Skocz do zawartości
t0mster

Opera Vs Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Opera jest szybsza a to chociazby dzieki temu ze nie zapisuje na dysku stron przegladanych. Korzystajac z szybszej pamieci szybciej dziala (od razu) przycisk wstecz. Opera posiada rowniez duzoo wtyczek tylko nie sa tak ladnie udostepnione jak w FF (gdzie dostajemy odnosnik w ulubionych razem z FF) no ale od czego jest google:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera jest szybsza a to chociazby dzieki temu ze nie zapisuje na dysku stron przegladanych

Aha, na pewno. To ciekawe co robią te wszystkie pliki w C:\Documents and Settings\[user]\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\cache4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na szybkości i ładnym wyglądzie to proponuję Mooxa, albo poszukać tematu o tym co pozmieniać w konfigu FF żeby przyspieszyć przeglądanie.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, na pewno. To ciekawe co robią te wszystkie pliki w C:\Documents and Settings\[user]\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\cache4

1423544[/snapback]

Z tego korzysta przy ponownym odpaleniu przeglarki. W czasie jednej sesji wrzuca czesc stronek do pamieci co oczywiscie skutecznie zwieksza ilosc zajmowanej przez nia w danej chwili pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego korzysta przy ponownym odpaleniu przeglarki. W czasie jednej sesji wrzuca czesc stronek do pamieci co oczywiscie skutecznie zwieksza ilosc zajmowanej przez nia w danej chwili pamieci ;)

1423617[/snapback]

u mnie po kilku godzinach buszowania zajmuje 35MB, mam 512MB i jakoś nie zauważam żadnego spadku wydajności, a jak gram czy uruchamiam inny program to przecież Operę wyłączam,

 

to, że strony sa w pamięci podręcznej, jest imho kapitalnym rozwiązaniem. :)

 

sgj -> ten błąd występował również na forach internetowych (np tweak), nie wiem czy to jest błąd programistów czy opery? do tej pory nie został naprawiony.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj - luz. nie chcesz używać, nie używaj - strony MS wysyłają operze złe [uszkodzone!] dane html - nie dziwota, że to nie działa

 

od wersji 8full opera potrafi skutecznie udawać, że jest IE i nagle wszsytkie strony działają dobrze, w tym MSN czy msdn czy inne msXX

Dołączona grafika

 

opera nie trzyma stron na dysku, ZAPISUJE tam pliki na wypadek nagłego zgonu, ale odczytuje wszystko z ramu - dlatego można blyskawicznie wrócić do dowolnego momentu danej sesji z przeglądarką - wszystko jest w ramie

 

ff, nawet moox skandalicznie długo się odpala.. jest to bardzo, naprawde, bardzo denerwujące - po doładowaniu wtyczek jest jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd w operze jest od dawna i u mnie nawetzmiana ustawien na IE nie pomaga. Na stronie nvidii też występuje, tam jest zasłonięta górna część menu.

 

-Sid-The-Rat=>, na Twoim screenie nie ma fragmentu strony która własnie zasłania menu.

 

 

PS. Dla mnie zapisywanie strona na dysku = trzymanie strona na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nvidii jest błąd - fakt - z prostego powodu, w skrypcie odpowiedzialnym za regulację z-index opera.. wogóle nie występuje! ktoś ją pominął.. to samo spotyka google-ads i część implementacji overlib'a - tak powszechnie wykorzystywaego na sieci

 

a problem wynika stąd, że nikt już nie pisze js od zera [no prawie nikt] tylko wszyscy jadą na gotowcach - a ostatnia poważniejsza aktualizacja overliba to tak okolice roku 1999.. kiedy to faktycznie opera niewiele umiała

 

wszsytkie serwisy identyfikujące przeglądarkę myślą o nich w kategoriach roku 1999 a nie 2005 i stąd problemy spotykające opere [i całkiem często też ff]

wystarczy oszukać te skrypty i się nagle okazuje, że wszystko działa jak powinno

 

u mnie na nvidii jest zasłonięta tylko niewielka część menu co nie przeszkadza z niego korzystać - choć fakt, usera [jak widać] nie obchodzi to DLACZEGO to nie działa, zawsze jest to wina przeglądarki..

 

EDIT

 

fragment jest, tylko ja zabijam reklamy googla - reklamy googla od dawna nie działają z operą - problem opisany powyżej, jest jakaś szansa, że google poprawi skrypt

Dla mnie zapisywanie strona na dysku = trzymanie strona na dysku.

no to masz problem. bo to jednak nie to samo.na dysku tworzona jest kopia, z ktorej przegladarka w trakcie pracy NIE KORZYSTA. dopisuje tam tylko nowe rzeczy, ew. wywala zbędne [po przekroczeniu limitu miejsca] - wszsytkie odczyty stron są z ramu, dlatego jest to takie szybkie. jesli dla ciebie to to samo, co odczytywanie stron z dysku przy kazdym 'back' to.. trudno. widac tak musi byc. dodam, ze nawet programisci mozilli widzą roznicę i staraja sie dodac trzymanie stron w ramie do ff. idzie im to srednio, ale w koncu sie uda. Edytowane przez -Sid-The-Rat=>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co napisałeś?

