Skocz do zawartości
tjz_ck

Pamięci Pdp Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanko... jak bardzo różni się wydajnością timing 2-2-2-5 od 2-2-3-5 bo ceną różnią się znacznie (pewnie dlatego że LLK są produkowane przez patriot). Też zastanawiam się nad wyborem 1GB XBL a 2GB LLK tylko ciekawi mnie jak to się do wydajności w grach?? Jakiś PCmark, 3DMark gdzie są zestawione oba timingi? Podkręcanie nie bardzo mnie interesuje... znaczy marginalnie:) Wiem że wtedy wybór byłby oczywisty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

i co, nie ma nikt tych patriotow 2x1gb 2-5-3-2?

 

bo oferta jest _bardzo_ ciekawa. 2gb, tylko 2 banki obsadzone czyli 1T (mam nadzieje) no i timingi zajebiste jak na gigowe kosci za ta cene..

 

jakby sie sprawdzily w boju to mozna by wchlonac. 2x512 to malo jak pies a 4x512 to d*pa zbita z 2T.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fajne, ale zapomnij o podkrecaniu. Dluzsze timingi czy wieksze V nie przedklada sie na wyzsze o/c. One potrafia tyle co fanryka dala i nic wiecej.

 

Mielem i oddalem. Teraz mam 4x512 TCCD i przynajmniej do 280MHz dobijam 2,5-3-3-7, choc 2T. Ale 0,5fps przy 1T wiecej w BF2 mnie nie rajcuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fajne, ale zapomnij o podkrecaniu. Dluzsze timingi czy wieksze V nie przedklada sie na wyzsze o/c. One potrafia tyle co fanryka dala i nic wiecej.

dokaldnie tak. max 217MHz 2,5-3-3-6 1T co udalo mi sie uzyskac...

 

Ale 0,5fps przy 1T wiecej w BF2 mnie nie rajcuje ;)

eee.. to malo wymagajacy jestes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie tak. max 217MHz 2,5-3-3-6 1T co udalo mi sie uzyskac...

eee.. to malo wymagajacy jestes ;)

1548048[/snapback]

rewelacja to niejest. maly margines podkrecania .

Umnie chodzi 2 3 2 5 przy 220MHz i max 2,5 3 2 5 przy 230MHz wyzej zande V i zmiana timingow nicniepomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten test to jakiś lewy jest niby te same kości i róznica radiatory a taka różnica i niby te extreme są o tyle gorsze od tych z niebieskimi radiatorami conajmniej to dziwne zaś cieszy mnie że dobrze działają z 1t te value

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten test to jakiś lewy jest niby te same kości i róznica radiatory a taka różnica i niby te extreme są o tyle gorsze od tych z niebieskimi radiatorami conajmniej to dziwne zaś cieszy mnie że dobrze  działają z 1t te value

1554505[/snapback]

Niekoniecznie musi być lewy, może im się na dobrych kostach trafiły te singature :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fajne, ale zapomnij o podkrecaniu. Dluzsze timingi czy wieksze V nie przedklada sie na wyzsze o/c. One potrafia tyle co fanryka dala i nic wiecej.

 

Mielem i oddalem. Teraz mam 4x512 TCCD i przynajmniej do 280MHz dobijam 2,5-3-3-7, choc 2T. Ale 0,5fps przy 1T wiecej w BF2 mnie nie rajcuje ;)

Jakie to pamięci działają w zestawie 4x512? Lancer, napisz cos więcej. Też gram w BT2 i przy max grafice tnie na 1GB :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wersja KH400 bawiliscie sie mzoe? (niby standardowe timingi to 2.5-3-3-8 odpalily sie spokojnie na 2-3-3-6 ale wpierw wole sie co nieco o nich dowiedziec moze wiecie najakich kosciach sa?)

1633569[/snapback]

W wiekszosci przypadkow sa na kosciach nanya, zdarzaja sie infineony i sporadycznie wystepuja TCCC.

Moje sa na nanyach. W necie jak sa testy to glownie na tych ukladach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem te pamieci i na razie to co w podpisie: FSB=250 przy timingach 6-3-3-2,5cl i 2,6V.

