Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dziś kupiłem te pamiątki w PCP za 230zł, wg Tomwer są to na 100% winbondy, a końcówka oznaczeń to A4T (z jednym A)

Noi jak chodzą, no raczej marnie. Ustawienia 2-2-2-11, abitowskie 2,9v i winda się bootuje, ale ani PI, ani prime nawet minuty nie wytrzymuje. :mur:  :angry:  :mad:

Nie wiem co sądzić o tym, wiem że winbondy lubią volty ale skąd ja im wezmę ponad 3??? :sad:

Wracam do testów, tyle z mojej strony na razie.

1404407[/snapback]

Tolokan, ja zaniedługo zrobie sobie Dirty Punk Mod co da mi 3.3v z Raila. Jak się uda mi t ocię poinformuje, ale do teg ojest potrzebne oradiatorowanie wielu komponentów w sekcji pamięci. Jeśli się uda t otak jak mówię poinformuję. ( nie jestem w t oszef, ale już pare modów mam na koncie- grafiki w większości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz???Ale czy to mnie ma pocieszyć???Tak taka jest końcówka oznaczeń (czyli ostatnie 4 znaki w P/N) 1A4T

 

Kurna czyżbym musiał poszukać kogoś z Krk kto robi mody na NF7? :?

1404436[/snapback]

BH-5 TwinMOS montuje w swoich SpeedPremium PC3500. Sprzedaj je i kup TCCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moge Ci zaproponowac Hynixy, na 500Mhz beda chodzily u ciebie bez problemu, sam mialem podobny zestaw jak ty z Hynixami :) a róznica w wydajnosci w superPi 16MB miedzy ustawieniami 2.5-4-3-7 a 1.5-2-2-5 to 20 sekund.

1403381[/snapback]

A moglbys zaproponowac jakies dwie kostki 512 MB, ktore beda dzialaly na Abicie NF7 z CL2 i FSB 200 - 230 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH-5 TwinMOS montuje w swoich SpeedPremium PC3500. Sprzedaj je i kup TCCD.

1404746[/snapback]

Czyli podważasz moje oznaczenia pamięci, bo nie kumam?

Wiesz jakby TCCD były droższe od SP jakieś 30% to może bym kupił, ale 500zł za 512MB to juz na tyle mnie nie stać :blink:

 

Na razie zero postępów u mnie jeśli chodzi o moje Speedy.

BH5 simply dont do 1T in NForce2 (with RARE exceptions), regardless of Vdimm...If been as high as 3.6Vdimm and no go on 1T. The Twinmos AA4T stuff does do 1T no problem....provided it gets TheVolt.

takie coś znalazłem na XtremesSystems, może biosik inny tu pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL

To mają w PCP Speed Premium? Na stronce nie ma nic o tych pamięciach...

Też jestem z Kraka i szukam tych pamiątek.

Ciekawe jak pójdą na AN7 w dualu (2x512) :unsure:

1405881[/snapback]

Hehhe, no jak kupiłem tam tzn że mają :-P

Tu masz link

One u nich są nazywane Premium

 

Jak kupowałem tam około 12 godz wczoraj to mieli jeszcze około 10 takich pamięci, a z jakimi oznaczeniami to nie wiem, w każdym bądź razie koleś pozwolił mi oblukać kości pamięci, więc spox

 

Tylko czy to jest taki super wybór na brak vdimm>3v :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Misobol , PITer - moze mielibyscie mozliwosci potestowac te pamieci na jakiejs plycie Nf2 ? Wiecie jednak nie kazdy juz siedzi na S939 :? . Bo cos slyszalem ze te AA4T moga miec problemy z stabilna praca powyzej 3.1 V na tej platformie :-( . Wiec najlepiej jakbyscie mieli gdzies pod reka DFI Infinity lub zmodowana NF7 czy A7N8 .

Mysle ze pomoglo by to wilu osobom i rozwialo ew. watpliwosci .

 

A czy ktos wydzial w PL te 1A4T ??

 

Domyslam sie jednak ze to nie ma znaczenia czy to Speed Primum czy zwykly PC3200 AA4T - trzeba po prostu dobrze trafic ...a juz wypowiedzi z tego tematu swiadcza ze nie kazdy AA4T kreci sie jak przystalo na Winbondy :evil: .

 

Czy moze jednak Speed Premium maja jakies zmiany w PCB ?

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

Tylko czy to jest taki super wybór na brak vdimm>3v :unsure:

1405955[/snapback]

nie- ale po to robi się mody żeby to się stało użyteczne z Vdimm powyżej 3,3V :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Misobol , PITer - moze mielibyscie mozliwosci potestowac te pamieci na jakiejs plycie Nf2 ? Wiecie jednak nie kazdy juz siedzi na S939 :? . Bo cos slyszalem ze te AA4T moga miec problemy z stabilna praca powyzej 3.1 V na tej platformie :-( . Wiec najlepiej jakbyscie mieli gdzies pod reka DFI Infinity lub zmodowana NF7 czy A7N8 .