 

no to masz problem. bo to jednak nie to samo.na dysku tworzona jest kopia, z ktorej przegladarka w trakcie pracy NIE KORZYSTA.

A ja CI mówie że korzysta, bo cały czas czyta z tych plików. Czego tu nie rozumieć?

 

Tego że próbujesz mi wmówić, ze z nich nie krzysta, a w rzeczywistości cały czas, przy kazdej stronie, kazdym odswiezeniu otwiera i czyta z plików w cache?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz temat skonczylem. moze jakis bardziej cierpliwy ci wyjasni o co chodzi z tym trzymaniem stron w ramie/na dysku

ps. chwytaniem za slowa wydarte z kontekstu niczego nie osiagniesz

ps2. zaden program do podgladania procesow/plikow nie odrozni 'czytania' od 'zapisywania' od 'otwarcia' od 'siegniecia' itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wywalisz opera.exe beda sie ladowac jeszcze wolniej

i to chyba bedzie najlepsze - chcesz cos udowodnic, a raczej wywazyc otwarte drzwi - wywal opere z dysku, niech cie dluzej nie denerwuje

 

bo opera naprawde trzyma strony w ramie a pliki na dysku odswieza, zeby zawsze odpowiadaly temu co jest wyswietlane - na my.opera.com/forums pomoga ci to zrozumiec

odczyt z cache na hdd ma miejsce w dwoch przypadkach: przy 'refresh' strony [to nie to samo co reload, kiedy dziala to jak proxy - sprawdza zmiany] i przy uruchomieniu programu

otwarcie nowej strony to zalozenie dla niej pliku w cache [naturalnie na dysku] i potem ciagle aktualizacja, zeby przy naglym zgonie windowsa po uruchomieniu opera pokazywala dokladnie to co w momencie zgonu

 

czy naprawde trzeba byc programista zeby rozumiec takie trywialne roznice? bo odczyt plikow w celu 'back'/'forward' naprawde odbywa sie TYLKO z ramu [bardzo przepraszam, jesli w trakcie tego odczytu program dokonuje synchronizacji plikow na dysku [a raczej otwarcia handlera dla pliku co nie jest tym samym] choc wiem ze napewno bedzie to dla ciebie powod zeby napisac ze nie, ze jednak opera jedzie z cache na hdd...]

+---

i to jest moj ostani post w tej jalowej dyskusji. wiecej informacji uzyskasz pod podanym wyzej adresem. po raz kolejny sie przekonalem ze skrot myslowy boli. to straszny bol, bo trzeba pisac i pisac i pisac, od adama i ewy normalnie

Edytowane przez -Sid-The-Rat=>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś napisałem że nie trzyma w ramie?

Trzyma ale nie wszystko i cześc doczytuje z dysku.

 

I nie musze nic udawadniać. Wystarczy przeprowadzić kilka prostych testów zeby stwierdzić ze opera doczytuje tez z dysku.

 

I czy ja w ogóle gdzieś pisałem o odczycie back/forwald?

Jakoś sobie nie przypominam. Cały czas piszę o normalnym wczytywaniu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A ja Wam polecam Maxthona najnowsza wersje.Na operze i Firefoxie nie ma wygodnego interfacu jesli chodzi o narzedzial i przeglad zakladek.Wogole jakos sie do niego najbardziej przekonalem.

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eladamari

Opera jest szybsza a to chociazby dzieki temu ze .....

hydro2

A ja Wam polecam Maxthona najnowsza wersje.Na operze i Firefoxie nie ma wygodnego interfacu jesli chodzi o narzedzial i przeglad zakladek.Wogole jakos sie do niego najbardziej przekonalem.

 

Ci koledzy piszą jakieś bzdury i proszę ich nie słuchać.

Dobrą zasadą jest niepisanie na forum pod wpływem alkoholu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie wpasowales w temat, swoja nakladka na IE :lol:

Polecac komus zmodowanego IE, jak wlasnie od niego uciekl...i ma sie dobrze na Operce i FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie wpasowales w temat, swoja nakladka na IE :lol:

Polecac komus zmodowanego IE, jak wlasnie od niego uciekl...i ma sie dobrze na Operce i FF.

1427906[/snapback]

Nie nazwalbym Maxthona nakladka na IE. Jest to niezalezna przegladarka, ktora moze korzystac z engine'u IE badz Mozilli. Poza tym jest wybor, kazdy uzywa tego, co dla niego najlepsze i najwygodniejsze. Jednemu odpowiada Opera, innemu Firefox, innemu pakiet Mozilla a jeszcze innemu Netscape, IE, Avand czy Maxthon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Nie nazwalbym Maxthona nakladka na IE. Jest to niezalezna przegladarka, ktora moze korzystac z engine'u IE badz Mozilli. Poza tym jest wybor, kazdy uzywa tego, co dla niego najlepsze i najwygodniejsze. Jednemu odpowiada Opera, innemu Firefox, innemu pakiet Mozilla a jeszcze innemu Netscape, IE, Avand czy Maxthon.

1428645[/snapback]

Otoz to,sluchajcie kolegi,dobrze prawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwalbym Maxthona nakladka na IE. Jest to niezalezna przegladarka, ktora moze korzystac z engine'u IE badz Mozilli.

Właśnie, a gdzie mogę znaleźć w menu funkcję przełączenia na Mozillę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...