Niestety do wiekszej FSB proc juz potrzebuje duuuuzo wiecej pradu, wiec nie bede chyba dalej ciagnal... ale pamieci maja wielki potencjal - na platformie A64 rozwinelyby skrzydla w pelni - moze moj nastepny komp z 64bitowym 2jajowcem od AMD wykorzysta ich potencjal... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak dla innych:D zeby mogli sie na pamieci napalic:D

1634752[/snapback]

To jest test pamięci 2x256, która może i się tak kręci..

 

Ja mam 2x512, dokładne oznaczenia: PSD1G400KH i to w ogóle jakaś paranoja jest. W Komputroniku podane są opóźnienia 2,5-3-3-6, a ja w SPD mam: 2,5-4-4-8 :mur:. Najkrótsze timingi, jakie udało mi się przy standardowym taktowaniu uzyskać to faktycznie 2,5-3-3-6, ale potrzebne było do tego 3V. Nie ma nawet co marzyć o CL2, nie da rady nawet do bootloadera dojść, nawet przy 3,2V.

 

Nawet przy minimalnym podniesieniu taktowania, nie da rady puścić tych pamięci na RAS to CAS niższym niż 4 :mur:. Maksymalne taktowanie przy jakichś sensowych timingach to 237Mhz przy 2,5-4-3-6, 3,1V. Parę Mhz więcej i Win wywala się przy bootowaniu.

 

Może ja akurat trafiłem na wyjątkowo badziewny egzemplarz, ale NIE POLECAM tych pamięci!

 

BTW. Da się sprawdzić bez zdejmowania radiatorków, na jakich kościach są te pamięci? Jakieś "znaki szczególne" jak w przypadku windbondów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z czystym sumieniem polecam Patriot XBLK w dualu 2x512MB. Kręcą się jak szalone i chodziły u mnie max 318MHz z 2T (636DDR). NF3 nie jest platformą stworzoną dla nich ale na DFI NF4 Ultra potrafią śmigać ponad 300MHz z 1T. U mnie 1T kończy się na 292MHz przy zachowaniu przyzwoitych timingów 2,5-4-3-7. Napięcie które lubią jest w zakresie mojej płyty 2,7-2,8V. Grzeją się i trzeba dać na nie nadmuch ale pracują super stabilnie. Polecam jak za cenę 800zł są po prostu wypas i oczywiście są na samsungach TCCD, mają 6-warstwowe ekranowane PCB tzw. BrainPower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z czystym sumieniem polecam Patriot XBLK w dualu 2x512MB. Kręcą się jak szalone i chodziły u mnie max 318MHz z 2T (636DDR). NF3 nie jest platformą stworzoną dla nich ale na DFI NF4 Ultra potrafią śmigać ponad 300MHz z 1T. U mnie 1T kończy się na 292MHz przy zachowaniu przyzwoitych timingów 2,5-4-3-7. Napięcie które lubią jest w zakresie mojej płyty 2,7-2,8V. Grzeją się i trzeba dać na nie nadmuch ale pracują super stabilnie. Polecam jak za cenę 800zł są po prostu wypas i oczywiście są na samsungach TCCD, mają 6-warstwowe ekranowane PCB tzw. BrainPower.

1635100[/snapback]

Czy piszesz o TYCH pamięciach, bo się do nich przymierzam - cena wydaje się atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem cenę to lekko mi szczeka opadła ale tak o takich pisałem. Mam je na pokładzie i spisuja się rewelacyjnie.

 

Edit:

 

Muszę im jednak wrzucić kamyk do ogródka ;)

Pamięci te jak prawie wszystkie TCCD mają swoje humory i czasami nie potrafią śmiagać na ustawieniach na których kiedyś śmigały :mur:

Zwalałem to na NF3 ale jak się okazuje nie jest to wina platformy.

Raz lecą np. 292MHz z 2,5-4-3-7 z 1T a za chwilę przy tych samych ustawieniach nie wstaną na 285MHz. Ale jak się je wyczuje to potrafią się odwdzięczyć :wink:

Mimo wszystko polecam

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna 2*1024 3200 llk nominalne tmimingi cl2 3-5-2 i jak narazie ustawiłem je na 245mhz cl3 3-5-2 i winda działa ale prime się sypie po kilku godzinach, jeszcze muszę dostroić płytę główną i mam nadzieję że to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest test pamięci 2x256, która może i się tak kręci..

