia w kreceniu na tym sprzęcie...

kurde pozmieniałem troszke rzeczy i to samo- spi spokojnie działa ale wystarczy zmienić szyyne z 263 na 264 lub 265 i net pada.. to wygląda jakby pci nie dawało rady ale to przecież niemożliwe nf3 ma blokade...

Na pci mam tylko wpięta w dolny slot sieciówke podłączoną do modemu kablowego....  Miał ktoś akie cyrki?

1584641[/snapback]

 

99tomcat, czytałeś ten artykuł ?

 

PS. Zmień sygnature bo ciągle nie wiem co za sprzęt sobie kupiłeś. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem arta. Tylko że jak mam inny problem coś mnie blokuje i nie wiem co- sprawdze jeszcze mnożliki pamięci dla 100 oraz pościagam nowsze stery do chipsetu bo na razie mam standardowe z płytki instalacyjnej. A 2104 mhz to jakoś mnie nie zadowala zwłaszcza ze to nie wina proca bo tyle wyciąga i na 1.45 jak i 1.60v .

 

Jak nic nie poradze to jutro przeło0ze z rozpaczy sieciówe do innego slotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys pisalem jak najlepiej podkrecac na tej plycie. dla przypomnienie :

-wchodzimy do biosu i ustawiamy pamieci na 200 i timingi auto-save i exit

-wchodzimy ponownie i ustawiamy 166 lub 133 i przestawiamy na manual timingi pamieci nie zmieniajac w nich niczego -save and exit

-wlazimy do windowsa i bawimy sie nv250 z wlaczonym prime

 

milego krecenia :) p.s. u mnie na 2100 lata na 1.3 v, na 2400 na 1,475, na 2500 na 1,600 wiec raczej nie warto-szkoda proca 2530MHz to jak narazie moj max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem arta.  Tylko że jak mam inny problem coś mnie blokuje i nie wiem co- sprawdze jeszcze mnożliki pamięci dla 100 oraz pościagam nowsze stery do chipsetu bo na razie mam standardowe z płytki instalacyjnej.  A 2104 mhz to jakoś mnie nie zadowala zwłaszcza ze to nie wina proca bo tyle wyciąga i na 1.45 jak i 1.60v .

 

Jak nic nie poradze to jutro przeło0ze z rozpaczy sieciówe do innego slotu

1584699[/snapback]

zmień dwa pierwsze timingi tzn jeden wynosi 11 do zmień na 14 a drugi 14 to zmień na 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem rad i dalej to samo....

To wyrażnie coś na mobo mnie trzyma. Najlepsze jest to że na 265 sieć już nie lata a spi sobie spokojnie leci bez errorów... To coraz bardziej wskazuje na problemy z sieciówką :( Tylko,że nf3 ma blokade i nie powinno byc takich cyrków

 

 

 

EDIT:

 

no i miałem racje coś jest z sieciówką..wygląda na to jakby blokada pci nie trzymała!

 

Sam procek bez problemu przechodzi spi 8m na 2,4 ghz na 1.5v.....

 

 

Kurde co jest :mur: Może ktoś coś doradzić? bo nie chce skończyć na wbudowanej sieciówce

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos jakąś ciekawą plytke 754 na via? ładuje sie w 6800 i boje sie ze beda problemy nf3+6800 <_<

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.. czytam ostatnio trochę na temat s754 i powiem szczerze, że kilka wątpliwości mi się nasunęło. Ale na początek pytanie doytczące Sempronów. Rozumiem, że na s754 są Semprony32 oraz Semprony64 ? Jeśli tak to dlaczego te pierwsze się niby lepiej kręcą skoro te drugie są wykonane w tej samej technogii ? W tym artykule wyraźnie autor wskazuje, że Semprony, które w testach tak świetnie się kręcą, mają wyciętą obsługę 64bitowych instruckji cyt."64-bitowe instrukcje zostały zablokowane" Następnie pada stwierdzenie: cyt."Zablokowanie 64-bitowych instrukcji – Windows 64-bit właściwie już jest, jednak tylko w wersji anglojęzycznej. Programów wykorzystujących rozszerzone instrukcje jest jak na lekarstwo i nie zapowiada się by w tej kwestii się coś zmieniło."

 

Jeśli moja teza o podziale Sempronów s754 na 64 i 32 bitowe jest słuszna to zapytuję więc Was obeznanych w temacie w co lepiej inwestować 64 czy 32 bity mając na uwadze, że zależy mi głównie na szybkości procesora ?

Po drugie. Byłem dziś na Warszawskiej giełdzie komputerowej i o gdziwo sprzedawcy twierdzą, że nie ma sempronów 32 bitowych na s754 a jedynie 64bity i to od miesiąca. Dziwne biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka dni temu wiele ludzi ich poszukiwało, również na tym forum.