Mysle ze pomoglo by to wilu osobom i rozwialo ew. watpliwosci .

 

A czy ktos wydzial w PL te 1A4T ??

 

Domyslam sie jednak ze to nie ma znaczenia czy to Speed Primum czy zwykly PC3200 AA4T - trzeba po prostu dobrze trafic ...a juz wypowiedzi z tego tematu swiadcza ze nie kazdy AA4T kreci sie jak przystalo na Winbondy :evil: .

 

Czy moze jednak Speed Premium maja jakies zmiany w PCB ?

 

pozdro

piotres

1406073[/snapback]

Nie mam takiej mozliwosci aby sprawdzic jak sie kreca na nf2, u mnie do stabilnej pracy na 250 2-2-2-5 potrzebuja 3.1v, zamówilem drugiego twinmoska AA4T tyle ze na kostkach maja napis twinmos, bede mial go we wtorek, jak bedzie gorszy od tego mojego to go sprzedam i zamówie speed premium PC433 na BH5

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhh, sorry chlopaki nie zauwazylem ze juz sie wzieliscie za testy na NF 7 :oops: :twisted:

 

Tolokan i Daron testujcie te ramki ile wlezie ? Obaj macie 512 MB Speed Premium, tak ??

 

Tolokan Ty masz 1A4T, wiec masz Premiumki PC3500, czy na PC3200 tez montuja te BH-5 UTT ??

 

Czekam na wyniki na 3.3-3.7 V na NF7 ...sam mam to mobo i mysle na tymi ramkami. :mrgreen: .

 

Aha 2.9 Vdimm to w NF7 realne ok. 3.04 V, moze nawet dochodzic do 3.07 V (zalezy od mobo i biosu) .

 

@PITer : To jednak sa w Polandii dostepne te Premiumy PC3500 na BH-5 UTT ???

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wreszcie doszedłem do tego czemu taka lipa była u mnie z tymi Tmosami.

Otóż na forum ExtremeSystems znalazłem znalazłem odpowiedź na swoje problemy. Te 1A4T czyli BH-5 utt, praktycznie nie chodzą na T1(cpc on)

First, it NEEDS the CPCoff bios. For some reason BH5 almost never ever runs 1T on the NForce2 chipset. Second its gonna need voltage. CPCoff it will do 200Mhz+ 11,2,2,2.0 2T @ 2.9Vbios. But to shine on NForce2 its gonna need TheVolt and it will never shine 1T on NForce2.

Więc zmieniłem na polecany bios cpc off D27 619R2_2T by ..::Trats::..

i wszystko wróciło do normy, czyli na napieciu 2,9v fsb 220, PI i 2k1 i HL2, chodzą spox, winda wchodzi bez problemów nawet przy 230, ale nic pozatym nie :-| , lecz ten wynik/230/ jest lepszy niż miałem na innych winbondach. Więcej dać nie mogę bo mój bartek zablokowany nie wyrabia. Tak więc spox pamięci, tylko nie na nforce2. Co więcej jak pisali na ExtSys przy napięciu 2,9v i timingach 2-2-2, to trzeba się cieszyć z fsb 200, więc u mnie całkiem spoczko.

 

Po testach wsadziłem swoje stare/nowe kingstony i w dualu chodzą, ale tylko na fsb166. Czy ktoś wie jak tą pocieszną parkę zmusć do fsb 200.(kingi w singlu chodzą 210 bez problemu)

To tyle z mojej strony.

Wniosek: sprawiłem sobie niezłe ramki, ale nie na tą platformę :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumple mi sprawdzal w firmie komputerowej i mówil ze sa osigalne ale musili by specjalnie na zamówienie sciagnac. Dowiem sie kto to ma.

 

NIestety nie dowiem sie TAJEMNICA HANDLOWA.

 

ALe moge dla kogos zamówic, cena ok 250-260zł za kostke 512MB, podobno nikt tego jeszcze niema w polsce .

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408316[/snapback]

O ile jest to zdjecie sprzedawanych pamieci to mysle ze warto je kupic, napewno jest to winbond. Radzil bym najpierw zapytac sprzedajacego czy to jest napewo AA4T.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie tez chcialem kupic te twinmosy z allegro ale raczej to sa tylko fotki a pamieci sa na ADCT czy 1DCT bo jak narazie tylko takie widzialem w hurtowniach w warsawie.

 

PS jak ktos sprawdzi czy naprawde to sa AA4T to niech da znac to moze wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj mozna http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...6763615393&rd=1

 

Juz nie dlugo i chyba pojawia sie u nas... Cena zachecajaca bedzie napewno :) Teraz tylko musze tego mojego twinmosa sprzedac bo czas sie przesiasc na 1GB :wink:

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...