 

Ja mam 2x512, dokładne oznaczenia: PSD1G400KH i to w ogóle jakaś paranoja jest. W 1635031[/snapback]

Eee? to moze jakis lipny model trafiles ja dzialam na timingach 2-3-3-8/400Hmz napiecie na 2.8 za wczasow dalem wiec nie wiem o co ci chodzi teraz mam magistrale 240 na CL 2.5 Jak dla mnie za ta cene to sa swietne pamieci 240 to na poczatek bo dzisiaj mi sie nudzilo i na powaznie sie za o/c zabrałem ale juz na wieczor mi sie znudziło :)

PS mam model 2*512

Edytowane przez SpeeDyLOCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem pamieci 2x 512MB PDP Patriot w sklepie ESC i z tego co widze sa jakies 2 wersje:

 

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 PSD1G400KH - za 399zł

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 Value PSD1G400K - za 395

 

 

ktore beda lepsze do krecenia i czym one w ogole sie roznia, dodam ze zadnego opisu przedmiotu w tym sklepie nie ma...

 

PS. wszedlem na wczesniejszy link kogos ktory przekierowal mnie do siruisa gdzie sa opisane te moduly pamieci i roznica jest taka ze wersja na z KH ma zamontowane radiatory...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem pamieci 2x 512MB PDP Patriot w sklepie ESC i z tego co widze sa jakies 2 wersje:

 

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 PSD1G400KH  - za 399zł

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 Value PSD1G400K - za 395

ktore beda lepsze do krecenia i czym one w ogole sie roznia, dodam ze zadnego opisu przedmiotu w tym sklepie nie ma...

 

PS. wszedlem na wczesniejszy link kogos ktory przekierowal mnie do siruisa gdzie sa opisane te moduly pamieci i roznica jest taka ze wersja na z KH ma zamontowane radiatory...

1687812[/snapback]

Popytaj w tym sklepie - swietnie doradza i maja BARDZO dobre ceny Patriotow... Sam tam kupowalem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj tych Patriotiw z niebieskimi radiatorami ani bez w wersji 1024MB (2x512 MB) ja mam takowe tzn te z radiatorami niebieskimi i powiem szczerze TO BYL MOJ NAJGORSZY ZAKUP Z CALEGO ZESTAWU. NIe nadaja sie do niczego do czterech liter jedynie. Dozbieraj troche pieniedzy i kup jakies lepsze pamiatki albo te Patrioty XBLK bodajze w kazdym badz razie te co maja wisniowe radiatory. a Te zwykle to tylko :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie a gdzie indziej napisali mi ze nie warto walsnie kupowac tych co Ty mi polecasz poniewaz sa duzo drozsze a kreca sie podobnie a niektore nawet gorzej od tych w niebieskich radiatorach... Tym bardziej ze wiecej jak 410-420zł na pamieci nie wydam a te kosztuja 399zł tyle co twinmosy czy kingstony na allegro...

 

PS. to tak samo jak GEILE, jedni polecaja ze swietnie sie kreca a inni odradzaja bo niby w ogole sie nie kreca, a jak juz kupuje pamieci to chcialbym zeby od razu byly z radiatorkami poniewaz gdybym mial dokupic radiatorki to dodatkowy koszt, a i tak musialbym...

 

PS.2 hmmmm zdecydowanie uwazam ze jest za duzy wybor w sklepach jesli chodzi o pamieci i teraz duzo ludzi ma problem z wyborem najlepszych i najtanszysz, wlasnie zastanawiam sie ktore beda lepsze:

 

1. GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5

2. PDP Patriot (2 x 512MB) PC-400MHz CL 2.5

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te PDP z niebieskimi radiatorami to powiem ci tak ze idzie je ustawic na takie timingi jak podaja w sklepach czyli bodajze 2.5 - 3 - 3 - 6 ale zapomnij o CL 2 gdyz na dzien dobry po zakupie ich i wlozeniu do CPU bios wykryl je jako 3 -3-3-8 :mur: a nie tak jak wszedzie podaja 2.5-3-3-6. Ale wybor nalezy do ciebie , ja wiem ze zaluje tego zakupu ale moze ty bedziesz miec wiecej szczescia niz ja Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...