 

Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos jakąś ciekawą plytke 754 na via? ładuje sie w 6800 i boje sie ze beda problemy nf3+6800 <_<

1584970[/snapback]

a dlaczego problemy ?? To nvidia i to nvidia :blink: :blink: Niby powinno być wszystko dopracowane. no.. chyba, że czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei wiesz ;]

w dziele nv jest wlasnie topik o takich freezach.

nf3 gryzie sie jakos z 6800, ale wystepuje to niezbyt czesto... no ale zawsze moze trafic na mnie ;]

 

myslałem ze plytki na viA bedą tansze, ale gdzie tam.. roznica max 30ziko.... wole juz zaryzykowac z nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astray jesli chodzi o Gigabyte K8NS to max HTT=340MHz :D

 

leborg wlasnie jestem w "podobnym" problemie ;) mam nadzieje ze juz niebawem sie rozwiaze. czyli komp ma freezy w 3dmarkach i na szczescie TYLKO w 3dmarkach.

 

a i jeszcze... korzystajac w wolnym czasie bo "piekna" pogoda byla za oknem ;) zrobilem test porownawczy miedzy Abitem KV8Pro i Gigabytem K8NS.

Narazie mam tylko testy w 3dmarkach ;P co ciekawe na korzysc NF3 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat - moglbys sprawdzic jakie max HTT uzyskasz na tej mobo ?

1585078[/snapback]

niestety procek to nie jest dzik i powyżej 315 htt nie dootuje mi sie...

gdybym miał a64 to by sie sprawdziło znieniajać mnoznik...

Max co widziałem u usera to htt 350 na k8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety procek to nie jest dzik i powyżej 315 htt nie dootuje mi sie...

gdybym miał a64 to by sie sprawdziło znieniajać mnoznik...

Max co widziałem u usera to htt 350 na k8ns

1585358[/snapback]

Screena widziałeś, czy tylko ktoś tak napisał,bo jak poprzednik napisał że mu idzie HTT 340 ,a jak screena poprosiłem to go nie widać.

Generalnie myśle jak się podaje dobre wyniki to "pasowało" by podpiąć pod to screena(moje wszystkie wyniki są tak "podparte"),żeby nie było niedomówień. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

z tym screenem to wiesz ...

1585630[/snapback]

No niestety w tym linku takowego screena tez nie ma.

Wydaje mi się że po to sie tu spotykamy by sobie nawzajem pomagac dzielić się swoimi doświadczeniami i na tej podstawie pomagać innym.Natomiast zabawa w głuchy telefon nie doprowadzi do niczego dobrego.

Piszesz że u siebie wyciągasz HTT 334 pokaż to ustawienie jak jest stabilne Prime lub spi 8M lub więcej. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wsadzoną też komp jest stabilny tylko net nie działa!  Mam neta przez kablówke i przełaczenie sie na wbudowaną sieciówe to troche zabawy

1584849[/snapback]

Zaden klopot :) kopiujesz tylko macadress sieciowki na PCI dla sieciowki wbudowanej i smiga wszystko, ja tez tak mam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt zajeło mi to 5 min i net chodzi....jutro tylko wyjme starą karte i po sprawie...nie zmienia to faktu,ze jeżlei problem dotyczy pci to po zainstalowaniu karty dzwiękowej , telewizyjnej itp mogą być podobne problemy..miejmy nadziej że to tylko sieciówka jest aka niepokorna..zobaczyny zaraz czy z ta sieciówką da sie przekroczyć tę granice 263 mhz na szynie

 

 

edit:

 

szyna 300mhz i net fika... czyli po problemie....

 

gorzej żę po wstepnych testak proc kończy sie już przy szynie 302-303 :-|

No ale cóż stabilne 1.4 ghz osiągniete więc nie bęe arudził..jutro puszcze nawiew na mostke moze jeszcze parenaście-paredziesiąt mhz uszczkne

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.. mobo mam dopiero pare dni i jeszcze w tym czasie miałem wypad na 2 koniec Polski.... Na razie chce sie mob naciszyć a nie w niej grzebać...

Jedyne co zrobie to dam jutro nawiew na chpset z wiatrak 80mm i zobacze czy pomoże...

 

Na razie przy magistrali 303 wsio ok..a przy 304 easytune 5 sie zwiesza... Niby niedużo bo zaledwie niewile ponad 2.4 ghz idzie procek ale z 2 strony to są już dość późne serie i procki nie sa już takie jak jeszcze jakiś czas temu, powtarza sie historia a64 na rdzeniu winchester oraz venice-im puźniej tym kręcenie gorsze- znam gościa co 2.4 robi z trudem na napięciu 1.75! . Poza tym na razie to sie mniej więcej w tym łapie musze troszke potrenować kręcenie

 

 

Po rozwiązaniu problemu z sieciówka właciwie tylko 1 rzecz nie ciut wnerwia- na biosie f11 były odczyty napięć i temperatur w easytune a na f13 zakładki są niaktywne zarówno z easytune 4 jak i 5... Programy zaktualizowane, stery do mobo też pościągane nowe a ja i tak sie musze speedfanem wspomagać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...